One Vs Sport-5

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏18/12/06.

1. בית"רי מלידה Member

לא יודע:

לא נראה לי שהוא עד כדי מטומטם לקחת את השוחד לעיני כל בחנות במרכז כפר סבא - שוחד לוקחים בפינות חשוכות.

חוץ מזה, לא הגיוני שהוא ימכור משחק בשביל 700 שקל.

2. Gady Member

ספורט 5, כתבות רמה, פחות שטויות, פחות ריכילויות, פחות טעויות כתיב, יותר תכלס !
    ONE הפך לצהובון "מסריח" ורק מתוך הרגל אני נכנס לשם.

אחד הדברים שבאמת שגורמים לי לאהוב את ספורט 5 יותר מONE הוא...

אין עופירה !!!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה קורה הרבה יותר מכמה פעמים. למעשה, כל הזמן. בסוף השבוע האחרון ארבעה אתרים לקחו קרדיט על פרסום ראשון על אותה ידיעה!

4. LFC ROCKS Member

עד כמה שספורט 5 יהיו טובים...
    עד כמה שהתגובות בONE יגרמו לך לחשוב שזה אתר חובבני...
    אף פעם לא יהיה כוח לשנות ONE כדף הבית... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx
    אין מה לעשות, וואן לוקח לדעתי. ספורט 5 יש בטלויזיה, הסיכוי היחיד שאני נכנס לשם זה לאיזור הוידאו (וגם שם ONE די לוקחים...)

5. George Best Member

one שווים לתחת.אפשר למצוא שם את מי זיין את מי, איפה בילה לירן שטראובר אחרי המשחק בשבת, ועוד לא מעט דברים, אבל בכל מה שקשור לכדורגל נטו - בזיון, אתר חובבן ברמות מטורפות.
    ספורט 5 מחזיק בכתבים טובים(מלר, כהן, יעקבי, ירון טלפז), לעומת וואן החובבנים שכל כתבה שלהם - ישר להוצא מהקשרו.

6. The-Gunner Member

שמתם לב שכל ידיעה של ONE עכשיו היא "פרסום ראשון"?
    התחילו להגזים.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

להשוות בין ONE לספורט 5 זה כמו להשוות בין גיא פינס למהדורה המרכזית של ערוץ 2.

8. בית"רי מלידה Member

דווקא הכתב שלהם שמסקר את בית"ר, גיא בן זיו, עושה עבודה מצויינת, למרות שהוא לא מתרועע 24 שעות עם 2 שחקנים זרים, לא הולך איתם לבלות במעדוני לילה ( על חשבונם ) , לא מנצל אותם, ולא מקבץ מהם נדבות. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏19/12/06
  9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל יום אחד (אם זה עוד לא קרה) יורו לו כחלק מעבודת הקודש שהוא עושה - למלא גם את החלק הידוע כ"גליצ'ים".

10. יחי Member

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אין ברירה. ברגע שאחד מתחיל כל רגע עם פרסום ראשון, אז האחרים לא רוצים להשאר מאחור. התחרות על הרייטינג זה מאבק של חיים ומוות. בקטע הזה לא רק וואן אשמים.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולם אשמים, בדיוק כמו שכולם אשמים בכך שכלי תקשורת מתקשים (חלקם, לפחות) לתת קרדיט לאחרים. כשערוץ הספורט יצאו בסיפור האחרון עם אושרי לוי או כשבהארץ פורסם הראיון ההוא עם מסודי, בוואן לא יכלו שלא להתייחס לאירועים הללו, אבל עשו את זה בלי לתת קרדיט לאף אחד, כאילו הם הביאו את הסיפור בעצמם.

בקשר לפרסום ראשון, הרי המילון הבלעדי:

פרסום ראשון = אני חושב שהקדמתי את היריבים בעשר שניות (יש סיכוי שהם בעצם הקדימו אותי ב-12 ופשוט לא שמתי לב. לא משנה, הקוראים לא ישימו לב).

בלעדי = אני חושב שהקדמתי את היריבים בחמש דקות, דפקתי אותם חבל על הזמן, אני תותח. הם בטח משתגעים עכשיו ומרימים טלפונים. אני חייב לעשות פרינט סקין לעמוד שלהם כל עוד יש להם סיפור לא מעודכן.

תאמינו או לא, אני זוכר ימים שבהם היו משתמשים בחרד קודש בביטוי פרסום ראשון (על בלעדי כמעט לא היה מה לדבר), רק על דברים שהם באמת דברים חדשים דנדשים ולא "איקס ו-וויי שוחררו למעצר בית". ממתי תוצאות דיונים בבית משפט הופכות לחומר שזה הישג עיתונאי להביאן ראשונים?

13. Gady Member

14. corrs123 Member

מישהו שקצת מכיר מה הולך -

לכל המלעיזים והטוענים לצדקתם של ONE או של ספורט 5:
    בנוגע לכתבים:
    יופ ציוני עברה ל-ONE בגלל שעמיתה שלה למקצוע הלשינה עליה למעבידים שלה ועקב זה הצדדים נפרדו
    יעל שחרור שבימים אלה כותבת בספורט 5 עבדה בעבר ב-ONE ונחשו מה, היא עבדה אצל אופירה בגליצ'ים, והיא הייתה אחת מאלה שסיפקו לה אינפורמציה.
    שירלי בר-דיין עבדה בעבר בעיתון "תל-אביב" (מקומון של ידיעות אחרונות) וגם היא כתבה טורי רכילות.
    מוטי פשכצקי, כתב נוסף של ספורט 5, עבד ב"מעריב" וחבריו למקצוע טוענים (ההמשך אני מעדיף לא לכתוב).
    בנוגע לכתבים של ONE - אין צדק עם כמעט אף אחד מהם. אין מישהו מהם שאפשר לומר עליו שהוא כתב עולה.

בנוגע לסוגיה של פרסום ראשון - זה נכון שהעניין הזה יצא קצת מפרופורציה וכל האתרים התלהבו מהעניין הזה יתר על המידה. אם שואלים אותי, יש לחדול מהעניין הזה אחת ולתמיד וגם מהעניין הזה של [/B]בלעדי.

ספורט 5 עשה מסע רכישות בקיץ האחרון של כמעט כל זכויות שידור אפשריות שהיו קיימות בשוק וכרגע הרווח לא נראה באופק וצריך לזכור שבניגוד ל-ONE שהוא חברה עצמאית, ספורט 5 נתמך על-ידי אביב גלעדי, טייקון תקשורת. לכן, ניתן לטעון פה, ובצדק מסוים, שמבחינת עניין הוידאו ספורט 5 גובר על ONE אך לפי דעתי, עמוד הוידאו של ספורט 5 מבולגן מדי ולא ניתן לגלוש בו כראוי.

נקודה נוספת שאני מבקש להעיר עליה זו הטענה שאופירה אסייג עורכת את ONE, היא לא.... יש עורך ראשי באתר ושמו ניר קינן והוא אחראי על התוכן. מקבילו בספורט 5 הוא אביב הברון, העורך הראשי לשעבר של "ספורט מעריב".

15. EL Capitan Member

ספורט 5 אתר הבית שלי. ולא בגלל שהוא מי יודע, אבל עדיף על וואן, וואלה ואחרים. בכל הקשור לספורט הישראלי ובחו"ל (להוציא רק את הכדורגל ספרדי), אני מתעדכן משם (כמובן יש דברים, שגם לא מגיעים לשם, ויוצא לי לשמוע עליהם סתם ככה). בוואן דיברו על הטוקבקים שהולכים שם, על זה שהם מביאים כתבות וידאו מהרצועה וכו', אבל זה לא קונה אותי. אלה שכותבים את הטוקבקים הם מטומטמים ומסכנים לא פחות מאופירה אסייג, וקטעים מצחיקים של הרצועה שאני חייב לראות- את זה כבר חבר שלי אוהד מכבי שולח לי לינקים. ובתוספת של פה ושם טורים מעניינים של נדב יעקובי, שימי ריגר ואחרים- אני מעדיף את ספורט 5.

עריכה: בקשר לתגובה שמעליי, חוץ מזה שאני בטוח שאתה עיתונאי בעל אינטרסים להגיד מס' דברים, אני מניח שאתה יודע טוב מאד שיש עיתונאים מתחילים, שבלית ברירה מתחילים במקומונים (אגב, מדור הספורט במקומון של ת"א בסופי השבוע בידיעות פשוט מבריק, לדעתי) כדי להגיע למעלה. אם אתה עיתונאי, אז אני מניח שגם אתה נאלצת להתעסק בדברים כאלו בעברך, ככה שאין טעם לציין את זה לשלילה.