Same Ol' Premiership?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏7/8/06.

1. spurs229 Member

אתה אוהד ארסנל! מתי תבין את זה? אתה אמור להיות נגדינו ולא לטובתינו!!!

2. walcott Member

בוודאי שאני נגדכם. אבל בכתיבה שלי אני אובייקטיבי...מה קרה?!

3. Wave Member

כן טעות שלי אני מתבלבל ביניהם הרבה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    בכל מקרה לדעתי לטוטנהאם יש קבוצה מצויינת, מבחינת סגל היא הקבוצה ה5 הכי טובה באנגליה, ותהיו בטוחים שיהיה לה מה להציע השנה.

4. Rudess Member

עזוב Spurs, תתעלם מהליצן.

לגבי נושא הדיון, זה טפשי להגיד שונגר ופרגוסון יודעים שהם הולכים למקום שני, כי שניהם כל עונה עם מטרה של זכייה בכל התארים האפשריים. הקבוצות הקטנות צריכות להפסיק להתבכיין ולעשות יותר, להשקיע בסקאוטינג איכותי, לגייס ספונסרים חזקים יותר,לשווק את הקבוצות שלהם טוב יותר, ורק כך הם יתחזקו ויוכלו לצמצם את הפערים.
    אני חושב שארסנל לא תיתן עונה גרועה כמו העונה הקודמת, וגם יונייטד השנה תאכל את הדשא אחרי כמה עונות ללא אליפות, במקביל אני בספק גדול שצ'לסי תצליח השנה בליגה כמו בעונות הקודמות, מאבקי האגו ישפיעו מאד ובכלל נראה שיש שם עומס מיותר של שחקנים שיגרום לחיכוכים לאורך כל העונה. גם אם צ'לסי תיקח את האליפות השנה, היא תצטרך להזיע הרבה יותר מאשר בשנתיים הקודמות ,כי ארסנל ויונייטד השנה יהיו טובות יותר.

5. spurs Member

OI
    im spurs so please call spurs 229 by his nick and not mine

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/06
  6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שיש פערים. כיום הכל הרבה יותר מתחלק לקבוצות דירוג ספציפיות. יש את צ'לסי, יש שלוש טוענות לכתר, יש שתי קבוצות שחולמות להתברג לרביעייה הראשונה, 5-6 שמנסות לתפוס מקום בגביע אופ"א והשאר מרכז טבלה תחתון/נגד הירידה.
    החלוקה הזאת ודאי מקוממת. אבל זה מה שקורה לכדורגל כשהכסף נכנס לתמונה וזה מה שקרה גם בליגות אחרות, אפילו לא ליגות מובילות (הישראלית למשל). כנראה שזה חלק מהספורט, ובלי כסף ורכש אין הצלחה.

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

והפערים האלה לא היו קיימים בעבר?

אומנם אני רואה פרמיירשיפ רק מאמצע הניינטיז אבל כבר אז היתה הפרדה ברורה מאוד בין יונייטד לבין... ובכן לבין כל השאר. גם אז היו קבוצות תחתית, קבוצות מרכז טבלה, כמה טוענות לכתר ויונייטד בקלאסה אחרת לגמרי,וזה עוד כשהכסף הגדול היה בחיתוליו. אני בטוח שהמבוגרים פה יוכלו להעיד שגם בשנות ה-80 היתה שליטה ליברפולית ו"חלוקה למעמדות" בליגה. ייתכן שהכסף הגדול העמיק את הפערים, אבל תמיד יהיו קבוצות טובות יותר וקבוצות טובות פחות, זהו טבעו של ספורט תחרותי.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון, אבל ככל שהכסף גדל המעמדות האלה "קובעו" אם תרצה.

שליטה של קבוצה אחת לא מעידה בהכרח על יתרון כספי, אלא ניהול נכון. אבל תסכים איתי שהרבה יותר קשה בימינו לראות קבוצה מועמדת לירידה עולה לצ'מפיונס.

9. THE STRETFORD END Member

בשנות ה80 שלא היה את הכסף הגדול של היום שלטה בגדול ליברפול עם רכש נכון,שחקני בית מצויינים,
    מנג'רים גאוניים וסגנון כדורגל מלהיב ומורשת יציבה ובריאה,
    היו סנוניות כמו אברטון שבאמצע שנות ה 80 היתה אחת הקבוצות החזקות באירופה וזכתה גם באליפות וגם היא היתה בנוייה נכון ויציב,
    יונייטד בחלק מהשנים הללו קראה תיגר כמה פעמים אבל יותר מכל היתה חסרת סגל גדול מספיק דבר שפגע בה כמה וכמה פעמים במירוץ עם ליברפול,
    לקראת הסוף ארסנל שגם זכתה באליפות וגם היא בגלל הסיבות הנכונות,
    פה ושם היה את איפווסיץ ועוד כמה שהיו הפתעות נעימות,
    הליגה למרות השליטה של ליברפול בזכייה בתארים עדיין היתה מרתקת וצמודה ברוב הזמן.

בשנות ה 90 התהליך שבו החל פרגוסון אפשר לדמות אותו למין חברת היי טק ראשונה בשוק,שהביאה תנאי חשיבה ויצירה חזקים בתוספת כוח כלכלי שנבנה,היא הקדימה בראייה שלה את כולם ולכן שלטה כמעט ללא עוררין,ארסנל עם ונגר חזרה להתמודד מולה כמעט שווה בשווה לאחר מהפכה לא קטנה גם שם,
    סנונית כמו בלקבורן הצטרפה לזמן מסויים בעיקר בגלל המזומנים של ג'ק ווקר וניהול של דאלגליש,
    גם אסטון וילה היתה כוח לא קטן,
    וגם בשנים הללו הליגה היתה מרתקת,עם תחרות בריאה ולא מעט מירוצים צמודים גם של 3 קבוצות,

ועכשיו,אין ספק שהכוח הכלכלי העצום של צ'לסי מציב אותה לפני כולם,אני לא חושב שזהו סוף פסוק לגבי הליגה,
    גם יונייטד,ארסנל,ליברפול ואפילו טוטנהאם הבינו שצריך סגל רחב ואיכותי יותר בכדי להתמודד עם צ'לסי,
    מי שמראש מוותר על אליפות או על הליגה טועה לדעתי,
    מספיק לראות מה קרה בספרד לפני 3 שנים עם ריאל מדריד והגלאקטיקוס שלה,הכל התנפץ לה בפרצוף למרות סגל גדול,מוכשר יותר וגב כלכלי עשיר יותר,
    כי בסופו של דבר מדובר הכדורגל,משחק של יצרים בין בני-אדם ולא מכונות,
    יש אלמנטים של מזל,פציעות,כושר ויחסים אישים ועוד ועוד,

שנתיים לא מלמדות על הכלל,
    זה מאוד יוצא דופן שיש ליגה שבה יש מירוץ לאליפות מיותר 2,3 קבוצות לאורך זמן וזה לא שונה גם באנגליה,
    זה ממש לא מוציא את העוקץ משאר הליגה או הקבוצות,כי צריך לתכנן נכון איך ולנסות ולחזור להתמודד,
    טוטנהאם לדעתי היא הדוגמא הטובה ביותר,קבוצה עם עבר ומסורת,עם בסיס של קהל גדול,ברגע שהניהול שם התייצב והפך להיות חכם יותר,שהוביל לרכש נכון בתחום האימון שמקרין הלאה,יש תוצאות וטוטנהאם חוזרת להיות כוח מוביל שיכול להתמודד מול צ'לסי יונייטד והשאר,
    והיא לא הקבוצה היחידה בעלת הפוטנציאל,ניוקאסל,שפילד יונייטד,אברטון הן דומות לה ויש עוד שיכולות לעשות את אותו הדבר,אסטון וילה למשל,
    צריך זמן,סבלנות,בנייה נכונה וגם כסף.

לגבי האליפות,
    בסופו של דבר יכולים לשחק רק 11 שחקנים על המגרש ועוד 3 מחליפים,
    כן לצ'לסי יש יתרון על השאר בקטע של הסגל הרחב,זה הצליח שנתיים ברציפות,גם עם לא מעט מזל וצריך אותו,
    כרגע המבחן הגדול שלה הוא מבחן עייפות החומר,הרעב לעוד אליפות,צריכים להתמודד שם עם שחקנים כמו שון רייט פיליפס שדי ממורמרים,הסגל הגדול לפעמים גדול מדי זה לא ערובה להצלחות,
    ככה שאני כן רואה מירוץ פתוח יותר,שווה כוחות....פחות אבל עדיין אפשרי.

10. ארצ'י באנקר Member

סקירה יפה סטרטפורד אבל איפה אתה רואה פוטנציאל
    אצל שפילד יונייטד?

11. קינג לדלי Member

שפילד יונייטד בסגנון של טוטנהאם ? תגיד בסוף כן שתית חשיש ?
    איזה מסורת גדולה יש לבליידס ? אולי בקרבות רחוב.

כל שאר הדוגמאות נכונות.
    וכן,טוטנהאם הוטספר חוזרת.

12. THE STRETFORD END Member

א.כן,יש להם מסורת גדולה בקרבות רחוב,יש לי את הספר של החוליגן הראשי שלהם,דווקא בחור סימפטי.
    ב.שפילד יונייטד,מסורת מבחינת כדורגל,קהל גדול,עיר מטורפת,יש פוטנציאל.

13. spurs Member

4 הגדולות זה דבר משתנה כיום זה צלסי/מנצטסר/ארסנל/ליברפול לפני כמה שנים זה היה ליברפול/מנצסטר/ארסנל/לידס לפני זה ניוקאסל ו 3 האחרות ובשנות ה80 ליברפול/אברטון/טוטנהאם/ארסנל

14. spurs229 Member

אל תשכחו מי טוענת להיות קבוצת הכדורגל הראשונה בעולם... (רמז: מתחיל ב-ש' נגמר ב-ד' ובאמצע יש "פילד יונייט")

15. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נוטה יותר להסכים כאן עם האופטימיים, בכיוון של סטרטפורד בואו נגיד, מאשר עם הפסימיים שכבר חוזים את חורבן הליגה.

אברטון לפני עונותיים הגיע לליגה ללא ויין רוני, הכוכב הבלתי-מעורער שלה, ונראיתה כמועמדת הכי בטוחה לירידה. איך הם סיימו את העונה הזו כולם זוכרים, עם מקום רביעי לפני היריבה העירונית השנואה והחזקה בהרבה, שבאותה עונה היתה גם במקרה אלופת אירופה. הנה דוגמא טרייה יחסית לדבר שבאמת על פניו הוא בלתי נתפס. זהו היופי של הכדורגל, וגם היום למרות הצמיחה בפערים יכולות להתגבש להן קבוצות חד-פעמיות שיקפצו מעל הפופיק ויזנבו בקבוצות בעלות מעמד גבוה יותר. זה קרה, זה קורה וזה ימשיך לקרות כל עוד הכדור הוא עגול ולא מרובע.

בראיה לעתיד הקרוב - עם עזרה מצ'לסי, סכסוכים פנימיים שם, איזו פציעה קשה או שתיים לשחקני מפתח בלתי ניתנים להחלפה כמו טרי או למפארד, יונייטד וארסנל אולי יכולות לגנוב ממנה משהו.

בקשר לרביעיית הצמרת - טוטנהאם מבחינתי כבר יכולה להיחשב כגדולה חמישית ואפשר לדבר על 5 הגדולות של הפרמיירליג, היא רק צריכה איזה מקום רביעי בעונה הקרובה כדי לבסס את מעמדה ככזו. בעונה שעברה היא היתה קרובה מאוד למטרה שלה, והעונה לא השתוללו שם והחליפו שחקנים כמו גרביים אלא המשיכו את הבנייה הנכונה והיסודית, שמרו על רוב שחקני המפתח, חיזקו עמדות חלשות, החתימו צעירים מבטיחים, הם בהחלט בכיוון הנכון כפי שאני כבר אומר כמה שנים.

גם פורטסמות' מבחינתי, בגלל המשאבים הכלכליים שלה, יכולה בעונות הקרובות לתת דחיפה למעלה לעבר הגדולות עם ניהול נכון, כי את הכוח הפיננסי יש לה ובגדול.

עוד לא אבדה תקוותנו!