Serie A - המחזור ה-32 - הדרבי הסיני של מילאנו, אנחנו ועוד 860 מיליון צופים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י SerieA, ‏14/4/17.

1. SerieA Il Capitano

@EO11

אני לא יודע אם החילוף הזה ספציפית מראה שלפיולי יש מנטליות של קבוצה קטנה. צריך לזכור שניהול משחק גרוע הוא לא מחלה רק של סטפאנו פיולי (ובעבר החילופים שלו היו מוצלחים מאד אצלנו). בוא רק נזכיר שמאמנים גדולים בהרבה מפיולי מנהלים משחקים רבים בצורה לא טובה. השם הראשון שעולה לי הוא כמובן קרלו אנצ'לוטי. הוא זכה בליגת האלופות פעמיים וזה מדהים, אבל הוא הפסיד כמה וכמה פעמים עם מילאן, צ'לסי ו-פ.ס.ז' וחלק מההפסדים הללו היו נפילות כואבות מאד. והוא נחשב לאחד המאמנים הגדולים בעולם היום.

הפסקה הזו באה להגיד שזה שפיולי ניהל את המשחק לא טוב היום לא מעיד על מנטליות קלוקלת או איכות גבוהה - ודאי שאין להשוות בין אנצ'לוטי ופיולי, זה הרי להשוות בין פיאט 127 לפרארי דנדשה.

אני חושב שהמאזן של פיולי נגד הקבוצות הגדולות הוא תמרור אזהרה, אכן, אבל צריך להיזהר לא להיגרר לכל מיני הרפתקאות עם שמות אקזוטיים כמו לאונרדו ז'ארדים (מונאקו) או המאמן של האל סיטי. לא לקפוץ מעל הפופיק. אם אין מישהו מתאים יותר מפיולי - עדיף להישאר איתו. את הקבוצות הקטנות הוא ינצח, ובתקווה שהסגל יהיה טוב מספיק - גם חלק מהגדולות.

לגבי מאוריציו סארי - גם אילו היה עוזב את נאפולי, ולדעתי הוא לא יעזוב - אינני בטוח שהסגל שלנו מתאים לכדורגל שלו. בראש ובראשונה - חוליית ההגנה. ההגנה שלו בנאפולי טכנית בהרבה משלנו, והם סופגים הרבה מאד שערים. אני לא רוצה לחשב מה יקרה כשנגאטומו וד'אמברוזיו יצטרכו להתמסר עם הבלמים שלהם גבי חמישה מטר. זה יהיה כואב מאד. בשביל הכדורגל של סארי צריך להחליף את כל ההגנה שלנו (למרות שזה לא רעיון במיוחד במילא) וללמד את קאנדרבה לא להגביה מאה כדורים לרחבה בעשר דקות. זה ייקח שלושה חודשים ולדעתי עקומת הלמידה תהיה רצינית מאד.

2. DRORIKO Member

כמו שכתבתי-כסף לבזבוזים

3. SerieA Il Capitano

המשמעות היא לרכוש שני בלמים, שלושה מגנים, שלושה קשרים, שני קיצוניים וחלוץ מחליף לאיקארדי.

אולי, לא יודע.

4. DRORIKO Member

אני לא אומר שצריך לקנות את הכל בקיץ אחד, אבל בהחלט אפשר לחזק את הקבוצה משמעותית. עם דגש על החלק ההגנתי.
    לסארי יש כרגע קבוצה נהדרת בנאפולי, אבל השאלה היא אם הוא עצמו רוצה להישאר שם, אם לא אני לא רואה אופציה יותר טובה ממכם בשבילו

5. SerieA Il Capitano

אני חושב שהוא ישאר ובעתיד יעבור לרומא.

אני חושב שהיא מאד מתאימה לו - שקטה, לא מאד לחוצה, הנהלה מצוינת.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

- יש ניהול משחק לא טוב ויש את מה שקרה היום. חילוף של בלם בקשר בעל נטייה התקפית כשהקבוצה ביתרון 0-2 מבלי שנשאר הרבה זמן לסיום, זה לדעתי מעיד על משהו שגוי במחשבה. מעיד על פחד, על לחץ. יכול להיות שאני טועה, אבל באמת שקשה לי לראות מאמנים גדולים ומובילים מבצעים חילוף דומה.

- את ז'ארדים הייתי רוצה מאוד האמת, אבל גם אצלו הסיכוי שיגיע לא גבוה. אני מסכים איתך שאם אין אלטרנטיבה לפיולי לא הייתי מפטר אותו רק בשביל להעיף אותו, כי בכל זאת הוא עשה עבודה טובה, אבל כן הייתי מחפש מישהו שיותר מתאים לשאיפות שלנו. אם אין אחד כזה עד תחילת יולי, אז פיולי גם לעונה הבאה, בתקווה שהדברים שהוא לוקה בהם ישתפרו.

- נאגאטומו צריך לעוף גם בלי סארי. כנ"ל פלאסיו, ביאביאני, סאנטון וכל השחקנים שאין להם מקום בקבוצה ששואפת גבוה. אני מסכים איתך בקשר לסארי, אבל את האמת? ראיתי את הכדורגל שלו באמפולי, וגם שם הוא הצליח ליישם את השיטה שלו בצורה נהדרת, עם שחקנים פחות איכותיים (על הנייר) משלנו. אני כן רואה יותר סיכוי שיצליח מאשר ייכשל.

7. Alta Tensione Member

המשחק היום נראה כמו נפילה שלא מלמדת על העונה שלו. לא שהוא מבריק, אלא פחות שטותניק מעונות תחת אינזאגי ומיכא.

8. DRORIKO Member

מי רומא? ברור, אבל מי יודע מתי ספאלטי יעזוב אם יעזוב

9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא קיימת סביבת עבודה יותר מטורפת ולחוצה מברומא (לפחות לא בסריה א'). הסיבה העיקרית לכך שהאוהדים רוצים שספאלטי ישאר היא שהוא מצליח להתגבר על זה.

סארי מתאים לרומא בוייב. כדורגל > תוצאות.

10. Don Joan Roman Member

אז המאבק על המקום השני נפתח אחרי (עוד) ניצחון נהדר של נאפולי בבית, 3-0 על אודינזה ואלו המשחקים שנשארו לקבוצות:
    רומא - פסקארה(ח), לאציו(ב), מילאן(ח), יובנטוס(ב), קייבו(ח), ג'נואה(ב).

נאפולי - סאס(ח), אינטר(ח), קליארי(ב), טורינו(ח), פיורנטינה(ב), סאמפ(ח).

איך שאני רואה את זה לרומא יש שלושה משחקים קשים ושלושה משחקים קלים בעוד לנאפולי יש רק משחק קל אחד, הולך להיות מעניין לראות אם רומא תעמוד בלחץ ותסיים שנייה.

Sent from my m3 note using Tapatalk

11. SerieA Il Capitano

מה הופך את סביבת העבודה ברומא ללחוצה יותר מאינטר, נאפולי?

12. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

עיר + אוהדים שחיים את הקבוצה קצת מעבר לקו השפיות.
    סיקור ביקורתי מדי של התקשורת (בעיקר מקומית) 24 שעות ביממה.
    נשיא תחרותי מדי ללא השקעה שמצדיקה את זה.

שחקנים\מאמנים נצלבים אחרי טעויות בודדות. הם אפילו לא מצליחים להחזיק במשרה שלהם לאחר שעשו עבודה "טובה". לא משנה אם עזבו מרצונם כי לא עמדו בלחץ כמו לואיס אנריקה, קאייר ודומביה (חטף שריקות בוז בהופעת בכורה לאחר 45 דקות בלבד) או פוטרו לאחר התקדמות ברורה כמו זמאן או לאחר הצלחה גדולה כמו גרסיה, ועשרות השחקנים שנמכרו גם אחרי עונות לא רעות כאשר מקבילהם בנאפולי, המילאנזיות ואפילו יובה שמרו על מקומם.

תחליף את אינטר הנוכחית (לאחר התיקו עם מילאן) ברומא והיית מקבל פיטורים של פיולי, בלי למצמץ.

*מוזר מאוד שאנשים שעוקבים אחרי הסריה א' יותר מיומיים לא מכירים את הדבר הכל כך בוהק הזה.

אלעד אוהב/ת את זה.
  13. SerieA Il Capitano

@zitto strunz
    אני חושב שאתה טועה.

אם רודי גרסיה היה מאמן אינטר והיה נכשל באירופה בצורה כל כך מגוחכת הוא היה עף מהר מאד. באופן כללי, לעניות דעתי אינטר היא מקום העבודה הלחוץ ביותר באיטליה, תוסיף על זה את הניהול המזעזע עד שהסינים הגיעו (ראה תחלופת המאמנים) ותקבל מקום עבודה שלא רק שלא קל לעבוד בו, יש בו את הפרובינציאליות הזו שאתה כל כך שונא (כך היה עד שהגיעו הסינים, בעידן פוסט הטרבל). אני בכלל לא רוצה להזכיר איזה סיר לחץ אינטר הייתה עד 2006 - ציפיות לזכייה באליפות ראשונה מאז 1989 שנגוזו כל פעם, תחלופת מאמנים אינסופית בעידן ליפי-טארדלי-קופר ושות', השקעה של מאות מיליוני דולרים של הבעלים שהלכו לפח. כל הדברים שתיארת ברומא קיימים גם באינטר.

ראה הפיטורין של וולטר מצארי - הקבוצה הייתה בעלת סגל נוראי, התוצאות היו סבירות והוא בכל זאת עף. אני בכלל לא בטוח שעם הסגל של היום הוא לא היה מצליח הרבה יותר. למרות שלדעתי יש לו מנטליות של קבוצות קטנות.

@EO11
    אין ספק שהחילוף הזה הוא משהו שפחות מקובל באיטליה כיום אבל בעבר זה היה נפוץ מאד. אני מעולם לא אהבתי את זה, אני תמיד אעדיף שחקן קישור נוסף על שחקן הגנה - וגם זה במידה. באופן כללי, להזמין את היריבה אליך, לאחר מחצית שהיא יושבת והשער נמצא באוויר - זו טעות וזה הוכח במשחק כאן מעבר לכאן ספק.

סטיבן ז'אנג, נשיא אינטר בפועל שנמצא באיטליה, המשיך לצייץ באינסטוש:

נערך לאחרונה ב: ‏16/4/17
  14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין יותר בולשיט מזה. אם מאמן כלשהו יקח אותכם מאמצע טבלה לבתים של הצ'מפיונס ליג פעמיים ברציפות ויהפוך את אינטר לקבוצה השניה באיטליה, הוא יהפוך לאל. יתרה מכך, אם זה היה קורה, לתוהיר לא הייתה סיבה למכור את המועדון.

גם זו אגב נקודה מעניינת בהקשר לסיקור של רומא ברשת. תסתכל איך אתה מפרש אי עליה מבית מוות + עליה מבית קשה עונה לאחר מכן (במקביל להצלחה ענקית בליגה, ללא סינים ואוליגרכים). אפשר להמשיך לאוהדי רומא עצמם שלפי הטוויטר נמצאת כבר שנים במלחמת הישרדות מול אמפולי.

הנקודה על אינטר עד 2006 רלוונטית היום לרומא יותר מלאינטר עצמה. יש לחץ מטורף לזכות. פשוט להבדיל מאינטר של מוראטי הלחץ לא מגובה בהשקעה.

אלעד אוהב/ת את זה.
  15. Don Joan Roman Member

בכל מועדון שמחשיב את עצמו "גדול" ולא זכה בתארים במשך מי סופר כמה זמן יש לחץ אדיר לזכות, רומא לא שונה בזה מיובנטוס, אינטר, מילאן וכדו'.

גם בקבוצות הללו אוהדים רבים חיים ונושמים את הקבוצה באדיקות ומלאים בביקורת יום יומית, רק אתמול אחרי שדיבאלה קיבל מכה חצי מאוהדי יובנטוס ברשתות החברתיות ירדו על אלגרי וכעס עליו וזה ארבעה ימים בלבד אחרי תצוגת שיא נגד ברצלונה וכשהוא אחרי שני דאבלים רצופים ובדרך לשלישי - מה שלא היה באיטליה מעולם, ולמרות שבכל שנה הוא מתמודד עם מכירה של שחקן מפתח אחד או יותר וחיבור מחדש.

באינטר רק אמש אחרי שער השיוויון של מילאן המון אנשים התלוננו על ההחלטות של פיולי ויש עוד לא מעט דוגמאות לכך אצל הנראזורי.

עכשיו תבוא ותגיד לי שאינטר לא במקום השני ואני אגיד לך שאם אינטר תהיה שלוש שנים רצוף סביב מקום 2-3 גם זה לא יספק את אוהדיה והם ירצו לזכות ולהשתדרג (ובצדק), אתה יודע, דריכה במקום וכל זה.

Sent from my m3 note using Tapatalk