TIM CUP - גביע איטליה 18/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏22/7/18.

1. SerieA Il Capitano

לאציו החמיצה יותר, אבל לאוטרו עם ההחמצה הגרועה ביותר.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בסוף האסימון ייפול.

מי היית בלי הVAR אדון ספאלטי?

3. VAR Member

הפנדל די גבולי אבל עובר, אסמואה היה חייב להיות מורחק.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אם אסמואה היה חייב להיות מורחק הוא היה מורחק.

הפנדל הוא פנדל רק כי השופט שרק לעבירה, אבל זו בדיחה. אינטר קיבלה מתנה שלא הגיעה לה.

5. VAR Member

מותר לשופט לשנות החלטה של פנדל אם הוא לא מוצדק. במקרה הזה לא היה מדובר במקרה ברור של החלטה שגויה אלא על תחום אפור.

קשה לי רק להבין איזה תחום אפור יכול להיות בעניין האדום, זו גלישה שיכולה לגמור קריירה של שחקן.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא ראיתי קריירה של שחקן שנגמרת מגלישה עם החלק העליון של כף הרגל קדימה. גם לא ראיתי מקרה שהשופט ביטל עבירה שנשרקה כי הוא חשב שהייתה מחוץ לרחבה, אבל בתוך הרחבה זו לא עבירה ששווה שריקה. ברגע שהשופט שורק, ויש בסיס לעבירה, זו עבירה. סביר להניח שאף אחד לא היה קורא לו לVAR אם לא היה שורק, אבל שרק.

חלאספאלטי.

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש! יש מגיע בכדורגל (לפעמים) @טל.
    ---

אני במהלך כל המשחק שואל את עצמי איך ראשי לאציו, ששמים לעצמם כמטרה לנצח את אינטר ברבע גמר הגביע, ששמים לעצמם כמטרה לסיים במקום הרביעי, מבלי שיש איזשהן פציעות, מעמידים לרשותו של אינזאגיניו רק אופציה התקפית אחת על הספסל, וגם זה בדמות חלוץ מוגבל כמו קאייסדו. אבל אולי הם צודקים, לשם מה להשקיע כסף בסגל כשיש לך מאמן כזה.

@EO11 @SerieA אינזאגיניו, לדעתי, צריך להיות המטרה הראשונה שלכם בקיץ ולא כל מני מוריניו או קונטה.

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@uri יכול מאוד להיות שאתה צודק, אבל הבעיה מבחינתי שאין לנו פריבילגיה לחכות לקיץ. אנחנו מתנהלים כאילו הטופ 4 מובטח לנו, אבל אינטר קבוצה רעה שנשאבת למשבר זהה למה שהיה בדצמבר - פברואר שנה שעברה. לא רק שספאלטי לא שיפר שום דבר מהעונה שעברה, הקבוצה אשכרה הלכה אחורה. מרגיש כאילו אין לנו סיכוי להבקיע אם היריבות ו/או השופט ייתנו לנו מתנה, וכן, שוב אינטר של ספאלטי מפסידה משחק נוקאאוט מבחינתה, שוב אינטר של ספאלטי היא לוזרית. נשבר הזין מזה.

ואם נחזור לאינזאגי - התעלה על אינטר היום בכל פרמטר, הניצחון מגיע לו. אם נתקע עם ספאלטי עד הקיץ ואיכשהו נעפיל לצ׳מפיונס, אני אשמח אם הוא יקבל את הצ׳אנס, למרות שגם אצלו אפשר לזהות תסמינים של קריסה במצבי לחץ. עד לאחרונה, הבעיה שלי עם ספאלטי הייתה בעיקר בפן המנטלי ולא בפן המקצועי, אבל בתקופה האחרונה זה כבר שילוב של הכל.

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@EO11 מליגת האלופות כבר עפתם, מהגביע הודחתם, עכשיו נשאר לצוף מעל המקום החמישי. כל עוד אתם צפים מעליו, אין טעם לפטר עכשיו את ספאלטי (שאגב כבר בעונה שעברה כתבתי כאן שאינו מתאים ונראה לי רק @ג'ורדי נלסון אגדה אז הסכים איתי), כי סתם תוציאו עוד כסף מיותר (שאין לכם בגלל הפייר פליי) וגם תביאו מישהו שאינו מתאים להמשך. המשחקים הקרובים בליגה יכריעו: אם אפשר לסיים עם ספאלטי או שאין ברירה ולהביא לו כבר עתה מחליף.

10. yonmu Member

עם כל הביקורת על ספאלטי, אי אפשר לקחת לו דבר אחד -
    לפני אינטר לא הגיעה לליגת האלופות.
    בעונה הראשונה שלו הוא החזיר את אינטר לליגת האלופות.
    בעונה השנייה שלו הוא מטייל בקלילות (סו פאר) לליגת האלופות, בזמן שרומא-מילאן-לאציו מסתובבות עם סמפדוריה-אטלנטה-פיורנטינה.
    אי אפשר להתעלם ממבחן התוצאה הזה, ומאוד בכייני לדבר על 'שוב אינטר יוצאת הלוזרית' אחרי מחזור הסיום של העונה שעברה.

עם כל הביקורת במיקרו -
    הדחה בהארכה מול מילאן, הדחה בפנדלים מול לאציו, לסיים מתחת לבארסה וטוטנהאם (שאלה יהיו הצרות שלכם), חילופים גרועים, כדורגל בינוני ועסקת נאיינגולן-זאניולו שמזכירה ויתורים כמו פירלו או סידורף -
    עם כל הביקורות המוצדקות האלה, אי אפשר להתעלם מהמאקרו, ובמאקרו הקבוצה מתקדמת. זה לא קרה אצל דה בור או פיולי.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@uri החוכמה היא להקדים תרופה למכה.

12. תומר1989 Member

פיולי (דה בור היה מינוי שטותי) הוא זה שאכל את החבלי לידה של סיונינג

דעתי היא שספאלטי טוב בשביל לייצב מערכת, אפילו בשביל לקדם אותה למטרת ביניים כזו, אבל הוא טוב עד נקודה מסויימת. הוא לא מאמן שיוביל אותך לתארים ולא זה שיקח את אינטר להיות ה"אנטי-יובה"

דווקא קונטה עם כמה שאני שונא את הכדורגל שלו יכניס טירוף במועדון הרדום הזה. גם מול השחקנים וגם מול ההנהלה.
    יש לי הרגשה שזה יקרה בקיץ. מארוטה וקונטה זה שידוך שכבר עשה קסמים וסיונינג יודעים את זה

EO11 אוהב/ת את זה.
  13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

היה שלב בשנה שעברה שספאלטי ופיולי עמדו על אותו מספר נקודות בהשוואה בין 17/18 ל-16/17, וזה לאחר שפיולי לקח את הקבוצה לאחר הקדנציה הכושלת של דה בור. אני חושב שספאלטי הביא איתו צוות יותר מוכשר משל פיולי ודה בור, וגם מחזיק בסגל יותר טוב, אבל אין הבדל גדול ביניהם. המנטליות היא אותה מנטליות.

״מחזור הסיום של העונה שעברה״ - אינטר בפיגור 1-2 מול לאציו, מקבלים פנדל ותוך דקה לוליץ׳ מקבל אדום. הוא שאמרתי, בלי מתנות מהיריבות והשופטים, אינטר לא נמצאת איפה שהיא. מחזור הסיום של העונה שעברה הוא הכל חוץ מתצוגת ווינריות של ספאלטי.

ספאלטי לא מטייל בקלילות לטופ 4 ולא שום דבר. אינטר מרחק 6 נקודות מליגה אירופאית.

על עסקת נאיגולאן זאניולו אין לי שום תלונה האמת, ההפך, הייתי מבצע אותה גם בדיעבד. בשביל אינטר, רומא והילד.

14. yonmu Member

וזו התקדמות ברורה -
    בשלב הראשון (6 שנים בלי ספאלטי) - אינטר לא מגיעה לליגת האלופות.
    בשלב השני (עונה ראשונה של ספאלטי) - אינטר מגיעה לליגת האלופות בשיניים.
    בשלב השלישיה (העונה) - אינטר בדרך לליגת האלופות בצורה הרבה יותר קלה.
    אי אפשר להתעלם מזה שמדובר בשיפור ברור.

לכל משחק יש שני צדדים, וכל תצוגת לוזריות היא תצוגת ווינריות. כשאתה מסתכל כאוהד ביקורתי אתה אומר 'אנחנו לא ניצחנו, פשוט הם זרקו'. בשורה התחתונה, יש קבוצה שיצאה עם כל הקופה במאני טיים בעונה שעברה וזו אינטר. הדחות בגביע זניחות ליד זה, ומקום שלישי בבית עם טוטנהאם וברצלונה זה מקובל לגמרי (גם אם נעשה בצורה חמוצה). אינטר של ספאלטי לא קבוצה לוזרית וכן קבוצה שמתקדמת כל עונה.

לא יודע אם זה ימשיך וסביר מאוד להניח שקונטה יכול לעשות פה יותר, אבל זו לא סיבה לגמד את ההישגים של ספאלטי. הוא ייצב את אינטר.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בשנה שעברה, ספאלטי אכן עמד בציפייה הראשית ממנו מבחינת התוצאה, אבל קשה לי להתעלם מהעובדה שהיינו 12 דקות מליגה אירופאית וזה אחריי שבאמצע העונה היינו במאבק האליפות. התקווה לעונה הנוכחית הייתה לשפר את התוצאות והיכולת מהעונה שעברה, וזה לא קורה. אתה יכול לחזור גם 10 פעמים על האימרה שאינטר עושה את העבודה בצורה יותר קלה, אבל זה לא נכון. בעונה שעברה, אינטר לא הייתה בטופ 4 עם כמות הנקודות הזו, והאמת שבאמת בשלב הזה כבר איבדנו את האחיזה בטופ 4 ורק בדקות האחרונות של מחזור הסיום החזרנו אותו. הסיבה שאנשים (כי אני לא בדעה הזו) מרגישים בטוחים במקומה של אינטר בטופ 4 הינה שצבירת הנקודות של היריבות שלנו לא כל כך גבוהה, אבל זה עשוי להשתנות. רומא, מילאן, לאציו, אטלנטה... כל אלו יכולות לתפוס מומנטום וכרגע נראות יותר חזקות מאינטר (עצם העובדה שהן מסוגלות להבקיע לא רק במצב נייח). פער 6 הוא נזיל מאוד, הפסד אחד של אינטר, מה שלא בשמיים, וזה מרגיש הכי פתוח בעולם.

ההפסד אתמול לא היה הדבר הכי גרוע שספאלטי עשה, אבל בסופו של דבר אינטר חלשה ולא עומדת בציפיות שלה. בהסתמך על מקרי העבר ונקודת המבט שלי כאוהד שמכיר את הקבוצה, אני לא רואה איך אנחנו יוצאים מהמשבר הזה בקרוב. את בולוניה רוב הסיכויים שננצח, אבל פארמה בחוץ זה משחק סופר קשה (תמיד היה לאינטר) ואיבוד נקודות בו יעמיק את האווירה השלילית.

אני גם לא חושב שזה נכון להציג את ספאלטי כמושיע של אינטר כמו שההתנהלות השתנה. בוא נגיד את האמת, אינטר סיימה במקום ה-4 גם בעונת 15/16 עם מאנצ׳יני, ועם אותו מספר נקודות בערך (מינוס 4-5 דקות במקסימום למיטב זכרוני). ספאלטי לא עשה כאן משהו מיוחד. הוא כן הציג קבוצה סופר חזקה הגנתית וכן הוציא את הרוב מהסגל של העונה שעברה, אבל פה זה נעצר. כמו שתומר אמר ואני מסכים, ספאלטי מתאים לקחת קבוצות למקומות 2-4, ואין ספק שיש בו צדדים טובים, אבל אינטר לא מתקדמת ואם לא נגיע לצ׳מפיונס העונה, זה כישלון עצום ופגיעה בהתקדמות של המועדון כולו. אני לא מוכן לקחת את הסיכון הזה.

אינטר של ספאלטי קבוצה לוזרית. לאציו של אינזאגי הייתה יותר במשחק הספציפי ההוא. זה היה הפסד שלהם יותר מאשר ניצחון שלנו.