USA Vs. IRI

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏3/4/07.

 1. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  United States of America - Islamic Republic of Iran

  מכיוון שיש הרבה סיכויים ש"זווית הראיה השונה" של שתי המדינות בכמה וכמה נושאים תהפך לעימות אלים ביותר (למעשה היא כבר עימות אלים ביותר, אבל לא מייחסים לכך כל חשיבות בשלב זה), חשבתי לפתוח לצורך כך דיון רשמי (וגם מסיבה נוספת - יש דיונים לדברים הרבה יותר מפגרים).

  למעשה לא מדובר פה רק בשתי המדינות הללו, אלא גם בגרורותיהן (בריטניה וישראל מצד אחד, סוריה ולבנון בינתיים מן העבר השני). ניתן לומר אמנם שרוסיה בהחלט משחקת תפקיד במשחק האסטרטגיה הזה, אפשר לתת לה את ה'קרדיט' על כל מה שקשור לנשק קונבנציונאלי ובלתי קונבנציונאלי (למרות שהאיראנים גם מפתחים בעצמם חלק), אבל מכאן ועד להגדיר את זה כהמשך של המלחמה הקרה זה קצת ללכת רחוק- איראן לא מהווה כלי משחק ביד רוסיה, באופן בו אני רואה את הדברים.

  [​IMG]
  שח-מט. מישהו זוכר מהי ארץ מקורו של המשחק?

  הסוגיה העיקרית היא סוגיית הגרעין:
  האם לאיראן יש נשק גרעיני? האם היא מסוגלת לייצר אותו בעצמה? האם היא עדיין נזקקת לכל מיני אמצעים מבחוץ? כמה זמן ייקח לה?
  האם האו"ם ימשיך עם הסנקציות הללו שלו? האם הן מזיזות משהו לחבר'ה בטהראן? האם ישראל תיזום מתקפה? האם ארה"ב תיזום מתקפה, והאם יש שמץ אמת בידיעות על תקיפה ממש בתקופה הקרובה? כיצד ישראל תושפע מתקיפה עתידית ישירות מאיראן ובעקיפין מגרורותיה?
  הרבה שאלות ומעט מאוד תשובות.

  [​IMG]
  נושאת המטוסים אייזנהאואר. עושה דרכה יחד עם נוספת למפרץ הפרסי.

  סוגיה נוספת היא סוגיית החטיפות:
  גנרל עסכרי שנחטף או ערק מאיסטנבול, חטיפתם של 15 המלחים הבריטים שיתכן שישפטו בטהראן, והיום דיווחים על חטיפת אמריקאי שהתברר כסוכן FBI לשעבר (זה אמנם לא CIA, חשוב להדגיש, אבל טמבל, מה אתה עושה באיראן בימים טרופים שכאלו!?). מה יהיה המשכה של סאגת החטיפות הזו?

  סוגיה אחרונה היא מצב הגרורות / כלי המשחק:
  על המלחמה בין חזבאללה לישראל בקיץ אין הרבה מה להרחיב, וקשה שלא להבין מאיפה מגיעה לנצראללה ההשראה. בימים אלו הדיווחים בתקשורת מבלבלים- מצד אחד נראה שכולם כבר יודעים שתהיה מלחמה בקיץ, רק נשאר לסכם מתי היא תפרוץ, עקב מה ומה יהיה מניין ההרוגים. מצד שני גם בישראל וגם בסוריה מצהירים מדי פעם על הכוונות ההדדיות לשלום, אולי בכדי לנסות ולהבהיר לצד השני שלא מתכננים מלחמה, ובכך למנוע מהצד השני להנחית "תרופה למכה" שכלל לא תוכננה להגיע, ואולי אולמרט בכלל יודע על מה הוא מדבר כשהוא מכריז בכל כלי התקשורת על "שלום תוך 5 שנים".

  [​IMG]
  T-72. בקורב ברמה?

  בקיצור, הרבה הרבה שאלות וסוגיות, והזמן... אף אחד לא מבטיח לנו כמה נשאר [​IMG]

  דעותיכם.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏3/4/07
 2. Obafemi

  Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/3/04
  הודעות:
  13,886
  לייקים שהתקבלו:
  0
  והנה בדיוק אחרי כל המלל הזה רייס מודיעה שארה"ב מוכנה לדבר עם איראן במידה ותשהה את התוכנית הגרעינית שלה. יהיה מעניין לראות מה יהיו ההתפחויות מכאן כי אם אני לא טועה זו הפעם הראשונה שארה"ב מראה נכונות לדבר עם איראן מאז פרשת החטופים לפני יותר מ-27 שנה.

  האם זה טוב לנו? אני מאמין שכן. נכון שבמלחמה מאורגנת ולא מלחמת גרילה אנחנו עדיין עדיפים על האיראנים אך המחיר גבוה מדי, עדיף למצות כל נתיב דיפלומטי אפשרי לפני פעולה שאי אפשר יהיה להחזיר לאחור. במקביל, צריך לעשות בדיוק את מה שאולמרט עושה במישור עם מדינות ערב, לשחק על העובדה שהמזרח התיכון ממשיך בנטישת החלוקה של פרו-ישראל (רק אנחנו) נייטרלים (ירדן, מרוקו ומצרים במישור הרשמי לפחות) ואנטי ישראל (כל השאר בערך) ומעבר לחלוקה חדשה: איסלאם מתון סוני ברובו בראשותה של סעודיה עם שאר מדינות המפרץ הסוניות, ואיסלאם קיצוני ושיעי ברובו בראשותן של איראן וסוריה (אם כי הסורים, עם בסיס כלכלי הרבה יותר צנוע מהאיראנים כנראה מנסים לרקוד על שתי חתונות כרגע). הבידוד על האיראנים גדל ובסופו של דבר הם לא יעמדו בהחרפת הסנקציות. אמרתי כבר פעם שאני לא רואה את משטר האייתולות מחזיק עוד 20 שנה, אם הכלכלה תיפגע משמעותית קשה לי לראות אותם סוחבים אפילו עוד עשור, הקש הכלכלי אמור להיות האחרון בגב העם האיראני.

  כולנו יודעים שתהיה מלחמה בקיץ? כולם חוץ ממני אני מניח. מה, בסוריה רוצים להתאבד? אולמרט אמר משהו נכון מאוד בראיון שלו לידיעות: אנחנו מחשיבים את המלחמה לכישלון בגלל סטנדרטים גבוהים. לא שזה לא צריך להיות ככה, אבל אם מה שעשינו בלבנון זו מלחמה כושלת שלנו ואנחנו עוד הפקנו לקחים, קשה לי לראות אותנו לא הופכים את זה לששת הימים 2 במידה ויהיה סכסוך ישיר עם הסורים. בנוסף לכך, יש את הפקטור האמריקאי, ידיו של בוש כבולות כעת בארה"ב והאמריקאים ללא ספק ינסו למנוע סכסוך חריף שיפגע בתוכניתיהם בעיראק.

  השמועות על המתקפה מגוחכות, אני זוכר שהבטיחו לנו פלישה ישראלית-גרמנית במרץ 2006 מ"מקורות בכירים בצה"ל" לפי צהובונים בריטיים. תעשו טובה. הגנרל האיראני הוא רק דוגמא אחת לזרוע הארוכה שיש לנו גם בלי סכסוך צבאי מסוכן.

  לגבי רוסיה, מדובר ב"זונת נשק" ולא יותר מזה. הרוסים ימכרו לכל המרבה במחיר ובמידה וזו תהיה זימבבווה ולא איראן, אז הנשק יגיע לזימבבווה. האינטרסים של רוסיה הם כלכליים נטו.

  ובסופו של דבר, ידענו להסתדר עם איראן בימי חומייני, נעבור גם את זה. מה שמדאיג אותי הרבה יותר זה היציאה המוקדמת של האמריקאים מעיראק, האפשרות שנתניהו ייבחר לפני תום ארבעת השנים של אולמרט, קשטן על קוי הנבחרת ועוד ועוד ועוד.
   
 3. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  אכן כותבים בהרבה מקומות על מלחמה ודאית, והיא אכן תהיה, כי כמו שאמרתי בעבר, כנופיית טקסס זקוקה מאוד למלחמה שתדאג להמשך פעילותן ( ותעסוקה ! ) למפעלים הבטחוניים מצד אחד, ומחירי נפט גבוהים כדי שרווחי החברות בה הכנופייה מושקעת ימשיכו לגדול...

  אני גם לא אתפלא אם ברגע האחרון הם יחליטו להריץ את מושל פלורידה ג'ב בוש ( האח של W ) למשרת הנשיא הבא...

  ורק תיקון קטן לגל: הטנק T-72 הרוסי הופיע בסוריה והשתתף במלחמת לבנון הראשונה ( " של"ג " ) , וגם הובס על ידי יחידה ישראלית מסויימת בתרגיל מזהיר.

  תכינו את הממ"דים - החל מאמצע חודש אפריל , כל יום אפשרי, וגם העימות עם סוריה בוא כנראה בלתי נמנע.

  התסריט: מבצע של צה"ל ברצועת עזה, קטיושות על כל הארץ כהזדהות של נאסראללה, הסתבכות סורית , הזדהות איראנית שתביא לשיגור טילים קונבנציונאלים, ואז התערבות אמריקאית פעילה.

  מומלץ לקנות אופציות PUT על הבורסות - הן ייפלו, גם הדולר ייפול, ומחירי המתכות יעלו...במיוחד הזהב.

  ואולמרט? לא מחליפים ממשלה באמצע מלחמה, וגם ביבי ייכנס לממשלה כי "צריך להתאחד בשעה קשה זו"...

   
 4. Obafemi

  Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/3/04
  הודעות:
  13,886
  לייקים שהתקבלו:
  0
  זה מהוושינגטון פוסט או מהניו יורק טיימס כל התסריטים האלה? אולי אני עם הראש עמוק באדמה, אבל כמו שאני רואה את זה מלחמה בקרוב תהיה התאבדות קיומית עבור החיזבאללה, התאבדות אסטרטגית וכלכלית עבור סוריה והתאבדות פוליטית מוחלטת עבור איראן. למה השנה? למה לא שנה הבאה? או עוד שנתיים? עוד 10 שנים? משום מה מאז הפסקת האש באוגוסט בארץ מדברים על מלחמה חוזרת ולי נראה שזה יותר מגיע מאגו פגוע מאשר מכל מקום ריאלי. כמו ילד שמפסיד באבן נייר ומספריים וישר צועק "עד שלוש!"
   
 5. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  מיכאל, אתה יודע מה הבעיה שלך? אתה מדבר בהיגיון.

  רק תגיד לי: אצל החיזבאללה או אחמאדניג'אד, או פרץ, אולמרט, ובוש, יש הגיון? אין !

  מי יוצא למלחמה בגלל שני חטופים? אדם עם הגיון? 150 הרוגים בגלל שני חטופים זה הגיוני?

  מי יוצא סתם למלחמה בעיראק ונשאר שם אחרי למעלה מ 3,000 הרוגים, אדם עם הגיון?

  ההחלטות השגויות והציניות הן צורך קיומי להצדקת אידיאולוגיות מטומטמות, וצורך שילטוני.

  אתה מכין לי מקום אצלך ב BASEMENT ???

   
 6. Obafemi

  Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏1/3/04
  הודעות:
  13,886
  לייקים שהתקבלו:
  0
  עזוב בייסמנט, קח תחדר שלי, אין מצב שאני אתן לחסכונות שלי להתבזבז על כל דבר שהוא לא כרטיס לנתב"ג.

  כל פוליטיקאי, גם פוליטיקאי שהוא פריק דתי, חייב להיות פוליטיקאי. מילא חמומי מוח דתיים כמו חומייני שבחיים לא נגעו בפוליטיקה ופתאום מצאו את עצמם בראש מדינה, אבל כל הצמרת האיראנית עכשיו לא פחות רקובה ועסקנית משלנו, וכל אחד שם מעדיף לדאוג לתחת שלו על הכוכב הזה ולא עם 72 הבתולות בגן עדן. אני לא מדבר רק בהיגיון, לפני ההיגיון בא הכסף, ואני לא רואה איך מישהו חוץ מישראל יכול להרוויח מסכסוך כזה, הרי גם אם נזק משמעותי ייגרם לנו, זה יבוא במחירים עצומים מהצד השני כמו שזה קרה תמיד, פשוט אין שום סיבה.
   
 7. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  מי יכול להרוויח? מי שמרוויח מכל מלחמה בעולם: האמריקאים!

  המדיניות האמריקאית זה כמו הסדרות הבלתי נגמרות מבית היוצר של הבמאי המנוח אהרון ספלינג: בפרק מספר 1 יוצרים בעיה, בפרק 2 פותרים אותה ויוצרים חדשה, וכך הלאה...

  החלום שלך זה נתב"ג? לפעמים אפילו אצלך יש פתאום איזושהי בעיה קטנטונת בהגיון... [​IMG]
   
 8. Spanish Weapon

  Spanish Weapon Member

  הצטרף ב:
  ‏6/8/05
  הודעות:
  3,542
  לייקים שהתקבלו:
  0
  תגידו מה שתגיד , תסקרו מה שתסקרו , כולנו יודעים שלסוגייה הזאת יש רק פתרון אחד והאמריקאים אלו המומחים בפתרון בסגנון כזה - טיל חמוד במרכז טהרן שיוריד כמה עשרות/מאות אלפי איש (בדיוק כמו אז בהירושימה)

  מי שחושב שאפשר לנצח את איראן בדרכים צבאיות אחרות כמו התקפות ממוקדות טועה , רק פגיעה כללית ובלתי סלקטיבית תביא להרתעה ולשיתוק האיראנים.

  יש לאיראנים מאגר נשק עצום , פשוט עצום, ויש נטייה במערב לזלזל בזאת - צריך לתת לאיראנים את המכה הכל כך כואבת שמהם הם כבר לא יוכלו לקום.

  אגב, אני מהמר שתקיפה אמריקאית/ישראלית על שלל צורותיה באדמת איראן תעשה בקיץ הקרוב - יש כל כך הרבה ידיעות ורמזים מקדימים לגבי העומד לבוא שזה יהיה נורא מוזר אם זה לא יתבצע בקרוב.

  האיראנים , עושה רושם , קמהים למלחמה נגד המערב וזה התבטא בחטיפת 15 החיילים הבריטים - מעניין איך ישראל הייתה מגיבה במקרה שהאיראנים היו חוטפים לה 15 חיילים ומאיימים להוציא אותם להורג.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/4/07
 9. Spanish Weapon

  Spanish Weapon Member

  הצטרף ב:
  ‏6/8/05
  הודעות:
  3,542
  לייקים שהתקבלו:
  0
  "נכשלה חטיפת ראש המודיעין האירני"

  http://news.walla.co.il/?w=//1087448

  ככל הנראה חטיפת החיילים הבריטים הגיעה אחרי הניסיון הכושל של האמריקאים לחטוף את ראש המודיעין האיראני - אולי היה צריך להשאיר את המשימה למוסד? [​IMG]
   
 10. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  בטח...אתה בטח זוכר איך הצלחנו לחסל בתיחכום ובלי השארת עיקבות את ח'אלד משעל... [​IMG]

  הכישלון שלהם ( אם הסיפור בכלל נכון ) מראה לא את חולשתם ,אלא את הקושי לפעול מול האיראנים - הם לא טיפשים החארות... [​IMG]
   
 11. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,804
  לייקים שהתקבלו:
  335
  למה חשבת שהם טיפשים? הם לא רואים ת'ציונים שלך ממטר
   
 12. בית"רי מלידה

  בית"רי מלידה Member

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  9,191
  לייקים שהתקבלו:
  1
  זה כי הם קמצנים - שיקנו משקפיים! [​IMG]
   
 13. Spanish Weapon

  Spanish Weapon Member

  הצטרף ב:
  ‏6/8/05
  הודעות:
  3,542
  לייקים שהתקבלו:
  0
  רמט"ל רוסיה : "ארה"ב תכה באיראן ביום שישי הקרוב"

  ראש המטה הכללי של רוסיה,הגנרל יורי בלוייבסקי, התבטא היום בנושא בכל כלי התקשורת הרוסיים בפומבי.

  לדבריו, זו תהיה טעות פוליטית קשה של ארה"ב ותוצאותיו ישפיעו על רוב המדינות בעולם.

  הוא הציע לארה"ב לשקול שנית את פתיחת המלחמה והזכיר הסתבכויות קודמות שלה בעיראק ואפגניסטן.

  עוד אמר כי ההתבטאות של בלייר כי "48 השעות הקרובות יהיו קריטיים" אינה מקרית.

  (קרדיט לרוטר.נט)
   
 14. לא מצאתי כינוי

  לא מצאתי כינוי Member

  הצטרף ב:
  ‏22/11/05
  הודעות:
  2,890
  לייקים שהתקבלו:
  1
  שטויות במיץ. אני מוכן להתערב שזה לא יקרה, סתם ספין של הצבא הרוסי.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏4/4/07
 15. Spanish Weapon

  Spanish Weapon Member

  הצטרף ב:
  ‏6/8/05
  הודעות:
  3,542
  לייקים שהתקבלו:
  0
  יכול להיות , אבל תוסיף לזה את האמירה של בלייר "היומיים הקרובים יהיו הקריטיים בנושא החיילים החטופים" ותקבל פה קומבינציה די מוזרה בין שני האמרות של הבכירים.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!