אוברייטד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י ChelseaPensioner, ‏29/9/21.

1. סמואל אטו Member

אני משער שאתה מתכוון אלי, אז כמו עם המשתמש הקודם שהמציא דברים שמעולם לא אמרתי. אני אשמח שתביא ציטוטים שלי שבהם כתבתי שאריק גארסיה בעיני עילוי, שבוסקטס לא בירידה וכל שאר דברים שהם פרי דמיונך.
    בהצלחה.

2. Butragueño מנהלים

לדעתי גוטי היה אנדרייטד. קיבל זרקור אחר משאר העולם ומאוהדי ריאל. אוברייטד לעומת זאת; מיצ'ל סלגאדו וארבלואה. איך אמרו פה חכמים ממני? עוד קורבן של בוטרגניו.

3. DRORIKO Member

מה דעתכם על דייגו גודין? בתקופה שלו באתלטיקו חשבתי שהוא אחד משני הבלמים הטובים באירופה לצד קייליני, אבל בחשיבה לאחור אולי קצת הפרזתי. לפני סימאונה הוא היה בלם בינוני. אחרי סימאונה היה פלופ באינטר. לעומת זאת אתלטיקו הסתדרה יפה מאד גם אחריו. יכול להיות שהוא כמו בונוצ׳י שצריך שיהיה סביבו תנאים מסויימים כדי להוציא מעצמו את המיטב(כמו בונוצ׳י לא מבחינת הסגנון כמובן).

4. Butragueño מנהלים

גודין היה יותר בלם רחבה, פרסונה. הוא כן היה מצוין בכדורי גובה, אבל הוא לא היה תאקליסט מרשים או 1:1 סטופר. הוא כן היה שווה שערי הכרעה אבל זה בונוס אצל בלם. גם הקולגה שלו, מיראנדה לא הצליח אחרי.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

גודין הגיע לאטלטיקו בזכות מונדיאל פנטסטי. היתה לו בעיית צהובים בכדורי גובה, אבל במשך מספר שנים הוא היה השחקן הטוב בעולם. עכשיו כבר הגיל עושה את שלו.

6. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Raulito לא לקחתי את ריאל כפרויקט ואני לא מנסה להשיג שום דבר, תנוח. סה״כ אומר את מה שאני חושב שרלוונטי לדיון. מה לעשות שריאל היא הקבוצה שאני עוקב אחריה כל שבוע וראיתי בפער יותר משחקים שלה מכל קבוצה אחרת? טבעי שהדוגמאות שאני אתן יהיו מהקבוצה כי משם יש לי פרספקטיבה רחבה של 20 שנה.

לעניין - ציינתי שקסיאס היה שוער גדול ושוט-סטופר מעולה. לא התייחסתי בכלל לנתוני ספיגות כי ברור שזה מוטה לרעתו בגלל ההגנה החלשה שהייתה בריאל בעשור שהיה בשיא. זה שהוא אוברייטד בעיניי לא אומר שהוא לא היה שחקן גדול, אלא שאני חושב שההערכה שנתנו לו יחסית ליכולות המקצועיות הייתה גבוהה מדי. מבחינה מקצועית כן היו לקסיאס חולשות בולטות (כדורי גובה, נייחים, ניהול הגנה) שלא היו לשוערי הטופ האחרים, ולכן הוא אוברייטד. אתה עושה לו הנחה רצינית עם הטענה שרק בגלל מוריניו ב2013 הוא ירד מגדולתו - זה קרה הרבה לפני. עוד מהעונה עם פלגריני קסיאס היה מאבד ריכוז ועולה לנו בשערים מיותרים המון (אתה בטח זוכר את הגולים המצחיקים שחטף ממילאן בשלב הבתים ב2009 ואת הגול מבעיטה חופשית של סביליה מהחצי ברמונטדה בברנבאו). הסיפור עם מוריניו גרם בלאגן רק בגלל החברים של איקר בתקשורת וההתייחסות אליו כפרה קדושה. מקצועית מוריניו זיהה נכון את הירידה ביכולת והפנה את קסיאס למקום הנכון באותו זמן.

ואן דר סאר ״נעלם מהרדאר״ ל4 שנים סה״כ בפולהאם, וגם זה בנסיבות יחסית חריגות (״נתקע״ בקבוצה כזו בגלל ההבאה של בופון ליובה, חילופי דורות בהולנד שלא בלטה בטורנירים בינ״ל). ביובה, יונייטד ואייאקס הוא היה בטופ העולמי באופן עקבי. גם צ׳ך אגב הוא שם שלגמרי ראוי לאזכור מעל איקר.

לגבי ראול - אחרי שדל בוסקה הלך (צודק שזה היה ב2003) הוא איבד מהמהירות שלו ולא מצא את עצמו בכלל על המגרש. נכון שבשתי האליפויות עם קלדרון ראול תרם יותר בזכות הצבות נכונות יותר על המגרש. עדיין, כל שחקן שהיה משחק כמוהו בריאל ב3 השנים הקודמות היה יורד לספסל ונזרק מהקבוצה.

7. DRORIKO Member

ביובה היה פלופ. זה שהחליף אותו אגב היה לא רע.

8. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממה שאני זוכר הייתה ליובה את ההגנה הכי טובה בליגה גם איתו. משהו כמו 20-25 שערי חובה בעונה (ועוד עם אנצ׳לוטי כמאמן, לא איזה ליפי או קאפלו).

9. DRORIKO Member

כן אבל הוא עצמו מאד איכזב, מה גם שיובה זיהתה הזדמנות להביא את בופון.

10. Raulito Madridista

@Captain Canada, דיברת על ראול, קודש הקודשים ואתה רוצה שאני אשתוק? וברצינות: בעונת 2011/12, עונת האליפות של ריאל - קסיאס היה מעולה וגם הדף שני פנדלים נגד באיירן מינכן בחצי הגמר. זכה עם ספרד ביורו 2012 וגם בו בלט לטובה. מתי בדיוק קודם לכן הוא ירד ביכולת? מוריניו רצה ללמד אותו לקח, לא אהב את זה שחברה שלו יודעת כל מה שקורה בחדר ההלבשה ועוד. עד 2012 הוא לחלוטין היה שוער אגדי גם בלי מבט מאיים כמו של קאן או משחק רגל של נוייר. קסיאס היה במשחק אחד עובד כמו שבופון עבד במשך חודש במדי הקבוצה שלו.
    הרמת פה לאדווין ואן דר סאר, אם הוא היה כזה טוב ביובנטוס למה היעד הבא שלו היה פולהאם? והוא עוד נשאר שם כל כך הרבה זמן. לשחק טוב בנבחרת הולנד ביורו 2000 נניח וגם ב-2004 זה לא מספיק. לברצלונה היה שוער טוב באותו הזמן למשל? למה ארסנל רצתה את להאמן ולא אותו במקום סימאן לדוגמא? נתוני הספיגות שלו באיטליה היו טובים, ועדיין זו ירידה לא מוסברת ברמה המעבר בין הקבוצות.

לגבי ראול, הלכת רחוק, לשחרר אותו? ברור שעצם זה שהוא היה סמל - זה שיחק לטובתו. את בנזמה לא שיחררו, אתה זוכר... הוא פתח את 2003/04 לא רע בכלל ושיחק טוב במשך חצי עונה. ב-2004/05 זו הייתה גופה מהלכת לחלוטין והיה עצוב לראות אותו. ב-2005/06 הוא כבש שבעה שערים ב-16 המשחקים הראשונים והתחיל טוב ואז סובב את הברך ונעדר שלושה חודשים. השנים שלו בטופ היו 1996 עד 2003. ועדיין לגבי מספר הגולים שלו לדוגמא - הוא לא היה פנדליסט. בחלק מהזמן שיחק כחלוץ שמאלי, נניח באליפות של 1996/97. אני חושב שהוא היה אלוהים בברנבאו אבל לא בכל אירופה. מעולם לא אמרו שהוא טוב מרונאלדו, מהנרי או מרוד ואן ניסטלרוי..

11. DRORIKO Member

נתוני הספיגה הם בעיקר הודות להגנת הברזל. שיחקו לפניו בלמים גדולים כמו פרארה, מונטרו ויוליאנו(השלישי אגב מתאים לשרשור של האנדרייטד, בלם גדול שנשכח לגמרי).

12. avicii Member

זו טעות שלך, אמרת שראול וקסיאס אוברייטד. מבחינתו, זה שקול לכך שאמרת לו בוא מכות בחוץ.

חייב לומר שססק פברגאס אוברייטד גדול מבחינתי. הוא קשר מעולה בסך הכל, אבל כל הקריירה שלו מורכבת שתי סוגי תקופות- אוגוסט עד ינואר שבה הוא טוב, ינואר- יוני שבה הוא נעלם. בתור מרכיב חשוב בארסנל, גרם לכך שכל הקבוצה הופכת ממתמודדת לאליפות עד ינואר לקבוצה שמגרדת טופ 4 בסוף העונה.

itzik.miro, Civil ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  13. DRORIKO Member

גם באליפות הראשונה עם צ׳לסי הוא פתח בסערה עם בישול כל משחק ואז נעלם לגמרי בינואר. אז לפחות היה את הזאר שיסחוב את הקבוצה על הגב.

14. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Captain Canada, אני אולי לא אובייקטיבי ואני מבין כאלה שסלדו ממנו אחרי הריב עם מוריניו, אבל לטעון שאיקר של 2004-2010 לא ידע לנהל הגנה? שהוא היה אז חלש ברחבה ובמצבים נייחים (בימים הרעים שלו מסכים)? הגזמה על גבול הפרועה.

איקר של 2008-2010 היה מבין השוערים הכי טובים שראיתי. בטח שהנמוך מביניהם.

15. Raulito Madridista

ססק לא היה הקשר הספרדי המצוי של הנעת הכדור אלא אחד שידע להצטרף מאחור בצורה מדהימה. לדעתי "הבעיה" שלו כביכול היא שבשלב מאוד מוקדם ארסנל הייתה קטנה עליו ולאחר מכן הגיע לברצלונה שם לא היה יכול להתמודד מן הסתם מול השחקנים הגדולים בהיסטוריה ועל כן נאלץ לשחק בתפקידים אחרים. היה טוב בצ'לסי בעונת האליפות אבל זה ססק שקצת מעבר לשיאו לדעתי. אני מניח שיש לו את אחד המאזנים הכי טובים של בישולים פר הופעות בפרמיירליג או משהו כזה. השאלה היא שוב למה להגיד שהוא אוברייטד. לא מזכירים אותו כאחד הגדולים לטעמי...

@avicii, משתמש אמיתי או פיקטיבי? זה נאמר בהומור. כן, שני שחקנים שאני מאוד-מאוד אוהב, אחד גם האהוב עליי וקשה לפספס את זה. פשוט אני לא חושב שראול נחשב לכזה גדול מחוץ לספרד. לא בכלי התקשורת ולא מבחינת האוהדים באיטליה או באנגליה. הוא לא 'הגיע לכל מקום'. לגבי קסיאס זה ממש לא נכון.
    מה קסיאס כבר היה יכול לסדר אם השמות שמלפניו הם ראול בראבו, פאבון, אלברו מחייה וחברים? שנים שלא היה לנו קשר אחורי נורמלי. הוא היה תותח כבר מגיל 19, אולי בקבוצה הטובה בעולם, זכה בכל תואר אפשרי. אפשר לחשוב גם שכל כדור גובה לעברו היה חצי גול. אלה היו נקודות תורפה אבל הכל יחסי.