אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

 1. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  6,496
  לייקים שהתקבלו:
  458
  נראה שהקמת מגרשי הכדורגל (בעתיד אצטדיון קומפקטי ואצטדיון נוער) בשכונת נאות אפקה בקריית ביאליק עדיין רחוק ממימוש. האצטדיון מיועד לשמש את מכבי צור שלום-אתא בגברים וחלק מפעילות מ.כ. קרית ים-ביאליק בנשים.

  השטח המיועד למגרשים בתמונה למעלה (מעבר לגדר), עדיין שטח עפר לא מיושר. אגב שימו לב למעגל התנועה שלמעלה באמצע, מסמן היכן ייסלל הכביש שיחצוץ בין האצטדיון שיוקם משמאל אליו לבין מגרש הנוער שיוקם מימין אליו  האצטדיון (בינתיים מתוכנן על פי מודל אצטדיון עכו אבל מיועד להיבנות בשלבים) ומגרש הנוער בעתיד
  http://bec.co.il/איצטדיון-ומגרש-אימונים-נאות-אפק-מגרש-401/

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏10/6/21
 2. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  6,496
  לייקים שהתקבלו:
  458
  ככל שידוע לי באצטדיון עצמו לא בוצעו עדיין עבודות כלשהן לשדרוגו והדבר היחידי שביצעו בקרבתו זה עבודות פיתוח להפיכת אחד ממגרשי האימונים שלצידו למגרש ממשי למחלקת הילדים עם גידור, טריבונות קטנות וכו' שהעבודות בו הושלמו להבנתי בנובמבר 2020.

   
  נערך לאחרונה ב: ‏10/6/21
 3. ~Omri~

  ~Omri~ Member

  הצטרף ב:
  ‏16/2/10
  הודעות:
  2,786
  לייקים שהתקבלו:
  373
  אגב, השבוע הוחלט שהעיר בת ים לא תתאחד עם תל אביב. אם האיחוד היה יוצא לפועל והאצטדיון היה עובר לאחריות עיריית תל אביב, ייתכן שהיינו רואים בשלב זה או אחר שיפוץ יותר משמעותי מהשיפוץ המתוכנן (הוספת יציע נוסף למשל). בסופו של דבר, זה אצטדיון שהיה יכול להוות אופציה נוספת עבור הקבוצות הקטנות יותר של העיר תל אביב.
  https://www.haaretz.co.il/news/local/1.9885795

  חשוב לציין בכל אופן שהאצטדיון עבר לאחריותה של בית"ר ת"א-בת ים בהסכם חכירה לחמש שנים.
  סוף להזנחה: האצטדיון העירוני של בת ים עובר לניהול תל אביבי
   
 4. Sir Alex Ferguson

  Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏8/8/02
  הודעות:
  21,847
  לייקים שהתקבלו:
  5,209
  יש חדש בקשר לטדי?
  הושלמה בניית הגג מעל היציע הדרומי?
   
 5. ~Omri~

  ~Omri~ Member

  הצטרף ב:
  ‏16/2/10
  הודעות:
  2,786
  לייקים שהתקבלו:
  373
 6. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  6,496
  לייקים שהתקבלו:
  458
  לאור זאת שהיא גם לא משקיעה למרות שתכננה בשיפוץ אצטדיון שכונת התקווה שבמקור נועד להיות מותאם לליגה הלאומית להפועל כפר שלם והעונה יכל לשמש לכאורה אפילו את בני יהודה, וגם דוחה את כל תכנוני "אצטדיון הפארק" בפארק מנחם בגין לצד מגרשי האימונים של כפר שלם, שדרוג מתקני הדר יוסף (אולי רק אחרי שהועד האולימפי יתפנה סופית לוינגייט) ושדרוג מתקני ספורטק צפון, קשה לי להאמין שעיריית ת"א היתה רצה להשקיע בשיפוץ האצטדיון בבת ים. ורק לחשוב על זה שבמציאות אלטרנטיבית היינו רואים כעת את השלד של אצטדיון כבירי-הפועל ת"א בעיצומה של בנייה על ידי פועלים סיניים..

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏10/6/21
 7. ~Omri~

  ~Omri~ Member

  הצטרף ב:
  ‏16/2/10
  הודעות:
  2,786
  לייקים שהתקבלו:
  373
  דיברתי על זה כאופציה עתידית ברמה התיאורטית. סיכוי סביר שזה היה קורה בשלב זה או אחר. מה גם שאצטדיון בת ים הוא אצטדיון בנוי, ככה שלשפץ ולהרחיב אותו זו אופציה קלה וזולה יותר לביצוע מאשר בניה של אצטדיון חדש לגמרי (אצטדיון הפארק).

  לדעתי גם המיקום שלו הרבה יותר אטרקטיבי מאצטדיון שכונת התקווה - הוא קרוב לרכבת הקלה, קרוב יחסית לתחנת הרכבת הקוממיות וקרוב לנתיבי איילון, ככה שלהשקיע שם בשיפוץ זו אופציה לא רעה על הנייר. נראה בכל אופן שהאצטדיון יסתפק בשלב זה בשיפוץ צנוע עבור בית"ר ת"א-בת ים.
   
 8. HHFC1924

  HHFC1924 Member

  הצטרף ב:
  ‏3/2/19
  הודעות:
  1,112
  לייקים שהתקבלו:
  112
  מין:
  זכר
  הצחקת את חולדאי. הוא לא רוצה עוד אצטדיונים בתל אביב יפו מלבד בלומפילד.
   
 9. ~Omri~

  ~Omri~ Member

  הצטרף ב:
  ‏16/2/10
  הודעות:
  2,786
  לייקים שהתקבלו:
  373
  וחולדאי ישאר ראש העיר לנצח?
   
 10. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  6,496
  לייקים שהתקבלו:
  458
  דבר אחד בטוח, בשיפוץ תחת חולדאי לא יעשו שום גג גם בבת ים.

  והוא יכול לרצות, אבל אין מה לעשות תל אביב צריכה אצטדיון קומפקטי יותר לקבוצות שלה שמקסימום יעפילו לליגה הלאומית ואפילו לבני יהודה.

  האמת אני עדיין בהלם כיצד הסכים לבנות אולם עירוני נוסף להפועל ת"א כדורסל במקום לכפות עליה לשחק ביד אליהו, אבל פחות מופתע מזה שהסתפק באולם שרשמית מכיל רק כ3000 מקומות (בלי לספור את המתקפלים סביב המגרש) לקבוצה שיכלה למלא גם אולם של 5000 ויותר (אף שבתיאוריה יש לאולם תוכנית עתודה למפלס שני שיכפיל את מספר המקומות לכ7000) והקפיא את התוכניות לאולמות בהדר יוסף (האחת הרחבת האולם הקיים ל3000 מקומות והשנייה אולם חדש למעל 5000 מקומות).
   
 11. HHFC1924

  HHFC1924 Member

  הצטרף ב:
  ‏3/2/19
  הודעות:
  1,112
  לייקים שהתקבלו:
  112
  מין:
  זכר
  אם זה תלוי בתושבי צפון תל אביב הוא ישאר. יש לו שם תמיכה מאסיבית.
  אם יום אחד יבוא מועמד ראוי לראשות העיר ויתמודד (אולי אסף זמיר יתמודד שוב או שבמקומו מישהו אחר) והתושבים שרוצים שינוי יבואו לקפלי ויקראו לכולם להצטרף אז יכול להיות שחולדאי ילך.
  בכל מקרה, ראש עיר חדש יכול גם להביא לעיר גישה קפיטליסטית השונה מזו של חולדאי הידוע כסוציאליסט שהתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה לפני שהיה בכלל ראש עיר. בגישה הקפיטליסטית הוא יכול בתחום הכדורגל לעודד בנייה של אצטדיונים ומגרשי אימון פרטיים ולהפריט כמה מהקיימים לקבוצות או לגופים פרטיים שירצו זאת (אולי אם גולדהאר לא יספיק לסכם עם עיריית רמת השרון או עם רמת גן על האצטדיון שהוא רוצה לבנות תהיה לו הזדמנות לעשות זאת בתל אביב) וכך יהיו יותר אצטדיונים ופחות צפיפות בבלומפילד (שתוכל להיות עם גג בכל היציעים ולהיות רק של הפועל תל אביב כאשר למכבי תל אביב יהיה את האצטדיון שלה ובני יהודה תוכל או לחזור לשכונת התקווה או לעבור לאצטדיון חדש). רק להבהיר שבתל אביב מספר הקבוצות הוא הגדול במדינה ובנוסף היום בהגרלת המשחקים שמענו את האנשים מתלוננים על מצוקת האצטדיונים בליגת העל למרות שרק חדרה משחקת מחוץ לעיר שלה אז כנראה שגם הם מבינים שהמצב פה מבחינת האצטדיונים לא טוב וכדאי שבתל אביב, כמו בחיפה ובירושלים, יתנו יד חופשית לבניית אצטדיונים ואם אפשר אז בבעלות פרטית.

  אבל כל התסריט הזה ככל הנראה לא יקרה וגם אם יקרה זה יהיה רק מסוף 2023. אינני רואה את רון חולדאי עוזב כלכך מהר את עיריית תל אביב יפו. התושבים בצפון תל אביב מרוצים ממנו (למרות ששאר התושבים לא) אז לבלומפילד עוד שנים רבות של עומס ובלי גג
   
 12. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  6,496
  לייקים שהתקבלו:
  458
  ממש לא מסכים עם הפרשנות שלך. אם זה ראש עיר "סוציאליסט", אוי ואבוי איזה ג'ונגל בנייה יהיה בתל אביב עם ראש עיר "קפיטליסט". מכיוון שאין כעת בחירות לראשות העיר אני לא יודע כמה נכון שיש או אין לו תמיכה בלי לחשב גם אם הקורונה השפיעה או לא. יותר ממה שהוא אהוב זה פשוט זה שאין מולו מועמד חזק. אבל לאור ביטולי פרוייקטים אחרים בארץ כמו ארנה ראשל"צ, טרנר בגלגולו הישן יותר כאצטדיון ל30,000 צופים, אצטדיון בת ים, מכרז האצטדיון הלאומי ברמת גן וכו', יש מצב שגם ראש עיר חדש היה מפחד לאשר בימינו מתקן ספורט מרשים שהיה יכול להפוך לסמל לשחיתות ובזבזנות. להערכתי גם אם יאשרו את הקמת אצטדיון הפארק הוא בטח לא יהיה במתכונת שחלמו עליה בעבר (אצטדיון שמתחיל מ5000 מקומות והיו גם הצעות למתקן של כ8000 ויכולת להכפיל קיבולת) אלא מתקן קטן וזול יותר שאמור לעמוד רק בדרישות הלאומית, אצטדיון עפולה סטייל.

  הקרקע בתל אביב יקרה וכל קרקע שיוצאת מיועדת לפיתוח נדל"ני ואני לא רואה יזמים שכל כך מהר ימהרו להקים אצטדיון פרטי בשטחי שדה דב, גלילות וכו' (חבל על השטח "המבוזבז" שתופס אולם הדרייב אין במקום אצטדיון שמכיל פי 10 צופים, את אולם הדרייב אין היינו מקימים כפי התוכניות בעבר בהדר יוסף או מקום אחר), וכמעט כל אופציה רלוונטית תיאלץ לערב עיר סמוכה או לבוא על חשבון שטח שהיה אמור להיות "ירוק" כמו פארק החירייה, פארק מנחם בגין, פארק רידינג וכו'. הזמן רץ וגם תוכניות הפיתוח ואם לפני כמה שנים הרעיון להקים אצטדיון ממש על החנייה של תחנת הרכבת בצומת חולון היה רלוונטי, כיום הוא כבר הפך לפחות אקטואלי מול תוכניות הפיתוח האחרות לשטח. וזה לא שלא הקימו בכלל מגרשים בתקופתו, הרי מקים מגרש חדש לגדנ"ע, הקים מגרשים בספורטק דרום שמשמשים את הפועל כפר שלם והכין תוכנית גם לחידוש ספורטק צפון בפארק הירקון ולמרכז הספורט בהדר יוסף וכמובן הרחיב את בלומפילד. אבל מצד שני סייע להרוס את מגרש מכבי יפו, מפעיל לחץ על מגרש שכונת התקווה (במטרה שיפונה?) שכלל הרס של אחד מיציעיו, ולא הקים אצטדיון חדש בפארק בגין לקטנות או בצומת חולון לגדולות ואף לא בשיתוף פעולה עם רמת גן במקום אצטדיון רמת גן. אני מניח שגם שיפוצי מתחמי האימונים של מכבי והפועל ת"א אפשר לשייך אליו, אף שבעתיד רחוק יותר נראה שהתוכניות כוללות מחיקת מגרשי קריית שלום במיוחד אם מכבי תקים אצטדיון ומתחם אימונים פרטי במיקום חלופי.

  אפשר לחשוב שכאן במדינה נוהרים בהצעות לאצטדיונים פרטיים ועושים חישוב שההשקעה תכסה את עצמה. אחרי הסיפור של אצטדיון פרטי להפועל ת"א בבת ים שנפל ולפני זה הניסיון להקים אצטדיון פרטי ע"י בני יהודה או הפועל כפר שלם ועם ההתמהמהות הארוכה של גולדהאר בקידום ממשי של אצטדיון פרטי וזה שעיריית תל אביב הרחיבה בינתיים את בלומפילד ככה שאצטדיון פרטי להפועל או מכבי הפך לפחות דחוף לא מאמין שיקום אצטדיון פרטי כל כך מהר על ידי מועדונים חלשים יותר כמו הפועל חיפה או בני יהודה ובטח שלא מכבי יפו והפועל כפר שלם. ייתכן שבסופו של דבר גם בני יהודה תיאלץ להכריע בין להישאר בבלומפילד למעבר לפרויקט משותף עם קבוצה נוספת (שלא לדבר על איחוד קבוצות) ואצטדיון בעיר אחרת כמו וינטר, חולון, בת ים וכו'. וכך גם קבוצות אחרות בתל אביב שאינן מהגדולות המככבות בליגת העל. כנ"ל גם לגבי הפועל חיפה (או להישאר בסמי עופר או ללכת על פרויקט מחוץ לעיר, אולי בקריות או בנשר/טירת הכרמל), הפועל ירושלים (או טדי או אצטדיון מחוץ לעיר במעלה אדומים/מבשרת ציון) וכו'. בלי קשר אצטדיון משותף כבר לא מילה גסה גם באזורים אחרים כמו הדיון ברעיון אצטדיון משותף לרעננה-כפר סבא.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏12/6/21
 13. Mahranlala

  Mahranlala Member

  הצטרף ב:
  ‏7/12/17
  הודעות:
  1,181
  לייקים שהתקבלו:
  377
  מין:
  זכר
  הבעיה של חולדאי שמצד אחד הוא לא רוצה כספים מהטוטו בתור גאווה שת"א לא צריכה עזרה ומצד שני הוא לא רוצה לעזור לקבוצות הקטנות.
  אצטדיון של 8-10 אלף מתאים עבור בני יהודה וכפר שלם מכבי יפו
   
 14. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  6,496
  לייקים שהתקבלו:
  458
  בני יהודה אולי תסתדר בדיוק באצטדיון של 10-8 אלף מקומות, אבל למכבי יפו/הפועל כפר שלם זה ממש ענק והן לא היו ממלאות אפילו אצטדיון בגודל רמלה.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏12/6/21
 15. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  6,496
  לייקים שהתקבלו:
  458
  הותקנו כבר כל המושבים בטריבונה הדרומית באצטדיון השלום באום אל פחם  נזכיר שמלבד אום אל פחם אנו מחכים לראות פרוייקטי התקנת מושבים גדולים נוספים ביציע הצפוני בטדי, באצטדיון טרנר (רק אחרי החלפת הגג) ובאצטדיון דוחה (דובר אז על היציעים הישנים יותר, המערבי והדרומי, שבמקור היה אמור להתבצע מיד לאחר התקנת הגג החלקי אבל מאז נדחה בשל חוסר תקציב ואחר כך כנראה גם בשל הקורונה וכעת לא יודע מתי יתבצע). עוד פרויקט מושבים באצטדיון צפוי באצטדיון האוניברסיטה בגבעת רם בירושלים שבימים אלו נבנית בו טריבונה חדשה לקראת אירוח תחרויות האתלטיקה במכביה ואליפות אירופה באתלטיקה לנוער ב2022. אבל לא נראה לי שהוא צפוי לארח בקביעות משחקי בית של איזו קבוצה ירושלמית.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏12/6/21

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!