אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. קשר שמאלי Member

אבל מה יש להעריץ באנשים כאלה, מה יש בלפיד או בבנט? זה מוזר לאללה

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/21
  2. רוברטו באגיו31 Member

לקצת עקביות ?

3. FelaKaT Member

אבל זה רפרנס לרב קוק!!!!!1

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  4. yonmu Member

אם ביבי מנצח באותם אחוזים גם כשהוא מול פיגלין, גם כשהוא מול דנון וגם כשהוא מול סער - סיכוי סביר בהחלט שזה פחות או יותר אותם אנשים שרוצים שינוי בהנהגת הליכוד. אגב, זה לגמרי לא 'השפעת התקשורת', אלא משהו שהסבירו לי דווקא תומכי נתניהו. ובשום מקום לא אמרתי שבלי ביבי הם יעזבו, להיפך - ברור לגמרי שהבהרתי שאותם 25% שהצביעו לסער עדיין נשארו בליכוד. בקיצור, נא לנבוח על עץ אחר.

@רוברטו באגיו31
    מספיק שבראשות הממשלה לא עומד אדם שתמך בגירוש יהודים מביתם כדי למסור את השטח לחמאס שיטווח את אזרחי ישראל - וכבר שיפור.
    הנה, גם בפופוליזם אין לעמדה שלך סיכוי.
    בתגובות לטענה שלי שם (שאתה זוכר כל כך יפה, אז אין סיבה שלא תזכור גם את התגובות) הוסבר לי והראו לי שכבר היום הציבור מממן למסתננים טיפול רפואי, וההצעה של הורביץ באה להעביר את העלות הזאת מבתי החולים ישירות לממשלה. כלומר ההצעה לא משנה שום דבר במה שמסתננים מקבלים בפועל, אלא רק בשאלה מי משלם את החשבונית שלהם.
    אני פה יותר משנה, ואתה יכול לראות שתמיד סלדתי מתמיכה בגירוש יהודים. כל זה בזמן שמבחינתך הקריטריון המרכזי לשאלה 'האם אתה ראוי להיות ראש ממשלת ישראל' הוא 'האם תמכת בגירוש אלפי יהודים מבתיהם על ידי צהל?'.
    אתאכזב ממנו, אבל אזכור שעדיין זה לא גרוע כמו ביבי, שגם נפגש עם עבאס, גם הזמין אותו לנאום בכנסת, וגם תמך בגירוש אלפי יהודים מהבית.
    בקיצור - יש לבנט הרבה שמאלה ללכת בזמן שהוא יכול להמשיך לשרוק 'עשר מעלות ימינה'.

כשבנט יגיע לעשר אלף יהודים מגורשים מהבית - אז ביביסטים מוזמנים להעביר עליו ביקורת מימין. עד אז - שוש.

5. סיונרה Member

איך זה מתבטא?
    העניין הוא שכל מני פוליטיקאים שפרסמו (בניגוד לכללי הרשת, לא קשור לפוליטיקה) מספרי טלפון וכתובות של אנשים פרטיים בפומבי לצורך הפגנה מתלוננים שחסמו אותם בגלל דעותיהם. זה על בסיס ה"כל דבר זה דעה", נגיד דעתם היא שאשתו של אלקין צריכה שיקללו אותה כשהיא יוצאת מהבית.
    לא ראיתי ביסוס לטענה שיש איזו הטיה שמאלית בפייסבוק, ובלי קשר, אני באמת לא יודע איך זה אמור לעבוד.

די אתה לא יכול להטיל את הפצצה הזאת ולברוח

6. yonmu Member

@סיונרה אשאל את זה ככה - אתה לא חשוב שעמדות יהודיות מסוימות עשויות להיפסל מטעמי גזענות או שוביניזם?
    פרסום מספרי טלפון זה דבר אחד, אבל אם מי שכותב 'הערבים רוצים לרצוח את היהודים' נחסם, אז דה פקטו זו הטיה פוליטית.
    הרציונל מאחורי החסימה הוא לא 'בעד שמאל נגד ימין', אלא 'בעד פרוגרסיביות-ליברלית נגד שמרנות-פרימיטיבית', אבל למעשה זה קורלטיבי.

כילד שמעתי סיפור על ארדן שהתפלח למגרש כדורגל בצורה לא חוקית, ומאז אני פשוט מחבב אותו.

7. רוברטו באגיו31 Member

כלומר, מבחינתך המבחן היחיד והדבר היחידי שחשוב הוא מי הוא ראש הממשלה ולא מי חברי הקןאליציה ??
    כלומר, גם אם בנט היה ראש הממשלה ומסביבו 60 מחבלים חברי קואליציה, עדיין היית טוען שבניטו ימני מנתניהו ולכן הממשלה הזאת סבבה מבחינתך ?

ועוד דבר : נניח שאני זורם איתך שנתניהו תמך בגירוש של אלפי מתנחלים מהבית שלהם (למרות שאתה יודע שמדובר בשקר מכיוון שהוא התפטר שבועיים לפני הגירוש כאות מחאה ושילם על זה גם מחיר פוליטי, ובנוסף ב 12 השנים שלו כראש הממשלה הוא לא עקר יישוב אחד או גירש יהודי אחד מביתו בהחלטה מדינית ) ,
    אז בעוד שנה וחצי תודות לבנט, לפידון שבהחלט תמך ועדיין תומך בגירוש יהודים ועקירת יישובים ( "כדי ללמד אותם שיעור בצניעות " ) הולך להיות ראש הממשלה .

מה הולך להיות התירוץ הבא שלך כשלפידון יתמנה לראשות הממשלה תודות לבנט ?

8. סיונרה Member

לא יודע מה עשוי. אין לי מושג כיצד מתקבלות החלטות בפייסבוק ואני לא מעוניין להיות זה שקובע. השאלה היא האם עמדות נחסמו ומה הנימוק.
    לא כל דבר הוא מאוזן. העמדה שגורסת שכל בני האדם שווים ואם רק תתן להם הזדמנות הם ירצו לחיות בשלום היא הצד השני של הספקטרום של ה"הערבים הם חיות", אפילו אתה תסכים איתי שאין מה להתייחס לשתיהן באותה צורה רק כי הן מנוגדות.

9. yonmu Member

@רוברטו באגיו31
    לא. מה שחשוב לי הוא מה הקואליציה עושה ומה האלטרנטיבה.
    אתה הטרלת עם ח"כית זוטרה, אני הגבתי בראש ממשלה תומך גירוש. זה לא מה שחשוב לי, זה מה שחשוב לך - וגם בו אתה מפסיד.
    בנט ימני מנתניהו כי בנט נגד גירוש יהודים ונתניהו בעד.
    הממשלה הזו סבבה מבחינתי כל עוד אין אלטרנטיבה עדיפה. אם סער יסכים לשבת עם ביבי, או שיולי ינצח את ביבי, או שסמוטריץ יסכים לעבאס, או שסמוטריץ יבקש להחליף את עבאס - אעדיף כל אחת מהאופציות האלה על הממשלה הנוכחית ואשמח אם זה יתאפשר.
    אבל בגלל שזה לא מתאפשר והאלטרנטיבה היא המשך השיתוק הלאומי (או ממשלת לפיד-שמאל-ערבים) - אז אני 'סבבה' עם הממשלה הזו.
    חוצפה שקרנית שלא תיאמן. הוא התפטר בדיוק בזמן לגרוף קרדיט כפייק-מתנגד-התנתקות, בזמן שהוא הצביע שוב ושוב בעד התוכנית גם בשלבים שבהם הקול שלו היה עשוי להיות זה שעוצר את התוכנית. כל זה כשהוא בא בהילת 'שר האוצר וראש הממשלה לשעבר' ולא מעז להתנגד לאריאל שרון החלאה (עוד ליכודניק), בזמן שאנשים עם הרבה פחות כוח פוליטי ממנו - כמו גדעון סער ויולי אדלשטיין - התנגדו.
    לא פלא שצחי הנגבי חזר לליכוד של נתניהו בחיבוק וקיבל ג'ובים למרות אפס תמיכה ציבורית - הוא השותף של ביבי בהסכמה להתנתקות של שרון.
    בריחה יפה עם 'בהחלטה מדינית'.
    כשמערכת המשפט מתנגשת עם פינוי יישובים - בסדר נו, לא נורא.
    כשמערכת המשפט מתנגשת עם בנימין נתניהו - הפגנות, מסיבות עיתונאים, 'לא יהיה כלום', דרמות.
    זה בדיוק עומק הריקבון שאתה תומך בו - מחיקת כל ערכי הימין רק בשביל אדם אחד, יהיה מוכשר ואהוד ככל שיהיה.
    בתי האולפנה בבית אל (30 משפחות), מגרון (200 איש), עמונה (42 משפחות), בתים בעפרה (9 משפחות), נתיב האבות בגוש עציון (17 משפחות).
    אז נכון, הוא פינה רק כמה מאות אנשים ולא אלפים כמו קודמיו בראשות הליכוד (בגין ושרון. שמיר היחיד שזכור לטוב), אבל זה עדיין לא הישג.
    אגב, כל זה כשהוא בונה בשטחים פחות משרון ואולמרט (עוד ליכודניק).
    אם וכאשר לפיד יהיה ראש ממשלה זה עדיין יהיה שנתיים אחרי שגנץ היה אמור להיות ראש ממשלה אילולי המהלך של בנט.
    אז אפשר לחבב את גנץ יותר מאשר את לפיד, אבל פרסונלית אני לא יודע כמה הבדל מדיני יש ביניהם.
    הביקורת הגדולה שלך על בנט זה שבגללו לפיד יהיה ראש ממשלה ב2023 במקום גנץ ב2021?

10. yonmu Member

אני יודע שדה-פקטו אנשי ימין צריכים להתחמק כדי לא להיחסם בפייסבוק ואנשי שמאל לא.
    עצם המדד שאתה משתמש בו כאן - "עמדות שגורסות" ולא "כמה ערבים רוצחים וכמה לא-ערבים רוצחים" - הוא כבר מדד שלוקח צד בסיפור.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה ערכי בגדעון סער?

Roma ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אותו חתיכת זבלה שלא מתבייש במשמרות של 26 שעות יורד עכשיו בכנסת על גדי יברקן כמו אחרון הגזענים בגלל שחבר הכנסת מדבר על הסתה נגד הלא מחוסנים. בואו תסתדרו אתם עכשיו כל אחד לפי הפוזיציה שלו.

13. קשר שמאלי Member

אישה דוחה, לקקנית, שפלה, מזוהמת ומתועבת. מפלגה של חלאות אדם

14. Roma מנהלים

מה שישר בנפתלי בנט. גדעון סער ערכי בערכי ליבה כנראה.

15. yonmu Member

התנגדות לתוכנית ההתנתקות כח"כ צעיר מול בולדוזר כמו אריאל שרון, במחיר פוליטי אישי כבד שהיה מתגשם אם שרון היה נשאר בזירה.
    מיו"ר הקואליציה של ראש הממשלה אריאל שרון על 40 המנדטים שלו, לחכ אופוזיציה במקום ה5 בליכוד של נתניהו שקיבל 12 מנדטים.
    ההיפך הגמור מהעליבות של ביבי שיכל למנוע את ההתנתקות ובחר לתת לשרון לדרוס את המתנחלים, למרות שהיה בעמדה חזקה בהרבה.

@Roma שאפו על התגובה השנונה והמלמדת.
    חבל שמהודעות של מנהלים אי אפשר להתעלם.