אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסיפור עם WCK הוא רע, התגובה השקופה של ישראל הולמת, אבל זה מגיע בשלב שבו בעולם שכחו מה7.10 וזוכרים רק את הילדים בעזה.

בנוסף העורף חוזר להיות מפורק מתמיד והמחאות נהיות אלימות יותר ומקבלות גם גינויים ׳מבית׳.
    הדבר העצוב הוא שאין אף אחד(משום צד) שמנסה באמת לגשר או להרגיע.
    יש רק האשמות, גינויים ומשחקים פוליטיים ציניים.
    יש פשוט ואקום מנהיגותי עצום ומנהיגות = ללכלכך על מישהו. זה רע מאוד מאוד.

אני לא רואה איך באקלים הנוכחי ישראל מצליחה להגיע לעסקה או לפעולה ברפיח, שלא לדבר על יציאה לפעולה יזומה בלבנון.

קשה לא להיות פסימי בימים האחרונים.

LFC-Gerrard1 ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  3. DRORIKO Member

הסיפור עם WCK זה משהו שהיה עדיף להימנע ממנו אבל לא זה מה שיסיים את המלחמה. ארה"ב, שהיא היחידה שצריכה לעניין אותנו, הסתפקה בתגובה לקונית של לדרוש מישראל לחקור את האירוע(מה שבכל מקרה קורה). אם אירוע כזה יחזור על עצמו אנחנו בבעיה, אם לא אז זה יהיה כמו עם העיתונאית ההיא של אל ג'זירה, יעשה רעש כמה ימים עד שישכח.

בענייני אקלים אני לא מבין(בזה אתה מוזמן לפנות לאהרון חליווה) אבל אין דבר כזה שגם לא תהיה עסקה וגם לא נכנס לרפיח. כלומר שגם לא נסיים את מיטוט החמאס וגם החטופים ישארו שם. לפחות אחד מהשניים יקרה.

לגבי ההפגנות, אין לי מושג על איזה גישור אתה מדבר. עם הזומבים האלה אפשר לגשר על משהו? הם נעים לבית ראש הממשלה בקריאות "בדם ואש את ביבי נגרש". הם לא שונים מנערי הגבעות בתקופת רבין.

4. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. הסיפור עם WCK מצטרף לביקורות ולחצים שכבר קיימים, הוא משמש במקרה הזה כמגביר כוח כנגדינו ולכן לצערי אי אפשר להתייחס אליו כארוע עצמאי. הוא הגדיל את כדור השלג המדיני שמתגלגל אלינו בצורה משמעותית. זה כמובן לא עזר שהפלסטינים הפכו את הגופות של העובדים המערביים למייצג היפסטרי עם תצלומי גופות כשהדרכון זרוק עליהן + עלילות על כוונה תחילה וכן הלאה וכן הלאה

2. בחודשים האחרונים לא התקדמנו עם רפיח ולא עם העסקה - לצערי אני לא רואה איך זה משתנה. @yonmu אמר לפני כמה שבועות שיהיה שבוע גורלי, והנה אנחנו באותה נקודה. מה גורם לכם לחשוב שמחר יהיה אחרת? בטח שהלחץ המדיני עלינו גובר.

3. ״הם״. מי זה הם? רובם אנשים שכואבים ודואגים למדינה בעצמות ובנימים שלהם. אי אפשר להתעלם מהעובדה שהפוליטיקה הישראלית חסרה מנהיגות אמיתית, ושיש פה קרע שצריך לתקן. רק להאשים זה בדיוק להעמיק את הבעיה. אם העם והמדינה הזו באמת חשובים לך, מתישהו תצטרך לשים את השנאה כלפי אחיך היהודים בצד.

5. DRORIKO Member

@Bianconeri
    מבלי שהתכוונת נגעת פה בנקודת הליבה. בעוד שאנחנו נמנעים מלפרסם תמונות של גופות, מטעמים לגיטימים, מוסר יהודי וכדומה, החמאס רק מחכה שיהיו גופות בשביל להפיץ את התמונות שלהם כאילו זה פורנו. מצד אחד זה טוב כי זה מעיד על הערכים המוסריים שלנו מצד שני זה נותן לחמאס פור עלינו בענייני הסברה. ושלא יובן חלילה שאני קורא לפעול כמוהם.

6. italiano Member

מובילי המחאה הם האנשים הכי טיפשים בארץ.

כל מה שהיו צריכים זה לשבת בצד ולתת לנתניהו לסיים את דרכו בבחירות הבאות בעקבות ה7.10.
    במקום זה הם עושים מה שהם עושים עכשיו ויקחו את הפוקוס מהכישלון העצום של הממשלה ולדיוני ביבי-רק לא ביבי ופיפי-קקי.

אולי הם שתולים של נתניהו. או סתם אנשים כל כך אובססיביים שהם לא יכולים לתת לו לצאת מחייהם אחרת אין להם תכלית וסיבה לחיות.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

להבדיל מליון הבדלות אבל זה מזכיר את מה שיגאל עמיר עשה. במקום לתת לביבי להנחיל תבוסה מוחצת לרבין, מה שכל הסקרים חזו, הוא גרם לזה שהליכוד כמעט הפסיד את הבחירות.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

עם העסקה קשה להתקדם כאשר יש כזה לחץ מסיבי מבית לקבל את התנאים של האויב. אבל למה אנחנו לא ברפיח? יש הפגנות של קפלניסטים נגד הכניסה לרפיח? כל מה שיש זו דרישה אמריקאית להציג תוכנית להזזה של האוהלים קילומטרים ספורים צפונה.

9. DRORIKO Member

לביבי לא תהיה ברירה אלא להיכנס לרפיח. עם הדגלים השחורים הוא יכול להסתדר, אבל אם הבייס שלו יתהפך עליו זה יהיה באמת הסוף שלו.

10. yonmu Member

[הגענו לשלב שבו אפשר לאחד את הדיון של המלחמה עם דיון האקטואליה?]

כמו שאני רואה את זה:
    1. דיפלומטית המצב רע. האמריקאים מקשים עלינו, האירופאים יותר קשים מהם וסין-רוסיה כמעט בוחרות בצד של החמאס בגלוי.
    כלומר - אין לנו אלטרנטיבה לביידן וביידן רחוק מלהיות מושלם.
    לזה מוסיפים את הפשלה עם WCK.
    2. פוליטית המצב רע. הקואליציה מאוחדת רק סביב ההישרדות שלה, גנץ-איזנקוט חסרי משמעות, סער וליברמן טוענים שהממשלה לא תקיפה מספיק.
    אין בחירות בעתיד הקרוב, אין איך לכפות אותן, וברור שהמצב לא מספיק טוב כרגע.
    לזה צריך להוסיף את ההפגנות האלימות של האגף האנרכיסטי בשמאל.
    3. צבאית אני דווקא מרוצה. נכון, צהל לא נכנס לרפיח למרות שלכאורה לא ברור למה מחכים.
    בפועל מסתבר שהמבצע בשיפאא היה גדול בהרבה ממה שחשבו - מאות מחבלים הרוגים/עצורים זה מדהים.
    בנוסף חיסול הגנרל האיראני בדמשק זה מבצע מדהים. מעשית סביר שזה לא פחות חשוב מסינוואר, פשוט יותר רחוק ולכן פחות 'מרגש', אבל כנראה מבצעית זה רק יותר מרשים.

בסופו של דבר אם מסתכלים על חודש מרץ:
    צהל חיסל (/עצר) בערך 1000 מחבלים בעזה, שזה כנראה אחוז משמעותי ממה שנשאר.
    צהל חיסל את מרוואן עיסא, מבכירי חמאס (כנראה מספר 2 או 3 בזרוע הצבאית).
    צהל חיסל את הגנרל האיראני שאחראי על ההתקפות עלינו מהצפון.
    צהל ממשיך לפגוע ביכולות של חיזבאללה.

נגיד ככה: מעשית אני חושב שב1.4 אנחנו במקום טוב יותר מאשר ב1.3. @Bianconeri
    מבחינת מה שקורה בתקשורת וברשתות, ואז בדיפלומטיה ובפוליטיקה - המצב רע, אבל נראה עד כמה זה מפריע.
    הממשלה עדיין טוענת שצהל יכנס לרפיח, והמבצע בשיפאא נראה כמו סיבה טובה מאוד להמתנה.

11. yonmu Member

ולמרות כל זה: כן, יכל להיות יותר טוב.
    אני חושב שעם הסכם מסודר בין נתניהו-גנץ-לפיד על תאריך רחוק יחסית לבחירות (ספטמבר נניח) המצב היה טוב יותר -
    הן מבחינת לקיחת האחריות הממשלתית, הן מבחינת הסכסוך הפוליטי-סוציאלי הפנימי, והן מבחינת הלחץ הדיפלומטי כרגע.

מבחינה צבאית... אם בסוף אפריל יהיו 1000 מחבלים פחות בעזה מאשר היום, אני מרוצה. גם אם זה לפני כניסה לרפיח.

12. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu
    אז אנחנו מסכימים שהמצב הדיפלומטי(חוץ) והפוליטי(פנים) במצב רע מאוד.
    רק אוסיף שגם מצב המשק והכלכלה במצב רע ומלחמה ארוכה רק מחריפה את המצב.

לישראל צריך להיות אינטרס לסיים את המלחמה מהר ולא לגרור רגליים, מכל הבחינות.

אם מתייחסים למשפט האחרון ומוסיפים קונטקסט רחב של בטחון ואסטרטגיה, אני לא בטוח שהמצב הצבאי טוב. לא כי צהל לא עושה עבודה טובה, אלא כי גרירת הרגליים בנושא רפיח/חטופים משפיעה על כל שאר תחומי הבטחון.

בראיה חסרת קונטקסט, אתה צודק - חודש מרץ לא היה רע מלבד כמה ארועים(רעים מאוד אומנם אבל זה מלחמה..)
    אבל בראיה עם הקונטקסט הרחב - עוד חודש בלי להתקדם בגזרת החטופים רפיח זה רע מאוד מאוד.עוד 1000 מחבלים מתים זה לא משמעותי בהקשר רחב

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

היום הכנסת קיבלה את חוק האקלים בקריאה ראשונה. אם עוד נשאר משהו מהכלכלה הישראלית זה החוק שיסיים את העבודה ויהפוך את ישראל לסרי לאנקה.
    לעומת זאת בצה"ל: Facebook
    טוב, גם בצה"ל הרגרסיבים עשו נזק ועכשיו מסרבים להודות.

14. DRORIKO Member

הוא לא כזה גרוע. רובו הגדול של המשק חזר לעבוד, ההייטק חזק להמריא. פיץ׳ לא הורידו לנו את הדירוג(מעניין שאת זה התקשורת בחרה להצניע, לעומת הפסטיבל שהלך פה עם מודיס). היו הרבה ביקורות על זה שדיללנו כוחות בעזה, אבל זאת היתה החלטה נכונה מהרבה בחינות, גם כלכלית. הבעיה המרכזית של הכלכלה שלנו היתה ונשארה החרדים, אבל זה לא קשור למלחמה.

15. DRORIKO Member

לגבי הסכסוך הפנימי, אני מזכיר לך שסיפרו לנו שאם נוריד את הרפורמה מהשולחן השטח ירגע. הוא נרגע? בסופו של דבר יש לך פה קבוצה לא קטנה של שונאי-נתניהו שיחפשו כל תירוץ בשביל להבעיר את השטח. פעם זה היה התיקים של נתניהו, אחרי זה הרפורמה המשפטית ועכשיו זה השביעי באוקטובר/חטופים/סבתא שלי. זה בדיוק אותם אנשים עם אותם מסרים ועם אותם משקיעים מחו״ל. גם אם יהיה בחירות ונתניהו ינצח שוב הם ימצאו על מה להפגין. דחילק הם יצאו לרחובות בגלל פגרת הכנסת.

לגבי הלחץ הדיפלומטי, מה אתה בעצם אומר? שאני צריך ללכת לבחירות כי העולם דורש? אתה מבין איזה מטורף זה?