ארסנל 21/22 - This House Is a Circus

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Clock End Stand, ‏16/8/21.

1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיאז לא מגיע לארסנל ואתה גם משלם לו הרבה יותר מבן וואיט, אז ההשוואה הזו פשוט לא במקום.

המחיר של מגוויר זה בעיקר באנטר בין אוהדים, זה לא מזיז ליונייטד וגם לא היה סיכון שהעסקה הזו תהיה חבל על הצוואר שלה אם הוא לא מתאים. בסוף הוא אוברייטד (בתקשורת האנגלית ומבחינת המחיר, לא פה בפורום) אבל אוברייטד ששיפר את יונייטד בטווח הקצר.

אני מסכים ששורפים את וואיט מהר מדי. שום דבר לא יצמח תחת ארטטה, אבל וואיט פוטנציאל טוב ויכול להיות שחקן טוב בארסנל. אז שילמו יותר מדי, נו, מה עוד חדש. שחקן אנגלי צעיר. זה שיש לו מגבלות והוא לא הבלם השלם לא אומר שהוא חסר תועלת, זה המקום של מאמן טוב להחביא כמה שניתן את המגבלות ולהביא לידי ביטוי בעיקר את האיכויות. גם גומז אצלנו תמיד היה חשוד במאבקים באוויר וזה גם לא צפוי להשתנות.

2. Footballover Member

דווקא בן ווייט אחלה בלם, מס דרכון אנגלי אבל שחקן טוב.

אודגור מצד שני נראה כמו שחקן נוער. סמית' רואו הראה הרבה יותר תחת אותו ארטטה. האמת שלמעט תקופה קצרה טובה בסוסיאדד לא ראיתי ממנו כלום, בטח שלא באנגליה..

3. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז את וייט שרפנו מהר מדי וגם ככה אי אפשר לפרוח תחת ארטטה, אבל את אודגור כן נשפוט תחת ידו של שיער הלגו. גם אובה נראה אשתקד כמו חלוץ צ׳מפיונשיפ ופפה כמו זר טיפוסי שמגיע למ.ס אשדוד, אז?

כנראה שבואנדיה עם add ons היה יוצא יותר יקר, לא מבין איך כבר הפכו אותו לפלופ ובלוף. במחיר הזה הוא חד משמעית שווה את ההימור, בניגוד לבן וייט שלא הייתה שום סיבה לגרד את ה 30 מיליון עליו. בלי שום מתחרה רצינית עליו ועם רצון שלו להגיע אלינו, איך הגענו ל58 אלוהים יודע.

4. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפרופו אמיל, פרח אצל ארטטה בעיקר בבריחות לאגף, גם כשסאקה לקח את הובלת הכדור מהאמצע או כשאודגור שיחק שם. אשמח לראות את הנורווגי באמצע, אמיל בשמאל וסאקה בימין. אובה במידה וישאר בשפיץ, מאמן אחר בקווים והאמונה תחזור. רק לא לראות את פפה פותח. אין לי בעיה שהפח אשפה הזה יהיה חילוף קבוע.

אודגור הוכיח אשתקד שהוא המוסר הטוב ביותר בקבוצה הזו.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מגווייר הוא בלם ליגה טוב. זה היה ברור לפני שחתם אצלנו וברור גם אחרי.
    הבעיה הייתה ותמיד תהיה שכשאתה קונה בלם בסכומים האלה הוא אמור להיות שובר שיווין, טופ קלאס, וזה לא ככה במקרה של מגווייר ולכן תמיד המחיר ששולם עליו ירחף כמו ענן מעל לראשו כשידברו עליו (ולא דיברנו על העובדה שיש לו חסרונות שמאוד מקשים על קבוצה בכדורגל המודרני, כמו במשחק הלחץ ועמידה גבוהה של ההגנה שם המחסור שלו במהירות היא בעייתית).

תלוי מתי. בקיץ שסיטי רוצה אותו ברור שלא יגיע, אבל קיץ לפני? דיאז היה מסרב לארסנל כשהוא משחק בבנפיקה ואין לו עוד הצעות על השולחן?

ושוב, גם אם דיאז לא היה מגיע לפני שנתיים לארסנל, זה לא משנה את העובדה שכאשר אתה רוכש בלם בכמעט 60 מיליון, אתה מצפה ממנו להיות משהו מיוחד, אחרת היית יכול ללכת על משהו דומה מאוד ביכולת בחצי מחיר.

אני חושב שהרכישות של מגווייר וגם של ווייט מלמדות על קיבעון מאוד גדול. פשוט הוציאו סכום כסף גבוה מאוד על שחקני ליגה טובים, אבל לא מעבר.
    אותו הדבר הרכישה של ואן ביסקה בסכום של 55 מיליון אצלנו.
    הדברים האלה מתחדדים לך כשבלם כמו דיאז עובר בכמעט אותו סכום כמו ווייט ובפחות כסף ממגווייר, או שמגן כמו קאנסלו עובר בסכום של 26 מיליון פלוס דנילו לסיטי.

6. alexshw Member

אחיו אילדפונס מחזיק בשיא גינס לקריירה בינלאומית הארוכה ביותר בנבחרת בוגרת, כאשר הופיע בנבחרת אנדורה במשך 22 שנה(1997 - 2019).
    טוני "רק" 12.

7. k_700 Member

לא הבנתי,
    עדיין יש אנשים שמאמנים שמגוויר "לא מתאים לכדורגל המודרני"? אני מאוד סקרן לראות איך "וראן יהיה בתור בייביסיטר".
    גולדינג הודה שטעה שנפל לכל הדעות הקדומות על מגוויר, אני כבר מסוגל לראות איך גם ליד וראן הבלם היותר דומיננטי, מנהיג, שקול יהיה דווקא מגווייר.

לארסנל לא היה שום סיכוי להביא את דיאז שנה לפני סיטי.
    עוד לפני שהבאת את מגווייר רובן דיאז היה מקושר אלינו, לסיטי, לברצלונה וקבוצות בסדר גודל הזה. מדובר בשחקן הכי טוב בפורטוגל אז, שחקן הרכב בנבחרת שלהם. המחיר של דיאז גם היה יותר גבוה מה50 מליון פאונד שארסנל שילמה.

הבעיה עם וואייט היא מעבר ללא להיות טוב בגובה. בגובה הוא די עלוב בלי איזה אפסייד גבוה(בניגוד לגומז אתה לא רואה פה איזה מפלצת אתלטית) והבעיה היותר קשה איתו זה שלא נראה שמתחבא שם איזה שחקן עם אופי יוצא דופן, כלומר כזה שיכול לא ליפול לדכדוך הקבוצתי הזה שנקרא לשחק בארסנל. כלומר ל"הרגיש" מועדון גדול ולהראות קטן ועלוב. נראה תפור על המאניה דפרסיה הקבוצתית שם.
    זה באסה.

אולי שים אותו ליד דיאז והוא יכול להראות כמו מחליף עתידי לסטונס, עכשיו לך תמצא לו בייביסיטר אחרי שבזבזת כמעט 80 מליון פאונד בשנתיים על בלמים.

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/21
    golding אוהב/ת את זה.
  8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני מסוגל לראות את מגוויר בתור המבוגר האחראי בציוות הזה, זה לא יהפוך אותו לעילוי. אני פשוט לא ממש sold על וראן, חייב להודות. הוא מגיע אחרי עונה לא טובה (שתיים?) וגם לא היה מנהיג ההגנה בריאל מדריד. לא לגמרי קונה את הנראטיב שיונייטד הביאה פה איזה וורלד קלאס שהולך להנהיג אותה עם כל הנסיון העשיר שלו ולהיות גיים צ'יינג'ר בליגה. הזמן יגיד.

לגבי וואיט, מסכים שהוא לא נראה כמו מישהו שיהיה בוס בהגנה. עם הבלאגן שיש שם כרגע ותחת ארטטה אני לא מצפה לראות ממנו גדולות, הוא נכנס למיטה חולה. עדיין לא אומר שבהכרח 5 שנים מעכשיו נסתכל על העסקה הזו ונגיד שב50 מ' זו הייתה עסקה נוראית. הבחור בן 23. הוא לא הפתרון לבעיות של ארסנל אבל עם המינוי הנכון של המאמן הבא ועבודה מספיק טובה הוא יכול להיות חלק מפאזל טוב. אפשר למתוח קווי דמיון לסטונס שנראה די בררה רוב התקופה שלו בסיטי אבל היה טוב לצד בלמים מסוג אחר שהגיעו אחריו.

golding אוהב/ת את זה.
  9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה שמגווייר איטי, זה מקשה עליך לשחק עם קו הגנה גבוה.
    הרצף משחקים שעלינו עם ואן דייק-גומז היו חלום.השניים האלה הגיעו לכל הכדורים שנשלחו קדימה, יכולנו לעמוד עם קו הגנה באמצע המגרש גם. יש לזה יתרון עצום בבילד אפ ההתקפי שלך. המגנים יכולים להיות קיצוניים, הבלמים מתחילים את הנעת הכדור ולא סתם ליד השער שלך.
    מהסיבה הזאת מגווייר הוא לא בלם שצריך להיות מוביל בקבוצה שרוצה תארים.

ווייט עוד צעיר ורק התחיל את הקריירה בפרמייר ליג, הוא עוד יכול להיות הצלחה, לא הייתי נחרץ בנושא שלו גם אם עבר השפלה ביום שישי.

דיאז נתן עונה מצויינת, בוא נראה מה יעשה העונה. בינתיים אהבתי את איך שהסתיר לאדרסון את הכדור של סון עם השתטחות חסרת תכלית.

oranfu, yakov_y ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  10. Clichy COYG

המחשבה מאחורי קניית וייט ברורה - הרצון לשחק בקו הגנה גבוה שיאפשר ללחוץ את היריבה בחצי שלה, והוא (וייט) מכיר את זה מלידס. הבעיה היא שהוא נראה מאוד questionable באספקטים מסויימים במשחק וזו פריבלגיה שארסנל של השנים האחרונות לא יכולה להרשות לעצמה.

**

במונחים של 2021 אודגור ב30M זו לא עסקה רעה בהכרח. אם הוא יצליח לשפר את יכולת האיום על השער ו/או שחרור הכדור, אני חושב שזו אפילו יכולה להיות עסקה מצויינת.
    הבעיה היא עדיין חוסר מחץ בהתקפה - סאקה, אודגור, סמית' רואו ופפה לא שווים יחדיו יותר מ25 שערים, ולאק ואובא הם סימני שאלה גדולים (בעיקר השני, אני לא רואה את הראשון נשאר מעבר לעונה הקרובה).

golding אוהב/ת את זה.
  11. k_700 Member

לא כתבתי שהוא עילוי. אין כמעט עילויים לעמדה הזאת. הוא בלם שנמצא בטופ של הליגה וכרגע בשיא הקריירה.
    מסכים לגבי וראן, גם אצלי יש בדיוק את אותן חששות לגביו אחרי תקופה ארוכה שהוא לא נראה משכנע.

מצד שני, וראן מגיע למלא את הוואקום של לינדלוף שזה סטנדרט נמוך מאוד(בעיקר בתחום החירבונים המפוארים). מספיק שיהיה טוב וזו הגנה אחרת.
    סטונס לא נראה באמת טוב ליד אף בלם בסיטי לפני שהגיע דיאז וזה כולל משחקים ליד קומפאני ושות'.
    מסכים שבאקלים אחר ווייט יכול להראות אחרת, עדיין לא חושב שהוא שווה את הסכום הזה, האפסייד שלו נמוך משמעותית משל בלמים מובילים בליגה.
    מגוויר למשל, גם אני אמרתי ביום הקנייה שלו שהמחיר גבוה באיזה 30-35 מליון פאונד, אבל היה ברור לי מה אפשר לקבל ממנו. לא רואה את וויט מגיע לרמות האלה. אני עדיין חושב שהבלם הכי מוכשר אצליהם בגובה ובקרקע זה גבריאל.

Clichy,
    עשו את זה בלידס בליגת המשנה לא בפריירמרליג. בברייטון לא ראיתי אותם לוחצים גבוה(שנה שעברה). למען האמת אני חושב שיותר מדי מחמיאים למהירות של ווייט(אולי בגלל שהוא נראה נוח מאוד עם הכדור על הקרקע). סינריוס כמו במחזור האחרון ששחקני התקפה/קשרים מטאטאים אותו במהירות ראיתי לא מעט גם בברייטון(עם שלושה בלמים).

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרגיש לי שווייט זה שחקן שצריך איזה בריון אגרסיבי לידו שיפצה על ההיעדר שלו בתחומים האלה. הוא גם חייב להתחזק בעצמו כדי שאם מטרגטים אותו (כמו שיעשו) בכדורי גובה, שיהיה יכול לפחות להפריע גם אם לא לזכות בעצמו בכדורים. אבל - יש לו הרבה כדורגל ברגליים ובראש... בלונג ראן הוא יכול להיות אחלה שחקן בשבילכם.

אודגור לעומת זאת זה רכש מעפן שלכם בעיניי. בהסתכלות שטחית כן, מדובר בעסקה טובה מבחינת מחיר, פוטנציאל וכו׳, אבל בהסתכלות על הסגל שלכם זה ממש לא הפרופיל שהייתי מחפש. לא נמאס לכם מפליימייקרים רכים כדוגמתו?

אני הייתי חי עם סאקה וסמית׳-רואו בתור פליימייקרים דינמיים יחסית ומביא שחקן ישיר יותר, כמו שאתה אומר, גולר. או חלוץ חוד או בעדיפות שחקן סגנון מאנה/סלאח שיכול לתת 15+ גולים בעונה מהאגף.

13. Clichy COYG

@Scouser Tommy
    זה בדיוק מה שחסר לנו - שחקן מהשלישייה הקדמית (בלי החלוץ) שיכול לתת מספרים week in week out ולהביא נקודות במקרים שהקבוצה מסריחה את הדשא. כמעט לכל הקבוצות הגדולות יש כזה - סטרלינג, מאנה/סלאח, סון, ברונו. בזמנו אלכסיס היה כזה והציפייה הייתה שפפה ימלא את התפקיד אבל כאמור זה לא קרה.

בגלל זה העדפתי את מדיסון - אנחנו צריכים שחקנים שהם יותר direct בשליש האחרון.

EsheD, Scouser Tommy ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מגווייר בלם טוב, לדעתי גם ווייט יכול להיות בלם טוב בעתיד, השאלה היא אחרת, האם ב-60 ו-80 מיליון, זה מספיק, והאם אי אפשר למצוא טוב יותר בהשקכה כספית כל כך גבוהה? (נעזוב את דיאז, מה עם אחד כמו כריסטיאן רומרו שטוטנהאם רכשו לאחרונה. בלם הרבה יותר מעניין מוייט, ראיתי אותו באטלאנטה ובנבחרת ארגנטינה והרף שלו גבוה משמעותית מזה של ווייט וגם בהווה הוא בלם טוב בהרבה).

הקיבעון הזה של ללכת על שחקנים רק כי הם אנגליים, ועוד לשלם עוד כסף רק כי הם אנגליים, לא מובן לי.
    גם הרכש של ג'ק גריליש, שחקן שהיה לי כיף לראות, הוא מבחינתי רכש מקובע. לשלם עליו 100 מיליון פאונד? להציע על הארי קיין בן ה-28 סכום של 120 מיליון יורו? עדיף כבר לשים על השולחן של דורטמונד צ'ק שמן ולקחת את הלאנד...

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  15. k_700 Member

120 מליון על קיין?
    הדיווחים אומרים שההצעה המוכנה הקרובה על קיין בגובה של 150 מליון(ולוי לא עונה).

אכן, קבעון אבל סיטי יכולה להרשות לעצמה.
    יש לה עומק בהתקפה וכסף לא חסר לה ולא יחסר לה.
    גרלישי לא יראה מי יודע מה? עוד שנתיים ינחת שם שם גדול אחר באותם סכומים.

אודגור זה אוזיל זול יותר. עושה הרבה דברים יפה, אבל שום דבר שיקח את הקבוצה למעלה.
    יש הרבה שחקנים חוץ ממדיסון שהיו יכולים להיות הרבה יותר מועילים לארסנל ולתת לה תוצרת גם בימים רעים.