ברצלונה 2020/2021 - תוהו ובוהו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏30/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Ever Banega Member

חולק עליך לגבי דה יונג, גם אחרי שהוא הוסיף את הכניסות לרחבה שאני בספק מאוד אם הוא ימשיך להבקיע בקצב דומה זה עדיין לא מספיק לפי דעתי. אגב על אילו תכונות אתה מדבר שהוא מביא?
    אני לא אומר שהוא גרוע אבל אם אפשר לקבל עליו בוחטה יפה אני הייתי שוקל את זה.

2. סמואל אטו Member

בגדול: משחק לחץ, השתחררות מלחץ, הובלת כדור, הנעת כדור מהירה תחת לחץ.
    הוא גם יותר מהיר וזריז בלי הכדור ולכן יכול לחזור אחורה יותר ביעילות.

העניין הוא, כרגע, שדה יונג משחק ליד מסי ולכן מקבל על עצמו להתאים את המשחק שלו אליו. מסי אוהב לרדת הרבה לאיזור ה-"קישור"(בדיוק המשבצת של דה יונג) ולנהל משם את המשחק, והתגובת שרשרת לכך היא התנועה של דה יונג לקו הקדמי.
    בעבר, בוסקטס היה חלק מהקו האחורי וצ'אבי היה מפצה על כך עם ירידה לעמדה שהוא מפנה, אבל בוסקטס כבר לא מסוגל לעשות זאת בהצלחה ובכך לדה יונג אין את השטח שהיה לצ'אבי תמיד לנהל את המשחק מאחור.

3. Ever Banega Member

הנעת כדור מהירה? אחד הדברים שמציקים לי בדה יונג זו הנגיעה או שניים הנוספות המיותרות בכדור. לרוב זה סתם מציק בעין אבל מידי פעם זה גם מסבך אותו.
    גם לגבי השתחררות מלחץ אני לא כל כך מסכים.
    הובלת כדור זו הביקורת העיקרית שלי עליו, הוא לא מספיק דומיננטי בהנעת הכדור, כשהוא ובוסקטס משחקים ביחד בקישור קל לראות שבוסי הרבה יותר דומיננטי. אפשר גם להסתכל על כמות מסירות בוסקטס עם 88 מוצלחות ל90 דקות ודה יונג עם 73 אבל באמת לא צריך נתונים כדי להרגיש שהוא משמעותית פחות דומיננטי.
    לא יודע לי הוא עדיין מרגיש דיי פרווה.

4. סמואל אטו Member

הנעת כדור מהירה = כשבארסה עושה "טיקי-טאקה" יש לו את הטכניקה להיות שותף לזה. וידאל לא.

אני חושב שאתה פשוט תופס אותו לא נכון כשחקן. הוא לא אחד שעומד במרכז המגרש ומנצח על המקהלה כמו שעשו צ'אבי, פירלו או צ'אבי אלונסו. הוא לא שחקן עם פס מטורף שמחלק את הכדורים כמו 'קוורטרבאק'.
    הוא שחקן הרבה יותר מהיר ואתלט עם שליטה מצויינת בכדור, והוא מנצל את היכולות האלו כדי לצאת עם הכדור ולשבור את הלחץ(אגב פוטבול, 'ראננינג באק').

ברור שהוא ימסור פחות מהשחקן שהוא אחד משני הצירים המרכזיים של הקבוצה, כי שוב, עד ה-2 משחקים האחרונים הוא לרוב מגיע לעמדת החלוץ המרכזי. אתמול ונגד פסז', זה היה הפוך והוא הוצב כבלים והיה אפשר לראות שיש לו הרבה יותר מקום להיות חלק משמעותי ב-'בילד אפ'( 100 אחוז הצלחה במסירה).

5. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/5951429615ac58cfb178fceeac86aa64/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/03/23/16165015930996.Xxx

דיווח: קומאן ימשיך בעונה הבאה| האם ההחלטות התקבלו בלי להמתין לסיום העונה הנוכחית, כשברצלונה יכולה לזכות בדאבל וגם להישאר בידיים ריקות מנגד, שנה שנייה ברציפות? לפי TV3 רונאלד קומאן ימשיך בקבוצה בעונה הבאה. בספורט אתמול דווח על פגישת עבודה ראשונה עם הנשיא החדש ז'ואן לאפורטה שעסקה בין היתר בפן הכלכלי ובבניית הסגל לעונה הבאה. השמות הפוטנציאליים הם כובן ממפיס דפאי, ג'ורג'יניו ווינאלדום ואריק גארסיה שנחשבים להחתמות קלות יותר וגם ארלינג הולאנד. לגבי מסי הרי שאתמול ציינו מאה ימים לתום החוזה שלו אך ישנה אופטימיות גדולה שימשיך. מנגד נכתב כי הוא יקבל החלטה רק בסיום העונה כדי להתרכז בזכייה בתארים.
    קומאן השיג 62 נקודות אחרי 28 מחזורים, מדורג במקום השביעי בבארסה איי פעם במאזן הזה - שלוש נקודות יותר מיוהאן קרויף. לטאטה מארטינו 66 לדוגמא וללואיס אנריקה והלניו הררה 68. לפפ 69 וטיטו וילאנובה ז"ל במקום הראשון עם 74. במקום השני? ארנסטו ואלוורדה.

6. Raulito Madridista

אנסו פאטי
    שפתח את 20/21 בסערה עם חמישה שערים וארבעה בישולים בעשר הופעות, עלול שלא לשוב העונה. הספרדי הצעיר לא שיחק מאז השבעה באוקטובר ושיתף את העצב שלו באינסטגרם. "לפני כמה שנים הייתה לי פציעה קשה וכמעט שנה שלא יכולתי לחזור לשחק. היו הרבה ימים של סבל וכאב אבל גם הרבה למידה. זה עזר לי להעריך את הפרטים הקטנים. עם משפחתי וכל אנשי המקצוע שעזרו לי, הבטחתי לעצמי להמשיך לעבוד קשה מתמיד כדי לעשות את מה שאני הכי אוהב". המצב הנוכחי דומה: "למרבה המזל, עכשיו אני צריך להתמודד עם אותה הסיטואציה, אבל אעשה זאת עם אותה המנטליות. אני רוצה להודודת לכל אלה שתומכים בי יום ויום. לא משנה כמה מכשולים יהיו, תמיד תהיה לי אשליה להמשיך להילחם על חלומותיי".

* בנושא אחר, ג'רארד פיקה חזר להתאמן עם כדור ויש אופטימיות בקבוצה שיוכל לשחק בקלאסיקו נגד ריאל מדריד בעוד תשעה ימים. "אעשה הכל כדי לחזור כמה שיותר מהר", אמר הבלם שנפצע במשחק הגביע נגד סביליה.

7. Raulito Madridista

קצת מספרים עד עכשיו, שימו לב לזה:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2021/04/29/16197304454316.Xxx

פרנקי דה יונג הוא השחקן ששיחק הכי הרבה משחקים העונה - 47 (מתוך 49 של הקבוצה שכזכור זכתה בגביע המלך), הוא גם מוביל במספר הדקות עם 4,130 ואחריו ליאו מסי עם 3,832. מסי נותר מחוץ לסגל בשני משחקים חסרי חשיבות בצ'מפיונס (פרנצווארוש ודינמו קייב), החמיץ שניים בגלל פציעה - ריאל סוסיאדד בסופרקופה ואייבר בליגה והיה מושעה משני משחקים - נגד קורנייה בגביע וגם נגד אלצ'ה בליגה.. גם פדרי במקום טוב מאוד בצמרת עם 47 משחקים, כמו ההולנדי. דמבלה למשל עם 40 משחקים, שניים משיא הקריירה שלו בעונתו השנייה בקבוצה; אנסו פאטי נעדר ל-181 ימים - הכי הרבה בקבוצה, אחריו פיליפה קוטיניו הנשכח עם חמישה חודשים בחוץ וסרג'י רוברטו נעדר ל-135 ימים (בתקשורת הטילו ספק לגבי המשך דרכו); לבארסה היו אגב 32 פציעות העונה, הרבה אחרי ריאל מדריד לה 57 (הנתונים כוללים גם מקרי קורונה).

ההפסד נגד גרנאדה היה הפעם הראשונה מאז עונת 2007/08 בה הקבוצה מובילה בקאמפ נואו אך מפסידה - אז זה קרה נגד מאיורקה במשחק הבית האחרון של רייקארד, כשמאיורקה פיגרה 2:0 וניצחה 2:3. באותה עונה ברצלונה סיימה שלישית כשגם ויאריאל הקדימה אותה בטבלה וגם אז רשמה ארבעה הפסדי בית. ההפסד בחמישי גם היה ההפסד השישי העונה בליגה - כמו בעונה שעברה עם ואלוורדה ואחריו קיקה סטיין וגם זה הכי הרבה מאז 2008.

נערך לאחרונה ב: ‏1/5/21
  8. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/adb9eb7225f8f7ed0144321ca59fec43/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/05/17/16212432121341.Xxx

* בחמשת המשחקים האחרונים ברצלונה השיגה חמש נקודות בלבד, המאזן החמישי הכי גרוע בליגה - כמו בילבאו. רק אוססונה (ארבע נקודות), גרנאדה (שלוש), לבאנטה ו-ויאדוליד (שתי נקודות) השיגו פחות.

* העונה השיגה ברצלונה 38 נקודות בלבד בקאמפ נואו לעומת 50 בעונה שעברה אז רשמה הפסד בודד - במשחק הבית האחרון נגד אותה אוססונה.

* ליאו מסי כבש את שערו ה-30 בליגה ומה שיפה זה שלראשונה מאז עונת הטרבל הוא מבקיע יותר משער אחד בנגיחה במסגרת הליגה. סרחיו בוסקטס היה המבשל ולמעשה חצי מהבישולים של בוסקטס בקריירה היו למסי. אגב זה היה המשחק ה-300 בליגה בו מסי הבקיע. ראול למשל במקום השני עם 186 משחקים בהם כבש. הארגנטינאי יזכה בתואר הפיצ'יצ'י במקום החמישי ברציפות.

ג'ורדי אלבה אמר לאחר המשחק שאסור להמעיט בערכו של הגביע ושיש לו משמעות עצומה בעונה הזו, מעבר לכך לקח אחריות: "אנחנו השחקנים אשמים". הוא אמר שלא מדובר בבעיה מנטאלית אלא משהו טבעי כאשר הקבוצה חייבת שער וכולם תוקפים ועולים למעלה ואז נשארים חשופים יותר.

* קומאן כבר 99% בחוץ לפי הדיווחים האחרונים בספרד, "השואו של לאפורטה" מתחיל. המאמן אמר על כך שהקבוצה השיגה חמש נקודות מתוך 15: "אני חושב שהבעיה לא הייתה במשחק הזה. הייתה לנו הזדמנות פז נגד גרנאדה (לו בארסה הייתה מנצחת היא הייתה תלויה בעצמה), אבל הפסדנו, הרגשנו רע וזה השפיע על יתר המשחקים שלנו. אין דרך אחרת לקבל את זה. יכולנו להיות אלופים אבל לא נהיה". המאמן ייאלץ להסתפק בזכייה בגביע המלך.

"הפסד בלתי נסלח שגורם לקבוצה להיפרד מהמאבק" ו"הפסד מצער מאוד", היו חלק מהכותרות ב"ספורט". "הסיכויים לזכייה בתואר היו נמוכים גם לפני המשחק אבל עכשיו מתמטית גם זה בלתי אפשרי". "אדיוס ליגה", הייתה הכותרת (בקטן) ב"מונדו דפורטיבו" לצד תמונה של מסי מאוכזב כשלידו לואיס סוארס הצוהל. "בארסה שלטה אך שידרה פחות תשוקה אלא הרבה עצבים ואי שקט. קיבלנו מגמה כללית של העונה – בארסה סופגת ממעט הזדמנויות ואז גוססת".

9. Raulito Madridista

בוקר מעניין בברצלונה:

https://estaticos-cdn.sport.es/clip/92f50bc0-56b5-43f3-b483-50e970f3d55b_media-libre-aspect-ratio_default_0.Xxx

* בשער מונדו דפורטיבו נכתב כי בקבוצה בטוחים שמסי ימשיך ועזיבה שלו תהיה הפתעה גדולה. יחד עם זאת נטען כי מקורביו לא פוסלים שמסי ידחה את ההחלטה עד אחרי הקופה אמריקה כדי לראות איזה שחקנים יגיעו ומי לא.
    * ז'ואן לאפורטה במסר עבה: "אמרתי שבסוף העונה אעריך את מה שעשתה הקבוצה, תלוי ביכולת ובתוצאות. הגביע הושג ואנחנו גאים בזה אך הודחנו מליגת האלופות מהר מאוד ואיבדנו את הליגה בצורה בלתי מובנת מנקודת מבטי. החל משבוע הבא תראו סדרה של פעולות. עלינו לעבוד קשה וביעילות כדי שתהיה לנו קבוצה תחרותית מאוד. הקבוצה הגיעה לסוף המחזור שלה".
    * האם אתלטיקו מדריד תהיה חבל ההצלה של ברצלונה? אנריקה סרסו התראיין ודיבר על גריזמן: "הייתי רוצה לראות אותו חוזר, הוא שחקן מפואר שעשה כאן עונות גדולות אבל אני לא חושב שבארסה רוצה למכור אותו".
    * ב"ספורט" עסקו באריכות בעונה הכושלת של המועדון בליגה. לבארסה 76 נק' בלבד - הכי מעט מאז עונת 2007/08, העונה האחרונה בה סיימה במקום השלישי. היא גם כבשה 84 שערים "בלבד" והשיגה רק 23 ניצחונות.

10. Raulito Madridista

* רונאלד קומאן נפגש עם סגנו של ז'ואן לאפורטה אתמול, הנשיא עצמו נעדר מהפגישה אך נשאל על עתידו של ההולנדי ואמר: "תקופת ההרהור הזו הייתה טובה לשני הצדדים. אני רואה את קומאן יותר כמספר אחד מאשר מספר שתיים" (כלומר סיכוי טוב יותר שיישאר מאשר יעזוב). אומרים שסיום העונה החלש די נשכח.
    * כמה מילים על אגוארו בתקשורת: הוא חתם בשכר בסיס של שישה מיליון יורו, כמעט רבע משכרו במנצ'סטר סיטי והסכים שחלק ניכר משכרו יורכב לפי ביצועים שונים - בונוסים על גולים, תארים והופעות. "אתגר שווה לשני הצדדים", נכתב. בתקשורת גם התייחסו לתפקיד הצפוי לו, השוואה מעניינת:
    ב"ספורט" הציגו השוואה בין הארגנטינאי לבין הנריק לארסון: "אותו הגיל, אותה העלות ואותו הסיכון". החלוץ השבדי נחת בבארסה ב-2004 כשהוא בן 32 ובהעברה חופשית. הוא לקח על עצמו את תפקיד שחקן המשנה. ב-59 משחקים סיפק 19 שערים ובעיקר שני בישולים זכורים בגמר ליגת האלופות נגד ארסנל ב-2006. הוא עלה מהספסל לחצי שעה ובישל לסמואל אטו ובלטי.

11. DRORIKO Member

יש אוהד אחד של ברצלונה שבאמת חושב שממפיס דפאי זה מה שיוציא את ברצלונה מהבינוניות?

12. yonmu Member

לא אוהד ברצלונה אבל:
    הפנטזיה של רכש ב100 מיליון יורו שיעשה את השינוי די התפוגגה בשנים האחרונות. לא ניימאר ולא גריזמן ולא הזארד ולא פוגבה עשו את זה.
    לעומת זאת, שחקן ספציפי שמאמן ספציפי מכיר ורוצה ומקבל - בהחלט עושה רושם חיובי מאוד.

לא יודע כמה קומאן מוצלח ומה הוא מתכנן בברצלונה, אבל עצם הרעיון נשמע לי חיובי בהחלט.

13. סיונרה Member

רכש בסיכון נמוך זה תמיד טוב. במקרה הכי גרוע, יש חלוץ לרוטציה שלא עלה כסף, במקרה הטוב הוא אשכרה יתגלה כמתאים לקבוצה.

14. Raulito Madridista

אפשר לצרף למועדון המאה מיליון גם את פיליפה קוטיניו (אפשר להתווכח האם היה נחוץ), עוסמאן דמבלה (לדעתי הוא היה רכש פאניקה, אבל מה עדיף, כמו בריאל - רונאלדו עזב והגיע מריאנו דיאס למספר 7?) וז'ואאו פליקס. אדן הזאר לא היה מבקיע הרבה גולים לעולם אבל הוא היה יכול לשפר את ריאל משמעותית. היה יכול...

בכל מקרה, בארסה ניצלה כאן הזדמנות יפה מאוד, שחקן שמחובר למאמן וצמא למועדון גדול, יכול לשחק גם בכנף לדעתי וגם בשפיץ, הסיכון נמוך. מה שכן, הבעיה תמשיך להיות הבעיה הכי גדולה. אריק גארסיה אחד זה לא מספיק. כל משחק של לנגלה אפילו כמחליף זה נזק עצום וגם ג'רארד פיקה לא מספיק טוב. אולי גם ווינאלדום הפיזי היה חשוב יותר מעוד שחקן התקפה, הרי את גריזמן אף אחד לא ישחרר ובכל מקרה כל עוד מסי חיי וקיים בארסה תתחיל כל משחק, לפחות בליגה - ב-0:1. מעניין האם הרכש הזה מקרב את סופו של דמבלה שחתום עד 2022.

15. סמואל אטו Member

ההנחה שלך שזה מה שהוא בא לעשות לא נכונה.

מצב נושא:
הנושא נעול.