ברצלונה 2020/2021 - תוהו ובוהו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏30/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

נוצרה איזו סטיגמה שאלבה לא טוב בהגנה(או אפילו אוברייטד בכלל) בגלל שהקבוצה נבניתה והוכנה בצורה לא מספיק טובה בשנים האחרונות מה שהוביל להתרסקויות מפוארות. אחרי זה גם בצעד מעורר תהיה(או זעם) ההנהלה אישרה סדרת דוקו שבה רואים אותו בוכה במחצית של המשחק באנפילד.

בהגנה כמו בצד ההתקפי שלו יש חסרונות ברורים לצד יתרונות ברורים. החכמה היא לדעת לאזן את הדברים האלה עם שאר השחקנים על המגרש.
    לא מפתיע שהוא חווה עונה סופר מוצלחת כשבארסה משחקת עם שלושה בלמים, זה לא שונה מאיך שאלבש פרח כשבפועל בצד השני אבידל היה הבלם השלישי לצד פויול/פיקה/מארקז.

2. Raulito Madridista

אני מכבד את דעתך אך חולק עלייך מאוד. מה זה 'אוברייטד?', לא חושבים שהוא אוברייטד, שחקן בגיל 33 לא נראה כמו בגיל 25, תשאל את מרסלו שהוא דוגמת הקיצון. ג'ורדי אלבה היה רכש מושלם לברצלונה שהגיע בתזמון מושלם. התקפית הוא היה מדהים ועדיין מהווה סיכון - לדעתי הוא לא יוצר יש מאין כמו מרסלו אבל כן מגן התקפי בכיר מאוד. הגנתית תמיד היה קצת נקודת תורפה. אם מגן נראה סביר רק במערך של שלושה בלמים כנראה שהוא לא באמת יודע להגן ואתה תראה את הבעיות לא נגד אוססונות למיניהן אלא בשלבי ההכרעה בצ'מפיונס, בסגירה מרושלת, בשאננות. מנדי מגן טוב בהגנה, לדוגמא. למה הוא נראה טוב גם ב-4-4-2? אני מעדיף את דני אלבס הגנתית על פני אלבה. בלי קשר לאלבה, בארסה לדעתי תצטרך לגוון עוד יותר את המשחק שלה כי את שיטת שלושת הבלמים מעט למדו.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  3. סמואל אטו Member

כל שחקן והאיכויות שלו.
    לאלבה אין את הגודל והמיקום כדי להגן בתוך הרחבה או במשחק עומד, אבל הוא זריז, מהיר ועם סיבולת מדהימה ככה שהוא מסוגל ללחוץ גבוה וגם "להתאושש" מהר במעבר להגנה אחרי איבוד כדור.
    זה מאוד דומה לאלבש, מרסלו ומגנים תוקפים אחרים, אם תשווה אותם למשחק הגנה של בלם אז כן הם בחיסרון איכותי ברור, אבל לא חושב שזה יהיה נכון לבחון אותו או מגנים מסוגם בצורה הזו.

4. Jefecito Member

לדעתי יש לאלבה גם עניין מנטלי. כמעט כל משחק גדול הוא קורס, גם לפני גמר הגביע הוא אמר לפיקה שהוא לא חושב שנזכה.
    מגן נפלא אין ספק, אם היה תחליף ראוי אז הייתי מעדיף לגוון בעמדה הזאת.

5. Raulito Madridista

ברור שאלאבה מגן התקפי נפלא והיה שווה לשלם עליו מחיר ובסיכומי הקריירה לא ממש נציין את משחק ההגנה. אני חושב שאלבס היה עדיף עליו הגנתית ומעבר לכך חלה ירידה רצינית הן בריכוז שלו והן באפשרות לסמוך עליו, הוא לא מפגין עוצמות בדקות הקשות והרבה שערים הגיעו מהצד שלו גם אם לא רק באשמתו. קח לדוגמא מגן בסגנון שלו - מרסלו. הוא היה חוטף על ימין ועל שמאל וספגנו הרבה שערים מהצד שלו אבל תמיד במשחקי הצ'מפיונס הגדולים ראית שחקן אחר. הוא עצר את אריאן רובן אולי במשחק הכי גדול שלו בקריירה, קוואדראדו, די מאריה, כל מי שהגיע מולו. הוא לא היה נקודת תורפה כזו. לדעתי אלבה רך מאוד במאבקים הפיזיים ונוטה ליפול. בכל מקרה אני חושב שמי שאמר שהוא אוברייטד מגזים מאוד ומנותק מכדורגל ובהתחשב בפז"ם שלו בברצלונה ובהתעלמות מהסיפור האישי המרגש של הצרפתי - מגן משמעותי יותר מאבידאל.

6. Raulito Madridista

אתמול נכתב שברצלונה הודיעה לסמואל אומטיטי (49 משחקים בשלוש השנים האחרונות) ומיראלם פיאניץ' (קצת יותר מאלף דקות בעונה שעברה) שהם משוחררים בחינם - לא יבקשו עליהם יורו אחד אפילו והעניין הוא להיפטר מהחוזה השמן שלהם שמכביד על התקציב (שמונה מיליון יורו כל אחד) זה מפריע להשארתו של ליאו מסי והנשיא ז'ואן לאפורטה אף נפגש עם חבייר טבאס ביום חמישי למציאת פיתרון אך קיבל ברקס| לפי RMC1, דווקא עוסמאן דמבלה יאריך את חוזהו כך חושבים במועדון בעוד אנטואן גריזמן יוצב ברשימת ההעברות.

אני לא זוכר מצב כזה של כל כך הרבה שחקנים שמכבידים על תקציב למעט השנה-שנתיים האחרונות וריאל מדריד באותו מצב עם גארת' בייל. מילא לואיס סוארס נניח שעשה היסטוריה ואולי שחקנים כמו איבן ראקיטיץ' שדעך אך בזמנו היה טוב, ארתורו וידאל..אבל אומטיטי? הכלום הזה? גם פיאניץ' היה מאוד לא נחוץ ומסכן הוא נאבד. פשוט התנהלות פושעת. גם דמבלה כבר קיבל אולטימטום.

7. Ever Banega Member

מה אתם חושבים על עיסקת סאול-גריזמן? אתלטיקו צפוייה להוסיף כסף? כי אם לא זו נראת לי עסקה דיי גרועה.

8. סמואל אטו Member

החוזה של גריזמן, התועלת שלו ותקרת השכר של בארסה מורידים את השווי שלו ל-0.
    כל קבוצה שתהיה מוכנה לקחת אותו זו עסקה טובה.

9. Ever Banega Member

אין קבוצה שתסכים לשלם עליו 30-40 מליון יורו?

10. yonmu Member

יש קבוצות שמוכנות לקבל אותו בכלל, בהתחשב במשכורת שלו וכמה שהוא יהיה מוכן לרדת ממנה?
    אני עדיין לא מבין מה ברצלונה מנסה לעשות. מחתימים את דפאיי ואגוארו לפני שסוגרים חוזה למסי, ועדיין מחזיקים את גריזמן, דמבלה וקוטיניו.

אני מקבל את התחושה שבסוף החלון נראה את ברצלונה רודפת אחרי מועדונים שיקחו שחקני-על במחירי רצפה רק כדי להיפטר מהמשכורת.
    אני לא רואה כמה מקום נשאר בין בוסקטס-דהיונג-פדרי-פאטי לבין מסי-אגוארו-דפאיי. פיאניץ', קוטיניו, גריזמן ודמבלה זה עומס מדהים.

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

גריזמן מרוויח למעלה מ-30 מיליון אירו לעונה. החוזה שלו בברצלונה הוא עד 2024.

30X3 = 90. לגריזמן אין סיבה לקצץ בשכר בצורה משמעותית ולקבוצות אין סיבה "לשלם עליו 30-40 מיליון יורו" אחרי שנה וחצי של קורונה. בטח לא אחרי מה שהראה בשנתיים האחרונות, בנוסף לעובדה שסביר להניח הוא ידרוש לכל הפחות אורך חוזה גדול אחרון בגיל 30 לזה שיש לו בברצלונה.

מצחיק שברצלונה מבקשת עוד כסף בנוסף לסאול בזמן שאין לה אפילו טיפת leverage בעסקה כאשר כל העולם יודע שהיא מתה להיפטר מהשכר של גריזמן או כל שחקן אחר שהיא יכולה להעיף מהפיירול רק בשביל לרשום את מסי בצורה חוקית. מבחינת אתלטיקו - אם העסקה הזו איכשהו תחזור לשולחן ותצא לפועל - זו עסקה של זיינים שיכולה להביא לה עוד אליפות על חשבון ריאל וברצלונה (מקרה של קלאסי של חוסר התאמה בין שחקן לקבוצה). במילא לסאול אין כבר ערך מקצועי מבחינת אתלטיקו אחרי העונה שעברה, בטח לא שגם הגיע מחליף ישיר במקומו בדמות דה פול.

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/21
  12. סמואל אטו Member

יש קבוצה שתסכים לקחת אותו עם חוזה של 33 מיליון יורו לעונה?

@yonmu, החוזה של מסי סגור.
    אגוארו ודפאי הם 2 עסקאות שאי אפשר לוותר עליהם.

13. Ever Banega Member

לגבי החוזה כבר אמרתי את דעתי. כמה שחקנים כמו בייל יש שיעדיפו להרוס לעצמם את הקיירה לטובת כסף? אני בטוח שאם יובהר לו שבמידה והוא ישאר הוא לא יראה דקה דשא, הוא יעדיף ללכת מאשר להרוס לעצמו את הקריירה גם אם זה אומר חוזה משמעותית יותר נמוך.

14. yonmu Member

@סמואל אטו אי אפשר לוותר עליהם עכשיו, אבל להחתים אותם כשלא ברור מה המצב עם גריזמן, דמבלה, קוטיניו ופיאניץ' זה לשים את עצמך בעמדת נחיתות ברורה בכל מו"מ עתידי על השחקנים האלה.
    אנחנו מדברים כאן על שחקנים שנקנו בבערך 400מ' יורו ביחד, וסיכוי סביר שיעזבו תמורת גרושים.

15. סמואל אטו Member

הסיכויים שהוא ישאר בברצלונה נמוכים מאוד.
    בכל קונסטלציה שתדמיין, הסיכויים שבארסה תראה כסף מהעסקה הזו גם נמוכים מאוד.
    גם אם הוא יקצץ בחוזה יהיו מעט קבוצות שיקחו אותו, ואם תמצא קבוצה שתיקח אותו בחוזה מקוצץ ותשלם אז הוא ירצה שתשתמש בכסף הזה כדי להשלים לו את החוזה.

@yonmu, אתה מדבר על שחקנים שמצד אחד יש להם ביקוש ולא יחכו לך לנצח.
    ומצד שני על שחקנים שכל העולם יודע שבארסה לא רוצה ישארו בכל מקרה(חלק בעמדות אחרות בכלל).
    גם לא מדובר על עול כלכלי. אלה שחקנים שבאים בחינם בחוזה נמוך בהתאם למצב של בארסה.

מצב נושא:
הנושא נעול.