ברצלונה 2021/22: החיים בלי מסי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/9/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. k_700 Member

55 מליון אירו+10 מליון אירו בבונוסים שהשמטת.
    עסקה נוראית. סיטי לדעתי היית מחפפת אותו בחצי מזה. שחקן בינוני.
    איך פפ סיכם את זה אחרי שמיהרתם לסגור- הזדמנות נהדרת לתת את הדקות שלו לפאלמר.
    אני לא אתפלא אם פאלמר לא פחות טוב ממנו(וצעיר ממנו כמובן).

אבל קלאסי ברצלונה.
    מתי הפעם האחרונה שראינו בקבוצה הזאת עסקה של value for money?

2. RubberSoul Member

אי אפשר להגיד קלאסי ברצלונה על מועדון עם הנהלה חדשה מזאת שהרגילה את העולם לעסקאות הזויות.

אין מקום להשוואה בכלל לעסקאות שהתרגלנו לראות בעשור האחרון וברוך השם שכך.

3. Raulito Madridista

מצד שני יש הבדל גדול בין לרכוש שחקן במאה מיליון יורו שהוא היה כוכב בקבוצה אחרת ומידת התאמתו שנויה במחלוקת (נניח קוטיניו) ואו שאין משבר כלכלי או לחילופין 'העולם לא יודע' שזה קיים, לעומת רכישת שחקן בהרבה כסף ביחס למועדון שרעב ללחם כמו ברצלונה הנוכחית. פראן טורס שחקן מוכשר אבל כזה שלא הראה איזה משהו מיוחד. הוא גם לא חלוץ '9' קלאסי אלא '9' מדומה. שוב את משחקי נבחרת ספרד קצת קשה לקחת כדוגמא למשהו, כדורגל נבחרות הוא חלש מאוד וההוכחה היא ממפיס דפאי שכבר ישנו. שוב, אם יגידו לי שהמקום הרביעי כבר העונה הוא חזות הכל - זה טיעון מתקבל על הדעת. זה באמת יהיה אסון עבור המועדון לשחק בשנה הבאה בליגה האירופית או ווטאבר.

אם נפשפש בכוח אפשר למצוא עוד עסקאות הזויות. חלק יגידו שאפילו זלאטן היה לנסות לתקן משהו שכבר עבד עם אטו, אבל עזוב. צ'יגרינסקי? אלכס סונג ב-2012? (שכלי התקשורת חגגו שהוא טוב ממודריץ') ורמאלן ומאתייה שהם לא בלמים? וזה מבלי לדבר על השנים האחרונות. את השחקן הזה בכלל לא זכרתי.

4. סמואל אטו Member

אוי סליחה!!!
    כמובן איך שכחתי את ה-10 מיליון בבונוסים למקרה שפראן טורס יזכה בליגת האלופות עם בארסה ואז בכדור הזהב. צודק, סליחה עסקה נוראית.

בסיטי, יש קבוצה שרצה בלי פראן טורס. ברור שלא תהיה להם בעיה למכור אותו.
    זה לא אומר כלום.

אבל בוא נשמע את האלטר אגו'ס שלך גם:
    @Bruno Fernandes , @ZobyGadol
    מה דעתך? סליחה, דעתכם?

5. yonmu Member

קוטיניו ולוק דהיונג עם יותר דקות בגלל שדמבלה ופאטי היו פצועים ואגוארו גמר את הקריירה, בזמן שברצלונה שיחקה באירופה במקביל.
    ברעש אני לא מתכוון לדרמה, אלא לבלגן בסגל.
    אני מסכים שזו לא רכישה בסדר גודל של דמבלה/קוטיניו/גריזמן, אבל זו כן רכישה גדולה, ואני לא מבין מה הצורך הגדול בה, אם הוא בכלל קיים.

הוא לגמרי יכול להתברר כהצלחה, אבל זה לא יהפוך את הרכישה לחכמה בעיניי. אלא אם צ'אבי רואה בו משהו שכולנו לא רואים.

6. סמואל אטו Member

החיסרון הכי גדול של בארסה כרגע הוא בצד ההתקפי. גם במצב של כשירות מלאה יש לבארסה 3 שחקנים שאפשר לחשוב עליהם כשחקנים מהרמה הגבוהה ביותר ורק אחד מהם בעל איכויות מוכחות מול השער.
    במצב הרגיל, של כשירות לא מלאה, אז אתה מוצא את עצמך שוב מגביה כדורים לפיקה ודה יונג או עם פראן ז'וטלה בחוד.

7. Ever Banega Member

לדעתי מרסיאל הייתה אופציה טובה יותר. נכון שבשנה וחצי האחרונות הוא לא בעיניינים אבל הוא מאוד מוכשר לדעתי ושינוי קבוצה זה בול מה שהוא צריך. אני גם מאמין שהוא יהיה משמעותית יותר זול אם סביליה הוזכרה בהקשר שלו וגם יתרון נוסף שהוא יודע לשחק כחלוץ.
    עוד אפשרות הייתה קינגסלי קומאן שמסיים חוזה בקיץ והוא יודע לשחק בשני האגפים, לא יודע כמה באיירן מעוניינת למכור אבל שווה בדיקה.

שם אחרון שאני אזרוק וזה בכיוון אחר לגמרי- דוגלאס קוסטה. אמור להיות זול מאוד כי משחק בברזיל, יודע לשחק בשני הצדדים ולדעתי אחלה שחקן.

8. סמואל אטו Member

קומאן וקוסטה שחקני כנף פרופר. לדעתי הראשון יהיה מועמד אם דמבלה יעזוב.

מרסיאל, שיותר דומה מבחינת מה שבארסה חיפשה, הוא פרויקט שיקום שיושב על חוזה יוקרתי.
    פראן טורס זו מניה בעליה שההתאקלמות שלו צפויה להיות חלקה מאוד. שחקן שמגיע עם חותמת של אלמאני, צ'אבי, גווארדיולה ולואיס אנריקה. הוא אמור להשתלב בתוך הכדורגל של צ'אבי בלי בעיות.

9. Ever Banega Member

אני דווקא לא בטוח שהמניה שלו בעלייה, הוא לא היה סיפור הצלחה יוצא דופן בסיטי. אם אתה שואל אותי סיכוי גבוהה שהשווי שלו ירד דווקא בגלל שהוא צעיר וחלק מהשווי שלו מגולם במה שהוא אולי יהיה ולא מה שהוא כבר. מה גם שלדעתי הוא לגמרי שחקן אגף פרופר גם שמשחקים איתו כחלוץ הוא לגמרי נראה כמו שחקן אגף שזרקו באמצע כדי להיות סוג של חלוץ מדומה שיעשה פעולות של וינגר פשוט באמצע. לא תראה אותו עושה פעולות של חלוץ אמיתי כמו שמרסיאל כן יודע לעשות. זרוק את קומאן חלוץ מדומה זה יהיה אותו דבר.

10. סמואל אטו Member

שחקן שבגיל 17 פורץ להרכב של ולנסיה, נרכש ע"י סיטי וחווה שם שנה וחצי טובות(כולל 13 שערים בעונת בכורה ועבודה תחת אחד המאמנים הטובים בעולם) ועד גיל 21 מסמן את מקומו כשחקן הרכב בנבחרת ספרד עם רצף של 12 שערים ב-22 משחקים. מה זה אם לא מניה בעליה?

אם זה מה שאתה רואה ממנו, אוקיי.
    לפי כל הדיווחים זה לא מה שבארסה מצפים ממנו.

11. RubberSoul Member

צ'יגרינסקי נרכש כבקשה של פפ ונמכר ע"י רוסל נגד רצונו של פפ, וחוץ מזלאטן (שגם הוא הגיע עבור פפ) וקייריסון כל שאר העסקאות שציינת לא רלוונטיות להנהלה הנוכחית.

מה גם שאחד המנהלים הטובים ביותר בכדורגל הספרדי, מתאו אלמאן, הגיע למועדון ועליו אני סומך פי כמה וכמה מכל החובבנים שהיו במועדון בשנים האחרונות.

12. Raulito Madridista

המצב הכלכלי של ברצלונה בעת דמבלה וקוטיניו נרכשנו (בפרק זמן של חצי שני הבדל) היה שונה לגמרי לדוגמא וזה קרה אחרי מכירת ניימאר שהכניסה הון תועפות. ברצלונה כעת בלי שקל על התחת. פאטי ודמבלה לא ייצאו מה-11 אם יהיו בריאים.
    אני בכלל לא דיברתי על ההנהלה הנוכחית אלא על עיסקאות כושלות של ברצלונה בעשור הקודם והיו הרבה כאלה, פשוט דילגתי על ברתומאו שאת פאוליניו למשל הצליח למכור ברווח איכשהו, בא לו טוב השתוללות הכספים בסין או ווטאבר. אגב, לוק דה יונג הוא לא רכש של לאפורטה? אז של מי? של ברתומיאו?
    סיטי זו מכונה בתנועה, כל אחד שתשים שם יבקיע, גונדואן לפתע מבקיע כמו חלוץ פרמיירליג טיפוסי. גם כשהוא הגיע לסיטי בשעתו לא מעט הרימו גבה. כמה קשה לפרוץ להרכב של ולנסיה בשנים האחרונות עם המעט שנשאר שם? בלא מעט משחקים וכשהוא בריא - גדש נראה לא פחות טוב ממנו. לפי השבחים פה אפשר לחשוב שהוא פרץ בתקופה של ויאה וסילבה (כמובן לא שיחק דאז). מרסיאל שם מעניין, הוא היה רוצה שכר גבוה אבל סכום ההעברה לטעמי היה נמוך אם כי מרסיאל זמן רב לא שיחק בצורה רציפה.

צ'אבי 'יכול לראות' הרבה דברים וזה בסדר, גם באריק גארסיה ראו בלם טוב ממה שהוא, אנחנו כאן כדי לדון ועל פניו הרכש הזה נראה לפחות תמוה בעיני.

13. Ever Banega Member

בסיטי כל אחד כובש זה לא מרשים אותי, הוא לא באמת פרץ שם והיה לרוב על הספסל, ממה שידוע לי גם ךא נלחמו שם יותר מידי כדי להשאיר אותו.
    שחקן שפורץ בגיל 17 להרכב של ולנסיה ונקנה על ידי סיטי בהרבה כסף, סבבה עד פה עליה, מה קרה אחר כך? הצדיק את הציפיות? הפך לכוכב על כמו שחשבו או שויתרו עליו דיי בקלות?
    אגב בנבחרת ספרד לרוב הוא לא הרשים אותי בכלל.
    סהכ מדובר בשחקן טוב עם פוטנציאל, אבל לא הייתי מגדיר אותו בעליה והבעיה העיקרית שלי עם הרכישה שלו לעומת האופציות שהעלתי היא המחיר.

14. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/b25256c9f4651f3dc57e3a821f0fb6e6/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/12/29/16407744540867.Xxx

מכת קורונה בברצלונה: מעבר לג'ורדי אלבה שאובחן כחיובי אתמול - גם גאבי, אומטיטי ודמבלה חיוביים, הסגל מתקצר לקראת משחק החזרה מהפגרה והמזל הוא שהיריבה היא מאיורקה. דניאל אלבס גם הוא נדבק בנגיף וגם קלמון לנגלה ואבדה. סה"כ שבעה חולים, זהה למה שקרה לריאל מדריד בשבוע האחרון של השנה. הקורונה משתלטת שוב על הכדורגל הספרדי וזה מדאיג| החדשות הטובות הן שפדרי שכמעט ולא שיחק העונה, וגם דפאי - חוזרים להתאמן ואמורים לשחק בשבת.

הידבקות של דמבלה בקורונה שוות ערך כמעט לחוסר המזל והנאחס והממים של הזאר נדבק בריאל, לפחות בשנה שעברה.

15. סמואל אטו Member

לא, הוא לא הפך לכוכב על בגיל 20 אחרי עונה אחת בקבוצה(הטובה בעולם אולי). ממש שוד ושבר.

בפעם האחרונה שהיה לנו דיון דומה דיברנו על גאבי. אני משער לעצמי שגם ממנו אתה עדיין לא מתרשם.

מצב נושא:
הנושא נעול.