ברצלונה 2021/22: החיים בלי מסי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/9/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. optimus Member

לדעתי 35 מיליון זה קצת יקר אבל לפחות מגיע חיזוק להגנה. מייחל ליום שנביא קליבר אמיתי לעמדת הבלם.

2. סמואל אטו Member

אדמה טראורה מגיע בהשאלה לחצי עונה.
    יש אופציה של 30 מיליון, זה הכל.

על פראן טורס עדיין לא יצא יורו אחד מבארסה לכיוון של סיטי.

3. Ever Banega Member

לא הכי מחזיק מאדמה (אם כי מאוד אוהב אותו) אבל אני תמיד בעד השאלות, במקסימום יחזור אחרי חצי שנה. מדברים כבר כמה שנים על כך שיהיה מעניין לנסות אותו כווינג באק אבל לא נראה לי שבבארסה זה מה שהוא יעשה.

4. סמואל אטו Member

אפילו ההיפך.
    בארסה הביאו אותו דווקא כי הם צריכים שחקן כנף.

5. Ever Banega Member

מעניין באיזה צד ישחק, בצד ימין הוא אוהב לרוץ לקו ולהגביה. אני לא בטוח שזה הסגנון שצ'אבי רוצה.

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הניחוש שלי שבטווח הקצר הוא vice-פאטי, קרי ישחק בכנף השמאלית, או יחליף מקומות עם טורס שיכול לשחק בשני הצדדים. אם יהיה טוב, יחתימו אותו. אם לא יצליח להרשים, אז לא באמת קרה משהו ברמה הכלכלית. במקרה האידיאלי, הוא המחליף הראשון לטורס ופאטי.

טראורה הוא שחקן אנטי מקצועי ב-DNA של ברצלונה שכולנו מכירים, אבל הוא נשק התקפי טוב אם יודעים להשתמש באיכויות שלו נכון. אם בפרמיירליג הוא היה מצ'אפ נוראי לכל מגן, אז אני לא רואה סיבה שזה לא יקרה בכל התקפת מעבר או מתפרצת בליגות אחרות.

בתור ווינג-בק הוא מעולם לא הרשים אצל נונו. זה נוסה כמה פעמים, ובכל פעם שזה קרה, בלט שאין לו את ה-work rate או הריאות בשביל לעלות ולרדת כל הזמן. הוא מפלצת פיזית מדהימה בסטנדרטים של כדורגל, אבל הוא גם שורף את המנוע מאוד מהר. בתחילת הדרך בוולבס הוא בכלל היה עולה כנשק מהספסל באופן כמעט קבוע שההגנה כבר עייפה. רוצה לומר, גם בוולבס לקח לו זמן להתייצב כשחקן מפתח בהרכב.

7. Ever Banega Member

בליגה הספרדית אין כמעט התקפות מעבר בטח לא לבארסה. ואם יש סימן שצ'אבי לא מרוצה ממה שהוא רואה. בשביל להצליח בבארסה הוא יצטרך לדעת להתמודד מול הגנות צפופות.

8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע מה קורה כיום בליגה הספרדית, אבל לאורך כל העשור שעבר אני זוכר שארבע מהקבוצות הגדולות בליגה - ריאל של מוריניו, אתלטיקו של סימאונה, ברצלונה של אנריקה, וסביליה בכל הוריאציות שלה - היו קבוצות מאוד ישירות שהענישו אותך על בסיס קבוע בהתקפות מעבר ומתפרצות.

9. Raulito Madridista

ברצלונה של לואיס אנריקה ויתרה קצת על הנעת הכדור וזה לא היה טיקי-טאקה כמו אצל פפ, אבל היו לה כל כך הרבה מוסרים גדולים שפרצו כל הגנה בכדור עומק. זה לא ממש מדויק עניין ההתקפות המתפרצות, לפי המשתמע מדברייך כאילו 40% מהגולים שלה היו בדרך הזו למשל. מעבר לכך, פראן טורס לא נראה לי איזה חלוץ רחבה גדול שיבקיע מהכדורים שמכניסים לו מצד ימין או משמאל וכך גם אנסו פאטי אם ישחק בשפיץ, הוא שחקן טוב ויש לו איכויות אחרות. אני בגדול רואה כאן ירייה לכל הכיוונים. אדאמה שונה מדי ומשחק בעט ורוץ ומאוד-מאוד לא מתאים. אגב אני חושב שגם עוסמאן דמבלה לא היה ממש מתאים אבל זה כבר לדיון אחר.

10. סמואל אטו Member

שחקני כנף תורמים גם כשאין התקפות מעבר או שטח חופשי לרוץ אליו.
    בגלל שזו ברצלונה ושהיא שיחקה נגד קבוצות בבלוק נמוך, לא אומר ששמו פליימייקרים בכנף.

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

תיירי הנרי הסביר שבתקופה שלו בברצלונה תחת פפ הוא כאילו נולד טקטית מחדש בכדורגל (עד היום קורא לו mister). פפ שיכנע אותו לרוץ ללא הפסקה אחורה וקדימה גם שלא קיבל כדור אחד לרגל (בארסנל הוא היה הגו-טו-גאי שנע בחופשיות על כל המגרש). הוא הסביר לו שאם יעשה את זה כל המשחק, הוא יהיה סופר משמעותי להצלחה של הקבוצה מקדימה גם אם לא ייגע בכדור יותר מדי. מעצם הנוכחות והתנועה שלו, הוא יפעיל לחץ על ההגנה וימשוך מגנים אליו. בנוסף, עם מוסרים כמו צ'אבי, אינייסטה ומסי, הסבלנות שלו במרבית הפעמים תשתלם כי בסוף הוא יקבל את הכדור לגול.

השיא של כל הסיפור הזה הוא כנראה הקלאסיקו 6-2 בברנבאו.

נערך לאחרונה ב: ‏28/1/22
    Gianzola אוהב/ת את זה.
  12. Ever Banega Member

בארסה לרוב עומדת מול בלוק הגנתי שעומד נמוך עם הרבה שחקנים מאחורי הכדור (גם הקבוצה של אנריקה רוב המשחקים נראו ככה). דיי נדיר לראות את בארסה יוצאת למתפרצות במשחקים בליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/1/22
  13. Raulito Madridista

@אלעד, אותו קלאסיקו גם היה המשחק הכי גדול של תיירי הנרי בברצלונה (ומול ריאל עם קו הגנה גבוה מאוד בקטע מגוחך, ראמוס-קנבארו-מצדלר-היינצה) , אבל אני לא מבין איך זה מתקשר לקבוצה הנוכחית או למה שרוצים לראות שם. הנרי היה חלוץ במקור אבל שחקן כל כך אינטיליגנטי וגדול עוד לפניכן כמובן, קוסם של ממש, ובאותה עונה גם נשארה לו קצת מהירות וזריזות. הוא ידע מאוד לאן לנוע. גם דויד ויאה היה חלוץ שהוצב בכנף אבל הסתדר מצוין וזכור אותו 0:5 בקאמפ נואו. לברצלונה הנוכחית בקושי יש מוסרים נורמליים בסגל, נניח פדרי, ולפחות מבחינתי כל קשר בין אדאמה לתנועה חכמה במיוחד ללא כדור הוא מקרי בהחלט. דמבלה לא הולך לשחק יותר בברצלונה וזו החלטה יפה ואמיצה שלהם. הרכש הזה הוא פלסטר יותר מפראן טורס, לגיטימי כן, בלי עתיד מרהיב - גם.

14. yonmu Member

ההגעה של 3 שחקני התקפה חדשים בינואר (טורס, אובא, טראורה) אומרת ש:
    - מיבשים את דמבלה עד סוף החוזה?
    - נותנים לפאטי להבריא לאט?
    - לא בונים על זוטגלה ואזאבדה?
    - מורידים למינימום את הדקות של בריתוויט ול.דהיונג?

כל התשובות נכונות?

15. סמואל אטו Member

אני מניח שכל התשובות נכונות.
    בוא נאמר את האמת: אף אחד לא באמת בונה או בנה על אבדה, ז'וטלה, דה יונג או בראית'וואיט, לפחות לא מעבר לתפקיד השחקן המשלים/גיבוי. רק לראשון יש עתיד בבארסה מעבר לעונה הקרובה.

לגבי דמבלה, אני מאוד מקווה שהדיווחים שצ'אבי רוצה להשתמש בו לא נכונים. בכל מקרה מבחינת ההנהלה הוא צריך לשבת ביציע עד הסוף ואילו שוקלים לשחרר אותו כבר עכשיו כדי שלא יהיה חלק מהסגל.

מצב נושא:
הנושא נעול.