דיון הלגיונרים - עונת 2020/21

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏4/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההבדל הוא, שאף אחד מאלה לא קיבל זימון לנבחרת ישראל. אני חושב שהוא התכוון לשחקן שמקבל זימון ומסרב.

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  2. South Boy Member

אני אשמח שתהיה נקודתי לגבי סיפורי המיתולוגיה כי ממצאים ארכיאולוגיים הם עדיין לא מיתולוגיה.
    ממלכות יהודה וישראל חלשו על כל אזור יהודה ושומרון של היום, וזה מבלי לדבר על התיישבויות יהודית קטנות בכל שטחי ארץ ישראל וגם בחלק מירדן וסוריה של היום. אני מבין מדברייך שהמשקל נקבע לפי גודל השליטה באזורים בארץ ישראל, כלומר הכיבוש המוסלמי על שטחי ארץ ישראל הוא מדד לגיטימי לזיקה המוסלמית לארץ ישראל. אין קשר לעובדה שכל זה קרה מאות שנים אחרי שיהודים התיישבו בארץ ישראל וגורשו ממנה דהיינו המוסלמים הם הכובשים האמיתיים, אין קשר לעובדה שאל קודס לא מוזכרת אפילו פעם אחת בהקשר קדוש למוסלמים או בכלל בספרי הדת המוסלמיים, אין קשר לעובדה ששום פיסת אדמה בארץ ישראל שמוסלמים התיישבו בה לא הייתה מיושבת קודם לכן על ידי יהודים. כל מה שחשוב זה שממלכות יהודה וישראל היו קטנות ביחס לשלטון המוסלמי בארץ ישראל.
    עזוב, אנחנו מדברים יותר מדי על נושאים תאולוגיים. יש לך אולי מקורות מידע להיסטוריה של העם הפלסטיני בארץ ישראל אם כבר מדברים על סיפורי מיתולוגיה? כי להכחיש שהיה כאן יישוב מוסלמי לא הכחשתי לרגע, אבל יישוב פלסטיני? אני באמת מאמין שאתה יודע מה הוא בכלל מקור השם פלסטין.
    לגבי המשפט האחרון שלך אני מסכים איתך במיליון אחוז ואני מופתע שהיה לך אומץ לומר אותו. יהדות אירופה חייבת להיות מתגיירת משלב כלשהו במהלך האבולוציה שלה כי מבחינה גנאולוגית אין להם שום קשר גנטי ליהודים מימי ממלכת יהודה. אבל יותר חשוב לציין שבאותה מידה שיהדות אירופה כנראה לא שייכת מבחינה גנאולוגית לצאצאי ממלכת יהודה כך כנראה ערביי האזור הם ברובם יהודים שנאנסו להמיר את דתם או שאימצו את האסלאם תחת הכיבוש המוסלמי, סביר להניח שרוב רובם של ערביי האזור הם יהודים במקורותיהם ואני מניח שמבלי שהתכוונת במשפט האחרון שלך דווקא חיזקת את הנקודה שלי.

3. Ajax Amsterdam Member

קצת קשה לי לראות טעויות ארכיאלוגיןת ולא להתייחס אליהן. ממלכות יהודה וישראל היו מאוד קטנות ביחס למתחרות שלהן כמו מצרים, אשור וארם/ דמשק של חזאל.
    רק בימי אלכסנדר ינאי יהודה הגיעה לשיא המרחב הטריטוריאלי שלה אבל עדיין הייתה יחסית חסרת השפעה פוליטית (בעיקר כי הסלווקים התפרקו ורומא היו בצמיחה עצבנית).

בכל מקרה זה לא המקום לויכוחים ארכיאולוגים והיסטורים

Sturridge ו-oranfu אוהבים את זה.
  4. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערי, אתה משייך לי טענות שלא טענתי ומבקש שאוכיח אותן. אני יכול להתדיין איתך שעות על העובדות ההיסטוריות, אנחנו נסכים על חלק ונתווכח רבות על המסקנות. מה שניסיתי להגיד, שעם כל הכבוד לעצמאות היהודית בארץ לפני אלפי שנים, היא הייתה אפיזודה לא יותר חשובה מהשלטון המוסלמי או הנוצרי.

לגבי המיתולוגיה, רבות מן הדמויות והסיפורים בתנ"ך ובהיטוריה היהודית תנכ"ית אין להם אחיזה במציאות, אחת מהן למשל קיומו של המלך שלמה (היה בית דוד), שלא לדבר על הנטייה המופרזת להכביר בחשיבות ממלכות יהודה (בגדש על יהודה) וישראל, כאשר הן נחשבות לממלכות שוליות בכל האספקטים ביחס לאימפריות ששלטו פה.

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

זהבי על הספסל .
    (מקודם רשמתי שהוא פותח).
    פ.ס.וו מתארחת בטילבורח למשחק נגד ווילם וו בעוד כשעה

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון עדיין לא קרה מצב כזה ששחקן ברמה של דאבור או כיאל אמר אני לא רוצה לשחק בישראל כי אני מרגיש פלסטינאי אבל מכיוון שקבוצות בשנים האחרונות מחתימות שחקנים בידיעה שהם ששתייכים בפועל לסגל נבחרת פלסטין אני מרשה לעצמי לקבוע שזה לא יהיה אישיו בקרב קבוצות ליגת העל שהן לא בית"ר.

וצריך לומר את האמת השחקנים האלה צומחים במחלקות נוער של קבוצות ישראליות ועוברים דרך הנבחרות הצעירות ואם הם מספיק טובים אז גם ממשיכים בנבחרת ישראל ואפילו לא שוקלים את האופציה הפלסטינאית כי זה יותר תורם להם לקריירה לשחק בליגה ובנבחרות שנמצאות תחת אופ"א. כאן גם מגיע הכעס של אוהדי הנבחרת היהודים, אם אתם מזהים את עצמכם כפלסטינאים ולא כישראלים ואפילו מסרבים להזכיר סממנים ישראלים אצלכם ברשתות החבריות אז למה אתם "מנצלים" אותנו לטובת הקריירה והכיס שלכם, תגידו הנבחרת הזאת לא מייצגת אותנו ותפנו את המקום לשחקן יהודי/מוסלמי/נוצרי שכן מגדיר את עצמו בגאווה כישראלי. רוצים להיות גיבורי תרבות של החברה הערבית אז תהיו קצת אמיצים ותבחרו לייצג את נבחרת פלסטין, זה הכל.

EsheD, Roma, DRORIKO ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. Ajax Amsterdam Member

אני מקווה שווילם ינצחו , הם חשובים לליגה וכמובן ילחמו על חייהם.
    גם כולנו רוצים שעידו יהיה שמח.
    זהבי אולי יוכל להכנס לדקות האחרונות ולהכריע

8. Telkiyski Member

מאמן ליצן.
    זה הכל בגלל דמפריס הנגר הזה בטח ומאלן האגואיסט.

9. קשר שמאלי Member

במשחק סופר חשוב לקבוצה שלו הוא יושב על הספסל. מראים לו את הדרך החוצה, כמו שצפיתי

10. South Boy Member

מעולם לא טענתי שסיפור העם היהודי בארץ ישראל חשוב יותר מימי השלטן הנוצרי או המוסלמי, אפילו לא במרומז.
    אתה התחלת את דברייך בכך שאתה מעוניין שהמצב יחזור להיות כפי שהיה לפני 48' ובנוסף לזה טענת שהיהודים שדדו אדמות מהמוסלמים שישבו כאן בטענה שהם ישבו כאן קודם, אני רק השתמשתי בטענה הזאת כדי להוכיח שהם לא ישבו כאן קודם.
    לא השוויתי בין גודל הממלכות או החשיבות שלהן ליושבי האזור, רק עניתי על השאלה מי היה כאן קודם כדי לפתור את סוגיית מיהו כובש.
    בתנ"ך יש המון סיפורים מיתולוגיים שהקשר שלהם למציאות הוא קלוש עד לא קיים, גם בקוראן וגם בברית החדשה. הסיפורים האלה לא מעניינים אותי. מנקודת מבט היסטורית גרידא היישוב היהודי בארץ ישראל קדם לכל יישוב מוסלמי או נוצרי, הגירוש של היהודים מארץ ישראל ולא רק מממלכת יהודה קדם לכל התיישבות מוסלמית או נוצרית באזור וזה מוכח היסטורית, כך שאם היהודים הם כובשים כי הפלסטינים היו כאן קודם אז, ובכן, זה לא נכון.
    אני לא מבין איך העובדה שהכיבוש המוסלמי היה יותר נרחב מהיישוב היהודי בארץ ישראל מקנה איזשהי לגיטימיות לכך.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  11. South Boy Member

לא דיברתי אף מילה על הגודל של כל ממלכה, זה לא משחקי הכס ואני לא עושה תחרות למי יש יותר גדול. עלתה כאן טענה שהישראלים כובשים כי הפלסטינים שישבו כאן היו כאן קודם ומבחינה היסטורית זה לא נכון.

12. Ajax Amsterdam Member

אני חושב שזה ברור לכולם (אני מסכים איתך).
    אשמח באופן כללי לדסקס על ארכיאולוגיה בפורום אוף טופיק :)

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  13. LFC-Gerrard1 Member

אני גם אשמח שתמשיכו לדסקס על כל הסיפור הזה. איפה שתרצו. מרתק.

14. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

זה מעניין. זהבי היה אמור להיות בספסל אבל בסוף חזר לביתו. הוא כבר היה בטילבורח עם הקבוצה.

"סיבות אישיות". לטענת העיתונאים באיינדהובן.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

15. DRORIKO Member

למחוק

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/21
מצב נושא:
הנושא נעול.