דיון השופטים הרשמי לעונת 21\20 - גרינפלנד שופט בליגת האלופות, ומה נעשה עם הVAR?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏28/2/21.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אנשים חשוכים כמוך יותר מסכנים את החברה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. אבי סנדור Member

אנשים שצרכים ללכת לטיפול נפשי הם אנשים שפוגעים בעצמם או בחברה.. פה מדובר באדם שעושה מה שטוב לו, זה הטיפול שלו בעצמו ולבקר לרעה מעשה כזה מלמד בדיוק למה צריך להפוך אדם כזה לגיבור.

אני לדוגמא מתנגד לדת,חושב שכל מי שמאמין הוא פרימיטבי ושמדובר בשטיפת מח, האם מותר לי להתנגד לרעיון? כן. האם מותר לי להתערב ולבקר אדם שמאמין ולא פוגע באף אחד? טכנית כן אבל מוסרית לעשות פעולה כזאת, זה נטו אקט אלים וחוסר קבלת השונה

נערך לאחרונה ב: ‏28/4/21
    Bluekipper ו-oranfu אוהבים את זה.
  3. South Boy Member

מצד אחד אתה טוען שאתה נותן לה לחיות ומצד שני אתה טוען שהיא מטורללת שמסכנת את החברה ואת הספורט.
    אני מסכים איתך שצריך לצייר גבול מאוד ברור לפתיחות בנושא שינויי מין, גם אני לא חושב שטרנסים או טרנסיות יכולים לשחק בליגה מהמין המקביל בגלל הבדלים פיזיים ששום הליך שינוי מין לא יוכל לשנות, מאותה סיבה אני גם חושב שאי אפשר להעביר טרנסים בין בתי כלא שמיועדים לכל מגדר.
    בסופו של דבר זאת סוג של אחיזת עיניים, שום דבר שבעולם לא יהפוך זכר אנושי לנקבה ולהיפך, כמו שאמרתי בני אדם לא יכולים לשנות את חוקי הטבע ואת המאפיינים הפיזיים של כל מגדר שאיתם אדם נולד אי אפשר להחליף.
    הפתיחות צריכה להתבטא במאפיינים חיצוניים, אם לאדם בא לשנות את השם שלו לשם נשי, ללבוש פאה ולהתאפר ושיפנו אליו בלשון נקבה אז מה כל הסיפור? אם היא רוצה להמשיך לעסוק במקצוע שבו למאפיינים הפיזיים שלה אין שום חשיבות אז למה לא לאפשר לה את זה? בסופו של דבר מראה חיצוני, לבוש ולשון דיבור אלה נורמות חברתיות ולא חוק של הטבע.
    אני חושב שהיא כן גיבורה, לצאת בהכרזה כזאת בעולם כל כך גברי וכל כך להט"בופובי שהלך הרוח בו מאוד אמוציונלי ואפילו אכזרי (ואני לא חושב שאני יוצא דופן בקטע הזה בתור אוהד כדורגל) מצריך אומץ באמת יוצא דופן וכשמדובר בצעד חסר תקדים בכדורגל התגובות התומכות מסביב בהתאם.
    בקיצור, הכול צריך להיות במינון. נקבה במובן הפיזי היא בטוח לא ולעולם לא תהיה, אבל היא גם לא מטורללת. אנחנו יכולים רק לדמיין איך זה מרגיש להיות כלוא בגוף שאתה לא רוצה להיות בו.

סיונרה אוהב/ת את זה.
  4. Telkiyski Member

אם היה לה פטיש לאכילת ענפי עץ זה, אבל לאנשים זה היה נראה מטורלל - זה היה משנה משהו או? לא.
    זה אותו דבר בעיני.

מה איכפת לי מהחיים האישיים של הבנאדם והההעדפות שלו, הנטיות שלו או המאכלים האהובים עליו?
    זה לא אמור לעניין.

5. FelaKaT Member

אם אתה רוצה לנהל דיון ענייני, בבקשה אל תכניס לי מילים לפה. לא קראתי לו מטורלל, אמרתי שהתופעה מטורללת ויש הבדל, כי גם אתה מסכים איתי על רוב הדברים.

בשום מקום לא אמרתי שצריך לאסור עליו להמשיך לעסוק במה שהוא עוסק.
    בשורה התחתונה, ההבדל בינינו הוא לא גדול, אתה מסכים שהוא לא באמת אישה ולא מתייחס אליו ככזה מלבד השם ולשון הפניה אליו כי אתה נחמד (באמת, לא בציניות). אני פשוט מסרב להיות נחמד ולהתמודד עם המציאות, כי המציאות מראה שזה לא נגמר בשינוי שם ולשון הפניה.

אם זה היה עוצר שם, באמת לא איכפת. אבל זה לא.
    אם נמשיך שניה בעולם האנלוגיות, אם בן אדם בן 60 מחליט שהוא בן 10, לא איכפת לי, ברגע שהוא רוצה שאני אתייחס אליו ככזה ודורש ממני להכניס אותו לכיתה ג' - שם מתחילות הבעיות.

6. Telkiyski Member

אבל איזה רלוונטיות יש למגדר של השופט/ת במשחק כדורגל?
    זה מקביל בעיניך לאדם בן 60 שרוצה שיתייחסו אליו כבן 10? באמת?

7. FelaKaT Member

התופעה לא כוללת רק את עולם השיפוט, נכון?

8. Telkiyski Member

אבל טענת שהפכו אותה לגיבורה במקום לשלוח אותה לפסיכולוג.
    הפכו אותה ל"גיבורה" כי להיות בשביל שופט כדורגל טרנסג'נדר צריך ווחאד אומץ.

לא הבנתי בכלל מה הבעיה שלך באופן כללי עם זה אנשים שרוצים לשנות את המין שלהם.

oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  9. South Boy Member

זה לא מטעמי נחמדות, זה נובע מתוך העובדה שאין לי זכות להתייחס לבנאדם באופן שונה רק בגלל שהוא מנהל את חייו האישיים בצורה שאני לא רגיל אליה.
    אני לא מסכים איתך על רוב הדברים כי אני לא חושב שהתופעה הזאת מטורללת, היא מאוד זרה לי ואני לא מסוגל להבין מאיפה היא נובעת אבל אני פשוט מקבל אותה בהנחה והיא לא כופה על אף אחד שום דבר.
    הרגילו אותנו לחשוב שגבר חייב להתלבש באופן מסוים, להתנהג באופן מסוים ושיפנו אליו בלשון מסוימת. אם כדי לקבל את השונה ממני כל מה שאני צריך לעשות זה להיות אדיש ללבוש, מראה חיצוני ולשון דיבור אז מה כבר הביג דיל? זאת בסך הכול הדרך שלה להציג את עצמה, אני לא חייב להתעלם מחוקי הטבע ולהגדיר אותה כנקבה במובן הפיזי, פשוט מקבל את הרצון שלה לחיות לפי הנורמות החברתיות שנקבה הטרוסקסואלית חיה על פיהן בהנחה והן לא נכפות על אף אחד בסביבה שלה (שזה למשל יקרה בבית כלא שתהיה בו טרנס\ית).
    וכן, מגיעה לה תמיכה על האומץ להיחשף בצורה כזאת, כמובן שאין שום סיבה שהיא תקבל הנחות בפן המקצועי בגלל הצעד האמיץ שעשתה ואני בטוח שהיא גם לא תרצה לקבל הנחות כאלה אלא להימדד כשווה בין שווים אבל גם לא צריך להדיר מקרים כאלה כמו שאתה טוען במרומז שצריך אחרת לא היית קורא לזה איום על הספורט ותופעה מטורללת.
    אני לא בא להתחסד, היה לי מאוד קשה לקבל דבר כזה אם היה קורה בסביבה הקרובה שלי כי בסופו של דבר גם אני חי לפי הנורמות שרובנו הורגלנו לחיות על פיהן אבל בסופו של דבר לא הייתי מדיר אף אחד מהסביבה הקרובה שלי בגלל דבר כזה וגם הייתי מכבד את רצונותיו להזדהות בתור אישה אם זה היה חשוב לו.

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  10. רוברטו באגיו31 Member

כמו שרשמו פה, שכל אחד יעשה עם הגוף שלו מה שהוא רוצה, זה עדיין לא אומר שמדובר בתופעה חיובית .
    הרי ברור לגמרי שמדובר בבעיה נפשית ובשריטה די קשה במוח .

גם להפוך תופעות כאלו לחיוביות,זה לחטוא לאמת .
    מישהו פה חושב שלעשות ניתוח לשינוי מין זה כזה כיף ? אין לזה תופעות בריאותיות ?

יש לי לא מעט חברים הומואים בעבודה, וכשמדברים איתם באחד על אחד הם מודים שלהיות הומו זה דבר לא קל, אתה לא יכול לגדל משפחה נורמלית ויש הרבה קשיים, אז על אחת כמה וכמה לעשות ניתוח לשינוי מין זה ישפיע לך על כל החיים ולא בצורה טובה .

שוב...באופן אישי שכל אחד יעשה מה שבא לו ואני לא בעד חלילה להפלות את האנשים האלו כמובן, יחד עם זאת מבחינה ציבורית ( לדעתי כמובן ) אסור לתמוך בדברים כאלה .

11. Telkiyski Member

מי אתה שתקבע אם זה חיובי או לא ומי אתה שתגדיר את זה כ"שריטה די קשה במוח"?
    לי יש פטיש להיכנס למקלחת עם מחשבון. אתה רוצה להגיד לי אם זה טוב או רע? אם זה שריטה קשה או שזה סבבה?

ומה זאת אומרת "אסור לתמוך בדברים כאלה"?
    איך אתה מגדיר "תמיכה" בדברים האלה?
    איך אתה מגדיר "אי תמיכה" בדברים האלה?
    כשאתה אומר שאסור לתמוך בדברים האלה, איזה דברים בפועל אתה רוצה שיקרו/לא יקרו?

12. South Boy Member

אף אחד לא אמר שזאת תופעה חיובית או שלילית, זה פשוט אדם שמציג את עצמו בצורה שבה הוא רוצה.
    מי אתה שתקבע מה שלילי ומה חיובי? מה נורמלי ומה מוגדר בתור שריטה? הרי כל התפיסה שלך את הנורמה שלך בנויה על מה שאתה מכיר ועל אורח החיים שלך, אם היית מוקף בגברים עם עקבים ואיפור שמדברים אחד לשני בלשון נקבה זאת הייתה נראית לך הנורמה. נורמה זה מונח מאוד אבסטרקטי שאין לאף אדם פרטי בעלות עליו. הנקודה היא בסך הכול לא לשפוט ולהשתדל לקבל את השונה כל עוד הוא לא כופה עלייך שום דבר.
    גם אני חושב שלדבר לשמיים זאת שריטה עמוקה (מכיר את המשפט "למה כשאני מדבר לאלוהים אומרים שאני צדיק וכשהוא עונה לי אומרים שאני משוגע?"), כל עוד לא נכפה עליי שום דבר על ידי אותם אנשים (ולצערי נכפים עליי המון דברים במסגרת הדיאלוג הזה בין אנשים לאלוהיהם אבל זה כבר דיון אחר) אני לא שופט אותם ומכבד את רצונותיהם לקיים פולחן לאלוהים שלהם. זאת המהות של קבלת האחר.

אבי סנדור אוהב/ת את זה.
  13. רוברטו באגיו31 Member

אתה לא מסכים שמישהו שנולד כגבר ורואה בעצמו אישה הוא שרוט ?
    יש גם את אלו שמרגישים גם כגבר וגם כאישה בו זמנית ( קויירים קורים לזה לא ? ), זו לא שריטה קשה ??

עזוב את התקינות הפוליטית, מדובר באנשים עם בעיה קשה .

גם להתקלח עם מחשבון זו שריטה, יש גם סטרייסטים שהם שרוטים, נו אז מה ??

אני פשוט רוצה שמעצבי דעת קהל לא יציגו את התופעה הזאת כחיובית ונורמלית, כי היא לא . מאוד פשוט .

היית רוצה שיהיו לך ילדים כאלו ?

14. רוברטו באגיו31 Member

נו אז גם ללכת ערום ברחוב זה בסדר מבחינתך ?? הרי אתה בעד שאנשים יציגו את עצמם כמו שהם רוצים, אז שאנשים ילכו לעבודה ערומים .

15. Telkiyski Member

לא, אני לא מסכים שאדם שנולד כגבר ורואה עצמו כאישה הוא "שרוט".
    למה אתה חושב שיש לך זכות להחליט מה נחשב שריטה ומה לא?
    הכל עניין של נורמות. יש כאלה שלא מאמינים בנישואים או במונוגמיה, למרות שאותך (כנראה) חינכו שזה הדבר הנכון לעשות. הם שרוטים?

ולמה בכלל צריך להציג את "התופעה" הזו כחיובית או שלילית?
    אתה רוצה שיציגו אותה כשלילית?