דיון מדע וטכנולוגיה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י alexshw, ‏13/4/16.

1. alexshw Member

2. טל. Member

וואלה ננסה את מזלי פה אולי נמצא תשובה אשכרה.
    אפילו בשירות לקוחות שלהם הם לא יודעים לענות (לך תבין).

פייבר של סלקום 1gb - על תשתית בזק - עם ראוטר פרטי שלי.
    נכון ל 14 לאפריל:
    אפשרי? או לא?

3. DRORIKO Member

גולשים ברחבי העולם מדווחים: יוטיוב מראה לנו לא פחות מ-11 פרסומות לפני שסרטון מתנגן| בחברה טענו: מדובר בניסוי - חדשות רוטר

חבורה של נוכלים עלובים, הם לא מבינים שהם רק כורתים את הענף שהם יושבים עליו. היוטיוב גם ככה הולך ומאבד מהרלבנטיות שלו. מי שרוצה לשמוע מוזיקה יש ספוטיפיי ושאר האפליקציות, מי שרוצה לראות סרטונים "מאגניבים" יש את הטיקטוק. אני עצמי אם בעבר הייתי נכנס ליוטיוב על בסיס יומיומי, היום אני נכנס פעם או פעמיים בשבוע בשביל משהו מאד ספציפי. אז אני מבין שהם עכשיו רוצים לקבור את האתר בקבורת חמור. נה בעין שאני אעשה מנוי פרימיום. אני אעשה קודם מנוי ל-5 STARS לפני שאני אעשה את זה.

4. TooKy Member

תתקין brave ותפסיק לבכות

5. Lebron Member

מטורף שבינה מלאכותית הצליח לכתוב את זה. מפחיד לחשוב לאן זה יכול להגיע.

6. alexshw Member

7. LFC-Gerrard1 Member

לדעתי הסיכוי שבסופו של דבר נגלה חיים (או עדות לקיום חיים בעבר) במערכת השמש הוא יותר מקטנטן. למצוא אותם זה פשוט קשה מאוד.
    ידוע לך מה מטרת הניסוי?
    אני סקרן במיוחד לגבי אירופה. הערכה היא כי מתחת לעשרות קילומטרים של קרח ישנו אוקיינוס שמכיל יותר מים מכלל האוקיאנוסים שעל כדור הארץ.
    קשה לי להאמין שאין שם חיים, או עדות לחיים בעבר. אבל להגיע לאוקיאנוס הזה זה על גבול הבלתי אפשרי. זכור לי שבעבר גשושית שעברה ליד אירופה אספה אדי מים מסוג של "גייזרים" שפולטים מים לחלל דרך סדקים בקרח. ידוע לך אם מתכוונים לנסות להשיג דגימות דומות?
    אני גם לגמרי מאמין שבסוף נמצא עדות לקיום חיים במאדים. הרי האטמוספרה והתנאים על מאדים לפני כמה מילארדי שנה היו דומים לתנאים על כדה"א. אז אולי אין שם חיים היום (וגם בזה אני לא משוכנע בכלל), אבל זה בהחלט סביר להניח שהיו שם חיים בעבר.

כשאני אומר "חיים" אני כמובן מתכוון לחיידקים וכו'.

8. alexshw Member

אירופה מאוד מעניינת. היא כמעט שטוחה לגמרי. האטמוספרה המאוד חלשה שלה מורכבת מחמצן. העניין בה גבר מאוד לפני מספר שנים שפיענחו תצלומים ממשימת גלילאו, שחקרה את המערכת של צדק בין 1995 ל 2003. ראו שם משהו דמוי התפרצויות של מים. יש כנראה פעילות גאולוגית ענפה הנובעת מכוח כבידה עצום של צדק, מה שגם עשוי לימם את אותו האוקיאנוס האפשרי. צפויות בעתיד מספר משימות. בסופו של דבר כנראה יצטרכו לקדוח שם ואולי גם בירחים אחרים אבל קודם צריך להבין מה עובי שכבת הקרח.

יחקרו בין היתר גם את גנימד. הירח הגדול ביותר במערכת השמש.

אין במאדים חיים וספק רב אם היו אי פעם. המדע כבר מכיר מעולה את כוכב הלכת הזה.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

9. טל. Member

מי שמחפש חיידקים/בקטריות חוצניות יכול למצוא אותן כבר עכשיו.
    -בעננים של נוגה. יש אפילו עדויות לכך. כי הן מייצרות גזים שאין שום דרך אחרת להסביר את קיומם.

10. alexshw Member

אין שם שום חיידקים ואי אפשר לקיים שום צורת חיים בטמפרטורה הקיימת שם ובלחץ אמוספרי הקיים.

11. טל. Member

אני לא מדבר על פני השטח בנוגה. אלא על שכבות מסויימות באטמוספירה, בעננים.
    -שם דווקא יש לחץ ואור וטמפרטורה שיכולה לאפשר קיום חיים באופן שידוע למדע. העננים בנוגה גם מאוד דחוסים וסמיכים וכבדים ויחסית/נטולי תזוזה, אז פיזיקלית זה מודל אפשרי. לקיום מושבות ענק של בקטריות בלבד.

בנוסף כאמור יש את "הראיה": אני לא בקיא בפרטים הטכנים. אבל יש גז מסויים שנפלט תדיר לשכבות עליונות יותר באטמוספרה של נוגה, ואין הסבר להופעתו. בטח לא בכמות כזו גדולה. מה שכן ידוע בהשוואה לכדור הארץ גזים מהמשפחה הזו נוצרים ונפלטים לאוויר על ידי בקטריות.

אגב ממדע למדע בדיוני: כוכב נוגה יכול לעניין גם במובן אחר של חיים בחלל. כי הוא פלטפורמה די אידאלית להארצה/הנדסת פלנטות.
    הוא אידאלי כי לא צריך לבנות - אלא צריך להרוס.
    במקרה של נוגה: להרוס שכבות באטמוספירה.
    והמין האנושי טוב בלהרוס... בשביל זה יש לנו פצצות מימן.

אם להסעיר את הדימיון אני מקווה שבימי חיינו נראה איזה ניסיון.

12. alexshw Member

עדיין הטמפרטורה שם מטורפת. יש לא מעט דברים שעדיין לא ידועים בחלל וטרם מצאו הסבר.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

13. טל. Member

מי כאן עם רכב חשמלי?

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מישהו יכול לענות?

15. LFC-Gerrard1 Member

כמה זיוני שכל בפוסט אחד לא להאמין.
    מי היה מאמין שלפנה"ס המצרים כבר הצליחו לחשב בקירוב את היקף כדור הארץ והיום כל מיני קונספירטורים עם מנת משכל של במבה עסוקים בטמטום מאסיבי של הציבור.

1. אין כמעט תמונה של ניל ארמסטרונכ על הירח. הוא היה הצלם במשימה. בכל הצילומים המוכרים מופיע באז אלדרין.

2. הדגל לא חולף עם הרוח (מה זה בכלל אומר?). כשתקעו את הדגל חפרו עם התורן את הרצפה. זה נדנד את הדגל וגרם לו לזוז. הסיבה שהוא לא מתוח היא בגלל הכבידה הנמוכה בירח. הסיבה שהוא לא "נפול" עם התורן היא כי יש מקל למעלה שמחזיק אותו.

3. טלפון חוגה. חחחחחחחח איזה אידיוט. התקשורת לא בזמן אמת. ההקלטות בוצעו ביוסטון, לכן לא שומעים דיליי בין מה שהאסטרונאוטים אומרים לבין מה שעונים להם ביוסטון. אם תסתכל בסרטים המלאים, אתה תראה שכאשר יוסטון מדברים ומחכים לתשובה, יש דיליי. (1.3 שניות עד שהאסטרונאוטים שומעים ועוד 1.3 שניות מהרגע שהם ענו ועד שזה מגיע למרכז הבקרה). מה השאלה בעצם? הטכנולוגיה הייתה ועודנה קיימת.
    (Engineering The Communications System For Apollo 11 - General Dynamics

טוב המשכתי לעבור על הרשימה וזה הולך ונהיה מגוחך יותר.
    סיימתי לבזבז על זה את הזמן.
    הייתי ממליץ גם לך להתעסק בדברים חשובים יותר עם יותר חיבור למציאות.
    בחיי, איפה אתה מוצא את האידיוטים האלה?

alexshw ו-Sturridge אוהבים את זה.