האיטלקיות במפעלים האירופאים 2021/22:: רומא חוגגת קונפרנס ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י uri, ‏26/8/21.

1. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

היי! אין עדיין שום תארים (= לא מזלזל בפיינורד).

כרגע מתעסקים בכמה לא מרשימה הדרך אל הגמר ביחס לפרנקפורט.

*יכל להיות יותר נחמד לפגוש את טוטנהאם ומארסיי, אבל הם עפו, ורומא לא. הגרלה וזה.

DRORIKO ו-SerieA אוהבים את זה.
  2. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאוד כיף לראות, וכיף לראות את תמי מצליח.
    מקווה לראות המשך לזה בשנה הבאה, מוריניו נראה תפור על המועדון. מעניין אם זה יילך טוב גם שהציפיות יהיו יותר משיפולי הצמרת.

בינתיים אני אוכל את הכובע ולא מפסיד משחק של רומא.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Un bombón ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  3. SerieA Il Capitano

אני מאמין ב-winning mentality וזה משהו שנבנה עם כל ניצחון וכל תואר. לכן אני חושב שזה סופר חשוב, מעבר למוראל של המועדון שעולה עם כל ניצחון מן הסתם.

Un bombón אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

למה ליצנים? נניח שיובה תיקח את הגביע, אז נכון זה לסיים עונה עם תואר, נכון לקחת אותו מול היריבה המושבעת, אבל האם זה יהפוך את העונה של יובה למוצלחת? האם זה יהיה שיקול כלשהוא בהחלטה אם להשאיר או לא להשאיר את אלגרי? אתה יודע טוב מאד את התשובה. גביע איטליה זה סופר יוקרתי בשביל רוב הליגה* מסכים, לא בשביל הביג 3. במקסימום שידרוג חביב מאליפות לדאבל(מקווה שאינטר לא תיקח אף אחד משני התארים)

*בהנחה שאחת מבין "רוב הליגה" תתמודד על טופ 4/מפעל אירופי ומנגד יעמוד קופה איטליה, ברור שהראשון צריך לקבל עדיפות.

5. DRORIKO Member

עונה שניה של מוריניו......:wink:

6. itzik.miro Member

גביע לא משנה את העונה לקבוצות כמו יובה ואינטר אבל הוא תואר ולכן הוא נחשב וחשוב.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

7. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלגרי ישאר עם או בלי גביע, אבל זה הדבר היחיד שמשאיר את האוהדים במתח עד סוף העונה. אין דבר יותר מבאס מלסיים עונה באפריל ולחכות 3 חודשים עד המרקאטו.

גביע איטלקי זה סופר יוקרתי לכולם. לא רק לטופ 3. זו גרסת נוק אואט של אותה האליפות, עם אותן המשתתפות, רק עם פחות פרסים פיננסיים (שלא בהכרח אמורים לעניין את האוהד הממוצע). יתכן וזה פחות מורגש אצל אוהדים מחוץ לאיטליה. לא כי הם פחות חשובים או נבונים. סתם עניין גאוגרפי. אתה לא חוגג את הגביע בברים של רחובות טורינו\מילאנו. האוהדים המקומיים כן.

גם אם טופ 4 הרבה יותר חשוב להתפתחות של מועדון מאשר עוד גביע לארון (בעצם בלי ה"אם", זו עובדה), עדיין, שניהם חשובים ושניהם צריכים לקבל עדיפות מקסימלית. לא קיים טרייד אוף של "עדיפויות" בין שני מעפלים בשלבים המכריעים (כמו גמר גביע). בגלל זה קוראים לזה מאני טיים.

אני גם לא ממש מבין מה הכוונה ב"עדיפות". ברור שמשחק כמו זה מאתמול לא מזיז לשחקנים שמפוקסים בגמר של יום רביעי. כנ"ל לגבי המשחק של רומא מול בולוניה כשיש לסטר 4 ימים אחרי שחוץ מפלגריני אף אחד לא לקח קשה (לא כי זה גארבג' טיים, פשוט ניתן לתקן במשחקים אחרים). אבל כשיש 2 משחקים חשובים (גם אם אחד מהם חשוב מהשני, עדיין, שניהם חשובים), איך באה לידי ביטוי כאן ה"עדיפות"? הרי הרכב משני לא יהיה באף אחד מהם, ובכל מקרה קבוצת כדורגל זה דבר הרבה יותר מורכב מספירת דקות של שחקנים (לפיהם אוהדים נוהגים לקבוע מי עייף ומי לא).

8. DRORIKO Member

בשביל גרסת נוק אאוט יש את ליגת האלופות. קופה איטליה מרגיש לי ONE TOO MUCH. אבל יכול להיות שאתה צודק, ואולי האוהדים הישראלים של שלושת הגדולות פחות "חווים" את הגביע מהאוהדים המקומיים.

9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

נוקאוט בין כל האיטלקיות יש רק בגביע. טורניר שבשלבים המאוחרים שלו מציב את הקבוצות הטובות באיטליה ראש בראש. בעיניי זו השלמה מאוד חשובה לאליפות*, בה הערך (מבחינת הטבלה) למפגשים הישירים הוא אפסי.

*אליפות = "מי הוציא יותר נקודות מבולוניה ואודינזה\למי יש יותר עומק בסגל".

**טו מאץ' זה אם היו 2 טורנירים כאלה. כמו באנגליה אם אני לא טועה.

10. DRORIKO Member

אני אגיד לך משהו. אני לא אוהב טורנירי נוק אאוט. הבעיה שלי איתם זה שמה שעובד בהם זאת האקראיות. בסופו של דבר מדובר על ערב או שניים נתונים שהכל יכול לקרות בהם. יובנטוס יכולה לפגוש את מילאן נניח ואז בגלל טעות שיפוט ללכת הביתה. רומא יכולה לפגוש את פיורנטינה ולקבל שביעיה למרות שברור לכולם שאלה לא הפערים, רומא פשוט תפסה את היום הכי שחור שלה ופיורנטינה את היום הכי ורוד שלה. אקראיות. נאפולי לפני שנתיים לקחה את הגביע, האם זה אומר שהיא היתה הכי טובה מבין הגדולות? ממש לא. היא היתה שנות אור מהן. היא פשוט הכי נהנתה מאקראיות. אני מוכן לקבל את האקראיות הזאת בטורנירים ממש ממש ממש יוקרתיים כמו צ'מפיונס ליגה או מונדיאל. פחות בקופה איטליה. אני משאיר את הליגה לקבוע מי טוב יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏7/5/22
  11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אבל זה דווקא מה שיפה בנוקאאוט, שלאו דווקא הפייבוריט הוא זה שלוקח את התואר בסופו של דבר. הרי אינטר של 2010 לא באמת הייתה הטובה באירופה וכך גם ריאל של העונה או טוטנהאם לפניי כמה שנים. בלי תארי נוקאאוט לא היינו זוכים לרגעים גדולים מאוד בתולדות הכדורגל, רגעים שאפילו אפשר להגיד שעיצבו את הענף. הקופה איטליה מבאס דווקא בגלל שהאנדרדוג חסר סיכוי בו ועדיין, אני מאוד רוצה את התואר הזה והוא חשוב לי. לא אליפות, אבל לגמריי חשוב.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

אז זה מה שאמרתי אחי. אני מוכן לקבל את האנדרדוגיות הזאת בטורנירים באמת גדולים. אבל קובי לא דיבר בכלל על הקטע של האנדרדוגיות. הוא מציג את קופה איטליה בתור גביע המאסטרס של הסריה א', שמי שזוכה היא מי שניצחה יותר את הגדולות ולא "הוציאה יותר נקודות מבולוניה ואודינזה"

13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו גם דעתי ואני מניח שגם דעת הרוב. בגלל זה מדובר בטורניר משלים. לא תחליף לסקודטו. אך זה עדיין לא הופך אותו ל"לא חשוב".

אגב, קייליני (בחור די מלומד ששווה להקשיב לו כשהוא לא צועק "you pay you pay") הציע לעשות פלייאוף וכך לקבוע את האלופה. אף אחד לא קפץ להתנגד לדבריו כי הנימוק שלו היה "עניין רב יותר לקהל". סטטיסטיקה. אני כמובן נגד אבל די ברור שהנוקאוט שקיים בגביע = אכן עניין רב יותר.

*אין כוח לבדוק אבל נראה לי שכמות הצופים בשלבים האחרונים של הגביע היא מהגבוהות ביותר בשנה.

זה טוב גם לאנדרדוגז כי יש הרבה פחות משחקים וכל החלק של "עומק", כלומר, עד כמה יקר הסגל של הקבוצה, משחק תפקיד שולי יותר.

14. ASROMA Member

https://pbs.twimg.com/media/FTnxXngWIAIIexb?format=Xxx&name=900x900

15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

פורצה רומא!! שיהיה לנו בהצלחה