הדיון של נבחרת ספרד: חצי גמר יורו, מפסידים בגמר ליגת האומות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏3/9/20.

1. Ever Banega Member

קוקה בתקופה לא טובה בנבחרת אבל שנה שעברה היו לו כמה משחקים מעולים בנבחרת, עם כל הכבוד סולר לא ברמה שלו. מסכים איתך לגבי קאנאלס שחקן נהדר, בודאי עדיף על סולר וגאבי. כמו שאמרתי הרשימה עוד ארוכה, גם פאביאן עדיף בהרבה, גם ז'ורדן, וכן הייתי מנסה לתת לטיאגו הזדמנות לחזור לכושר.

2. RubberSoul Member

פביאן נכנס לרשימה השחורה של לואיס אנריקה, גם איתו הוא הצליח להסתכסך, דווקא בעונה בה הוא לוקח את נאפולי למאבק רציני על האליפות.

בכל אופן, איך שהעונה מתקדמת, עד נובמבר הבא נראה עוד שחקנים מקבלים זימון בכורה לנבחרת. כמה שיותר אפשרויות לקחת בחשבון יותר טוב, בסופו של דבר העיקר שהטובים והנכונים ביותר יסעו לקטר.

3. Raulito Madridista

אני חושב שהמשחק היחיד שלנו ביורו למשל שהיה מאתגר - איטליה בחצי הגמר. אז קשה לי להרעיף שבחים על כל מיני שחקנים, נניח קוקה, מה היו הציפיות ממנו? היו איזה שני משחקים שהוא הצטרף מאחור והיו לו נסיונות הבקעה וזה חשוב, אבל בנבחרת אין לו שער אחד ב-60 הופעות, וכשהמספרים של בוסקטס למשל לא רחוקים מכך מבחינת גולים פר הופעות - זו בעיה, גם אם שניהם קשרים אחוריים. מה לא אהבת במשחק של סולר לדוגמא? הוא לוחץ, הוא מניע כדור טוב, הוא מצטרף מאחור. מסקרן לראות אותו עם שחקנים קצת יותר טובים סביבו מאשר בוולנסיה. לא אומר שהוא מתאים לברצלונה או לריאל והוא לא מדגדג את הדור של פעם, אבל הוא ראוי.

@RubberSoul, אני מסתכל על המצב אחרת ממך - כביכול יש הרבה שחקנים בסגל שאין ביניהם הבדל גדול, אין הרכב קבוע ולטעמי זו בעיה. זה אומר שאין לנו כוכבים. אין לנו הארי קיין, אין לנו אמבפה, אין לנו ניימאר ואפילו אין לנו ויניסיוס. גם אין לנו אינסינייה. פעם היה ברור לך מה ההרכב של הנבחרת בטורניר גדול. אפילו "השאריות" של 2014 או 2016. איסקו ואסנסיו מריאל למשל הם שחקנים עם ניסיון בכל כך הרבה משחקים גדולים אבל הם לא נראים טוב. הראשון גמור על אף שכשהוא לובש את מדי הנבחרת זה נראה קצת אחרת. אסנסיו אלא אם כן הוא חלוץ שני או קשר שלישי באמצע עם משימות התקפיות - לא יכול לתרום.

4. Ever Banega Member

אני לא מסתכל על פי משחק אחד, אני מכיר את סולר מספיק זמן בשביל לגבש עליו דעה שמבוסבת על תקופה ארוכה. לדעתי הוא שחקן נחמד אבל ממש לא ברמה של הנבחרת, וגם אם בנוסף למי שהייתי מזמן הייתי צריך לתת עוד 4-5 שמות של "מועדים שנפלו" השם שלו כנראה לא היה עולה.

5. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/media/FERPi_xWUAM3k--?format=Xxx&name=large

שער חגיגי ומוגזם של ה-AS: "דור קטאר" - ספרד תגיע למונדיאל כשהיא מתחדשת ושמחה מאוד| 15 מ-26 השחקנים שערכו הופעת בכורה בנבחרת תחת לואיס אנריקה פחות מגיל 25. גאבי הוא יוצא הדופן - בגיל 17 וכמובן יש גם את אנסו פאטי, פדרי וירמי פינו ששיחק בנבחרת לפני גיל 20| במארקה הציגו ציטוט של המאמן שאמר: "כשכולם בריאים - זה כמעט גורם לי להתקף לב כשאני צריך לקבוע את הסגל. המאמן זימן 43 שחקנים, יש לו בסיס רחב אך כולם יודעים שעליהם להיות טובים בספרינט האחרון - לדפוק בדלת ואז להיכנס לרשימה| מעבר לכך שמעניין האם סרחיו ראמוס ייכלל בתמונה, נספר לכם שלנבחרת יש עוד שמונה משחקים עד למונדיאל.

6. Raulito Madridista

עבר מתחת לרדאר בהכנות לקלאסיקו: הסגל של לואיס אנריקה למשחקי הידידות הקרובים:

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/eea91f8b0605a1c1637816140687979c/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/03/18/16476024757181.Xxx

ספרד תשחק נגד אלבניה ביום שבת (26.3) באצטדיונה של אספניול ונגד איסלנד שלושה ימים לאחר מכן - באצטדיון הריאזור. הנעדר הגדול מהרשימה הוא סרחיו בוסקטס, קפטן ברצלונה, וההפתעה הגדולה הגיעה בין הקורות - דויד דה חאה נופה על אף היכולת הטובה במדי מנצ'סטר יונייטד, ומעבר לאונאי סימון שהפך לשוער הבכיר, ישנם רוברט סאנצ'ס מברייטון ודויד רעיה מברנטפורד. מרקו אסנסיו בחוץ על אף עונת כיבושים לא רעה עם עשרה ומנגד הנציג היחיד של ריאל מדריד הוא דני קרבחאל שבכושר לא טוב בכלל. פדרי כמובן בפנים. בהתקפה - ראול דה תומאס שנמצא בעונה גדולה באספניול (14 שערים ב-29 משחקים!), ירמי פינו הצעיר וגם אלברו מוראטה כמו תמיד.

7. Ever Banega Member

בוסקטס נופה מהחלטה מקצועית?

8. DRORIKO Member

תגידו יש מצב שללואיס אלברטו יש אמא/אישה/כלבה יהודית? כי אם כן צריך לאזרח אותו ולצרף אותו לנבחרת ישראל. בספרד הוא כבר לא ישחק יותר.

9. Raulito Madridista

@Ever Banega, הסגל פורסם לפני הקלאסיקו הנהדר שלו, בכל מקרה הסיבה כי כטבעם של משחקי ידידות - לתת קצת הזדמנות לאחרים וגם מנוחה לשחקן שהוא לא צעיר ומשחק הרבה. הנה ההסבר של לואיס אנריקה: "במקרה של בוסקטס זו החלטה אישית, הוא השחקן שצובר הכי הרבה דקות ואני רוצה לקבל את הגרסה הטובה ביותר של הקפטן למשחקים ביוני והחלטתי לתת לו מנוחה. יש לו עונה מרהיבה". הוא ימשיך להיות באנקר ב-11 לשאלתך.

לא רק שמדובר במשחקי ידידות אלא גם ביריבות סבירות שאפשר לתרגל מולן דברים חדשים. אני רוצה לראות את ראול דה תומאס בחוד. הוא אחלה של '9'. אולי אפילו קומבינציה עם מוראטה ומערך לא סימטרי כלשהו. @DRORIKO, לזכותך ייאמר שאתה 'מהנחושים' ומהמתמידים כמוני, כל זימון אתה מציג את השם שלו. לדעתי זה כבר לא יקרה. הוא מתראיין על כך בתקשורת? זה מתסכל אותו? שואל ברצינות..

10. Ever Banega Member

כן אם זו הסיבה אז סבבה, לרגע חשבתי שאולי אנריקה הכניס אותו לרישמת הפסולים שלו.
    ברור שהוא קריטי לנבחרת.

11. DRORIKO Member

סתם זרקתי את זה כהערת אגב. אחרי שהנריקה סתם לכולם את הפה ביורו הוא הראה שהוא יודע מה שהוא עושה.

12. סמואל אטו Member

אין לי מספיק דקות של לואיס אלברטו אבל אם אני צריך לנחש אז אנריקה ככל הנראה לא מתרשם מהיכולת שלו במשחק ההגנה.

13. DRORIKO Member

כן הגנה זה לא הצד החזק שלו

14. סמואל אטו Member

אז אין לו סיכוי בנבחרת שמשחק הלחץ שלה הוא עיקרון יסודי.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  15. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/3c419924f88849c4e2b3e2e1226a4945/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/03/18/16476060556280.Xxx

בשל אי זימונו של סרחיו בוסקטס: ספרד לראשונה מאז הגול של אינייסטה נגד הולנד ללא אף אלוף עולם בסגל. ג'ורדי אלבה יהיה הקפטן בצמד המשחקים הקרובים אבל הוא לא היה בסגל כשהנבחרת עשתה היסטוריה ב-2010 (השתלט על העמדה על חשבון חואן קאפדוויליה החל מ-2011). אלבה הוא השחקן עם הכי הרבה הופעות בסגל - 80, ואחריו קוקה עם 61 ומוראטה עם 50. אגב, דה חאה שביורו הגדירו אותו "הוא יותר שוער שלישי מאשר שני", נותר מחוץ לסגל בפעם הראשונה מאז שהשתלט על העמדה במקומו של איקר קסיאס. משחקו האחרון בין הקורות היה באוקטובר 2020 כשהנבחרת הפסידה לאוקראינה.