הדיון של צ'ילה, אורוגוואי ופרו

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י cazzo, ‏27/6/11.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אחת הבעיות של פרו מאז שאני זוכר את עצמי עוקב אחרי הנבחרות השונות, שאיתי ציין אותה גם, היא שהשחקנים ה"גדולים" של הנבחרת הזו לא משקיעים במדים הלאומיים כמו במדי הקבוצות שלהם. לא יודע למה זה, אולי תופעה כללית שלא נוגעת לכדורגל, אולי משהו בהתנהלות סביב הנבחרת, או סתם האופי הפרטני של מרבית הכוכבים האחרונים של פרו... אבל מהתחושה שלי, זה הגורם העיקרי באי מימוש הפוטנציאל, דבר שמתבטא יותר במוקדמות המונדיאלים מאשר בקופה.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://i52.tinypic.com/k9xpmp.Xxx

ארתורו וידאל, שחקנה של לברקוזן ונבחרת צ'ילה, דיבר השבוע לקראת הקופה וכיוון גבוה. "אנו מקווים לעשות טורניר טוב ורוצים לזכות באליפות" אמר הלוחם הצ'יליאני, עוד הוסיף כי הוא מרגיש שהפציעה האחרונה ממנה סבל מאחוריו והוא מוכן במאת האחוזים לקופה אמריקה לאחר ששיחק כ-15 דק' במשחק ההכנה האחרון של צ'ילה. השוער מיגל פינטו היה קצת יותר צנוע וכיוון לחצי הגמר, אך השחקנים הצ'יליאנים מאמינים ביכולתם להמשיך את המומנטום ממוקדמות המונדיאל והמונדיאל עצמו גם בארגנטינה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/6/11
  3. shlomydavid מנהלים

4. Tricolor Member

אני בשוק!
    מדיווחים לא רשמיים כרגע נראה שפוסילה! סבאסטיאן פרננדז וגאסטון ראמירס לא יסעו לקופה.
    בקרוב אני מעדכן..

אוקיי כן זה נכון!
    פוסילה שחקן הרכב בנבחרת לא נוסע לקופה אמריקה - אני חושב שאולי זה בגלל פציעה אין לי הסבר אחר.
    פרננדז היה בסגל למונדיאל ושיחק כמה דקות (כמו כולם למעט שני השוערים המחליפים) - הוצא מהסגל באופן מפתיע.
    גאסטון ראמירס - צעיר וכשרוני, נראה היה שטבארס תופס ממנו אבל כנראה שזה לא מספיק.
    הסגל המלא :
    MUSLERA MICOL, Néstor Fernando
    SILVA LEITES, Martín Andrés
    CASTILLO IRIART, Juan Guillermo
    LUGANO MORENO, Diego Alfredo
    GODIN LEAL, Diego Roberto
    COATES NION, Sebastián
    VICTORINO DANSILIO, Mauricio Bernardo
    SCOTTI PONCE DE LEON, Andrés
    CACERES SILVA, José Martín
    PEREIRA PAEZ, Victorio Maximiliano
    PEREIRA BARRAGAN, Álvaro Daniel
    AREVALO RIOS, Egidio Raúl
    EGUREN LEDESMA, Sebastián
    PEREZ AGUADO, Diego Fernando
    GARGANO GUEVARA, Walter Alejandro
    GONZÁLEZ LUENGO, Álvaro Rafael
    LODEIRO BENITEZ, Marcelo Nicolás
    RODRÍGUEZ BARROTTI, Cristian Gabriel
    CAVANI GOMEZ, Edinson Roberto
    FORLAN CORAZO, Diego
    SUAREZ DIAZ, Luis Alberto
    ABREU GALLO, Washington Sebastián
    HERNÁNDEZ PLATERO, Abel Mathías

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/11
  5. Muurad Member

הייתה לו עונה מלאת פציעות וגם כששיחק הוא לא היה טוב.. לא יודע מה מצב המחליפים שלו אבל זה דיי הגיוני.

6. Tricolor Member

כן הוא פצוע.
    בכל מקרה מקווה שנראה את רודריגז בפעולה ולא על הספסל

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

פוסילה התאמן כרגיל בשבוע האחרון ממה שאני קראתי, ככה שכנראה מדובר בכושר משחק לקוי. לוותר על מגן שיכול לשחק בשני האגפים, שרק לפני שנה היה לדעת רבים ב-11 המצטיינים של המונדיאל, זה וואחד החלטה מפתיעה, גם אם הוא לא בכושר משחק מלא. טאטה גונסאלס "שנרשם" כקשר יכול לשחק גם כמגן, לכן אולי טאבארס לא חושש מהרוטציה באגפים של ההגנה שעל הנייר נפגעה.

פאפליטו פרנאנדס הוא שחקן שאני חולה עליו, אבל אין לו מקום בנבחרת והוא אפילו לא צריך להיות קרוב לסגל כמו שהוא היה בשנה וחצי האחרונות. ברור לחלוטין שהוא לא ברמה של החלוצים האחרים בסגל ויש גם כמה מחוץ לסגל שעדיפים עליו בכמה דרגות. אני נהנה לראות אותו בסלסטה כי אני אוהב אותו, אבל במחשבה קרה ומקצועית אין לו מקום.

מגאסטון ראמירס לא התלהבתי עד כה יותר מדי, אבל הניפוי מוזר מכיוון שדווקא טאבארס נתן לו המון קרדיט השנה ויש גם הרבה דיבורים על מעבר מבולוניה לקבוצה גדולה יותר בליגה האיטלקית. בנוסף, גם לודיארו וגם סבוז'ה שבפנים לא שיחקו כמעט העונה. אבל לפחות בנקודה הזו של עושה המשחק יהיה עומק ואיכות יותר מאשר במונדיאל, שם לאחר הפציעה של לודיארו והיכולת העלובה של נאצ'ו גונסאלס נשארו בסלסטה עם פורלאן בלבד כאלתור (מוצלח יש לומר).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/6/11
  8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא יודע אם צריך למחוא להם כפיים או לקרוא להם פלצפנים צדקנים, למנהלי הנבחרת וההתאחדות המקסיקנית אני מתכוון. טוב, יש לי את הדעה שלי, אבל אני קורא הרבה דעות אחרות.

שני מקרים שהם יכלו לכסתח למען השגים על הדשא בזמן כל כך קצר והם בחרו שלא לכסתח ולא כלום. אמנם יש הבדל ניכר בין המקרים, אבל עדיין יש גם מן הדומה. המקרה הקודם היה עם החומרים האסורים לפני גביע הזהב - חמשת השחקנים שבבדיקות נתגלו אצלהם עדויות לחומרים אסורים נפלו למעשה בבדיקות פנימיות של ההתאחדות ולא של גורם חיצוני, כך שגם שם ניתן היה לכסתח. אבל המקסיקנים לא לקחו סיכון. נכון שיש הבדל, הסכנה שיפלו בבדיקות של פיפ"א אח"כ, או שזה ידלוף לתקשורת (קרה לפני כמה שנים שהמקסיקנים בחרו להצניע בדיקות פנימיות לא מוצלחות). עכשיו המקרה הזה, ימים ספורים לפני הקופה מנפים 8 שחקנים שחגגו אחרי ניצחון, למרות שאפשר היה להחליק או רק לקנוס.

האמת, הדעה שלי, אני מצדיע וחושב שבטווח הארוך זה רק ישתלם להם, כמו שבצ'ילה רק הרוויחו על המגרש ברגע שהתחילו עם היד הקשה מחוץ למגרש.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם צ'ילה סוגרת את הסגל - מהסגל הרחב יותר שמצוין בסיקור נופו ראול אוליבארס, ברונו רומו, פרנאנדו מנסס, דיאגו רוביו ופליפה סיימואור שפצוע וגם ככה לא כשיר לקופה. ניפויים די צפויים כשרק אצל מנסס היה באמת קצת מתח, אבל פחות בגלל היכולת שלו ויותר בגלל איכות המתחרים לעמדה.

10. cazzo Il Capocuoco

הרסו לי חצי מהסיקור.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

על דוס סאנטוס כבר ידוע שהוא בעייתי, ולבלות הרבה הוא יודע. אבל השאר כנראה גם נסחפו.

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/11
  11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני חושב שההתאחדות המכסיקנית עשתה בצדק. זה לא משנה אם מדובר בקופה שהם מגיעים כנבחרת הצעירה או בגביע הזהב כשמדובר בבוגרת - אם יש רוד אתי שאמרו לשחקנים והם בכל זאת שברו אותו, גם לא לילה לפני משחק, אני חושב שהשחקנים צריכים לשלם על זה. נכון שקל להגיד את זה בטורנירים כאלו ומעניין אם המכסיקנים היו עושים זאת גם במהחל מונדיאל למשל, אבל עובדתית הם ניפו חצי נבחרת כשדוס סאנטוס ביניהם ולדעתי מגיעה להם תעודת כבוד על כך שעומדים במה שאומרים וברגע ששחקנים ידעו על נוהל ושברו אותו, יהיה לזה מחיר.

12. Tricolor Member

אתה צודק בפייסבוק שלו הוא כותב שהוא מתרכז כעת בפורטו ומאחל הצלחה לנבחרת...
    ושהוא בסדר גמור...זאת אומרת לא פצוע
    בגלל זה אני מופתע.

13. itay7 Member

מה יהיה הסוף? פרו ניצחה אמש את סנגל 1-0 משער מאוחר של פאולו גררו, אבל מה שעמד במרכז זה המשחק הברוטאלי של שחקני סנגל, שגבה מחיר כבד מהסגל, הפצוע גם ככה, של פרו. הפציעה החמורה ביותר הם של לואיס "קאצ'יטו" רמירס, שירד באלונקה וגם אחרי שהמשחק הסתיים לא יכל לדרוך על הרגל. גם קרלוס סאמבראנו ולואיס אדווינקולה בספק לקופה, בעיקר הבלם שרק מתאושש מפציעה והוחלף רבע שעה אחרי שנכנס. האפריקאים החסונים לא לקחו שבויים וגם פאולו גררו, וולטר וילצ'ס ואנדרה קאריו חטפו כניסות חזקות מאוד, אבל נראה שהם לפחות בסדר.
    מארקאריאן, שתכנן לפרסם את הסגל הסופי אחרי המשחק, דחה זאת להיום, אחרי שיבדקו את שלושת השחקנים הללו, ובתקווה שהם יוכלו לצאת לארגנטינה, למרות שלפחות רמירס וסאבראנו מאוד בספק.

לגבי המשחק עצמו, המאמן הפתיע שבחר לפתוח בכל זאת בשיטת 4-3-3 המוכרת, עם אנדרה קאריו בהופעת בכורה בנבחרת בצד שמאל של ההתקפה, אדווינקולה מימין וגררו באמצע. עוד הפתעה בהרכב הייתה בעמדת המגן הימני, שם פתח אלדו קורסו, שבכלל לא מתוכנן להיכלל בסגל (קרמונה ורבורדו אמורים לאייש את העמדה הזו).

פרו שלטה לכל אורך המשחק, שנראה שסנגל לא באמת באה לשחק אלא רק לפצוע (אולי טאברס ביקש ההם משהו?), אבל שוב ראו שהבעיה של הנבחרת היא חוסר היכולת לייצר מצבים, ולנצל את אלו שכן מגיעים אליהם. הבלנקירוחה פתחו את המחצית השנייה בסערה, שקרלוס סאמברנו שנכנס בהפסקה כמעט והעלה את פרו ליתרון, אבל הנגיחה שלו חלפה ליד הקורה. שלוש דקות לאחר-מכן עוד הזדמנות ענקית, יותר נכון כמה הזדמנויות, שקורסו וגררו בועטים על השוער ומעל השער.
    סנגל נשארו בעשרה שחקנים בדקה ה-65, שקאסה הורחק אחרי צמד עברות קשות, על קאריו ו-וילצ'ס, אבל גם זה לא גרם להם לשנות את צורת המשחק, ובדקה ה-88 לואיס רמירס ירד באלונקה אחרי כניסה פראית של סאר, שזיכתה אותו רק בצהוב. מארקאריאן העדיף לא להכניס שחקן במקומו של רמירס כדי לא לסכן אף-אחד, ופרו גם נשארה בעשרה שחקנים. דקה לאחר-מכן הגיע השער, שמייקל גווארה, שנכנס כמחליף, מסר כדור נהדר לגררו, שניצל מיקום לא טוב של השוער הסנגל בשביל לבעוט חזק לפינה הקרובה. מספיק? לא לסנגלים, שספגו עוד כרטיס אדום בתוספת הזמן אחרי שבאדג'י נכנס מאחור בגררו, מה שגרר הרבה עצבים אצל מארקאריאן.

הרכב פרו: ראול פרננדס; אלדו קורסו, סנטי אקאסייאטה, אלברטו רודריגס, וולטר וילצ'ס; יוספמיר באיון, רינאלדו קרוסאדו, לואיס רמירס; לואיס אדווינקולה, פאולו גררו, אנדרה קאריו

חילופים: קרלוס סאמברנו (46, במקום רודריגס), קרלוס לובאתון (63, במקום קרוסאדו), מייקל גווארה (63, במקום קאריו), אדאן באלבין (63, במקום באיון), כריסטיאן ראמוס (63, במקום סאמבראנו), ראול רואידיאס (77, במקום אדווינקולה).

נערך לאחרונה ב: ‏29/6/11
  14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חווינו את אותה חוויה מול הסנגלים לפני כמה ימים, כשגם מולנו הורחק להם שחקן... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx כבר היה עדיף לא לשחק בכלל...

15. itay7 Member

אז החששות הגדולים אומתו, ולואיס רמירס וקרלוס סמבראנו אכן יחמיצו את הקופה. בכך מאבדת פרו עוד שני שחקני הרכב, שמתווספים לפיסארו ופארפאן, ואם תרצו גם לווארגאס שייעדר מהמשחק הראשון, שגם חסוס ראבאנאל, ששיחק לא מעט כמגן שמאלי בנבחרת, ייעדר בגלל פציעה.

בתוך כך מארקאריאן פרסם את הסגל הסופי לאליפות, שאת צמד הפצועים החדש יחליפו המגן הימני אלדו קורסו והקשר האחורי אנטוניו גונסאלס. עוד שם מפתיע בסגל הוא הקשר ההתקפי בן השלושים של חואן אאוריץ', וויליאם צ'ירוקה, שגובר על כריסטיאן קואבה בן ה-19 במאבק על המקום האחרון בסגל.

הסגל הסופי:

שוערים: סלומון ליבמן (אליאנסה לימה), ראול פרננדס (ניס, צרפת), לאאו בוטרון (סן-מרטין).

הגנה: אלברטו רודריגס (ספורטינג ליסבון), סנטיאגו אקאסייטה (אלמריה), יאנקרלו קארמונה (סן-לורנסו), וולטר וילצ'ס (ספורטינג קריסטל), כריסטיאן ראמוס (אליאנסה לימה), רנסו רבורדו (אוניברסיטאריו), יוסימר יוטום (ספורטינג קריסטל), אלדו קורסו (סן מרטין).

קישור: אדאן באלבין (סן-מרטין), יוספמיר באיון (ריבר פלייט), רינאלדו קרוסאדו (חואן אאוריץ'), קרלוס לובאתון (ספורטינג קריסטל), חואן וארגאס (פיורנטינה), מייקל גווארה (ספורט בויס), אנטוניו גונסאלס (אוניברסיטאריו).

התקפה: פאולו גררו (המבורג), אנדרה קאריו (ספורטינג ליסבון), ראול רואידיאס (אוניברסיטאריו), לואיס אדווינקולה (ספורטינג קריסטל).