הדיון של קבוצות הצמרת 2018/19:: ויאריאל וסביליה מתחזקות בחלון ההעברות בחורף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. SaSa Member

טורס מסיים חוזה בעונה הבאה.
    מופתע שאין עוד קבוצות שהביעו בו עניין.

2. Cup of Tea Liverpool, UK

מנ. סיטי מקושרת אליו כבר די חזק בחודש האחרון.

חוץ מזה לקח לי זמן להבין למי אתה מתכוון, חצי מהליגה היא 'טורס' בספרד.

3. סמואל אטו Member

ים קבוצות הביעו בו עניין.
    לפי הדיווחים יש לו תנאים סגורים ביובה ובסיטי, שהאחרונה מנהלת מו"מ מתקדם עם ולנסיה. גם אתלטיקו ודורטמונד רוצות, אבל זה כנראה תלוי בסיטי ובמצבו של סנצ'ו.

4. SaSa Member

התכוונתי מלבד סיטי.
    מקווה בשבילו שלא ילך לאיבוד עם התחרות הקשה שמצפה לו ועם השגעונות של פפ..
    העובדה שיכול לשחק בצורה דומה בשני הצדדים תעזור לו.

5. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/media/Ed8KWa1WAAAXcCV?format=Xxx&name=4096x4096

אונאי אמרי הוצג אתמול כמאמן ויאריאל ואמר: "אני חולם לזכות עם ויאריאל בתואר אך צריך גם ליהנות מהדרך". עוד הוסיף: מרגש לחזור לספרד אחרי שנים שהייתי בחו"ל, זה אתגר שאפתני. אני מאמן של מועדונים, הייתי ארבע שנים בוולנסיה וארבע בסביליה, אני מאמין בפרוייקט ארוך טווח. ויאריאל זו קבוצה שמכבדים אותה בכל מקום, היא הצליחה באירופה. אני נושם כדורגל. המועדון הזה יציב וחשוב. אני יודע עד כמה חשוב למועדון לשחק עם צעירים ולהמר על שחקנים שגדלו אצלנו. עלינו להמשיך עם אותו הסגל וגם ננסה לשפר כמה עמדות". לסיום אמר שאלכס פרגוסון פגש אותו ושאל אותו אם הוא לא רוצה לשחק בליגת האלופות ואמר: "ברור שכן, אבל הליגה האירופית נתנה לי המון".

מאמן חדש גם לוולנסיה: חאבי גארסיה חתם עד 2022. "אני שמח להגיע למועדון הנהדר הזה, העיר יפה גם כן, אני רוצה להתחיל לעבוד. זו תקופה קשה עבור כולם ברמת הבריאות, אבל אנחנו כאנשי מקצוע חושבים על כדורגל. אנחנו רוצים שהכדורגל יגרום לאנשים להרגיש טוב יותר. אפשר לדבר הרבה, אבל הייתי רוצה שהתוצאות ידברו. אנחנו חייבים להיות קבוצה אמיצה, אגרסיבית ומאוזנת. ולנסיה היא קבוצה גדולה".
    אתמול הגיעו עוד בשורות גדולות למועדון כאשר הקפטן דני פארחו (בקבוצה מאז 2011) אמר שהוא רוצה לפרוש בקבוצה ויעשה מה שאפשר כדי למצוא פיתרון.

6. Raulito Madridista

גל העזיבות בוולנסיה החל:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/07/29/15960362298174.Xxx

פראן טורס עבר רשמית למנצ'סטר סיטי בתמורה ל-25 מיליון יורו + 12 מיליון יורו במשתנים - הישגים וכדומה. ישמח ללכם בדרכם של הספרדים שהצליחו מאוד בפרמיירליג מאז אמצע שנות ה-2000. איך המחיר כזה נמוך? הילד קרא את המפה היטב, לא הסכים לחדש את חוזהו שמסתיים בשנה הבאה ועל כן המעבר שלו היה קל מאוד. ובכל זאת הוא מגיע לטופ10 המכירות של ולנסיה, קצת מתת לחואן מאטה התשיעי (28 מיליון יורו). במקום הראשון אגב ג'אזיקה מנדייטה שנמכר ללאציו ב-48 מיליון יורו ב-2001. ייתכן כי ינגל הררה ששייך לסיטי והושאל לקבוצות אחרות - יגיע למאסטייה כחלק מהעסקה. העונה כבש הילד שישה שערים ובישל עוד שבעה, הנה ביצועיו למי שרוצה להיזכר.

7. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/08/06/15967425149227.Xxx

שימו לב לסרחיו רגילון שכבש אתמול ב-0:2 של סביליה על רומא בדרך לרבע גמר הליגה האירופית. זה היה משחקו השני בלבד באירופה העונה. רשם 35 הופעות בכל המסגרות - 3 שערים ו-4 בישולים, כשהיתרון הגדול שלו הוא הסולידיות ההגנתית. "עם קבוצות גדולות ואנשים גדולים אתה מנצח וזוכה בדברים", אמר. "המשחק היה שלם מאוד בכל ההיבטים, אנחנו רוצים ליהנות ולהטעין את הסוללות לאתגר הבא. כולם יכולים להיות גאים בצוות, השארנו הכל על המגרש. אני מקווה לזכות בליגה האירופית". "סביליה פשוט מועמדת לזכות, אי אפשר להתעלם ממנה", נכתב במארקה לאחר המשחק.
    נסיים עם נתון נחמד: סביליה היא הראשונה שמדיחה שתי קבוצות מאותה העיר שנה אחר שנה, כשאשתקד גברה על לאציו בשלב 32 האחרונות במפעל

8. Raulito Madridista

במארקה כבר משרטטים את ויאריאל מודל 2020/21:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/08/10/15970643852450.Xxx

זה רק עניין של ימים ספורים עד שדני פארחו (יש דיבורים על כך שיגיע אפילו בחינם) ופרנסיס קוקלן (צפוי לעלות שמונה מיליון יורו) יצטרפו רשמית ויכנסו לעמדה במרכז השדה (זו שפינה בין היתר סאנטי קאסורלה שעזב), כאשר קובו שהושאל מריאל מדריד אתמול, עשוי להיכנס גם הוא ל-11.

עוד חדשות, דיווחים חזקים ב"רדיו קופה" שחטאפה וחוסה בורדלאס בדרך לפרידה אחרי ארבע שנים. בורדלאס פנה לנשיא וביקש לעזוב בטענה שהוא מיצה את עצמו במועדון והנשיא אנחל טורס קיבל את בקשתו והסכים איתו. סיום העונה היה חמוץ עם מקום שמיני מחוץ לאירופה אך אסור לשכוח שהוא לקח את חטאפה מליגת המשנה והביא אותה למיקום השיא בתולדותיה אשתקד - המקום החמישי, והעונה הוא ניצח את אייאקס.

9. Ever Banega Member

זמבו אנגואיסה לא נשאר?

10. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנגיסה סיים השאלה וחזר לפולהאם, ויאריאל רצתה בהתחלה להשאיר אותו לפי השמועות אבל קשה לי להאמין שיחזור עכשיו כשלויאריאל יש כבר ארבעה קשרי אמצע בכירים (פארחו, קוקלאן, איבורה וטריגרוס) ולפולהאם אין סיבה לשחרר אותו בזול אחרי העונה הנהדרת שלו וההעפלה שלהם לפרמייר ליג. הקמרוני רמה מעל קוקלאן, כנראה שויאריאל בחרו להסתפק בצרפתי כשהבינו שאנגיסה לא יהיה זול בזמן שהשני יכול לבוא בנזיד עדשים.

על הנייר פארחו יכול להיות מחליף מושלם לקאסורלה, בפועל כמה כמה שנים הוא עף על עצמו יתר המידה והיה תפוח רקוב מאוד בחדר ההלבשה של ולנסיה בעונה החולפת. מקווה ששינוי האווירה יעזור לו לחזור לעצמו גם בפן המנטלי ושיתייחס לקובו בגישה חיובית יותר מלפראן טורס.

עדיין הזוי ששניהם עברו בסכום כ"כ נמוך ולמרות שמקצועית ולנסיה הייתה צריכה לדעתי להיפטר משניהם, לא חסרות קבוצות שאני בטוח שהיו מוכנות לשלם על פארחו אפילו 15-20M. נחכה לראות מי יבוא במקומו, אבל ולנסיה תרוויח לדעתי אם תיתן צ'אנס לקאנג-אין לי הקוריאני בעמדה של פארחו.

11. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/08/12/15972457931927_310x174.Xxx

דני פארחו עבר בחינם לוויאריאל ונפרד מוולנסיה בדמעות, יותר נכון מהאוהדים, כמובן שיש לו אצבע מאשימה על היחס אותו ספג:
    "עשיתי הכל כדי למצוא נוסחה בה אוכל להישאר, אבל זה לא קרה, הם לא היו מעוניינים בזה. הודיעו לי על השחרור עוד כשהליגה נערכה. הם לא הסבירו לי מהן הסיבות - ההתנהגות שלי, המשכורת שלי, היכולת שלי, פשוט כלום".
    "אמרתי לסוכן שלי שיעשה כל מה שאפשר, שאני רוצה לפרוש בוולנסיה והיא החיים שלי, אבל זה לא יקרה".
    "יהיה קשה להסביר לילד שלי, הוא כבר שאל אותי איך אני מחליף קבוצה".
    "אין לי מערכת יחסים עם הנשיא, נסעתי פעם אחת לסינגפור. אמרתי דברים פנים אל פנים ואולי זה פגע בי, ככה אני.
    "לגבי התקופה בוולנסיה - אין לי מילים, אין דבר טוב יותר ממה שחוויתי כאן, אני אסיר תודה, אני עוד רוצה להיפרד מהשחקנים לא דרך הטלפון, קיבלתי המון-המון הודעות ואני אסיר תודה לכולם.
    "אני בדרך לפרויקט יציב ומאתגר, מועדון נהדר, ואוכל להתרכז בכדורגל ולעשות את מה שאני הכי טוב בו - לשחק".
    "ברור שאני מודאג לגבי וולנסיה, אני רואה את עתיד המועדון בחוסר וודאות בדיוק כמוכם ומאחל לקבוצה את הטוב ביותר, יש לי רק מילות תודה לוולנסיה".

חבל שהבעלים החליט לפרק את הקבוצה הזו. יש לא מעט כתבות על האופי הבעייתי של פארחו, הוא טוב מקצועית אבל לא ממש הקפטן האידיאלי, ועדיין, ולנסיה בדרך לאבדון וזה לא הסוף. ובחינם? אוי ואבוי.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

פרחו חצה את הכביש למעשה, אז כדאי לקחת את הריאיון בפרופורציה.

13. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/08/19/15978325895629.Xxx

במארקה הזכירו כמה דברים מהתקופה הקשה של רונאלד קומאן בוולנסיה או יותר נכון של שחקני המועדון עם קומאן. שימו לב לציוץ ישן של אלבלדה:

חואקין: "בחמישה חודשים הוא הרס את הקבוצה. הדבר היחיד שהוא דאג לגביו היה ארוחות הערב עם חמישה או שבעה בקבוקי יין. הוא היה גם מאמן גרוע וגם אדם נוראי. הייתה לו הבושה שלא להיפרד ולהתנצל בפני השחקנים". אגב, קומאן עצמו אמר על חואקין באותה העת: "הוא הגיע ב-30 מיליון יורו ושיחק כמו 30 יורו".
    סנטיאגו קניזארס: "הוא הגיע כדי להחזיר לקבוצה את הרוח הנכונה, היינו שבורים - והוא הרס אותנו עוד יותר". השוער הוסיף בראיון לתקשורת: "הוא קיבל הרבה כסף באברטון ולא הצליח. אני מקווה שיום אחד הוא ילמד לעשות את זה".
    ויסנטה: "תמיד שיחקנו בשיטה מסוימת, נניח 4:4:2, והוא שינה דברים בכוונה. זה לא עבד והוא בכל זאת המשיך. הדרך בה טיפל בקבוצה הייתה מצערת".

14. DRORIKO Member

קשר מילאן לוקאס פאקטה עובר לויאריאל בהשאלה לעונה עם אופציית רכישה.

15. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/08/22/15980873496285.Xxx

סביליה זכתה בפעם השישית בתולדותיה בליגה האירופית ושמרה על המאזן המושלם שלה במעמד הגמר. לוק דה יונג היה הכוכב עם צמד שערים בדיוק ברגע הנכון. צריך לזכור שהיא עברה דרך קשה מאוד - רומא, וולבס העיקשת, מנצ'סטר יונייטד בחצי הגמר| אבר באנגה נפרד עם תואר: "חלמתי לעזוב ככה, עם גביע, אני נפרד מהמועדון של חיי"| סרחיו רגילון, בתמונת השנה, נראה על כר הדשא מתקשר לבת זוגו ושאר בני משפחתו, ברגע השיא בקריירה הקצרה שלו, ופשוט ממרר בבכי| גם המאמן ז'ולן לופטגי, בתואר הראשון שלו במדי הקבוצות - לא היה יכול לעצור את הדמעות| במארקה הייתה הכותרת '6' בעוד ב-AS נכתב: "סביליה-ליגה", והזכירו את אגדות העבר של המועדון כמו פוארטה ורייס, על רקע תמונה של חסוס נבאס מניף את הגביע.\

הכדורגל לעתים היה לא טוב אבל סביליה חזרה מהפגרה קבוצה אחרת, אני שמח עבור לופטגי שהיה בדיחה מהלכת במשך איזה שנה, בריאל השפילו אותו ועשו ממנו סמרטוט, קיבלו אותו בספקנות. בסופו של דבר זכייה בתואר, כרטיס לליגת האלופות עוד קודם לכן וכושר נהדר אחרי הפגרה - שאפו. רגילון נפלא, מדהים, מרסלו עוד שנה-שנתיים לפי מצבו הפיזי גומר את הסוס, הלוואי והיה חוזר אלינו, בראבו ילד.

מצב נושא:
הנושא נעול.