המחזור האחרון בפרמיירליג: Poupée de Cire, Poupée de Son

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏22/5/21.

1. Raulito Madridista

סרחיו אגוארו גם ככה לא רלוונטי לגמר ליגת האלופות כך שהייתי מעדיף שייפתח על הספסל וישחק 60 דקות, ובעולם מושלם ייפרדו ממנו 60 אלף אוהדים. אבל הבנתי שזה בכל מקרה ציון דרך עם ה-184 שלו - השחקן שכבש הכי הרבה עבור קבוצה אחת בפרמיירליג; לזכותו של מאנה אני רוצה לומר שהוא בישל שמונה שערים לפחות לפי הסטטיסטיקה ב-Transfermarkt. סלאח עם מופע החמצות די רגיל שמונע ממנו להיות מלך השערים. ליברפול הגיעה למצבים אבל הייתה מסורבלת, בכל מקרה עם 26 מ-30 בעשרת המחזורים האחרונים - מגיע לה. ומגיע לה שהגורל שלה יהיה תלוי בידייה; לא מגיע ללסטר אחרי הפסד כזה לטוטנהאם כשכבר הוליכה פעמיים, הצגה של בייל כמחליף במשחק הפרידה והאמת שאני לפעמים מתחבט בשאלה האם זה היה יכול לקרות גם בריאל - התרומה הזו כסופר-סאב, אבל ככל הנראה שלא; גם לצ'לסי לא מגיע אגב לדעתי. כל פעם כשהיא צריכה ליזום היא נחנקת. אני חושב שלא משנה כמה צ'לסי נראית רע - מאונט תמיד רמה אחת מעל חבריו ו-וורנר תמיד בנבדל.

דיברו פה על ואן דייק, אני חושב שזה מאוד משמעותי וטוב שהוא לא יהיה ביורו. יעשה הכנה שקטה לעונה בלי לחץ, "העדיף" את הקבוצה שמשלמת לו על חשבון הנבחרת. הוא לא נכנע ללחץ. עשה חכם בניגוד לראמוס למשל או לביזיון הזה שנקרא הזאר שלא כשיר למחזור סיום העונה של ריאל אבל ירוץ לנבחרת.

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/21
  2. k_700 Member

הרגע הזה שאתה קולט שהשחקן השלישי בתרומתו להתקפה שלך הוא בלם.

כדורגל של ואן חאל.

3. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

רכש של מויס.

4. k_700 Member

כן ברור, כל הרכש הזה להתקפה הוא הבעיה פה, לא הסגנון ורמת האימון.
    הכדורגל הסימטרי הזה של קווים ישרים, פוזשן, רוחב, קשרים מרכזיים שבקושי מסוגלים לתרום להתקפה.
    מקווה שבעוד חצי שנה לגמרי תתייאשו מפוליסיץ' והאברץ ולגמרי מקווה שכשהם יהיו בשוק "נגאל" אתכם מהיסורים איתם, הלוואי.

טוב כנראה הגיע הזמן לתקן.
    בלם יקר, רייס ואולי אתם הקבוצה שתקפוץ על הארי קיין בסוף??

5. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, איזה תותחים היו וורנר, האברץ וזייך עם למפארד. טוכל הרג אותם.

6. k_700 Member

הבנתי, טענות ברמת אמינות של אלכס, הרכש תמיד לא איכותי גם אם שני המאמנים שמאמנים אותם- ליצנים.
    אם שני המאמנים שאימנו את הרכש הזה לא טובים, אולי הבעיה ברמת האימון?
    הרי פוליסיץ' לא נראה הרבה יותר טוב משאר השחקנים שהזכרת.
    מה גם הוא חרא של שחקן פתאום?

זייך מהחזרה מהפציעה האחרונה שלו, אי שם לפני איזה 4 וחצי חודשים לא שיחק 3 פעמים רצוף בהרכב בליגה.
    אולי גם יש מחיר לכל הרוטציות האלה בהתקפה כל משחק?

מדבר אחד אי אפשר להתעלם ואני בחרתי לדבר עליו גם כשסיפרו לי איך טוכל סופג שני שערים במאתיים משחקים כשעל הדרך הוא מנצח את זידאן, אנצ'לוטי, פפ, סולשאייר, מוריניו, השד מאלאדין, קלופ(שכחתי מישהו?), והכל בעצם תותים וזה קוסם לא מאמן: הכדורגל שלכם מאוד סטטי, מעט מאוד תנועה, מעט מאוד תרומה של הקישור המרכזי בפוזשן ויש מחיר על משחק עם 3 בלמים(שהם בינוניים) לאורך זמן.

כמו בכל הסיטואציות האלה של מאמן שנכנס לקבוצה שהייתה בקרשים באמצע העונה, יתחילו להזכיר לו את הנקודות תורפה שלו מהעונה השנייה.

7. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוכל (כנראה) לא מאמן גדול, סתם אחד שמוציא מהקבוצה מה שהיא שווה ובמשחקים נקודתיים לעתים יותר.

פוליסיק טוב אבל פציע, וורנר בלוף, זייך פציע ולא מוצא את עצמו והאברץ לא מספיק טוב באף תפקיד כדי להיות יותר משחקן ספסל. לדעתי - וכבר כתבתי את זה מתישהו באמצע העונה - רובם לא יהיו בגשר בקיץ הבא.

8. alexshw Member

תגידו חוכמה בדיעבד, אבל נראה לי ורנר יחסית בלוף צפוי. הוא לא היה קליני גם בלייפציג. בצ'לסי יש גם את הלחץ.
    בלייפציג עוברים בשקט על החמצות, בצ'לסי זה מוסיף עוד לחץ.

בקיצור לא הבנתי למה אוהדי ליברפול התאכזבו שלא בחר בהם.

9. oranfu Member

לא הצענו לו הצעה בסוף. לייפציג רצו את כל הכסף במכה אחת ואנחנו לא הסכמנו.

10. k_700 Member

זה מה שהקבוצה שלך שווה? 6 שערים משחקן ההתקפה הכי פורה?

עם כל כך הרבה קשרים התקפיים אני לא מבין למה באף צורה הוא לא מנסה לשחק ב4-2-3-1 או 4-3-3 לפעמים. תמיד ווינג בקים ולשגר את כל הקשרים האלה(ברוטציות) לאמצע.

על וורנר אני מסכים, לא התלהבתי כשגם קושר לליברפול. חלוץ שלא קליני מול השער שמאוד "קריטי" לסגנון הלא התקפי המוגבל שלך, זה תמרור אזהרה ברור.
    האברץ, בן 21, בשנת התאקלמות קשה. לדעתי לא משחק בכלל בתפקיד שהוא צריך לשחק בו(וכבר נוסה בכל תפקיד בהתקפה אצליכם), איתו צריך יותר סבלנות.
    בכייף לוקח אותו בשליש מחיר בקיץ הבא, כשרון ענק.

זייך לא פציע כבר 4 חודשים.
    למה הוא לא משחק איתו בהרכב יותר מ3 משחקים(וגם זה בליגה לדעתי קרה פעם אחת)? הוא שיחק בכלל מתישהו באגף?
    אני בשום מצב לא הייתי משחק גם עם קובאצ'יץ' וגם עם ז'ורז'יניו על אותו מגרש אבל אני מבין מה הוא רואה באילטקי.
    התלהב מה600 מסירות בנגיעה שלו לצדדים וכשאין לך אף מנייה בטוחה ברחבה לפחות תשחק עם הבועט פנדלים שלך כדי שהבלם שלך לא יהיה מלך השערים של הקבוצה.

11. oranfu Member

גם סלאח לא קליני.
    אבל הוא מייצר כל כך הרבה פעולות התקפיות, שהמספרים שלו מצוינים.

חשבתי שורנר יהיה טוב בצ'לסי וברור שהוא לא גרוע כמו שהסטטיסטיקה מראה.
    אולי בעונה הבאה, אחרי עונת התאקלמות, זה ייראה יותר טוב.

הוא לא כזה גדול, אבל גם לא כזה גרוע.
    חושב שאם יצליח להבקיע כמה שערים ברצף בתחילת העונה הוא יתחיל להבקיע בצורה יחסית קבועה כי ההחמצות שלו זה עניין מנטאלי.

modric19 אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

עדיין פחות מפוזר מורנר.

13. k_700 Member

סלאח סחב את ההתקפה של ליברפול גם בימים שווסטברומיץ' הייתה נראית כמו משוכה גדולה מאוד מנטלית על שאר הקבוצה ביום נתון.
    עם כל ההחמצות שלו איפה הוא מנטלית ואיפה וורנר.
    לסלאח לוקח זמן לאפס את הכוונות אבל בסוף זה מתאפס, גם אם זה בכוח גם אם האוהדים יקללו באמצע, גם אם נצטרך לתת פה כמה ציוצים קשים בדרך.
    בסוף זה נכנס כי יש בו את רצח ותחרותיות מעולם אחר שלא קשור ללבל של וורנר.

וורנר דווקא התחיל את העונה עם רצף של כמה משחקים שהכדור נכנס, בסוף הדברים מתיישרים לנקודת איזון מסוימת והיא לא טובה מספיק.
    עצם זה שאומרים לי שנה שלמה שהוא קריטי להתקפה כי הוא לוחץ, עושה בלאגן מול קווי ההגנה של היריב, עושה תנועה קריטית לכל מקום וחלק מהבניית התקפה....כשבסוף ההתקפה הזאת מסתכמת למלך שערים עם שישה 6 ליגה ששיחק אולי משחק וחצי אצל טוכל ועוד בלם עם 5 שערים....כנראה שהוא חלק גדול מאוד מהבעיה ובטח לא הפתרון.

לדעתי זה הרבה יותר מרק עונת התאקלמות קשה, זה מסגרות של תקרה.

14. Footballover Member

איזה גיבוב של שטויות. "הכדורגל הסימטרי הזה של קווים ישרים, פוזשן, רוחב"... חחח כדורגל סימטרי, לקחת את זה מאבי נמני או בוני?

אם אני לא טועה, צ'לסי של טוכל מקום 2 בייצור מצבים, כל משחק 70 אחוז החזקת כדור עם 15+ בעיטות לשער עם conversion rate של קבוצת מרכז טבלה ומטה. מייצרים המון מצבים בכל משחק, כולל היום, כולל מול ארסנל ואפילו מול לסטר בגביע. משחק לחץ גבוה וכדורגל התקפי בסך הכל. מי שאומר אחרת או שיש לו אג'נדה אובססיבית או שהוא מסתנוור מהריצה של הקלין שיטס. הבעיה של צ'לסי הזאת היא לא המאמן, היא צריכה גול סקורר. ורנר תורם בדרכו ההזויה אבל הוא פלופ שנופל בדברים הבסיסיים. הוא לא חלוץ וקשה לי להאמין שהוא יהיה חלוץ שמתאים לליגה הזאת. אם יקלעו בחלוץ שיתן 20 גולים אנחנו נדבר חזק מאוד בעונה הבאה כי היסודות בהחלט בהחלט שם.

בקשר לזייך - כל כך רך וגמלוני שבכלל לא נראה לי שמגיע לו לשחק כרגע, בטח שלא לפתוח.
    ועדיין, כל אלה יהיו כאן בשנים הבאות וישתפרו, אין סיבה שלא. רובם צעירים ויש להם את חמת הספק של העונה הראשונה וכו'. לא צריך להגזים ולומר שהם לא יהיו כאן. לאן הם ילכו בדיוק?

בסך הכל טוכל עשה עבודה פנטסטית עם הקבוצה הזאת ונראה מה יקרה בקיץ ובעונה הבאה. טופ 4 הושג עם יותר מזל משכל בסוף אבל הוא הביא אותנו לסיטואציה הזאת. הישג משמעותי להמשך ונקווה שנראה יותר דרך ויותר זהות בעונה הבאה, כמו שראינו בחודשים האחרונים תחתיו.

15. oranfu Member

זה שסלאח לא קליני (והוא לא) לא סותר שהוא סחב את ההתקפה שלנו רוב העונה הזאת.
    אבל הוא מחמיץ המון.