המחזור האחרון בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏21/5/22.

1. AE94 Member

גריליש ניפוח של התקשורת האנגלית. שחקן שלא קשור לרמות האלה.
    פודן יותר טוב ממנו אבל גם לא שייך לרמות הגבוהות מבחינת כישרון נטו לדעתי, אבל כן התאים את עצמו בהרבה עבודה קשה והשקעה ומאמץ למשחק של סיטי אז הוא בורג חשוב.
    ז'סוס סתם שחקן (שוב ביחס לרמות הגבוהות)
    לגבי סטרלינג ומאחרז שני שחקנים אכן עם דריבל מצוין (מאחרז בכלל כישרון אדיר בעיניי) אבל יש לשניהם קבלת החלטות קצת בעייתית (במקרה של מאחרז) ורשלנות בבעיטה (במקרה של סטרלינג) מה שמונע מהם באמת להיות וורלד קלאס, אלא רק שחקנים טובים מאוד נקרא לזה.
    הכוכבים האמיתיים בסיטי שהם וורלד קלאס בעמדות שלהם בעיניי זה ברנרדו סילבה, רודרי, גונדואן ומעל כולם דה בריינה.
    לדעתי הקבוצה שלהם 2018 עם סאנה, אגוורו ודויד סילבה (יחד עם דה בריינה, ברנרדו וסטרלינג) הייתה קבוצה יותר טובה מהנוכחית שלהם.

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

לא חושב שזה טאבו. צריך להיות ממש ממש עיוור וסובייקטיבי ברמות לחשוב שהקבוצה הזו של ליברפול לא נותנת בראש ל95 אחוז מהאלופות של שנות ה90 וה2000.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  3. SoD Member

ההשוואה בין קבוצות ששיחקו בהפרש של 20 שנה היא מגוכחת.

Sturridge אוהב/ת את זה.
  4. oranfu Member

גריליש שחקן מצוין.
    אולי הוא לא מתאים לפפ (אולי, אני לא בטוח) אבל הוא כוכב בכל קבוצה אחרת בליגה לדעתי.
    זה רק מראה איזה סגל חזק יש להם ששחקן כזה, שהוכיח כבר בליגה הזאת שהוא לכל הפחות שחקן מצוין, בקושי רואה דקות.

5. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מסכים. כשמדברים על כדורגל (והאמת, על כל דבר) תמיד יש מקום להסתכלות ברמה ההיסטורית, על ההתפתחות של המשחק לאורך השנים, על ההתקדמות של האנושות בנושאים כמו מדע וטכנולוגיה וההשפעה של הדברים על הכדורגל עצמו. כשמסתכלים ספציפית על הפרמיירליג, אני מתקשה להאמין שיש מישהו שיסתכל על משחקים מתחילת שנות ה2000 ויגיד שהרמה הכללית אז הייתה גבוהה יותר מהיום. יש שיגידו שהם מעדיפים את הכדורגל הזה כי הוא היה אגרסיבי/פיזי יותר, אבל מבחינת קצב, טקטיקה ואיכות פרופר? אין מה להשוות.

לעומת זאת בליגות אחרות (הישראלית לדוגמה) אני לא בטוח שזה המצב. מכבי חיפה של בניון ויעקובו כנראה הייתה מתחרה גם היום בטופ של הליגה. זאת סתם דוגמה שאני לא לחלוטין בטוח בה כי אני לא רואה כדורגל ישראלי כבר, אבל הבנת את הנקודה.

השוואות בין ליגות שונות באותה תקופת זמן אגב הרבה פחות רלוונטיות בעיניי, וזה משהו שנוטים לעשות כל הזמן.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. alexshw Member

לכל ליגה חלחלו סטנדרטים יותר גבוהים של אימון והכי חשוב אמצעים טכנולוגים. אפילו בליגה שלנו.
    אף קבוצה בארץ לא שיחקה אף פעם באינטנסיביות של קבוצות של בכר. בכר נעזר רבות באמצעים טכנולוגים. אין מה לדבר על ליגות אחרות.

גם בנושא חיפוש שחקנים קרתה מהפכה. זה פחות אומנם קשור לארץ.

7. k_700 Member

בליברפול הוא כוכב? אני בספק אם בטוטנהאם הוא יראה יותר טוב מלוקאס מורה/בארחווין.
    בצ׳לסי הוא בהכרח יותר טוב מפוליסיק, זייך, האברץ, ורנר? מאונט?

רצו אותו שנה וחצי אצלינו(כשעוד היה את גרינווד) וגם אצלינו הוא לא היה תורם יותר(ספק אם היה מגיע לתקופות הטובות של ראשפורד).
    גריליש שנים היה משחק עם הכדור, הרבה יותר מדי זמן. בוילה היו מוסרים לו דרך האמצע ומפנים את הדרך.
    היה איזה שנתיים שבדקו לו סטטיסטיקות הזויות(של כמות העבירות שעושים עליו בחצי של היריבה וכל זה), זה ניפוח של המדיה, של הקהל.
    הרי אצלינו האוהדים רצו אותו בכלל כשחקן לקישור, במקום פוגבה.
    יש לו דריבל טוב, כוח פריצה, באמת קשה להוציא לו את הכדור מהרגל.

במה הוא בינוני? קבלת החלטות ברמה הגבוהה בשליש האחרון, פינישינג(פלא שהוא לא מביא באמת סטטיסטיקה גם בקבוצה עם כזה כשרון התקפי? ניהול משחק.
    אם כבר שחקנים בסגנון הזה שבקבוצות גדולות אולי יכולים להיות שחקני סגל אז אני לוקח את סיינט מקסימין.
    יש לו דריבל יותר טוב, יותר חזק, יותר קטלני באיזור הרחבה.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקבל, אבל מעבר לבכר ומכבי ת״א? הליגה כליגה באמת חזקה יותר?
    קצת אוף טופיק אבל אני סקרן.

9. alexshw Member

מבחינת מהירות וקטקיקה כן. כמובן עדיין עלוב מאוד יחסית לסטנדרט אירופי. פשוט תמיד אתה שופט יחסית למקום אחר בהווה.
    הקצב שונה לגמרי וטקטיקה השתכללה. ברור.

10. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקצב לא שונה לגמרי וחיפה של יעקובו ובניון לא הייתה בצמרת, אלא אלופה בפברואר ב 25 הפרש לפחות.

הטקטיקה זה עניין אחר, לפני 20 שנה היה קיבעון יותר גדול ועמדות הרבה יותר סטטיות, אבל מאידך גם הטקטיקות עכשיו בישראל מיושנות וההוצאה לפועל של ניסיון לחקות טקטיות מודרניות די רעה. סתם לדוגמא, הבלמים הישראלים הבכירים לא יותר טכנים ממקביליהם אז והחלוצים הישראלים הבכירים בליגה נראים כמו גרסא רעה של אלון מזרחי.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  11. סמואל אטו Member

לא יודע לגבי גריליש, אבל רודרי ומאחרז כבר הוכרזו כאן כפלופים בעונה הראשונה שלהם.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  12. ZobyGadol Member

אני צופה בליברפול כבר קרוב ל25 שנה והעונה זו אולי הפעם הראשונה שגם השופטים היו אתנו וגם היה לנו סוג של מזל בהגרלות.

הצוות המקצועי עשה פה עבודה מעולה ואין לי שום טענות אפילו לא למשחק נגד סיטי שהיה אצלם בבית למרות שחשבתי שליברפול היו צריכים להתאבד על המשחק הזה.

הריזיקה שהם (קלופ ושות') לקחו עם התזה שלא צריך ללכת "אול אין" ועדיף לא להסתכן בלשחק סופר התקפי ולצאת עם תיקו במחשבה שלאורך שאר המשחקים שישארו עדיף להמר שסיטי יפלו באיזה משחק מאשר להסתכן יותר מדי ולצאת משם בהפסד שהיה גומר את הכל, התזה הזאת התבררה כנכונה עם הנפילה שלהם מול ווסטהאם.

הפסדנו את האליפות לא באתיחאד, הפסדנו את האליפות במשחק מול טוטנהאם.

הבעיה היחידה שיש לי עם הצוות המקצועי זו האמונה שלהם בשחקן שקורס כל פעם מחדש במאני טיים.

לא מעניין אותי מלחיצת יד, לא אכפת לי מפוליטיקה של שקל וחצי בוא נדבר תכלס, סלאח זה אחד שאתה לא יכול לסמוך עליו.

התקשורת ואוהדים כאלה ואחרים יכולים להמשיך לפמפם כמה שהם רוצים שזה השחקן הכי טוב בעולם, אבל השחקן "הכי טוב" בעולם נחנק כל פעם מחדש.

הייתי צריך אותו מול טוטנהאם והוא היה אוויר.
    הייתי צריך אותו באתיחאד והוא היה אוויר.
    הייתי צריך אותו במשחקים נגד בנפיקה וויאריאל והוא היה אוויר.
    הייתי צריך אותו בגמר גביע הליגה והיה אוויר.
    הייתי צריך אותו בגמר הגביע האנגלי ומזל שנפצע כי גם שם הוא היה אוויר.

זה שהוא מגיע למשחק אחד נגד סיטי באנפילד ולעוד משחק ב2018 מול ווטפורד ונותן רביעייה יופי טופי.

השחקנים הטובים ביותר הם אלו שעושים את זה באופן קבוע פעם אחר פעם וסלאח זה אחד שאם עושים בדיקה עמוקה מסתבר שהוא לא הופיע לגמר אחד בכל הקריירה שלו.

בנאדם עד ינואר היה במוד ג'ורדני עם 20 שערים ומאז שחזר מאליפות אפריקה (שגם שם נחנק) מינואר עד מאי 4 שערי ליגה ובסוף סיים כמלך השערים ביחד עם סון - שלשול כזה עוד לא ראיתי.

בעצם אותו דבר היה בעונת האליפות שהוא נחנק 10 מחזורים לקראת הסיום וסאדיו מאנה החזיק לך את ההתקפה לבד והציל את העונה עם שערי ניצחון בדקות 80+

הפסדת את האליפות כי אתה בונה על הצ'וקר המצרי הזה עם פייק של סטטיסטיקה.

עכשיו הוא פתח את הפה שלו על ריאל עם נקמה שמקמה, אם הוא לא מסיים מולם עם צמד הייתי נותן לו בעיטת וולה לכל הרוחות. אין לי בעיה עם שחצנים אבל לפחות שיהיה לך כיסוי לשחצנות. זו ההזדמנות האחרונה שלו להראות שהוא לא איזה פלאברה מהלכת.

דרך אגב, השחקן הכי טוב של ליברפול העונה היה פאביניו.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  13. k_700 Member

400 מילים כדי לכתוב שסלאח אשם.
    הלוואי נביא אותו בשנה הבאה.

עם אוהדים כאלה מגיע לכם שיחצה את הגשר ליריבה הכי גדולה על משכורת שמגיעה לו.

14. ZobyGadol Member

היריבה הכי גדולה? אז שיהיה לו בהצלחה בניוקאסל.

15. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אי אפשר להגיד שהפסדנו את האליפות כשבשום שלב בעונה לא באמת היינו במקום הראשון. יש נתון מצחיק שאפילו טוטנהאם בילתה יותר זמן העונה במקום הראשון (וכמובן צ'לסי). טוטנהאם זה משוכה קשה והיא הראיתה את זה גם במשחקים נגד סיטי, להגיד ששם הייתה הפאשלה הגדולה זה פשוט כי זה היה איבוד הנקודות האחרון, אם תשווה לסיטי אז הרי שבכלל הוצאנו יותר נקודות מטוטנהאם העונה ממה שסיטי הוציאה.

הפאשלות, אם מישהו רוצה למצוא כאלה בעונה של 92 נקודות במקום פשוט לקבל את העובדה שלעשות 92 נקודות ולא לזכות באליפת זה נאחס, היו בחצי הראשון של העונה - נגד לסטר, ברייטון, ווסטהאם, ברנטפורד. השתפרנו משמעותית בחצי השני.

החרא על סלאח לא שווה תגובה בכלל. עצם העובדה שאתה אומר שהוא נחנק באליפות אפריקה כי לא הצליח לנצח נבחרת הרבה, הרבה יותר טובה עם חבורת הנגרים שלו (ברצינות, ראית פעם משחק של מצרים? אתה מודע לכך שזו נבחרת שהשחקן השני הכי טוב בה הוא אלנני ורוב ההרכב שלה משחק בליגה המקומית?) אומרת הכל. פסול דעה. הפסדנו את האליפות בגלל סלאח... עכשיו באמת ראינו הכל. הפסדנו אליפות בגלל השחקן שבלעדיו בכלל לא היית בתמונת האליפות. הגיוני סה"כ. העיקר שדאגת לספר לנו שאין קשר לפוליטיקה ואין לך שום דבר נגד השחקן.