המחזור ה-29 בפרמיירליג: עזרה בדרך

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏12/3/21.

1. oranfu Member

אגב, טרנט היה מצוין היום גם. הגנתית מול נטו, שיתק אותו.

2. k_700 Member

נטו זה עוד כלומניק באריזה לחג של מנדש.
    בכלל אחרי מאתיים חמישים הפסדים, פוטנציאל להוציא רק תיקו ו9 הפרש מפולהאם(צחוקים, צחקו על זה שסימנתי את המרחק שלהם מהקו האדום אי שם בינואר.... אני אהיה בהלם אם הם מנצחים שני משחקים עד סוף העונה ביכולת הזאת, בינתיים נפילה חופשית מהצוק), לא הגיע הזמן לשנות כבר את הדיסקט של המערך 3 בלמים הזה עם שני ווינג בקים כבדים שאין להם מושג מה לעשות בהתקפה ולתקוע שני שחקנים שיש להם רק יכולת לעשות דריבל באגף לשחק כסוג של חלוצים שניים באמצע? חשבתי שמאמן עם זרימה של חמצן למוח אמור לקלוט את השטיק הזה שלא עובד אחרי נניח....חצי עונה?

די מדהים איך נונו מחרבן חרבון מפואר לעבודה יפה מאוד שעשה במשך שנתיים וחצי.
    הוא כאילו מנסה להתנגש הכי חזק שאפשר בקיר, בסוף זה ישבר.

3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יכול לדבר על מערך ועל נטו, בסוף הבעיה שם מאוד ברורה. אין להם מי שישים את הכדור ברשת.
    לאבד את ג'וטה וחימנז ובמקומם לעלות עם סילבה שהוא בלוף עצום, הבלוף הכי גדול בליגה כרגע וטראורה שלא מסוגל לכבוש. אין להם מושג איך לסיים. הביאו את פונטה הוא עוד לא כבש שער.
    ג'וטה העונה טוב יותר ממאנה וסלאח וחימנז הוא חלוץ רחבה טוב מאוד. הם איבדו יותר מדי ולא החזירו כלום.

oranfu ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  4. Ori8 Member

אז לשפוט תוך זמן קצר כלכך שחקן בן 29, שנחשב כבר שנים לוורלד קלאס ואחד הקשרים הטובים בעולם וזכה בכל תואר אפשרי זה נמהר מדי וצריך לתת לו זמן להתאקלם, אבל לשפוט את קאבאק כמו שעושים פה, שחקן בן 19 שנחשב לכישרון ופוטנציאל גדול והגיע מקבוצה מפורקת בגרמניה, זה ממש סביר, לא?

התשובה היא לא בהכרח אליך ספציפית אלא באופן כללי למי ששופט כל שחקן לפי איך שבא לו.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם התכוונת אלי אז אני עושה מה שבא לי, אני רואה משחקים ואם יש לי דעה על שחקן אני כותב אותה ולא עוצר לחשוב אם זה מתאים לנורמות.
    אפשר לסייג דעה מוקדמת, אפשר גם לא לסייג.
    יש טעויות, יש פגיעות.
    זה פורום וזה מה שעושים פה.

פאביניו נראה לי גרוע בהתחלה, דעה מוקדמת שגוייה.
    את אספאס חתכתי אחרי הבכורה בידידות הראשונה שלו, נראה לי כמו אפס. דעה מוקדמת מדוייקת.
    קאבאק נראה גרוע, מיקום זוועה, 3 משחקים אחרונים שיפור גדול. הוא בן 20 אגב ולא 19. עוד שבוע 21.
    תיאגו נראה לי לא מתאים לאנגליה. מתקל מאוחר מאוד, הוא יחתוך הרבה צהובים, הוא יגרום להרבה מצבים נייחים נגדנו. אני גם לא רואה את הואליו המטורף אצלו באופן כללי כשחקן. אם הייתי משחק במנג'ר הייתי נותן לוואיינאלדום ללכת, מחזיר את תיאגו לבאיירן ומביא 2 קשרים.

לפעמים כשאני רושם דעה מוקדמת על שחקן אני מוסיף את הדיסקליימר שזה עדיין מוקדם ולפעמים לא.

one united, Ori8 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

LEGEND

הקופ בישראל אוהב/ת את זה.
  7. Scouser Member

@Liverpool-Forever אני לגמרי זוכר שהרבה פה התאכזבו מפאביניו בהתחלה, היה נראה שהמשחק מהיר מדי בשבילו והוא הולך לאיבוד, די דומה למצב עם טיאגו שמאחר המון בתיקולים שלו. אני חושב שצריך לתת לו זמן להתאקלם לקצב פה כי עדיין יש לו איכויות שאין לאף אחד בסגל - הוא מנסה ללחוץ ולחטוף כדורים כל הזמן (יותר מדי אפילו) אבל כרגע הדברים הקטנים כמו להתמזמז עם הכדור או עבירות מטופשות פוגעות בו ובנו.

פיליפס בדרך להיות cult hero של העונה הזאת (בדומה לפלאנגן של 13/14, נקווה שלא יגמור כמוהו).

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

תיאגו אתמול במחצית הראשונה עוד היה סביר, במחצית השנייה היה גרוע מאוד. עדיין ברור לי שמדובר בגאון כדורגל, אמנם זה היה כולה 135 דקות מול צ׳לסי ואברטון אבל זה היה נראה משהו אחר לגמרי, אין לי ספק שגם מבחינת קצב והתאמה פיזית וגם מבחינה מנטלית העובדה שחלה בקורונה ונפצע ל-3 חודשים אחרי זה פגעה בו מאוד. אנחנו רואים אותו מפשל פאסים פשוטים במרכז השדה, זה הזוי.
    אין להמעיט בגודל הכישלון שלו עד כה אבל לצד זאת אני ממש לא חושב שמדובר בשחקן ״חשוד״ לקראת העונה הבאה, ובתקווה שגם העונה יצליח לשים את הsetbacks מאחוריו. כך או כך צריך להגיע עוד קשר מרכזי שכן לא מדובר בשחקן שמשחק 90 דקות כל שבוע.

קבאק בהופעה מאוד מעודדת, הוא היה נראה לא קשור לרמה הזאת בכלל בהתחלה, אתמול עמד יפה ובמקומות הנכונים, תיקל טוב, היה לא רע עם הכדור. לצד פיליפס שבאמת צריך לקבל ציון 100 על הגישה שלו זה מתחיל להיראות כמו ציוות סביר לחלוטין. עדיין מול קבוצות עם יותר שיניים מוולבס או לייפציג ניתן לצפות שהם יהיו יותר שייקי אבל זה לגמרי ברמה סבירה מספיק בשביל לשחרר את פאביניו לקישור וזה מה שאנחנו צריכים כרגע.

ניצחון קריטי, אנחנו עכשיו 5 נק׳ ממקום רביעי עם 9 משחקים שנותרו. הלוח שלנו:
    ארסנל חוץ, וילה בית, לידס חוץ, ניוקאסל בית, יונייטד חוץ, סוטון בית, ווסטברום חוץ, ברנלי חוץ, פאלאס בית.

במצבנו שום משחק לא נראה קל אבל זה כן לוח קל ואפילו מאוד. צ׳לסי עוד צריכה לפגוש את סיטי ולסטר וגם לשחק מול ווסטהאם במאבק ישיר, ואני גם מתקשה להאמין שווסטהאם יצליחו להישאר רלוונטיים עד הסוף (כנ״ל אברטון). בקיצור, עם ריצה סבירה+ יש פה מצב לחטוף את המקום הרביעי בכל זאת.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  9. k_700 Member

שמע אתה פשוט מצחיק.
    תתן לי רגע לעשות את המתמטיקה הפשוטה, אתה בעצם מזכיר פה את פאביו סילבה כי במקרה התלהבתי ממנו בקיץ?

אז בוא נחזור לעובדות.
    חימנז אכן נפצע, את הריסוק של המערך הזה ראינו עוד לפני זה.
    פאביו סילבה פתח פעם אחרונה בליגה ב16.1...כן לפני חודשיים.
    ואם אני לא טועה פתח משהו כמו 3 פעמים בכל העונה בליגה....כן אין ספק ילד שבקושי חגג 18 הוא הבלוף הכי גדול בליגה והבעיה הכי גדולה שלהם...
    הוא עם פאקינג 800 דקות בליגה למי שבלע את את השטות הזאת שלך לרגע...
    איך אפשר להגיד על מישהו עם 800 דקות בליגה אם הוא בלוף או לא בטח כשהוא גם בן 18?

בעצם עשית את זה עם קאבק אחרי 90 דקות.

אתה אומר לי אין להם חלוץ חוץ מחימנז? אדרבא, תנצל את מה שכן יש לך.
    יש לך שני קיצוניים.
    האחד מהיר מאוד לימין והשני עם דריבל טוב על שטח קטן באגף.
    מה לעזאזל אתה דוחף אותם לאמצע לשחק מאחורי חלוץ בינוני ודוחף לאגף שני מגנים בינוניים.
    עונה שלמה זה לא הולך לו, עונה שלמה הם מגרדים תיקויים בימים הטובים ומפסידים בשאר.
    מתי הוא ישנה קצת? אולי באיזור הקו האדום.

10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבולבל, זה לא סאנטו שזנח את ה-3 בלמים כל תחילת העונה וחטף על זה בראש? וולבס נראו על הפנים גם במערך אחר.

פאביו סילבה זה בדיחה של שחקן סורי... אני (בניגוד לרבים פה) לא מתיימר לחזות את העתיד, אולי יש בו משהו שאני לא רואה כרגע. עד כה? אחד החלוצים הכי לא מפחידים בליגה. כשעלה מהספסל הייתי מבסוט כי ידעתי שהוא יחטוף מפיליפס וזה ליטרלי קרה 5 שניות אחרי זה.

בהתחשב בזה ששמו עליו פאקינג 35 מיליון פאונד... פלופ כביר עד כה.

11. k_700 Member

אתה באמת מבולבל, הוא שיחק עם שלושה בלמים גם בתחילת העונה.
    הוא פשוט שיחק עם שני חלוצים(לרוב פודנס וחימנס) וכשאדאמה הוא ווינג בק עם מארסאל צד שני(עוד טירלול).

פאביו סילבה באמת לא חלוץ מטרה, זה גם לא היה התפקיד שלו בנבחרות הצעירות של פורטוגל.
    זה שחקן שאמור לגדול כחלוץ שני מאחורי חלוץ.
    מה הסיטואציות שהוא בכלל משחק בהן העונה?
    לרוב פיגור, דקה 75-80 נכנס לשחק חלוץ לבד בחוד.
    אוקי זה נראה רע.

אנחנו זוכרים גם שהוא בן 18??? שבט-ו-ט-א-ל יש לו 800 דקות בליגה?
    בסדר לך תאשים את וולבס שהעונה שלהם התחרבנה בליגה כי הם קנו פלופ שהשתמשו בו 800 דקות בתפקיד שהוא כמעט ולא שיחק בו בקריירה.
    אם בנו את כל העונה שלהם על זה שילד בן 18 יציל את המולדת....ובכן, מפתיע שזה מתרסק.

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

סבבה אני איתך, הימור גרוע של וולבס. זה לא אומר שהוא לחלוטין חסר כישרון והוא עוד עלול להשתפר בתפקידים אחרים.

גם עם כל זה עדיין מדובר בפלופ ענקי כרגע, פלופ הרי זה לא *רק* פונקציה של מי השחקן, אלא כמה שולם עליו ומה נתן בהתאם למחיר. עד כה - פלופ מהדהד.

לגבי המערך, אני זוכר במובהק משחקים שקואדי נראה בהם כמו תחת כי הוא לא מסוגל לשחק במערך של שני בלמים. אולי זה היה כמה משחקים בודדים ולא איזה מגמה אבל זה לחלוטין קרה.

13. k_700 Member

אתה שוב לא זוכר טוב,
    הם שיחקו שלושה בלמים, במשחקים שאתה מדבר עליהם דנדונקר שיחק עם הקו הגנה.
    את הרוטציה המצחיקה הם עשו בכנפיים, כלומר בעמדת הווינג בק.
    שיחקו שם כמעט כולם.
    אפילו סאייס שיחק שם איזה משחק נפילה אחד.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

רושם את זה על סילבה בלי קשר אליך.
    לא אכפת לי מה כתבת עליו.
    הוא גרוע מאוד.
    אם הוא יהיה סופרסטאר עוד 5 שנים סבבה, אני מדבר על היום. זה שהוא בן 18 לא נותן לו פטור מביקורת. הוא מזעזע והוא מחליף שחקנים מצויינים וזאת הסיבה שוולבס קורסת.
    אם הוא לא מוכן לכדורגל כי הוא בן 18, שלא ישחק.
    כרגע הוא משחק והגיל לא מעניין אותי, הוא חלש להחריד. לא ראיתי בו תכונה אחת טובה.

oranfu ו-alexshw אוהבים את זה.