המחזור ה-32 בפרמיירליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏1/4/22.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שאין לי מושג מה עשה בצרפת. כך או כך, כמו עם שחקנים, יש המון אלמנטים שמשפיעים על הצלחה של מאמן במועדון מסוים. למעט האחוזים הבודדים סטייל גוארדיולה/קלופ, לרוב המאמנים המצליחים יש כשלונות ברזומה.

@אלעד
    כתבתי מעניינת מאוד, זה מבחינתי אומר שעד כה זה נראה טוב אבל בהחלט יש עוד מה להוכיח. בגלל זה העבודה מעניינת מאוד ולא נניח מרשימה מאוד.

מסכים מאוד שהם עשו החתמות מצוינות בקיץ, ועדיין צריך לבחור את השחקנים הנכונים, לשחק במערך נכון ולתת הוראות נכונות. זה לא הופך אותו למאמן העונה אבל זה אומר שעד כה, הוא עושה דברים נכונים.

2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שיש שינוי קונספטואלי מהתקופה עם הודג׳סון, אבל אני לא מזהה שיטת משחק ברורה (סוטון, ברייטון), בחירת השחקנים מקדימה תמיד מתסכלת, ואני חושב שגאלאגר לבדו שינה להם את כל העונה. הייתי רוצה לחכות לעונה הבאה כדי להבין יותר.

אני בעד ויירה מן הסתם, אבל כנראה שיש סיבות למה קריירת האימון שלו לא המריאה עד היום. גם עם פאלאס הוא רק היה מועמד שלישי או רביעי הקיץ. לולא כל ההחתמות שקיבל (שוב: לא דבר מובן מאליו עם מועדון צנוע כמו פאלאס), הקבוצה הזו הייתה עמוק בקרבות תחתית.

נערך לאחרונה ב: ‏5/4/22
  3. alexshw Member

אגב יש מצב שקריסטל פאלאס עשו את הרכש הכי טוב העונה בליגה בתמורה שקיבלו יחסית להשקעה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

4. Andrei Kanchelskis Member

ויירה עדיין רחוק מלהתאים לארסנל ולפחות כרגע מינוי שלו שם לא יהיה שונה בהרבה מהמינוי של ארטטה(למרות הניסיון שלו בקבוצות בוגרים),הוא ראוי בהחלט למחמאות על מה שהוא עושה השנה בפאלאס אבל קפיצה מהירה לקבוצה גדולה תהיה עלולה רק לפגוע בו וחבל.

אם יש שחקן עבר של ארסנל שכן הייתי מוכן לתת לו צ'אנס בעונה הבאה אז זהו ג'ובאני ואן ברונקהוסט. אמנם אין לו ניסיון באימון בליגה בכירה אבל עד כה הוא מצליח בכל מקום בו הוא מאמן וגם הכדורגל שהקבוצות שלו משחקות הוא בהחלט יפה לעין.

5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ייאמר לזכותו של ויירה שהוא אף פעם לא מדבר עלינו או על העבר שלו ככדורגלן. גם כאשר שואלים אותו הוא מסתפק בתשובות לקוניות. שאתה מסתכל עליו כמנג'ר כמעט שקשה לזכור שמדובר באחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה של הפרמיירליג, להבדיל מבריטים כמו למפארד, ג'רארד ואפילו רוני ("דחיתי את אברטון כי יונייטד") ש-from day 1 מדברים על העבר שלהם וזוכים לסיקור תקשורתי ברמה אחרת לגמרי מהעיתונות המקומית; גם ארטטה מראה שהוא פוליטיקאי מוכשר עם סידור הקונוסים אצל פפ, השיער, האנגלית, והעובדה שהיה קפטן בארסנל כדי לסדר לו ג'וב ראשון כמאמן ראשי במועדון גדול.

הנרי לעומת זאת בקיצון השני של הסקאלה. לא מפסיק להציג את עצמו כגונר ברמ"ח איבריו מאז שעזב לברצלונה. נראה שבכל שלב בקריירת האימון (?) שלו הוא ניסה להשיג את הג'וב אצלנו בלי לעבוד קשה מדי; נראה לי כמו מקרה קלאסי של שחקן ענק שלא מסוגל ללמד את מה שידע לעשות עם הכדור.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש קטע עם שחקני עבר והעמדות בהם שיחקו בהיבט הזה, נראה לי שבאופן סטטיסטי אם מסתכלים על מנג׳רים שהיו שחקני עבר, שחקני ההגנה/קישור אחורי מצליחים יותר משחקני התקפה (אין לי הוכחה חד משמעית לזה אבל שווה לבדוק).

שחקן כמו הנרי לצורך העניין לא היה צריך להבין כדורגל ברמה שויירה הבין כי התפקוד על המגרש הצריך את זה פחות. במיוחד כשאתה מוכשר בצורה קיצונית כמוהו, הגיוני שיהיה לך קשה יותר להעביר ידע טקטי וכו׳.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

לא ראיתי את המשחק אתמול, אבל זה נראה נחמד ומרענן אחרי שנים של גועל נפש בפאלאס.
    אם אני זוכר נכון אני הימרתי עליהם כהפתעת העונה בדיון ההימורים. לא כי הכרתי את העבודה של ויירה בצרפת, אלא כי הרכש שלהם היה נראה לי מעניין.
    איזה שינוי מהודג'סון...

8. Andrei Kanchelskis Member

רק הודג'סון? גם פיוליס,פארדיו, אלרדייס, ופרנק דה בור(בשלושת המשחקים הבודדים שאימן שם) גרמו למועקה גדולה מהקבוצה הזו. אני שמח בשבילה שסוף סוף יש לה מאמן נורמלי, מה שאין עדיין בקבוצות הרבה יותר חזקות ובכירות ממנה כמו למשל ארסנל ומנצ'סטר יונייטד.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  9. Sturridge Member

כמו שאלעד כבר ציין בדרך אגב, יהיה קשה לפאלאס להמשיך את ההצלחה מהעונה גם לעונה הבאה. גאלאגר הולך להשאיר שם בור.
    וכאילו זו לא משימה מספיק קשה גם ככה להחליף שחקן חשוב, בסיפור הזה אין אפילו צ’ק ניחומים של 100 מיליון.

לכל הפחות ויירה יהיה חייב להיגמל מלשחק עם אייוו הדבע הזה.

10. Andrei Kanchelskis Member

אני לא דואג לפאלאס. כבר תשע שנים שהיא מצליחה לשרוד בפרמיירליג למרות מאמנים גרועים ושחקנים אפורים, אין שום סיבה שזה לא יקרה גם בעונה הבאה אלא אם כן תהיה שם התפרקות ממש טוטאלית.

11. k_700 Member

60 ומשהו דקות של כלום ואז התחיל לסבסב אתכם במצב שהמשחק כמעט גמור. ידעתי שזה מה שיחרמן אותך.

חייב בדיקה טובה, יש שחקן התקפה בליגה שנפל יותר ממנו העונה פר דקות משחק? הוא חייב להוביל את הליגה קל בזה ואני מחליק לו על נפילות וויכוחים עם השופט שגם בזה הוא כבר עבר ממזמן את ברונו.

זה חייב להיות המשחק הכי חלש של גבריאל בשנתיים. טעה שם בשני השערים וגם בהכשלה של אודגרד בפנדל הוא לא נראה שתפס מיקום טוב.
    אבל, איזה לאקרדה הטאברש הזה, איך אפשר בכלל להיות בלם שמשחק ליד הליצן הזה? שחקני התקפה כל הזמן בורחים לו, האגף שלו לא היה קיים מבחינת ארסנל במחצית הראשונה. החילוף עליו היה צריך להגיע לפני המחצית. בימים ששואו היה עולה עם הכרס של הארוחת שישי אצל חמותו לא הרגשתי מובך ככה.

איזה פאדיחה להרים ידיים מול ארסנל של ארטטה.
    תעודת עניות לכל מי שמנסה לקרוא לעצמו מאמן/איש מקצוע. מחזור 30 וסיימנו את הסיפור עם הטופ 4.

ויירה נותן הרגשה היפסטרית, הצעירים אוהבים לשחק אצלו.
    במכלול זה לא מסתכם ליותר ממאמן שאולי יום אחד יתאים לאסטון וילה. לא רואה משהו מיוחד ממנו, לא בהיבט הטקטי ולא ביהבט הג׳יהדיסטי.
    גאלגר מחזיק לו את הקישור, טיירון מיטשל נותן את העונה הטובה בקריירה ונראה מצוין בצד שמאל של ההגנה ליד גוואי(גם רכש שהשתלב נהדר).
    בפן הג׳יהדיסטי- אייו ובנטקה ביחד עם כמעט 70 הופעות בעונה, זה מסכם הכל.

בפינת השחקני הגנה שהופיעו למחזור הזה-

12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה השחקן הטוב במגרש במחצית הראשונה. קליל, נייד, דריבלים טובים, שיחרר כדור מהר, ירד לאחור. היה נראה שבאלו לשחק אחרי הרבה זמן שזה לא קרה. למעשה מאז קיץ 2019 שהמעבר אלינו לא קרה הוא פשוט כבוי, מרבה ללכת במגרש, להתלונן ולא לעשות הרבה מלבד לתת את הדאבל פיגרס שלו שכנראה התחיל לקרות בגלל שעבר לשחק קדימה יותר, ואולי גם כי יש קבוצה מוכשרת יותר מסביבו (מצד שני: אייו ובנטקה עדיין באנקרים).

במחצית השניה דווקא ארסנל הייתה לא רעה עם החילופים של ארטטה ובסוף הוא הוציא פנדל מכלום וגמר עניין. הייתי אומר שאוברול זו הופעה טובה.

הייתי תוהה מה אני אמור להבין מסרטון היילייטס של בלם במשחק של חמישייה קלילה מול אחת הקבוצות החלשות בפרמיירליג לולא לא הייתה כאן האג׳נדה הקבועה לפמפם באובר אגרסיביות שחקנים שסימנת בפנקס החיובי ועכשיו צריך לעשות הכול כדי להתאים את ההזיות למציאות; ובחיי שאין לי שום דבר אישי נגד רומרו חוץ מזה שהוא פשוט נראה בינוני כמו כל חוליית ההגנה של טוטנהאם. לא רואה אפילו סיבה אחת לדסקס על העונה שלו.

Gianzola ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  13. k_700 Member

מה אתה רואה בסרטון?
    בגדול, 100 אחוז תאקלים מוצלחים(7 מ7), בלוק אחד במחצית הראשונה לבעיטה של ווילוק מול שער חשוף לגמרי (מסגיר את זה שלא באמת ראית חמש שניות מהסרטון).
    100 אחוז בtake ones, ובGround Duels Won אתה רק רואה 8 מוצלחים מ10 נסיונות(שישה מהם על מקסימאן)....
    הופעה בינונית בסך הכל.

יש בלם בליגה שלקח ממקיסמאן 6 פעמים כדור במאבק ישיר במשחק אחד? שווה בדיקה.

נ.ב.- אתה יצור.
    נ.ב.2- זאהה במחצית ראשונה קלילה, אתה יצור.

14. oranfu Member

מסכים.
    מה שצריך לקחת בחשבון, גם לגבי עזיבת גלאגר, שעושה רושם שהם מנהלים את הרכש שלהם בצורה טובה מאוד עם החתמות מעניינות של צעירים מבטיחים ודינאמיים.

15. GentlePunter Member

ברנלי-אברטון (טרף מור, 22:00)

מפגש ראשון: 17/11/1888, על אותו טרף מור (2-2)

סה"כ מפגשים: 119

6 בגביע | 113 בליגה הראשונה/פרמייר ליג

37 ברנלי | 30 תיקו | 52 אברטון

עד 120!