הסופרליג האירופית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏18/4/21.

1. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיסמא1,סיסמא2.סיסמא3.
    שאלתי אותך אם יש לך נתונים למה שאתה אומר, לא מה אתה חושב.

לא קראתי את הנתונים של פרס, אבל הטענה שלו היא שהעניין בכדורגל בירידה בגילאים מסויימים. לפי הסברה הזו אם לא ידאגו לזה, תהיה ירידה במכירת מרצ'נדייז ויותר מהכל - ירידה בשווי זכויות השידור.

האם פרס משקר? אולי. אבל בשביל לטעון כך בנחרצות - אתה חייב לתת קונטרה שהיא לא שקר, אחרת מה ההבדל?

קצת קריאה בגוגל הביאה לכמה תוצאות - אני עדיין לא יודע להגיע מה וכמה המחקרים מאחורי הלינקים האלו, אבל זו התחלה.

נראה שהבעיה של דור ה-Z היא לא הספורט עצמו אלא ההנגשה שלו והשיווק שלו, הכדורגל הנוכחי כנראה לא מספק 'תחושת סיפוק מהירה' מספיק אבל זה בטח לא תירוץ מספק לתחרות כמו הסופר-ליג(כמובן שזה רק מסקנה מדקה וחצי של שיטוט ולא מניתוח אמיתי ומעמיק...)
    https://www.nielsen.com/wp-content/uploads/sites/3/2019/12/game-changer-gen-z-sports-report-2019.Xxx
    The Sports Industry’s Gen Z Problem: Fewer Fans, Lower Viewership
    Why Only 61% of Gen Z Watches Sports, and How to Future-Proof Sports Media by Unbundling Live Rights — RockWater Industries

Sturridge אוהב/ת את זה.
  2. alexshw Member

איפה נעשה הסקר? בארה"ב? בארה"ב הכדורגל במקרה הטוב שביעי או שמיני בפופולריות שלו.
    הגישה של אוהדים לענף שונה במהות בין אירופה לארה"ב.
    אתה רוצה שאני אתייחס ברצינות לטענות של פרס שאולי הכדורגל משחק ארוך מדי?

3. סמואל אטו Member

הוא בטוח ארוך מדי לדור המסכים.

4. Mahranlala Member

אחד הגורמים העיקריים לכך הוא שיש יותר מידי שידורים בטלוויזיה מכל מיני ליגות.
    קיצור המשחק (אם הוא לא מלווה בשעון עצירות) רק יגרום לירידה בכמות הגולים והעניין.

5. LFC-Gerrard1 Member

יש לי כמה שאלות.

התגובה של הבריטים הייתה מוחצת. כל האנגליות שהיו חלק מהפארסה הזו חטפו שוק על ירך את זעם האוהדים, התקשורת ואפילו הממשלה.
    כולן התקפלו תוך 48 שעות בערך.

השאלות שלי הן:
    1. מה קורה בספרד ואיטליה? לא ראיתי התייחסות בתקשורת למחאות של האוהדים או הממשלה. יכול מאו להיות שזה סתם כי אני נחשף הרבה יותר למידע על הליגה האנגלית. מישהו יודע לספר מה קורה שם?

2. למה לעזאזל ריאל, ברצלונה ויובה או מי שלא נשאר מהדבר המגוחך הזה עדיין לא הודיע על פרישה רשמית? מה נותן להם ההאיחזות הדבילית הזו בליגה הזו כאילו יש סיכוי שהיא תקרה? זה קצת מתחבר לי עם השאלה הקודמת, האם הלחץ החיצוני בספרד ואיטליה חלש יותר? האם האוהדים של הקבוצות הללו הביעו דיעה?

3. איך זה יכול להיות ש-12 אנשים עם כל כך הרבה כסף וכוח עשו את התכנית יציאה הכי גרועה בהיסטוריה, בצורה הכי גרועה בהיסטוריה?
    אני באמת לא מצליח להבין את הרציונל. הם יצאו עם הודעה על ליגה סגורה, בלי לתת שום פרטים ותכנית מתאר, בלי לדבר עם ההנהלה, המאמנים, האוהדים, השחקנים או אף אחד אחר. אני באמת לא מצליח להבין מה הם חשבו. זה הדבר הכי מטומטם שראיתי מישהו עושה מזה המון זמן.

בראש זה נשמע לי כאילו ילדים בכיתה ו' החליטו שנשבר להם הזין שעל פי תקנון בית הספר הם צריכים לתת זמן גם לתלמידים של כיתה א' לשחק במגרש כדורגל בבית ספר, אז הם החליטו שעל הזין התקנון והם לא צריכים שבית הספר יגיד להם איפה ומתי לשחק.
    אין פה איזה תכנון מתוחכם או הצעה אטרקטיבית לאף אחד. זה נורא מצחיק, כי אני מניח שאם הם היו מציעים לעשות משהו שהוא מאוד דומה לליגת האלופות (עם טיפה שדרוג, למשל חזרה לפורמט הישן, וכמובן הגדלת הנתח שהקבוצות מקבלות.) רק בלי שאופ"א תנהל את המפעל הזה, אני מניח שהם היו זוכים לתמיכה נרחבת.

סיונרה, oranfu ו-alexshw אוהבים את זה.
  6. Rushie Member

לגבי הנקודה השלישית שלך, זה מה שקורה כשהניתוק הוא כל כך גדול, כשאנשים מנהלים את המועדונים שבבעלותם מהפלורסנטים בארה"ב בלי טיפת מושג מה קורה בשטח.
    אני פחות מעורה מה קורה במועדונים אחרים אבל מבחינת FSG זו לא הפעם הראשונה שהם קוראים את המפה הפוך. בקיץ הראשון שלהם אצלנו יצאנו למסע רכש שמבוסס על סטטיסטיקות וניתוח נתונים שהביא לנו פחים כמו דאונינג, קארול וצ'ארלי אדם כי זה מה שהם הכירו מהרד סוקס. לקח להם שנה ועשרות מיליונים שהלכו לפח כדי להפנים שכדורגל זה לא בייסבול.
    בקורונה הם ניסו לגלגל את כספי האבטלה של העובדים במועדון על המדינה שזו לאו דווקא טעות בפני עצמה, אבל לא בדיוק צעד פופולארי לעשות כשהמועדון שאתה מנהל שייך לאחת הערים הכי סוציאליסטיות באירופה. גם מזה הם התקפלו תוך כמה ימים.

LFC-Gerrard1, oranfu, alexshw ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. Sturridge Member

הבנאדם לא איתנו.

de Middenweg ו-oranfu אוהבים את זה.
  8. South Boy Member

world of values? איזה values? שאתה מקים ליגה פרטית שסותרת כל value of football בפרט ו-value of sport בכלל כדי שתמקסם לך רווחים בדיוק ברגע שבו נגמר לך הקרדיט מהבנק כדי להביא את הלאנד ואמבפה?
    איזה חלאה האיש הזה זה פשוט לא יאומן, קשה לי להסביר כמה האיש הזה מחליא. זה ביי פאר הבנאדם הכי שנוא עליי בכדורגל והלוואי שהקארמה תבוא חשבון איתו ועם האוהדים המחורבנים של המועדון המחורבן הזה שבחרו בו להוביל אותם.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לא היו שם 12. אטלטיקו בוודאי לא היתה בסוד העניינים. אולי הכול נסגר בין אלה שעדיין לא פרשו והיתר הוזמנו בהמשך. ולהבא שיצרפו את באיירן בשלב התיכנון.

10. alexshw Member

11. VAR Member

קצת מוקדם מידי לעמוד כזה. נראה שברצלונה, ריאל ויובנטוס נחושות מאוד להקים את הסופרליג למרות זאת ולשחק בינן לבין עצמן. 10 סיבובים, אחת נחה מידי שבוע, סה"כ 30 מחזורים ואח"כ יש משחק על המקום השלישי בין השלישית לבין קבוצת המילואים שלה, וכמובן הגמר הגדול בין שתי המוליכות שייערך בדובאי.

alexshw אוהב/ת את זה.
  12. RubberSoul Member

לא היו הפגנות, אבל היו מחאות פה ושם בעיקר מחוץ לקאמפ נואו, שלטים והתנגדות.

בנוגע לריאל, מספיק להיכנס לעמוד מדרידיסטה ולראות כמה מביכים הם יכולים להיות. מגינים על פלורנטינו ותומכים בו כמו שהוא גילה שהוא חולה בקורונה. מתעלמים מהכישלון שלו ובגדול שוב מראים כמה הם מתעלמים מכל ביקורת על המועדון. אבל זה לא חדש בכלל.

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

Tebas: "La Superliga era de Power Point; está muerta" - AS.com
    נשיא לה ליגה מדבר לתקשורת. כרגיל אין לי כוח לתרגם. אז רק כמה דברים. הוא לא מתכוון להעניש. מספיק שהמוניטין והקשר עם האוהדים נפגע. זה העונש של המועדונים. ו-uefa לא תעניש כי אין לה את המנגנון. טבאס מאשר את מה שכתבתי על אטלטיקו ואומר שגם חלק מהאנגליות הוזמנו לסופרליגה בסוף. והדבר המצחיק בריאיון: אין כאלה כספים מזכויות השידור כפי שסופרליגה תיכננה להרוויח.

14. alexshw Member

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

15. Raulito Madridista

מה יש למצוא בדף של מדרידיסטה? אני שואל ברצינות. גם חדשות אני מעדכן לפניהם. אוהד אחד שאל אותי מה דעתי בדף שלי (Realmadrid.co.il) ולא חששתי להעביר ביקורת. אז אני אהיה אוהד ריאל "האובייקטיבי", אבל קודם לכן, כמו שאמרתי: פלורנטינו עשה צעד אמיץ גם אם מגעיל והיו לו את הביצים לעשות מה שז'ואן לאפורטה, להערכתי - היה מת לעשות, זה מאוד קוסם לו לכסות את החובות שלכם במאות מיליוני יורו. ריאל מדריד צריכה כסף אבל היא לא נואשת לכסף והיא גם לא צריכה את "הקביעות" כביכול בסופרליג, אנחנו נגיע לצ'מפיונס בכל שנה אני מעריך ולא נהיה כמו ארסנל וטוטנהאם. פרס יצא קצת שקרן וקצת אידיוט והייתי מעדיף שכל הדבר הזה לא קורה בכלל, מה גם שיש לו כל כך הרבה דברים על הראש - העתיד של זידאן, העתיד של ראמוס, שדרוג הקבוצה\בניית גלאקטיקוס, שיפוצי הברנבאו ועוד ועוד.

אגב לא הבנתי את העניין שהזכרת לגבי הקורונה, שמע פלורנטינו כבר לא ילד, בחודש שעבר היה כבר בן 74, אני מודה שאותי זה הטריד מאוד, נשיא עבר של המועדון שלי כבר נפטר (לורנצו סאנז ז"ל). כששחקן בקבוצה שלי נדבק המחשבה האוטומטית בתחילת הדרך הייתה: א) הוא ייעדר, איזה באסה| ב) שלא הדביק אחרים חלילה. ובאמת הזייה שכוכבי העל האלה בריאל וברצלונה לא חוסנו ושרק אותנו הקורונה דופקת. כל כך הרבה שחקנים כבר חלו.