הפועל תל אביב 2021/22: עם הפנים לצמרת, חושבים התקפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏20/7/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

הפועל רוצה ללכת לבוררות משום מה וזה מביך, היא תפסיד כמובן, כל הטפטופים האלה בתקשורת לא עושים לנו כבוד אבל אני לא מצפה למשהו אחר. ה"זעקה" היא כביכול על כך שקלינגר חתם על חוזה מאוד-מאוד נמוך בליגת העל, 9,000 ש"ח לחודש, כאילו הוא מורה לספורט, כשאצלנו הרוויח נניח פי ארבעה וחצי אבל שיבושם לו, זכותו וכמובן שהוא לוקח את המשכורת מאיתנו בחשבון.

הנה כמה ציטוטים של איציק ניסנוב מהבוקר ל-'ידיעות אחרונות' והוא מבטיח שניר קלינגר לא יאמן יותר את הקבוצה בעתיד:

"ניר קלינגר עשה לנו תרגיל, הוא סגר בשכר מצחיק במכבי פ"ת כדי שאנחנו נשלים לו את השכר עד לסיום העונה. זה דבר שלא ייעשה. אני מבטיח בשם כל הבעלים: קלינגר כבר לא יאמן את הפועל ת"א, ונשאיר מאחורינו צוואה גם לבעלים הבאים. לא יכול להיות שהוא מחפש לעשות לנו נזק עם סגירת חוזה לא פרופורציונלי. ההתנהגות שלו פוגעת במעמד המאמן בכדורגל הישראלי. בקיץ רציתי להכניס לחוזה של קלינגר פיצוי של חודשיים, אבל הוא טען שאם יפטרו אותו הוא לא ירצה כלום במידה שימצא קבוצה אחרת. נתנו לו שכר של 40 אלף שקל, זה 80 אלף ברוטו, חשבנו שהכל יהיה בסדר. אבל אחרי שהקבוצה נראתה לא טוב, לא הצליחה לנצח את הפועל ירושלים בעשרה שחקנים ועפה מהגביע נגד קבוצה מהליגה הלאומית, היה ברור לכולנו שצריכים זעזוע. אחרי ישיבת דירקטוריון החלטנו לפטר אותו. יחד איתי (הודעת הפיטורין) הייתה גם המנכ"לית אודליה פרידמן. אמרתי לקלינגר שאנחנו מעריכים אותו, אבל חייבים לעשות זעזוע ולכן אנחנו נאלצים להיפרד ממנו. הוא הקשיב, קיבל את זה ואפילו לא ניסה לשכנע אחרת. הבהרתי לו שהוא יקבל את מלוא שכרו עד לסיום העונה, ואמרתי לו שיהיה ג'נטלמן ואם ימצא קבוצה אחרת, שידאג לסיפור מולנו - אבל הוא עשה לנו תרגיל".

"נתנו לו צ'אנס אחרי העונה שעברה, שגם בה נראינו רע מאוד. היינו איתו במקום האחרון עם אחוזי הצלחה נמוכים. לא היה אחד שלא ייעץ לנו לפטר אותו, אבל חיזקנו את הקבוצה כמו שאף אחד לא עשה, עם שישה או שבעה שחקנים בינואר. נשארנו בליגה והגענו לגמר הגביע, ואז החלטנו לתת לו קרדיט גם לעונה הזו. גם העונה חיכינו ונתנו לו קרדיט, אבל בוא נהיה אמיתיים: גם בניצחונות לא נראינו יותר מדי טוב. בדרבי הרגשתי רע מאוד. זה היה אחד ממשחקי הדרבי הכי מבזים של הפועל בשנים האחרונות. 70-80 דקות לא עברנו את החצי, ראיתי בזה התבזות, בטח כשמכבי לא בעונה אדירה.

"במשחקים האחרונים שלו לא הגעתי למגרש. אין משחקים שאני לא מגיע אליהם, אבל עם איך שנראינו הייתה לי הרגשה לא טובה לראות את הפועל שלנו. זה לא קרה לי מעולם. הצבנו לבקשתו את הסגל הטוב ביותר שלנו בשנים האחרונות, וציפינו שהקבוצה תיראה הרבה יותר טוב".
    "לא אהבתי את ההתנהגות שלו כלפי אוהדי מכבי ת"א. היא גם גרמה בחוסר האחריות שלו להרחקה משישה משחקים. הבהרתי לו שהוא צריך להיות דמות לחיקוי. הוא נתן למכבי הרבה וזה כואב כשלא מעריכים אותך, אבל זה ממש לא היה במקום".

"יש לנו סגל שלא היה כמותו בעידן שלנו, שילוב של ותיקים וצעירים. שחקנים כמו דוידה, אליאס, ליידנר, אייזן, גרופר, גוטליב שהוא אנדרייטד ומבחינתי אחד משני הבלמים הטובים בארץ, שוער מצוין והזר הכי טוב שהיה לנו בשנים האחרונות, פארליי רוסה. היינו חייבים להיראות טוב יותר. אני לא מדבר על מכבי חיפה או הפועל באר-שבע, אבל בטח שאחריהן".

"יש לנו הערכה מקצועית גדולה כלפי קובי רפואה. הוא היה בהפועל ויודעים מה הוא עושה. לא משנה שלא הסתדרנו לפעמים, הוא התבגר כאדם, הוא אחד מארבעת המאמנים הכי טובים בכדורגל הישראלי. מקווה שיהיה שיתוף פעולה טוב עם המנהל המקצועי, עומר בוקסנבוים".

"הבנו שעשינו הרבה טעויות עם פיטורי שחקנים, עם הסכמים וכל הבוררויות בעקבות כך, ולכן הוחלט לשנות את ההתנהלות. זה פגע בנו תדמיתית וגם מעשית, ולכן להבא - גם אם נחליט לשחרר שחקן - זה יקרה רק אם נשלם לו שכר מלא או נגיע לפשרה. אין יותר בתי משפט או בוררויות, זה עשה לנו לא טוב".

אני מהמבקרים הכי גדולים של ההנהלה שלנו ומקווה שיתחילו לשלם ולכבד חוזים ושהם באמת לומדים כי יש גבול (מה עם החובות לאופ"א ולכל האבדי למיניהם? אף אחד לא מדבר על זה). הוא יכל לוותר בריאיון על הקטע בו 'הטיל ספק' לגבי המשך דרכו של קלינגר, צריך לזכור את מצב הקבוצה וזה לא שיש מאמנים מדהימים בחוץ (הרי ניר היה ממשיך עם מה שיש ואולי בלבול היה מציב תנאים).
    מה שכן, חייב לומר - קלינגר קיבל מספיק זמן העונה - שבעה משחקים בלי ניצחון+כדורגל פח אשפה והתרפסות זה מספיק, עמדו בדרישות שלו בקיץ והכדורגל שלנו היה לא טוב, מדובר בהחלטה נכונה. המבחן של ההנהלה, כמו שאמרתי2 - להביא חיזוק בינואר לחלק הקדמי אבל לפי מה שקובי רפואה אומר הוא מאוהב בשלומי אזולאי ואלה חדשות לא טובות. מקווה שיגיע שחקן במקום לוסיו. אין שום סיבה שהפועל לא תהיה במקום הרביעי. אגב, גוטליב לא אנדרייטד הוא פשוט לא בריא אף פעם ולא יודע להנהיג הגנה.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

אשכרה הפועל חייבת כסף לחצי עולם וזה עובר בשקט, הבקרה התקציבים סבבה עם זה, התקשורת בקושי מדברת על זה, שום סנקציות של בית המשפט, שום הוצאה לפועל. כאילו הכל ממשיך כרגיל. בוזגלו ועאבד הבאים כבר בדרך. אנחנו לא יכול לקרוא לעצמנו ליגה מקצוענית ולהתנהג כמו בזאר ברמאללה.

Roma אוהב/ת את זה.
  3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

4. DRORIKO Member

ברור שזה שולי, כי זה כמעט לא קורה.

5. Raulito Madridista

אתה לא תשחרר ממנו הא (האוהד בית"ר), אני לא מבין מה אכפת לך ממנו. הוא לא היה סמל אצלכם, זה לא מעבר של שחקן עם תרומה מקצועית בסדר הגודל של יוסי אבוקסיס. האמן לי שהוא לא כזה גרוע כמו שאתה עושה ממנו, מחפש אותו בכל ציטוט ושטות. בשנה שעברה נעשה לו עוול מסוים אצלכם שהוא היה צריך להסביר את כל הליקויים במועדון אחרי כל משחק ותמיד שלחו אותו לתקשורת - הבחירה הקלה. לא חושב שיש הרבה שחקנים בכדורגל הישראלי שלוקחים אחריות ואומרים 'אני גרוע'. בהפועל לא ציפו ממנו לדאבל פיגרס, בינתיים רוסה פצוע אז הוא משחק, הכל בסדר טודו בום. וזה סתם טיפשות להתעסק במה שהוא עושה מחוץ לכדורגל, אם הוא עושה דברים טובים זה לאו דווקא בשביל תשומת לב.

מה עם איינבינדר אין איזה משפט עליו? זה מביך שהוא הקפטן שלנו וכן הלאה ואסון שהוא בועט את הפנדלים וחוגג שהוא מבקיע בפנדל.

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לגמרי אשמח אם תחסום אותי כי לצערי אי אפשר לחסום מנהלים אז האופציה ההפוכה לא אפשרית אצלי.

7. Raulito Madridista

לא הפסד כזה גדול שאתה כבר לא מנהל כאן, אחד עם ידע עצום אבל מתעסק יותר מדי בקקה. עכשיו לפני שנעשה את מה שביקשת, אני שואל אותך בכנות, מעבר לזה שהאם אתה מודה שאתה אובססיבי כלפיו:
    ראית את כל הדקות של עידן ורד העונה? אין לי שום עניין להגן עליו ומבחינתי הוא צריך להיות שחקן ספסל כשכולם בריאים (קרי שרוסה או שלומי אזולאי הקשר בריאים). גם עברנו הימים שזה היה עושה לי את זה כביכול להביא שחקן מבית"ר ירושלים, זה לא שהחתמנו מישהו בקאליבר של אבוקסיס. במשחק נגד ק"ש הוא היחיד שעשה מהלך כדורגל ובעט לשער (קורה והחוצה - זה לא היה בתקציר אגב משום מה). הוא שחקן שעובד קשה מאוד על המגרש, היו לו כמה מהלכים טובים שלא הסתיימו בשער ואף אחד לא חי בסרט שזה אותו שחקן מ-2017. כל משחק ההתקפה שלנו לוקה בחסר וכן הוא קצת בכיין כמו עוד שחקן בכדורגל הישראלי. אז מה אתה רוצה?

8. Raulito Madridista

כמה נקודות:

- 8,800 אוהדים אדומים ביציע אתמול - כמות יפה נגד קבוצה מאוד-מאוד לא מושכת קהל (נגד הפועל ק"ש שהיא באותו סדר גודל - היו 9,200) שלא הביאה אוהדים בעצמה כמובן - יש כאן מגמה חיובית, כל הכבוד.
    - ביום שבת פוגשים את הפועל חיפה המנחוסית ואתם זוכרים היטב שאנחנו בשנים האחרונות המשחק הכי קל שלהם בלוח השנה. סיכוי לא גבוה שפארליי רוסה למשל יהיה כשיר וחבל.
    - אני חושב שגם קובי רפואה וגם אייל ברקוביץ' לא מספיק פירגנו לאושר דוידה. לא הייתי אומר שזה ילד שהשתן יעלה לו לראש כל כך מהר. רפואה היה מאופק בעמדת הראיונות, זה בסדר. ברקוביץ' אמר שנכון - עדיף שהגול הבא של דוידה יהיה בקרוב מאוד, אבל אין לי בעייה שהוא יהיה 'שחקן של הברקות'. ככה זה רוב הליגה.

מלכי השערים של הפועל ת"א בליגה מאז עזיבת עומר דמארי (כשהיה בשיאו) –

https://images.wcdn.co.il/f_auto,q_auto,w_1400,t_54/3/3/2/8/3328239-46.Xxx

עונת 2014-15: ארבעה שחקנים עם שלושה שערים – שלומי אזולאי, שובל גוזלן, לוקאס סאשה וגילי ורמוט שעזב בינואר.
    עונת 2015-16: ארון שוינפלד עם שמונה שערים – הגיע בינואר. הבא בתור אחריו: שגיב יחזקאל עם ארבעה.
    עונת הירידה 2016-17: עומרי אלטמן עם שבעה שערים. הבר בתור אחריו: אדי גוטליב הבלם עם ארבעה
    עונת 2018-19: רמזי ספורי עם שמונה שערים
    עונת 2019-20: עומרי אלטמן עם 11 שערים (פנדליסט). הבא בתור אחריו: סטפן ספירובסקי שעזב באמצע עם שישה
    עונת 2020-21: עומרי אלטמן עם שבעה שערים (פנדליסט) – לא כבש בפלייאוף התחתון.

עונת 2021/22: אושר דוידה עם שישה שערים ב-16 משחקים.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם לא התחזית לגשם(שבסוף ירד אבל בקטנה) די בטוח שהיינו עוברים את ה10000.

ובנוהל רק בריאות ואושר לחולדה שבגללו הגשם הוא בכלל פקטור אם ללכת למשחק או לא.

10. Raulito Madridista

https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/271216935_4685808721515376_6807381390740855249_n.Xxx?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=0naLsC9PJfMAX9fWWdP&tn=DFMHHBuu4QCr52Yv&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=00_AT9-BpX2SbSjPLmU7OVKsAsYjhuwssgBx19oQS_kkE4ixw&oe=61D9CB8A

מרגש ומוגזם באותה המידה שהשער של אושר דוידה נגד מכבי פתח תקווה הגיע לתפוצות. בטח אודליה והניסנובים מחככים ידיים בהנאה. אני מנסה להיזכר בשערים דומים של שחקני הפועל עם דריבל גדול (בעשור האחרון! לא מימי הזוהר) והעונה יש כל מיני להטוטים של פארליי רוסה. זכור לי גם שער של גילי ורמוט נגד מ.ס אשדוד ב-2012/13 בי"א במשחק שהייתי בו, הוא לקח כדור לפני החצי ועבר את כל ההגנה ובעט לרשת.

ביום שבת פוגשים את הפועל חיפה בסמי עופר, אותה לא ניצחנו עשרה משחקי ליגה רצופים (שבעה הפסדים ושלוש תוצאות תיקו), זה מאזן גרוע כמו נגד מכבי חיפה ומכבי תל אביב לדעתי. רק באחד מהם כבשהו אגב, ב-2:2 בעונה שעברה שלא היה שווה הרבה כי כבר הובלנו ביתרון כפול. בחוץ לא ניצחנו את הפועל חיפה מאז עונת הירידה הארורה.
    אגב אין עדיין ממש חדשות מהיום אבל עידן ורד כידוע לכם חיובי לקורונה, הכל ממסיבת יום ההולדת של המגן בן ביטון, נקווה שלא תהיה מכה גדולה בסגל..

11. Raulito Madridista

בואו נדבר קצת על חלון ההעברות בינואר: לוסיו שוחרר והוא בדרך ליעד חדש (אחרי חצי עונה איומה, לא הנחתי גם בסיוטים שהוא יהיה כזה גרוע), ולפי מה שנכתב בכל אתרי הספורט - קובי רפואה מחפש שחקן כנף. זה אומר שהוא בונה על יואב תומר כמחליף של שלומי אזולאי אבל זה לא מספיק. שניהם מאוד איטיים ולא חדים מול השער. אזולאי ייתן פארטידזו אחד כמו נגד אשדוד, בו הוא יהיה ממש 'בנזמה' - '9' ו-'10' יחד, ואז 'יהיה רדום' לחמישה משחקים. גם אם אלטמן לא על המדף, צריך לנצל הזדמנות ולהחתים שחקן אחר. בקישור ההתקפי יש את עידן ורד שמבחינתי צריך להיות מחליף, כשאושר דוידה ופארליי רוסה בעונה טובה מאוד ואסור לשכוח את שלומי אזולאי הקשר שהייתי רוצה לראות אותו משחק.
    אגב, כמו שכבר אמרתי לא פעם - בואו נראה אם ההנהלה הזו שווה משהו והיא רוצה לעשות מאמץ להתקדם אל עבר המקום הרביעי\לשמור עליו (לא חושב שנסיים מקום שלישי על חשבון מכבי תל אביב) ומוכנה לפתוח את הכיס גם כשאין את חרב הירידה על הצוואר. המטרות עד סוף העונה הן לנצח דרבי ואת בית"ר, לשחק כדורגל התקפי, אולי לשלב עוד צעיר או שניים ולסיים במקום הרביעי.

עוד דבר - ארנסטס שטקוס מסיים חוזה בתום העונה ובהפועל יציעו לו כנראה חוזה לעונה נוספת. מה דעתכם? אני התחברתי אליו בגדול, אבל לדעתי משחק הרגל לוקה בחסר וגם השליטה ברחבה. ויש ימים שאתה אומר 'וואו - הוא מדהים!' ויש ימים שאתה לא מבין מה קורה. אולי גם זה שהוא כבר זקן קצת מפריע לי.

12. Raulito Madridista

כתבה ב-'ישראל היום' על השינוי שעשה קובי רפואה בהפועל תל אביב:

https://photo.one.co.il/Image/GG/7,1/1574287.Xxx

השינוי הראשון שעליו המאמן שם דגש באימונים וגם במשחקים הוא לשחק התקפי וללחוץ את היריב. שחקנים בהפועל העידו כי לפעמים במשחקונים שהמאמן עורך להם באימונים הם חוזרים לאחור באופן טבעי, והדבר מטריף את רפואה שצועק עליהם: "תפסיקו לשחק לאחור, תצאו קדימה". באחת האסיפות הציג רפואה תבנית התקפה שבה חמישה שחקנים נכנסים לרחבת ה־16 של היריב, ואמר לשחקנים: "אני רוצה 5 שחקנים ברחבה, לא 3 או 4, אם לא תהיו 5 ברחבה אני אחליף אתכם. אין לי בעיה שתקבלו גול בצד השני, זה על אחריותי". אבל מלבד העניין הטקטי, יש גם את היחס האישי. מהרגע שרפואה נכנס לתפקיד הוא עורך שיחות אישיות רבות וממוקדות עם שחקנים. לפני המשחק נגד הפועל חיפה לקח רפואה לשיחה אישית את השחקנים מקבוצת הנוער, שהוקפצו לקבוצה הבוגרת והיו צריכים לפתוח בהרכב בעקבות גל ההדבקות בקורונה ופציעות. "תשחקו כמו שאתם רגילים, אל תפחדו לעשות טעויות", אמר המאמן לעומר סניור, אור ישראלוב ושגיא גניס.

בנושא אחר נכתב כי הסיכוי שיגיע חיזוק בינואר הוא לא גבוה. בין היתר לוסיו לא מסכים לעזוב ואי אפשר להתחזק מבלי להיפרד משחקן סגל, ומעבר לכך - "הסיבה השנייה היא שבהנהלה סבורים שהקבוצה מספיק טובה גם מבלי לחזק אותה, וגורם בהפועל אמר בנושא כי "במקום חיזוק אפשר להעלות שחקנים מהנוער. יש לנו שחקנים מעולים בנוער וראינו שאפשר לתת להם הזדמנות".

אף אחד לא עיוור וחושב שהכל מושלם וברור שהיה לנו הרבה תחת ב-12 מ-12 עכשיו. אפשר גם לקרוא לזה קצת 'כתבת חצר' ועדיין ברור שהשינוי מורגש ולזכותו ייאמר שהקבוצה הייתה במצב מחורבן והסגל רחוק מלהיות שלם. קלינגר עשה 1 מ-9 נגד שלוש הגדולות ופישל בגדול בדרבי. הפעם אנחנו מארחים את מכבי בדרבי, היא לא תבוא בחרא כמו אז, ואת ב"ש שהיא לא ממש מפחידה, מעניין אם נעשה יותר. נגד מכבי חיפה בסמי עופר אין סיכוי.
    לא היה לי ספק שההנהלה תעדיף לחסוך ולא לתת את האקסטרה, לדעתי זה לא סותר. אפשר לחפש חלוץ סביר בליגה בהזדמנות. צעירים זה לא הוקוס-פוקוס. ששחקן צעיר מהנוער, אם הוא באמת כזה בולט - יהיה מחליף במקום יואב תומר לדוגמא. אין באמת משהו יותר טוב משלומי אזולאי?

13. alexshw Member

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

14. Melikson24 Member

כן ופולהאם אחרי ליידנר, וברייטון אחרי אייזן.
    למדו מהאחות הגדולה.

Roma אוהב/ת את זה.
  15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

התמנון האדום.
    איזה כיף שיש חברים בתקשורת.

Roma אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.