חצי גמר ליגת האלופות: מהפך בלתי נתפס לריאל מדריד על סיטי מסדר לה דייט מול ליברפול וקלופ בגמר הגדול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏26/4/22.

1. alexshw Member

למה יותר טובה? כי יש לה גרזן כמו פביניו? יש לסיטי שחקני קישור שיודעים להניע כדור ומתאימים לפילוסופיה. יש להם יותר שחקנים שנותנים גולים. לליברפול יש יותר סקוררים. טעו עם גריליש, היו צריכים שחקן אחר. אבל בניית הסגל שלהם מצוינת.

2. DRORIKO Member

בעקרון זה עובד ככה-המאמן דורש שחקן בפרופיל מסויים שיתאים לשיטה שלו, יושבים כל מיני חנונים במחלקת סקאוטינג שמחפשים שחקן כזה, ואז מראים למאמן דו"ח סקאוטינג של השחקן והוא בוחר אם להביא אותו. אני בספק אם מוריניו למשל עקב אחרי כל משחק של שומורודוב בגנואה לפני שהוא הביא אותו לרומא.

3. SoD Member

ככה עובד גיוס לכל חברת הייטק בסוף, אין סיבה שבכדורגל זה יעבוד אחרת.

4. AE94 Member

תשמעו שמעתי הרבה טענות שאני לא מסכים איתם פה, אבל להגיד שפאבניו לבד שווה יותר מהקישור של סיטי, או שפפ מוציא יותר מהסגל שלו מאשר ליברפול זה באמת תלוש מהמציאות.
    אני לא מזלזל בסגל של ליברפול, אבל כל שחקן שם עבר שיפור עצום תחת קלופ. מאנה וואן דייק שחקנים הרבה יותר טוב מאשר היו בסאותהמפטון, סלאח שחקן הרבה יותר טוב מאשר היה ברומא, פאביניו שחקן יותר טוב מאשר היה במונאקו, רוברטסון שחקן הרבה יותר טוב מאשר היה בהאל סיטי, מאטיפ שחקן הרבה יותר טוב מאשר היה בשאלקה ועוד שחקנים רבים. אין בליברפול שום שחקן שלא עשה שיפור עצום תחת קלופ. תחת כל מאמן סביר אחר שהיה מגיע ב 2015 ליברפול הייתה במקרה הטוב נלחמת היום על כניסה לטופ 4. קלופ בנה קבוצה מדהימה לתפארת, עשה את זה בהדרגה לאורך כמה עונות, השיג תארים, כדורגל מצוין, רכש את השחקנים המתאימים בכסף קטן יחסית, ידע לאושש את הקבוצה מהעונה הבעייתית שנה שעברה בגלל הפציעות. ליברפול מאז הגעתו של קלופ היא הדוגמה מספר 1 אחת לעבודה של מאמן.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. קשר שמאלי Member

הכל נכון. אני לא מזלזל בעבודה של קלופ בליברפול ( לדעתי אני מחזיק ממנו יותר מהאוהדים של ליברפול פה שמשקשקים בכל פעם שאיזה שחקן בכיר שלהם לא פותח בהרכב). אתה מתווכח עם עצמך. קלופ עושה עבודה אדירה בליברפול. עדיין אני חושב שפפ מאמן טוב יותר. וכן שחקני הקישור של סיטי יכולים לצחצח לפאביניו. פאביניו הקשר האחורי הכי שלם שיש כיום. מפלצת פיזית וטכנית, ומנהיג.
    אתה זוכר שקלופ עם אליפות אחת בליברפול, כן? הטיעונים על הכסף לא רלוונטים. והניסיונות להציג את ליברפול כמועודון עני הם פאתטים. בליברפול לא מחסירים מקלופ כלום.
    מכבי תל אביב הרבה יותר עשירה ממכבי חיפה, ושנינו יודעים מה הציפיות שלך בכל עונה מברק בכר במכבי חיפה . ובצדק.

נערך לאחרונה ב: ‏6/5/22
  6. DRORIKO Member

נכון, אבל יש לך הגבלת זרים שמצמצמת את זה. ברגע שכמעט כל הישראלים בליגה לא מספיק טובים לקבוצת צמרת האליפות מוכרעת על פגיעה בזרים/מחלקת הנוער. חיפה פגעה עם שרי ומוחמד ששדרגו את הקבוצה, מכבי לא פגעה עם אף זר. יש גם את עניין אצילי שאם מיטש לא היה זורק אותו ״מטעמי ערכים״ לך תדע מה היה מאזן הכוחות היום. אם מכבי היתה יכולה להביא 15 זרים ואם היא היתה משפרת מערך הסקאוטינג שלה(ויש לה כסף לזה) לחיפה היה הרבה הרבה יותר קשה לקחת ממנה אליפות.

7. AE94 Member

בהשוואה לסיטי ליברפול מועדון עני, זה נתון פתיחה שאי אפשר להתעלם ממנו. פאביניו קשר אחורי מעולה, אבל ממש לא חושב שהוא רואה הרכב בסיטי, רודרי טוב ממנו וגם בהרבה משחקים ישירים מול סיטי הקישור ההתקפי של סיטי - דה בריינה, גונדואן וסילבה די ביטלו אותו בלי בעיה. בעיניי דווקא הקישור של סיטי הוא החלק הכי חזק שלהם ומבחינתי הרביעייה של רודרי, דה בריינה, סילבה וגונדואן הם קישור אדיר ברמה היסטורית.

8. Ever Banega Member

אני לא אכנס עכשיו להשןואה של שחקן על שחקן כי כן עשיתי את זה עם עצמי בראש בכל אחת צהעונות האחרונות לכן אנחנו כנראה פשוט לא נגיע להסכמה. אני רק אגיד שלדעתי פאביניו-טיאגו-הנדרסון זה קישור פסיכי וזה נכון שטיאגו התחיל חלש אבל דיברתי על איכות הסגל ולא על האיכות בפועל כי אז כל הדיון הזה מאבד את כל המשמעות שלו.

אגב אני לגמרי חושב שלפפ יש אחריות בזה שההתקפה שלו מורכבת משחקנים נחמדים ולא יותר מזה. ואני גם נותן קרדיט על רכישות מסוימות של קלופ. אבל זה כבר דיון אחר, אני דיברתי נטו על האיכות בין הסגלים ולא מעבר.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  9. קשר שמאלי Member

מועדון עני שרכש שוער ובלם בסכומי שיא באותה תקופה
    75 מיליון ליש''ט על ואן דייק ו75 מיליון ליש''ט על אליסון. גם ז'וטה, פאביניו, דיאז, קייטה, קונטה, צ'מברליין, טיאגו ועוד לא הגיעו בחינם. עזוב אותי מהבכיינות של האוהדים שלהם. הם מזכירים לי את אוהדי הפועל תל אביב.

ליברפול רכשה בלם ב-75 מיליון ליש"ט - שיא לשחקן הגנה
    השוער היקר בהיסטוריה: אליסון חתם בליברפול

מסכן יורגן שלנו. לא נותנים לו כסף לרכש

נערך לאחרונה ב: ‏6/5/22
  10. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אם נזרום איתך ונניח בצד את העובדה שהוא איבד את השחקן הכי טוב שלו כדי לממן את זה (פפ אי פעם שמע על דבר כזה, לאבד שחקן שלא מבחירה שלו?), זה עדיין סדרי גודל אחרים לגמרי ממה שקורה בסיטי. עצם העובדה שהרכישות האלה ראויות לציון בעינייך מספרת הכל - בסיטי רוכשים שחקן ב100 מליון ליש"ט שלא ממש משתלב והופך לדמות די שולית בסגל ואף אחד לא שומע או מדבר על זה בכלל, החיים ממשיכים כסדרם. זו מנצ'סטר סיטי. אוי אם לקלופ היה לוקסוס כזה לפספס את המטרה ברכישות ענק כאלה.

אלוהים יודע איפה ליברפול הייתה אם אחת מהרכישות האלה שציינת לא הייתה בול פגיעה. אצל פפ? לא נורא, מחכים עוד 2 כאלה על הספסל ובקיץ הבא ננסה שוב.
    מגוחך ומביך בכלל להשוות בין השתיים במובן הזה. לפפ יש את התנאים הכי נוחים שהיו למאמן כדורגל בהיסטוריה. מרווח הטעויות שלו בערך אינסופי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. קשר שמאלי Member

כן ברור מכרו את קוטיניו רק כדי לממן עסקה אחרת. רצו אותו אבל מכרו אותו.
    סיפורים שאוהדים מספרים לעצמם

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין שהקונספט של "השחקן הכי טוב שלך רוצה ודורש לעזוב כי מציעים לו תנאים טובים יותר במקום אחר" הוא זר לך.
    זה בסדר, גם לפפ הוא זר. לצערם של בני התמותה שהם 99% ממאמני הכדורגל בעולם שלא בוחרים באופן בלעדי לעבוד רק במועדונים שנמצאים בצמרת שרשרת המזון, זה חלק מהמציאות בענף.

oranfu ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  13. Lebron Member

Comparing Klopp and Guardiola's net spend at Liverpool and Man City

ליברפול אולי לא ענייה, אבל תראה את הפערים בנט ספנד בין שתי הקבוצות.

גם אם אתה חושב שפפ מאמן טוב יותר, אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שהוא מקבל הרבה יותר משאבים כדי לבנות קבוצה בצלמו.

כמו שאמרו פה, לקלופ אין את הפריווילגיה ליפול ברכש יקר, לפפ דווקא יש.

בהתחשב בנקודת הפתיחה ובפער במשאבים של שני המאמנים בקבוצות, העבודה של קלופ הרבה יותר מרשימה.

oranfu ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  14. קשר שמאלי Member

לשני המועדונים לא חסר כסף. קלופ בנה קבוצה בצלמו. יש לו עומק ואיכות בכל עמדה במגרש
    הוא לא יוכל להגיד שהוא הפסיד אליפויות בגלל שליריבה יש יותר כסף

15. Raulito Madridista

https://i.imagesup.co/images2/7be64c55b2925cc9805e71623c122b1b91cda654.Xxx

גם אם מתאמצים קשה לשים לב להבדלים. אליסון ו-ואן דייק הן שתי רכישות היוצאות דופן של ליברפול. אצל סיטי זה פחות או יותר הסטנדרט. במקום השביעי אצל מנצ'סטר סיטי נמצא קווין דה בריינה שעלה 55 מיליון ליש"ט, והוא הגיע ב-2016 אז זה קצת פחות רלוונטי לפפ. מעבר לכך אצל קלופ היה הרבה-הרבה-הרבה יותר מה לתקן אבל ניחא. אני לא אקח את זה למקום של 'קלופ בונה קבוצה טוב יותר'. אול העבודה שלו אבל כן מרשימה יותר ומרווח הטעויות הוא הרבה יותר נמוך. זו השנה הראשונה שהסגל של ליברפול עמוק ודומה לסיטי. בשאר הזמן זה היה בעיקר 11 אלופים וספסל חסר על אף שאוריגי היה פה ושם סופר-סאב.

Lebron ו-Scouser אוהבים את זה.