טלוויזיה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/4/11.

1. Telkiyski Member

תראה פרק אחד בערוץ 24 ותבין שהיום הסדרה הזו לא עוברת חלק אחרי 4 סצינות.
    אין שם סצינה בלי הטרדה מינית של גיא.

ליהי קורנובסקי אוהבת לשחק ווירודאית. אני אוהב אותה.

2. oranfu Member

צופה הרבה האמת.
    ברור לי שיש שם הפקות זולות (לא מבחינת עלות בהכרח), ועדיין "אזהרת מסע" מרגיש לי רע באופן קיצוני.
    אולי בגלל שזה משהו שמתרחש בישראל אז אני יותר מודע למופרכות ולניואנסים.

ליהי קורונובסקי יפה בצורה קיצונית. אני חושב שהיא שחקנית טובה אבל היא כל כך יפה שאני לא בטוח שאני שופט אותה בצורה אובייקטיבית נטו על יכולות המשחק.
    בדומה לגילי איצקוביץ' ששיחקה את מותק מורדכי (סדרה חמודה לגמרי).

3. Telkiyski Member

הכי פאטת באזהרת מסע זה שהם עומדים שם מול המסך שמצלם את המדבר מלמעלה ורואים אנשים ומעלים ספקולציות מי הם ומה הם.

4. oranfu Member

כל פעם שיש איזה צילום בעזה - יש שם הפצצות. כאילו זה עניין שבשגרה.
    הם בורחים מדאעש בסיני אבל החטוף ישר קולט שהם בדרך לעזה ולא לישראל.
    הם נמצאים בבור של משרד הביטחון אבל מדברים בטלפון סלולרי חופשי.
    הם עושים עיסקה להפסיק את ההפצצות בעזה בתמורה לחטופים - אבל מה מונע מישראל לחדש הפצצות רגע אחרי העיסקה? חמאס לא כאלה טיפשים במציאות וספק אם יש איזה ארגון טרור שעד כדי כך מטומטם במציאות.
    השבדית\נורווגית (לא זוכר מה היא) באה לפגוש את שר הביטחון בחניון (של משרד הביטחון אני מניח). בטח היא יכולה להיכנס ולהסתובב שם חופשי...
    שר הביטחון מנהל מו"מ שהוא למעשה בגידה במדינה אבל לא חושב לרגע לבדוק שלא מקליטים אותו. טוויסט שאפשר לראות אותו מגיע מקילומטר.

זה ככה בשלוף.

5. DRORIKO Member

אני שם רגע בצד את הויכוח על התאגיד כן ולא, הכתבה על אמוזה היא חתיכת שיחוק. זאת לא החברה היחידה שמתעסקת בפירמידה, יש עוד הרבה כאלה בישראל, אבל זאת לבטח החברה הכי מעניינת בזכות שני כוכבי הרשת שמייצגים אותה. הכתבה הזאת היא שילוב מושלם של עיתונאות ובידור. הסצנה במשרדים של אמוזה יותר טובה מכל סרט מתוסרט. אז נכון תחקיר הצוללות "קצת" יותר חשוב, אבל בינינו אין שאלה איזה מבין השניים נעדיף לראות(סיונרה אל תענה :) )

אגב זה אותו כתב שתיעד את הלינץ' בבת ים. הוא לא היה רחוק מלקבל כזה בעצמו :)

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  6. סיונרה Member

מבחינתי מדובר בתחקיר שלא עומד בסטנדרטים שערוץ ציבורי צריך לעמוד בהם. כתב שהתאהב בעצמו כלוחם צדק וסימן את החץ סביב המטרה.

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  7. Sturridge Member

לגמרי. פעם ראשונה שאני רואה כתבה מהסוג הזה שהכתב אפילו לא מנסה לפתח דיון מול הנאשם ובמקום זה גורר ישר לשלב הצעקות. וכל זה במשרד של הבנאדם.

פתאום אני מעריך את חיים אתגר.

8. DRORIKO Member

סיונרה דיבר על משהו אחר. הוא טוען שהתחקיר עצמו לא עומד בסטנדרטים עיתונאים. הקטע במשרדים של אמוזה הוא נטו שואו. טרוני בין כה וכה סירב להתראיין.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן תחקיר חשוב, חבל שרק 1.5% רייטינג ייחשפו אליו:(

10. Sturridge Member

זה חלק מהעניין. לא עשוי טוב.

11. סיונרה Member

עשוי כמו תחקיר של סיוון כהן, רק להשיג רייטינג. זה בא ביחד עם סטנדרט עיתונאי.
    הבנאדם מגיע למשרדים שלהם, לא נותן לבחור לענות לשאלות ישר מתחיל לריב איתו, לא מתעניין בכלל במה שיש להם להגיד, והכי גרוע, לא בא לחקור שום דבר, רק לקנות לעצמו שם על חשבון החבר'ה האלו (שאני לא מצליח להבין מה הייתה התוכנית שלהם במידה וחשבו לרמות).
    אשכרה מביאים "מומחה" שקורא להונאה לכאורה שהייתה שם "פירמידה". ככל שזו הונאה - אין במה שקרה שם שום מאפיין של פירמידה. איזה מין מומחה זה?

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך מה שמתואר שם זה לא פונזי? עד עכשיו לא הבנתי מה המוצר שהחברה הזאת מציעה ונשמע שכל משקיע שהרוויח משהו, זה היה על חשבון ההשקעות של משקיעים שנמוכים יותר בפירמידה. נשמע כמו פונזי קלאסי.

13. סיונרה Member

פונזי ופירמידה אלו שני סוגי הונאות. אם יביאו לך לתוכנית טלוויזיה "מומחה לכדורגל" שלא יבין את ההבדל בין מגן ובלם מה תחשוב על התוכנית?
    פונזי - אתה מחפש משקיעים ומבטים להם תשואה גבוהה, ואותה אתה משלם על ידי ההשקעות של המשקיעים הבאים וכן הלאה.
    פירמידה - בפירמידה אין מוצר (בדרך כלל יש מוצר אבל הוא רק למראית עין), כל "משקיע" בפירמידה יכול להרוויח כסף רק על ידי צירוף של משקיעים חדשים, שבתורם יצרפו עוד משקיעים. השיטה שלהם היא בדרך כלל שנגיד חצי מההשקעה של מישהו שצירפת ילך אלייך, וחצי יתחיל לעלות במעלה הסולם, ככה שאתה בעצם מתומרץ שהמשקיעים שצירפת יצרפו עוד אנשים ותקבל כסף בלי להתאמץ (ומכאן השם, פירמידה).
    יש גם עוד אינספור סוגי הונאות. ההבדל ביניהן די ברור, אין שום מאפיין של הונאת פירמידה (שוב, ככל שיש הונאה).
    בוא נגיד שאני מצפה מכתב, במיוחד בערוץ ציבורי, לגשת לתחקיר כזה עם גישה של חקר האמת, ולא של פורנו צקצוקים. מה עם לראיין לקוחות מרוצים, ככל שישנם? מה עם לשאול את הבחור שעכשיו מחליט לפתוח על המעסיק הקודם שלו - מה גורם לך לעשות את זה? כמה כסף הרווחת שם? מה עם לענות על השאלה הכי בסיסית בתחקיר מהסוג הזה: מה הייתה התוכנית? הם תיכננו לברוח מהארץ עם הכסף? מדובר בסופו של דבר באנשים מוכרים.
    עסקים כושלים היו ויהיו, לא כל עסק כושל הוא הונאה. זה בהחלט סיפור טוב ואני מבין למה הוא עושה כל כך הרבה רעש. עם זאת, צריך תחקיר טוב יותר לפני שהורסים עסק של אנשים.

14. DRORIKO Member

קודם כל מה שכתבת מאד מעניין, בלי ציניות. דבר שני, גם אם הכתב נפל בסמנטיקה הוא לא נפל במהות של התחקיר. כי עדיין היתה שם הונאה. הם הבטיחו למשקיעים שלהם קמפיינים ובמקום זה נתנו להם דף באיזה בלוג נידח, כאשר את כל המיליונים הם או השאירו לעצמם או השקיעו בקמפיינים לאמוזה במקום ל"מוצרים" של המשקיעים(מה שזה לא יהיה). אז אל תקרא לזה פירמידה תקרא לזה אליפסה, מה זה חשוב.

חוץ מזה, זה לא נראה לך פסול שאנשים שמציגים את עצמם בסרטונים כמשקיעים בעצם עובדים בחברה? ש"מומחה" להונאות שנתן "הכשר בדץ" לחברה 5 דקות אחרי זה עבר לעבוד אצלה? זה לא נראה לך too fishy?

נערך לאחרונה ב: ‏1/7/21
  15. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אם יש הבדל בין פירמידה לפונזי, קשה להאשים את הכתב כשמומחים בתחום שהוא מראיין מגדירים את זה כפירמידה.
    למיטב זכרוני הוא כן ראיין "לקוחות מרוצים", פשוט התגלה שאלו אנשים שמקורבים לצלחת.

אין לכתב דרך לגלות מה הייתה התוכנית של החברה הזו בלי לפוצץ את הסיפור. מסכים שהחלק שבו הוא הולך "לעמת" אותם היה מביך מאוד מבחינת ההתנהלות של הכתב.
    אם אתה תוהה בעצמך מה הייתה התוכנית שלהם, לך תבדוק על השותף השלישי שם ששכחתי את שמו, שמעתי על חבר של חבר שנפל בהונאה דומה מאוד שלו תחת חברה עם שם אחר, ובית המשפט הוציא את השותף נקי. עושה רושם שהוא מצא שיטה לעשות הונאות כאלה בצורה שתהיה חוקית על הנייר.

השורה התחתונה היא שהייתה כאן הונאה שקופה, אין שום "מוצר" אמיתי בעל ערך שהחברה הזו הציעה(אם יש אתה מוזמן להסביר לי בלי מילים אמורפיות כמו "משפך" ו"קמפיין דיגיטלי"), ובאופן כללי אין שום מוצר בעולם שמחזיר תשואה מובטחת שקרובה למה שהם הבטיחו. לא יודע אם מישל ודניס היו מעורבים בזה מתוך עורמה או מתוך טיפשות והאמת שזה גם לא מעניין אותי, ככה או ככה הם צריכים לשאת באחריות ולהאשים את הכתב ב"הריסת עסק של אנשים" זה מנותק, אין דבר יותר מוסרי מלהתריע על ההונאה הזאת.

מעבר לזה התגובה של מישל ההוא הייתה אלימה ומפחידה, אין לי ספק שאם לא היו שם מצלמות זה היה מתדרדר למשהו גרוע הרבה יותר. רק על זה מקווה שהבן אדם ההזוי הזה יאבד את הטייטל "אושיית רשת".

נערך לאחרונה ב: ‏1/7/21
    LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.