יורו 2020, חצי הגמר (7.7): אנגליה - דנמרק

הנושא בפורום 'פורום יורו 2020' פורסם ע"י Sarek, ‏7/7/21.

1. VAR Member

אם תבטלו את הפנדל תקבלו את הקיצוניות השנייה - המשחק ברחבה יהפוך לג׳ודו פר אקסלן.

אפשר אולי לחשוב על הקטנה של הרחבה באיזה מטר או שניים בקו האורך וקצת יותר בקו הרוחב כדי שעבירות שמזכות בפנדל יהיו באמת באיזור המסוכן. אבל בלי עונש שמרתיע שחקני הגנה פשוט ישתמשו בידיים חופשי כדי לעצור שחקנים. אתם תקבלו עוד קיילינים ואם אתם לא אוהדי יובנטוס, תאמינו לי שזה לא מה שאתם רוצים.

2. LFC-Gerrard1 Member

לגמרי לא מתגונן.
    לא הייתה לי שום בעיה עם השאלה שלך כלל. אני גם אשמח לדעת את התקנון. רק ציינתי למה אני חושב שאף אחד לא דיבר על זה.

החלק השני של ההודעה לא היה מופנה אלייך. אלא לכולם.

3. Telkiyski Member

הפיתרון הכי ריאלי שעולה לי לראש זה בעיטה חופשית לא ישירה מנקודת הפנדל.
    כמובן שאם מדובר במצב של מניעת שער או מצב טוב לשער (שחקן מול שוער נתפס מאחורה וכאלה) - פנדל רגיל.

4. South Boy Member

לא צריך לבטל ולא צריך להשאיר את החוק כמו שהוא, פעם פנדל = הכשלה ברחבה וככה זה היה צריך להישאר.
    מה שהיה אתמול זה בטח שלא הכשלה ברחבה, נמאס כבר לראות שחקנים נופלים מכל דבר ומקבלים פנדל ברמה שהם מחפשים את המגע הקטן שאף אחד לא נפגע ממנו כדי ליפול ולנצל את הלוגיקה המעוותת של אופ"א.
    כל מגע הפך לפנדל, זה פשוט בלתי נסבל.

5. Ever Banega Member

גם הכרעה בפנדלים זה חוק נוראי לדעתי. אני הייתי עושה שבתום 120 דקות כל השחקנים שפתחו את המשחק מתחלפים ומשחקים עוד 30-40 דקות.

VAR אוהב/ת את זה.
  6. רוברטו באגיו31 Member

צריך לעשות הפרדה בין עבירה במתכוון לבין עבירות רכות שנעשו בטעות .
    בנוסף : אם העבירה לא השפיעה על מהלך המשחק, אסור לתת פנדל .
    היה מקרה ביורו הזה שהכדור כבר היה מחוץ לרגליים של השחקן ומחוץ למגרש, ואז נעשתה עבירה והשופט נתן פנדל .

עוד בעיה היא עם נגיעות יד. החוק לא ברור ולא אחיד.

יש טעם נפגם בהחלטות שיפוט מוטעות בתקופה שבה יש מערכת ווידאו שהייתה אמורה לעזור לעשות צדק, בפועל קרה בדיוק הפוך .

יש לי הרגשה רעה שגם הגמר יוכרע לטובת אנגליה בעזרת השיפוט הביתי .

אגב, באמת יהיו רק 1000 איטלקים בגמר ?? אם זה נכון, זה חוסר ספורטיביות מזעזע .

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  7. Sturridge Member

כמה ברברת מביכה על דבר מאוד פשוט- ביורו החליטו שה- VAR מתערב במקרים סופר קיצוניים. החלטה מטופשת כמובן כי במצב הזה סטרלינג היה צריך להיות לבד ברדיוס רחבה כדי שיבטלו, אבל זה ככה לכל אורך הטורניר, בכל משחק עם כל נבחרת.

מכור? מוזמנים לחפש מתי ה- VAR התנהג שונה עם נבחרת אחרת. זה בדיוק כמו הפנדלים שצרפת ופורטוגל קיבלו במשחק שלהן, או בלגיה נגד איטליה, או הפנדל של ברונו שלא ניתן כי השופט לא שרק. בכל המקרים זרמו עם השופט כי ככה הוחלט.

שוב, הטעות היא כבר שם.

prica9 אוהב/ת את זה.
  8. Telkiyski Member

כל הפנדלים שציינת הם הרבה יותר פנדל מהפשוט שום דבר שהיה אתמול בדקה 102

9. South Boy Member

אז למה יש VAR אם הם זורמים עם טעויות של שופטים? תבטלו את החרא הזה ולא יהיה למי לבוא בתלונות, תמיד יהיה אפשר לשלוף את תירוץ ה"גם השופט הוא בן אדם ובני אדם טועים". זה לא צורם ששופטים טועים כמו שצורם שגם בעזרת עזרים טכנולוגיים שלא טועים אף פעם ולא משאירים מקום לספק עדיין טועים.
    לא מדובר במקרה גבולי, לא מדובר במקרה שניתן לפרשנות, זה פשוט הדבר הכי רחוק מפנדל שיכול להיות וזה נולד בגלל המדיניות המופרכת של אופ"א. שופטים צריכים סיבה אחת לשרוק ומאידך אלף ואחת סיבות כדי לבטל החלטה באמצעות VAR, זה פשוט לא אמור לעבוד ככה.
    והבעיה הכי גדולה שזה קורה פשוט בכל משחק, פנדלים מובהקים לא זוכים לשריקות ופנדלים פשוט מדומיינים נשרקים בקלות בלתי נסבלת בזמן שלבטל אותם זאת משימה בלתי אפשרית גם אם אין בכלל מקום לטעות.
    זה דבר אחד לא לדעת לנצל את יתרונות ה-VAR, אבל לגרום יותר נזק למשחק זה פשוט משהו שצריך כישרון מאוד מיוחד כדי לגרום לו לקרות.

oranfu, אמיר ע ו-רוברטו באגיו31 אוהבים את זה.
  10. alexshw Member

המלכה תבוא לגמר?

11. Telkiyski Member

לחצה יד למוכר גם בגמר הקודם באצטדיון
    הפעם תלחץ יד לשופט
    https://editorial.uefa.com/resources/025e-0f9e56202177-e0fcc7ddd31a-1000/format/wide2/germany_v_czech_republic_-_final_european_championship_1996.Xxx

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפורמט הזה גם ממש לא יותר מרגש, להפך. כל הכיף בטורנירים האלה זה שכל מחנות האוהדים נפגשים במדינה אחד, ושאם אוהד רוצה הוא יכול לנסוע לראות את כל המשחקים של הנבחרת שלו. מעבר לשחקנים עצמם, גם אוהד של בלגיה(למשל) שרצה ללכת לכל המשחקים היה צריך לטוס לרוסיה, משם לדנמרק, משם חזרה לרוסיה, משם לספרד, משם לגרמניה ואם בלגיה הייתה עוברת את איטליה, אז משם לאנגליה.

במזל יצא שעכשיו קורונה וזה אז הבעיה הזו לא הורגשה, אבל זה פורמט גרוע מאוד שמקווה שלא יחזרו עליו בחיים.

oranfu ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  13. VAR Member

מרגש במובן שיש לך קבוצה ביתית כמעט בכל משחק וכתוצאה מכך הרבה יותר קהל שגם יותר מעורב רגשית במשחק. בפורמט הרגיל יש לך הרבה יותר מידי משחקים שלא מעניינים אף אחד ומרגישים את זה באווירה.

לדוגמה אם נניח שאיטליה מארחת בפורמט הרגיל, משחק בין סקוטלנד לצ׳כיה היה פצצת שיעמום חסרת עניין, אבל בפורמט הנוכחי הוא נערך בסקוטלנד והקהל הורגש הרבה יותר.

מעבר לכך, לא מוצא שום יתרון, והעניין עם המרחק האווירי שנבחרות צריכות לעבור בהחלט יכול להשפיע על ההופעות שלהן. לדעתי צריך להפגש באמצע - שלכל בית תהיה מארחת אחת שכל המשחקים ישוחקו אצלה, החל משלב הנוקאאוט כל המשחקים נערכים במקום אחד ספציפי עד הסוף.

נערך לאחרונה ב: ‏8/7/21
  14. סיונרה Member

אלא אם יש לך תוכנית להחליף גם את האוהדים, זה סבל שלא יתואר. ההארכות האלו מתישות לחלוטין, לא שאני מציע משהו טוב יותר, אבל עדיף לא להחמיר את המצב.

15. Ever Banega Member

סבל? אני לא מסכים אני מת על הארכות, זה סופר מותח.
    אגב בטניס משחק יכול לקחת גם כפול זמן.