יש לנו עולה ראשונה לגמר: אורוגואי!

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י idans10, ‏19/7/11.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לא אוהב להודות בזה, אבל לצערי אתה צודק. גם לדעתי הן הכי טובות היום בדרא"מ http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/11
  2. cazzo Il Capocuoco

יש מעט מאוד דמיון בין פרו הנוכחית ליוון של 2004, רק שיוון של אז הייתה נבחרת הגנתית במאה אחוז שתוכנית המשחק שלה הייתה מאוד ברורה, לבלום את ניסיונות ההתקפה של היריב ולפגוע בכדור גובה, בדרך במצבים נייחים. אם זה לא היה חאריסטאס, זה היה בדרך כלל זה היה מישהו שבא מאחורה.

בפרו אני לא רואה את זה, והמערך שמארקאריאן הציב ומציב יותר התקפי ומזה של ראהגל, למה יש כלים התקפיים, כמו גררו, צ'ירוקה, וארגאס...השאלה גם אם ה"אירופאים" האחרים היו משחקים באכפתיות.

אורוגוואי עשתה את שלה, משחק לא ענק שלהם, אבל מספיק אגרסיביות ומספיק רצון היה. פורלאן כדי להקיף את הקטור סקארונה יצטרך לחכות לאיזה משחק ידידות, כי הוא לא פוגע (מעניין, אבל הסלסטה לא הבקיעו במצב נייח) ועדיף באמת שלמען הקבוצה יחבר בין הקישור לבין סוארס במערך הנוכחי, בו קאבאני לא נמצא. בינתיים, אלבארו פריירה ודייגו לוגאנו הם המצטיינים בטורניר מבחינתי, נראה אם זה ימשיך גם ביום ראשון.

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/11
  3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ההקבלה כמובן שלא זהה, כי פרו בכל זאת ניסתה לתקוף בחלק ממשחקיה, אבל בגדול ולא מדובר רק בפרו, למעט אורוגואי כל הנבחרות נשלטו כמעט לחלוטין ע"י היריבות ורק הגנה סופר חזקה מנעה מהם להפסיד את המשחק אחרי 90 דקות. פרו היתה צריכה את ההארכה וטעויות של נקו, פאראגואי הגיעה עד לפנדלים עם הלשון בחוץ ולונצואלה שיחקה אלילת המזל...אבל זה לא מעניין, הן בסופו של דבר בחצי הגמר וזה מה שקובע.

4. itay7 Member

אמנם פרו עשו מעל ומעבר, אבל זה עדיין הפסד מאוד כואב ומרגיז. פרננדס עשה טעות כבר במחצית השנייה, ואז גם בגול, עם כי אני חייב להגיד שלדעתי הוא לא הדף את זה כ"כ רע, סוארס הבקיע מזווית כמעט בלתי אפשרית כי הוא חלוץ גדול, וההגנה הייתה אמורה להשאיר אותו באופסייד, אבל קרמונה שבר את הקו, כפי שעשה גם בשער השני, ובכלל היה לו משחק רע מאוד. אני די בטוח שזה היה נראה אחרת אם רבורדו היה כשיר, אבל אין מה לעשות, השחקנים לא מורגלים לכ"כ הרבה משחקים בזמן קצר וזה גם גרם לפציעות וגם במגרש ראו את זה.

אני לא כ"כ מבין את ההחלטה של מארקאריאן להפוך את וארגאס לחלוץ ולפתוח עם 4-4-2, לאחר שה-4-3-3 או 4-5-1 שהיה ברוב המשחקים הוכיח את עצמו טוב מאוד. אני מבין שהוא רוצה לתת במה ליוטום, אבל הוא לא הראה שיש לו את זה, והיה מקום לשחק עם לובאתון או גווארה מתחילת המשחק, ולהמשיך בקו הקבוע.

בכל זאת אני חייב מילה אחת על השופט, שהיה חייב להוציא אדום ללוגאנו, מה שכנראה היה משנה את המשחק. נכון שאורוגוואי היו יותר טובים וניצחו בצדק, אבל עדיין מרגיז הקלות שהאדום נשלף כנגד פרו לעומת האיפוק מול הסלסטה. הגיע הזמן שהשיפוט יהיה יותר מאוזן, גם במשחק מול צ'ילה הבלנקירוחה סבלו מהשיפוט.

כל הכבוד לשחקנים שנלחמו עד הרגע האחרון, אפילו בפיגור שני שערים ובחיסרון מספרי. אמנם פרו שיחקו הגנתי אבל אני לא חושב שיש מקום להשוואה עם יוון, ובכל מקרה במוקדמות עם פארפאן, רמירס, סמבראנו ופיסארו הסיפור ייראה שונה, והבנלקירוחה הראתה שהיא יכולה להעפיל למונדיאל, שזו המטרה הגדולה של עידן מארקאריאן.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מגיע כל הכבוד למארקאריאן ולשחקנים שעשו מעל ומעבר למצופה. לפרו של מארקאריאן יש עתיד גדול מאוד ודווקא מתאים לי קצת לשנות אווירה במוקדמות. שפאראגואי, ואורוגואי ינוחו קצת, פרו וקולומביה יתחלפו איתן ויעפילו יחד עם צ'ילה. שארגנטינה תלך לפלייאוף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx wishful thinking

6. itay7 Member

איזה מבאס עכשיו לחכות עד אוקטובר, טוב האמת שיש משחק על מקום שלישי באמצע, אבל כולם כבר מחכים למשחק הרשמי הראשון באצטדיון הלאומי המחודש, ויותר מזה, למשחק במחזור השני...

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הסלסטה לא יודעים לשחק שהם פייבוריטים ושהם שולטים בכדור והתנהלות המשחק, ראו את זה בעיקר במחצית הראשונה, אפילו קיוויתי שגארגאנו יורחק כי האמנתי שזה יתרום למטרה האורוגוואית שהפרואנים ינסו לשלוט בכדור יותר ואורוגוואי תשחק על מתפרצות. אבל בסוף הסתדרו גם בלי זה.

משחק ענק של פאליטו פריירה, בכל מקום במגרש והפעם גם מדויק למדי. סוארס עשה את העבודה שלו מצוין, מקסי פריירה בלט בחצי השני בעיקר אחרי השינוי הטקטי שביצע טאבארס שאפשר לו לתקוף יותר, קואטס חיפה מצוין והראה טיימינג אדיר וריוס היה ביום עבודה טוב מאוד כהרגלו. השאר היו בסדר, מי יותר ומי פחות, כשהאכזבה היא מפורלאן שבלי קשר ליובש שיחק הרבה פחות טוב מאשר במשחקים הקודמים. בהם שיחק טוב גם מבלי לכבוש.

אני לא אוהב את ההרכב הזה, הוא מוגבל מדי, אבל עם הצלחות לא מתווכחים וטאבארס בהחלט מצליח. מרחק משחק אחד מלהיות הנבחרת הדרא"מ הכי מוצלחת בהיסטוריה של אליפות היבשת\הקופה אמריקה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

איתי, לדעתי האדום לפרו לא נשלף בקלות יוצאת דופן. למרות שבמהות המקרים דומים מאוד, היה הבדל לא קטן. במקרה של וארגאס הוא לא ניסה בכלל להסוות את זה כחלק מתיקול לגיטימי כלשהו ועשה את זה בלי קשר לכלום מטר מהשופט בצורה חסרת אחריות. לוגאנו, כהרגלו, הסווה את המרפק בניסיון לנגוח את הכדור לכאורה, במה שנראה כחלק מהמשחק. לא היה פה עניין של שופט שהעדיף\קיפח מישהי, היה פה שחקן מנוסה שיודע לעשות את הטריקים המלוכלכים היטב ושחקן טיפש שאיבד את הראש.

שישרפו כבר את כר הדשא הזה, עוד משחק אחד (מקום 3) וגמרנו עם הגועל נפש הזה...