להתראות מונדיאל - שלב הסיכומים

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י Raulito, ‏16/7/18.

1. wings Member

קצר בזמן אז רק הערה לגבי ה VAR. אחד הדברים החיוביים זה שיש הרבה פחות תפיסות ברחבה בכדורים נייחים. מדהים היה לראות כמה מצבים נייחים שאף אחד לא תופס אף אחד. לא זכור לי במשחקים גדולים לפני. כל הנושא של התפיסות זה תחום אפור לגמרי ועדיין יש בעיות. אבל השתפר מאוד.

2. wings Member

לא חו
    אני מסכים שבלגיה לא נבחרת מאוד חזקה. יש שם משהו לא מאוזן הגנתית ויפן וברזיל חשפו את זה. מה גם אני לא מחזיק יותר מדי מלוקאקו שבקושי יודע לעצור כדור )כן אני יודע שלפעמים הוא עושה מהלכים גדולים(. מצד שני יש שם כמה גאוני כדורגל וההתקפות המתפרצות שלהם היו תענוג. מול אנגליה היתה להם התקפה אדירה שכמעט הסתיימה באחד השערים היפים בתולדות המונדיאלים. מבחינתי מדובר בנבחרת הכי כיפית לצפיה.

3. גלץ Member

גם אני נהנתי מבלגיה. זאת גם הנבחרת שהכי הקשתה על צרפת.
    בלגיה-צרפת היה המשחק הכי טוב בטורניר לטעמי.

4. אהרון Member

לראשונה כאן .
    ראשית תודה על הכל היה בהחלט פורה לקרוא אתכם.
    1.סיכום המונדיאל .
    היה טורניר איכותי מאד ביחס לנבחרות . בגדול זה הפורמט המעודף ומצער אותי פורמט ה 48 נבחרות (מישהו יודע איך זה יראה ?האם 16 בתים של 3 קבוצות ושתי עולות לנוקאאוט של 5 סיבובים ? או 12 בתים של 4 קבוצות ו 4 עולות שניות הכי טובות ? ).
    מונדיאל טוב מאד עם טעם של עוד .
    לא המונדיאל הטוב ביותר ראיתי החל ממונדיאל 86 (עם נגיעות ל 82 )
    86 בכמה רמות מעל (וגם 82 ) אך מאז 90 יש מצב שזה הטוב ביותר.

2. ההתרשמות
    בגדול ההתרשמות חיובית אך לעיתים השופטים נדחקים לפינה ולא מפעילים את חוק ההיגיון זה בלט בגמר בעבר שופט לא היה שורק ליד והוא כאילו נאנס לשפוט ליד למרות שלא היה שום איום .אני מאמין שההמשך יוביל גם לשינוי החוקה בכדי להמעיט הכרעות בפנדלים גבוליים ולא מחייבי המציאו.

3.הנבחרת המצטיינת .
    נגיד זאת כך הנבחרת החזקה שזכתה לבסוף היא צרפת אך איני בטוח שהם היו עוברים את ברזיל שב 8/10 מפגשים היו עוברים את הבלגים.

4. המאכזבת ללא ספק גרמניה אחריה ארגנטינה

5 המפתיעה
    קרואטיה שכן הייתה הסוס השחור בתקופתי להיות כזה עד הגמר וגם אז שיחקה התקפי בניגוד לסוסים שחורים מהעבר שעצרו לכל היותר בחצי הגמר ( פולין 82 ,בלגיה 86 ,שבדיה ובולגריה 94 ,קרואטיה 98 ,טורקיה וקוריאה 02 ובמידת מה אורוגוואי 2010 ).

6.. השחקן המצטיין
    .בגדול לא היה כזה אני הייתי הולך עדיין על מודריץ קצת לפני גרייזמן והזרד .
    המצטיין הצרפתי ללא ספק גריזמן פחות מבריק יותר יעיל מאמפבה (מעורבות בשער לפחות בכל שלב בנוקאאוט )
    הייתי מציין גם את קוטיניו מברזיל כנציג מודחות הרבע את שמייכל ומינה כנציג מודחות השמינית ומין (קוריאה כנציג מודחות הבתים)
    אגב זו תופעה ידועה איני זוכר הרבה מצטיינים של ממש בטורנירים על רגל אחת מאז 86
    86 דייגו
    02 רונאלדו (שלא זכה בתואר הרשמי).
    06 זיזו (זכה אך הרס הכל בגמר).
    2018 ? אולי גם רובן היה ברמה הזו (לא זכה בתואר).

7. המאכזב
    דה חאה לפני מסי וגם לבנדובסקי ממשיך לאכזב במקומותגדולים כמו גמר אלופות וטורנירים חשובים.
    הסיבה שדה חאה ראשון כי לא היה עליו את המשקולות של מסי ולכן לכאורה לא הייתה לו סיבה לאכזב.
    המאכזב לאו דווקא בגלל הטורניר כמו ההכרה שכנראה הגדול מכולם בדורנו יוצא בידיים ריקות מגביעי העולם.

8. המשחק
    צרפת ארגנטינה ללא ספק אחריו הגמר גם כי זה גמר .הנאה מיוחדת הייתה לי מקרואטיה רוסיה.

9. השער
    נראה לי שפבאר הכי ייזכר גם פרשיץ בגמר היה שער מרשים מאד בעיני

10.התגלית
    ללא ספק פבאר שהגיע משום מקום (סליחה שטוטגרט ) לא שיחק דקה במוקדמות והדיח מההרכב את סידיבה שהיה שני במספר הדקות במוקדמות של דשאן ( 845 דקות מתוך 900 רק גרייזמן עם 854 דקת לפניו ).

11. המאמן המצטיין
    דאליץ ואחריו המאמן הרוסי צרצסוב.

12. המאמן הכושל
    ללא ספק סמפואלי (כי גרמניה נראת בסדר והייתה שם טעות אסטרטגית בבחירת סגל אבל ארגנטינה הייתה כלום ושום דבר)
    גם היירו כשל מאד.

13. הרגע המרגש שלי
    לא היה רגע אחד
    היה השער של מנדוקיץ בחצי הגמר אחריו השער של רוחו ,השערים של קאבני ,השער של מינה מול אנגליה ,העצירה של שמייכל בפנדל מול קרואטיה בשמינית הגמר בהארכה (לא ידעתי עם מי אני ) ,וכמובן הניצחון הקוראיני המפתיע על גרמניה.
    העצוב ההדחה של ארגנטינה ואז הגול של שאדלי מול יפן הסימפטית
    ההזוי ממש לפני הטורניר הפיטורים של לופטיגי בטורניר עצמו השריקה לפנדל בגמר לפני כן נציין את השערים הרבים בדקות הסיום.
    ההדחה של גרמניה דווקא לקוריאה ,המשחק המוזר של יפן מול פולין והבאסה שלא היה כדאי לנצח בין אנגליה לבלגיה.
    ולסיום ההדחה המפתיעה של ספרד מול רוסיה המארחת .

14 מגמה .
    א
    . הטכנולוגיה כבר כאן
    ב. אחרי עשור הגיע לעולם דור חדש מסי ורונאלדו מורידים את המסך (מצער אך דרכו של עולם ).

15. נבחרת הטורניר
    שוער שמייכל דנמרק ( לפני קורטואה בספסל ..ראויים לציון סובשיץ ולוריס שקצת הרסו לעצמם בגמר).
    בלמים : גודין (הסמל של אורגוואי )
    מינה (3 שערים וטורניר מפתיע )
    מגנים : פרננדס המתאזרח הרוסי שהיה מצוין
    ויאנג אנגליה (אני מניח שתהיה הכי מעוררת מחלוקת אך הגיל ,הניסיון והנחישות עשו לי את זה).
    קישור :
    קאנטה (למעט הגמר האיש החשוב של צרפת בקישור )
    מודריץ (שחקן הטורניר שלי למרות שנחלש שזה טבעי בגילו בטורניר מפרך לדעתי שחקן השדה ששיחק הכי הרבה דקות מונדיאל אי פעם)
    הזאר (היה מדהים )
    קוטיניו (האיש של ברזיל כיף של שחקן )
    חלוצים.
    גרייזמן (הכי יעיל )
    אמפבה (הכי מבריק)
    ספסל .
    קורטואה (הכי יציב אחרי שמייכל)
    וראן (היחיד ששיחק את מלוא הדקות באלופת העולם)
    אומטיטי (נפלא)
    פאבר (התגלית)
    הרננדס (גם הוא כולה בן 22 אחת משש צרפתים כמו שלישיית ההגנה שלפניו ששיחקה את כל הנוקאאוט באלופת העולם)
    פרשיץ (איזה טורניר נפלא איזה שער נפלא בגמר)
    ראקיטיץ (עוד אחד מהקישור הקרואטי הנפלא)
    קאסמירו (יכול להיות שאם לא היה מוצהב כל ההיסטוריה הייתה שונה לחלוטין )
    פוגבה ( לא יציב אך חתיכת שחקן )
    מנדוקיץ (שחקן של משחקים גדולים שער בחצי הגמר שער בגמר ..בעצם צמד ...הבקיע גם פעמיים בגמר אלופות הלב של קרואטיה)
    קאבני (נפצע בעיתוי הכי רע שיש).
    ראויים לציון מיוחד.
    שוערים

סובשיץ ,לוריס ,פיקפורד .
    הגנה
    גרינקוויסט ,אגנשביץ ,וורסאליקו ,טרייאפר ,לוברן ווידה.
    קישור .
    מין (קוריאה) ,דה בריינה ,אריקסן ,צירשב (רוסיה)
    חלוצים
    רונאלדו ,דזיובה (רוסיה) ,קיין ,לוקקו וקוסטה.

הקטגוריה המוספת שלי הוותיק .
    אני בוחר בקטגוריה של הוותיק (מעל 32 לצורך העניין ) כי בטורניר שכזה יש ערך רב לניסיון והוא לא רק כח העולה של הצעירים מה עוד שלאחר עונה מפרכת שכזו קשה מאד לשחק בקיץ.
    כמובן שהוותיק המצטיין הוא מודריץ אך אם הוא נבחר כבר למצטיין הכללי אז הייתי בוחר באנגשביץ בן 39 מרוסיה עם טורניר מצויין (גם אם מפוקפק) כמובן שגם יאנג מאנגליה במועמדים היה חסר לי אלבס שנפצע ולא בא .

שוב תודה רבה לכם על עבודה נהדרת ניפגש בשמחות.

ofir, idans10, Roma ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  5. גלץ Member

@אהרון כתיבה נפלאה.
    וברוך הבא!

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/18
  6. cheddar Member

המשחק
    ברזיל - בלגיה היה משחק מצויין.

גלץ אוהב/ת את זה.
  7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

במסגרת הטרלת הדיון אני אני טוען שסיטי זה הפלופ של המונדיאל. הכי הרבה נציגים, אבל חוץ מהג'ינג'י אף אחד לא יצא טוב.

8. robertocarlos.m Member

הנבחרת שלי-
    קורטואה
    לוקאס הרננדז-וראן-גודין-וארסליקו
    מודריץ׳-קאנטה-פוגבה
    קוטיניו-גריזמן-אמבפה

9. DRORIKO Member

ארגנטינה אמנם עשתה בושות במונדיאל אבל יש ארגנטינאי אחד שיכול לצאת גאה-דייגו סימאונה, 4 משחקניו מופיעים קבוע בהרכבי המונדיאל, בנוסף אליהם נמצא בשער אקס אתלטיקו, גם הוא פרץ אצל צ'ולו.

10. robertocarlos.m Member

מאמן על. עדיף לארגנטינה לתת לו להתחיל לבנות את הנבחרת מחדש...
    לפי מה שהבנתי הוא לא רוצה להיות שם כל עוד מסי קובע את סדר העניינים.

11. wings Member

ממש לא מסכים שגריזמן יותר יעיל מאמבפה.
    מול ארגנטינה? כל מילה נוספת מיותרת.
    בחצי מול בלגיה? רק במחצית הראשונה אמבפה נתן שלשה כדורים גדולים לגול שז'ירו המיותר לא עשה איתם כלום.
    בגמר מול קרואטיה? עשה את הפריצה שהובילה לגול השלישי והבקיע את הרביעי.

אם לא הפנדלים והמצבים הנייחים )שגריזמן לא איזה מומחה גדול בהם, הרבה שחקנים אחרים בצרפת היו יכולים להחליף אותו( האפקטיביות של גריזמן היתה יורדת פלאים.

גריזמן עושה הגנה וטוב בלהחזיק בכדור אבל הוא לא שחקן שמייצר מצבים כמו אמבפה ובגלל זה בתור שחקן התקפה הוא פחות יעיל ממנו.

12. אהרון Member

קוסלייני היה בתוכניות עד הפציעה שכן הוא פתח ברוב המשחקים במוקדמות ולמעשה היה הבלם הראשון עם 720 דקות לפני וראן (630 ) ואומטיטי (450 ).
    לא בטוח שאיתו הם לא היו זוכים

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  13. אהרון Member

תודה רבה : ברוך הנמצא !

14. DRORIKO Member

קוסלייני של הנבחרת זה לא קוסלייני של ארסנל(גם בגלל שונגר שם זין על הגנה) ביורו האחרון למשל קוסלייני נתן טורניר ענק. עם זאת אומטיטי נכנס היטב לנעליו, אמנם התחיל את הטורניר בצורה מהוססת אבל לאט לאט נכנס לעניינים. בגמר נתן משחק גדול.

15. Raulito Madridista

סיכום המונדיאל שלי:

חודש מטורף, שאפילו מחזיר אותך לילדות באופן מסוים גם בלי לאסוף סופרגול, הרבה משחקים שלא הייתי רואה בחיים אלא אם כן יש את הטייטל 'מונדיאל' - ריתקו אותי למסך ואני חושב שנהיה כנים והגדול שבהם עם הכותרת הזו - אנגליה-קרואטיה. המונדיאל התחיל מגומגם, הפריעה לי 'ההגרלה' ושיטת המשחקים - צד אחד קשוח מאוד וצד אחד מאפשר לנבחרת האנגלית הזו להגיע לחצי הגמר למשל, אני לא אוהב גם שיש הרבה מאוד הפתעות, היו קצת יותר מדי פנדלים, גולים נייחים ושערים עצמיים, אבל היו דרמות והמונדיאל כנראה עם יורו 2008 הוא טורניר הנבחרות הגדול בעשור האחרון, וזה כדורגל נבחרות כנראה.

הנבחרת היחידה אולי שכן אפשר היה וצריך לדרוש ממנה להיות טובה יותר היא צרפת בהתאם לאיכות השחקנים שלה שהיא בלתי-נגמרת אבל דשאן הביא את הגביע וכך אין תלונות למרות שליבי הלך עם קרואטיה שנותרה עם הלשון בחוץ אחרי כל ההארכות ושיחקה מצוין.
    לגבי הפנדלים כבר כתבתי שכמה שזה לא הוגן, זה מעמד מרגש ומחזק לקבוצה, אנחנו בתיכון חדש בהרצליה מתרגשים מהפנדלים אחרי 1:1 בתום משחק של 7 דק', אז תארו לכם מה זה לבעוט ברבע גמר מונדיאל וכן-הלאה.

נבחרת הטורניר: קורטואה| טריפייר, גראנקוויץ', גודין, לוקאס הרננדס| קאנטה, לוקה מודריץ', האזרד| אמבפה, גריזמן ולוקאקו

ניסיתי לגוון בין הנבחרות, לכן טריפייר ולא מונייר למשל, חיפשתי את האנדרדוג. גריזמן תרם מספקים והקריב מעצמו למרות שאני לא עף עליו כמו אחרים. הארי קיין איכזב אותי כשרמת הקושי עלתה.

הנבחרת המצטיינת: אבחר בצרפת כמובן, אלופת העולם, ואחריהן: קרואטיה ובלגיה, שהוכיחה שלא חייבים להיפטר מהכדור גם אם ניצחה את ברזיל בזכות מתפרצות. כן כמעט מימשה את כל הפוטנציאל שלה.

הנבחרת המאכזבת: אבחר בנבחרת ספרד שהחלה להיות מורעלת עוד לפני שריקת הפתיחה והניעה את הכדור למוות. היירו שינה אך זה לא הספיק. במקום השני - גרמניה.

השחקן המצטיין: לוקה מודריץ', 3 פעמים נבחר ל-MVP, עשה הכל עבור הנבחרת גם כששפך לאגר, יזכרו אותו לכל החיים בקרואטיה. במקום השני: האזרד. שלישי: אמבפה וקאנטה.

המשחק הטוב ביותר: אני חושב שצרפת נגד ארגנטינה זה שם גדול, 7 שערים היו שם ולמרות אובר בלאגן - אבחר בו. אני מאוד נהנתי גם ב-2:1 של בלגיה על ברזיל.

הרגע ההזוי: היו כל-כך הרבה, ככה בשלוף: סמפאולי מבקש אישור ממסי להכניס את אגווארו; לוריס עושה קאריוס; הצלם של קרואטיה נופל איתם בחגיגות; ובעיקר בטשוואי שבועט את הכדור בחוזקה לשער אחרי שהנבחרת שלו הבקיעה - וזה פוגע לו בפרצוף.