ליברפול 2020/2021- לא מגנים על התואר, תוקפים אותו שוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Rushie, ‏27/10/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oranfu Member

מסכים לגבי הנקודה האחרונה על טיאגו.
    במידה מסוימת הוא שחקן של לוקסוס. הוא לא שחקן שיגיע לקבוצה חלשה ויהפוך אותה לאיכותית.
    אבל שימו אותו בקבוצה חזקה והוא לוקח אותה כמה רמות למעלה.

תנסו להיזכר במחצית שלו נגד צ'לסי, לפני שהתחרבנה לנו העונה עם פציעות.
    רק 45 דקות אז כמובן שאי אפשר מזה להסיק יותר מדי, אבל איך זה נראה אז כשמאחוריו היתה הגנה של פרמיירליג ולצידו היה קישור ברמה? כזכור לי היתה התלהבות רבה מצד כולם.

לגבי חמישי, לדעתי אסור לפאביניו לזוז מהקישור אבל לעלות שם עם וויליאמס ופיליפס זה כמו מראש לעלות בשביל להפסיד.
    גם הגנה של פאביניו ופיליפס שם היא רעה מאוד, אבל הצמד של אתמול זה באמת משהו שאסור שיקרה.
    בקישור עוד איכשהו אפשר לקוות שטיאגו, ווינאלדום וג'ונס\אוקס\מילנר\קייטה יצליחו לעשות עבודה בינונית מינוס.
    בהגנה אין אופציה כזאת.

2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק מול אברטון הוא דווקא זה שאני נאחז בו מבחינת תיאגו. 90 דקות מושלמות, זה גם כמובן לא במקרה המשחק האחרון שנראינו בו באמת טוב העונה פחות או יותר. אני הולך לעשות לו עוד הנחה גדולה מאוד ולהגיד שהוא נראה לי שחקן שמאוד בנוי על הבנת המשחק של הסובבים אותו בקישור. עם פאביניו, קרטיס והנדו, אני רואה צירופים חכמים במרכז שמשחררים לחץ, אני רואה יציאה מתואמת ללחץ מצידו והרבה חטיפות. לעומת זאת כשוויינאלדום ומילנר לידו הוא נראה מסורס, כאילו לא מבין מה לעשות.

בחמישי שיעלה עם וויינאלדום בלם ולא עם פאביניו. האחרון לא צריך לזוז מעמדת ה6 גם אם זה אומר לשחק עם אדריאן בלם. אפילו אתמול למרות שהגיעו ללא מעט מצבים, בעיניי היינו נראים גרוע יותר עם פאביניו במקום וויליאמס. זה השם הראשון בהרכב מבחינתי כרגע וחייב להיות בעמדת הקשר האחורי.

3. Ori8 Member

מה הקשר בין הבנת המשחק של הסובבים אותו לזה שהוא לא מצליח לעשות תאקל אחד סביר? לעבירות המטומטמות שהוא עושה?
    מה הקשר בין ההגנה שמאחוריו לזה שעוד לא ראינו ממנו פס אחד טוב קדימה ששונה ממה שאחרים בקישור עושים אחת ל30 משחקים?
    הוא גרוע מאוד וממחיש את הפערים הבלתי נתפסים בין הקצב בפרמיירליג לקצב בבונדסליגה. הייתי עושה לו את ההנחות שאתם עושים לו אם היה מדובר בשחקן כשיר בן 25. לא כשמדובר בשחקן מאוד פציע בן 30. הוא כבר לא פתאום יתרגל לקצב.

4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מגזים מאוד. ולשאלותייך:
    - הוא פזיז מאוד בהגנה כמו שכתבתי, תוקף את הכדור. זה נובע מיכולות פיזיות מאוד מוגבלות. כשאתה כזה פזיז אז כן, אתה מאוד תלוי בהבנת המשחק ובתיאום עם הסובבים אותך, מהסיבה הפשוטה שאם אתה יוצא בטירוף ללחץ, אם 2 הקשרים שלידך לא ילחצו גם כן הסיכוי שלשחקן היריבה יהיה שחקן פנוי למסור לו בקלות עולה.
    - העבירות המטומטמות באיזורים מסוכנים זה לא קשור לאף אחד.
    - הקשר בין ההגנה שמאחוריו למסירות קדימה קשור לעמידה של כל הקבוצה, לאופציות שנפתחות מלפניו. כשטרנט ואנדי תקועים 10-15 מטר מהבלמים כי הם לא מסוגלים למסור פאסים נורמליים, יש לו פחות אפשרויות מסירה. כשהקשר המרכזי שלידו לא עושה תנועה לעומק, כנ״ל.

אתה קובע שהוא לא פתאום יתרגל לקצב, סבבה, זכותך. אני אומר שכשלוקחים בחשבון את כל מה שעבר עליו ועל השחקנים שמסביבו העונה, זאת הנחה סבירה מאוד לדעתי שהוא ישתפר דרמטית בעונה הבאה.

בנוסף, זה לא אתה שכתבת על איזה חבר שמשחק בקבוצה מקצועית ומרגיש השלכות ארוכות טווח של הקורונה? למה זה לא יכול להיות גם הסבר חלקי ליכולת שהוא מגלה עד כה?

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. oranfu Member

העבירות המטומטמות לא קשורות לשאר השחקנים והיכולת של הקבוצה.
    הנעת הכדור וכל השאר בהחלט כן.

6. Rushie Member

לא יודע מה זה אומר ישתפר דרמטית.
    הוא נראה כל כך זר לעבודת ההגנה ב-4 חודשים האחרונים שזה נראה לי לא רציני לצפות שבעונה הבאה הוא פתאום יהפוך לאיזה מתקל מחונן. במקרה הטוב אולי נצליח למצוא דרך שבה הקשרים לידו לוקחים את רוב הנטל ההגנתי כדי שהוא יתפנה לנהל את המשחק ואז נקבל ממנו הופעות טובות יותר, אבל אם צריך לעשות התאמות שכאלה אז גם צריך לשאול האם אכן מדובר בשחקן וורלד קלאס או שלא, ובהתאם צריך לבחון את המעמד שלו בקבוצה.
    כמו שאמרתי אני לא פוסל שייראה טוב יותר בעונה הבאה אבל באותה נשימה אני לא חושב שהוא צריך לקבל אוטומטית מקום בהרכב כמו שחשבתי עד עכשיו. אם ווינאלדום עוזב ולא מגיע קשר בקיץ אני את העונה הבאה פותח עם קישור של פאביניו הנדרסון וג'ונס, או פאביניו הנדרסון וטרנט ושטיאגו יילחם על מקומו מהספסל.

7. oranfu Member

עבודת הגנה זה לא רק לתאקל.

אבל סתם בשביל הקטע, בדקתי את הסטטיסטיקה:
    טיאגו (1497 דקות):
    תאקלים - 47
    אחוזי הצלחה בתיקולים - 62%
    חטיפות - 23
    השתלטות על כדורים - 123
    ניצחון במאבקים פיזיים (הגנתית) - 115
    הפסד במאבקים פיזיים (הגנתית) - 113

הנדרסון (1706):
    תאקלים - 24
    אחוזי הצלחה בתיקולים - 63%
    חטיפות - 34
    השתלטות על כדורים - 168
    ניצחון במאבקים פיזיים - 55
    הפסד במאבקים פיזיים - 41

פאביניו (2206 דקות):
    תאקלים - 55
    אחוזי הצלחה בתיקולים - 53%
    השתלטות על כדורים - 183
    חטיפות - 41
    ניצחון במאבקים - 132
    הפסד במאבקים - 94

ווינאלדום (2702 דקות):
    תאקלים - 22
    אחוזי הצלחה - 32%
    חטיפות - 25
    השתלטות על כדורים - 176
    ניצחון במאבקים - 112
    הפסד במאבקים - 109

מילנר (1045 דקות):
    תאקלים - 24
    אחוזי הצלחה - 71%
    חטיפות - 13
    השתלטות על כדורים - 73
    ניצחון במאבקים - 64
    הפסד במאבקים - 74

מה אני לומד מהסטטיסטיקה?
    שטיאגו מאוד פעיל הגנתית ובכניסה למאבקים, שאחוז ההצלחה שלו במאבקים האלה דיי דומה לשל הקשרים האחרים שלנו ושבאופן כללי שאומרים שהוא לא טוב הגנתית זאת הגזמה.

מה שכן, אני מסתכל על הסטטיסטיקה ועוד יותר בהלם מווינאלדום.
    זה לא יאומן כמה שהוא אוברייטד.
    גם סטטיסטית טיאגו נראה טוב ממנו הגנתית, ובהרבה.
    פשוט לא מסוגל להבין מה קלופ (או מישהו) רואה בשחקן הזה.
    הוא מעביר משחקים שלמים על הדשא, חודשים שלמים, בלי לעשות כלום. לא רק התקפית אלא גם הגנתית.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מאמין בנתונים האלה.
    איזה מאבק? איזה תיקול? איזה חטיפה? איזה תאקל?
    יש פה כל כך הרבה אפור שהנתונים האלה חסרי משמעות.
    תיאגו מאחר בתיקולים, עושה פאולים מפגרים. הוא עושה פאולים ששחטת את לוקאס עליהם. אבל זה תיאגו וזה לוקאס. הפאול שלו נגד לסטר גמר לנו משחק קריטי לטופ 4 ששלטנו בו לגמרי. הוא עושה כאלה -המון-. זה קריטי בפרמייר ליג כי יש המון קבוצות שרק מחכות למצב נייח כדי לעשות נזק. הוא נותן המון מתנות כאלה.
    מעבר לפן ההגנתי הטעון שיפור, הוא איטי, הוא לא מהווה איום על שער היריבה, הוא לא רלוונטי מבחינת שערים/בישולים.
    זה חתיכת לוקסוס להחזיק אותו בשביל הנעת הכדור, אתה מפסיד המון מסביב ממה שאתה אמור לקבל מקשר אחר.
    אולי אם הכל סביבו יעבוד מושלם, הוא גם ייראה יותר טוב. לא וורלד קלאס בכל אופן.

9. oranfu Member

איך אתה אומר לנו עם הליינים של ההימורים - זאת עובדה. אלה הנתונים הסטטיסטיים מהאתר הרשמי של הליגה.
    האם זה מצייר את כל התמונה? ברור שלא.

בעניין ההתקפי - הוא לא שחקן שמבקיע ומבשל, זה לא המשחק שלו.

אשתדל להגיב יותר בהרחבה מאוחר יותר אם לא אאבד את החשק לחיות.

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מכחיש את הקיום של הנתונים.
    אני אומר שיש שם המון אפור. זה מאוד משנה איפה התאקל איפה המאבק וכו'.

תאבד חשק לחיות? איך אתה אוהד 2 קבוצות? ווסטהאם הפסידו אתה אמור לשמוח. למה יש לך עוד קבוצה?

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  11. k_700 Member

עזבו את ההגנה, אתם לא מרגישים שהוא גם קצת פוגע בהתקפה?

מקבוצה שחיה המון על מסירות עומק ומעבר קטלניות זה נראה שגם איתו יש משחק מאוד רוחבי, מאוד איטי, שבלוני, השחקני התקפה לפעמים לוקח להם שנה לקבל כדור טוב.
    האיש של המסירה לפני הבישול לא באמת קיים.
    מסכים עם גיל, אולי כשכולם יחזרו והאווירה בחדר הלבשה תהיה שמחה וכל הכוכבים בשמיים יסתדרו הוא ישתפר אבל בחיים לא וורלד קלאס.
    היו לי לא מעט ספקות לגביו כשאמרו לי בשנה שעברה שהוא הקשר שממש חסר לנו ליד הקשרים האחוריים.
    שמח שזה מקבל סימן קריאה היום.

חוץ מזה שהוא גם פציע ובן 30.

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

פוגע בהתקפה זה כבר שטויות. פוגע לעומת מי? ווינאלדום, מילנר, הנדרסון? אין לנו באמת קשרים פרוגרסיביים חוץ ממנו, מקסימום הנדרסון נותן כדור ארוך פה ושם.

הקבוצה הזאת לא חיה על משחק לעומק מאז בערך 2018, הגיע הזמן להתעדכן ולהשאיר את הקלישאות בעבר. היא חיה על משחק הרוחב של המגנים ובכללי כדורגל הרבה פחות ישיר מפעם. טיאגו הובא בדיוק כדי להוסיף מימד כזה היכן שאין וזה גם מה שכולנו חשבנו בקיץ, ובעיניי הוא כבר הראה שהוא הרבה יותר טוב בזה משאר הקשרים שלנו. מה לעשות, אפשר לצחוק על זה אבל לפעמים הוא נותן כדורים בין שחקנים שפשוט אף קשר אחר אצלנו לא ייתן.

לא וורלד קלאס, לוקסוס כי אין לו מספרים או איום רציני על השער או לא יודע מה זה טיעונים שלפיהם גם אלונסו לא היה וורלד קלאס והיה לוקסוס. שנים אוכלים פה את הראש על הקישור החסר מעוף שלנו, הבאנו את אחד השחקנים הכי טובים שאפשר היה להביא כדי להוסיף לו קצת קלאסה ופרוגרסיביות ועכשיו אני שומע שבעצם רוצים לחזור לווינאלדומים שירוצו ויתקלו, לא ברור.

לא יודע, אני אופטימי לגבי העתיד שלו. לא חושב שקלופ הביא אותו בלי סיבה, הייתה איזה תכנית מאחורי החתמה של קשר שהוא שונה בתכלית ממה שהיה לנו כבר בערימות - וכן, הוא לא שחקן של אתלטיקה וקילומטארז' ותיקולים מושלמים וקלופ הבין שהקישור לא יהיה דינמי באותה מידה כשהוא שם. אני לא חושב שבאיזהשהוא שלב הייתה לו הזדמנות לממש את התכנית הזאת עם איך שהעונה התפתחה. נראה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/21
    Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  13. k_700 Member

פוגע זו כנראה מילה קשה מדי בדיון פה.
    מחליף, לא פוגע אלא לא מועיל בצורה ניכרת לעין במשחק ההתקפה.

מסירות עומק זה לא רק לתת כדור לקשר מרכזי ולחכות למסירת סרגל קדימה בין הגנות.
    מסירות עומק יכולות להיות קצרות, יכולות לבוא מווינג בקים, מחלוצים שיורדים אחורה, מתנועה של קשרים מרכזיים קדימה.
    היה את זה בליברפול שקרקסה את הליגה בצמרת ואין את זה כמעט בליברפול השבלונית והצפויה של העונה.

מעלה שאלה, כמה מזה לא מגיע מתרומה של קשר מרכזי שמנקז אליו הרבה פעמים את הכדור לרגל ופשוט לא מספק את הסחורה?

אני מקווה שהביקורת על זה שהוא לא מביא מספרים לא מגיעה אליי כי מעולם לא טענתי שהוא צריך לתת מספרים יוצאי דופן.
    שחקנים בתפקיד הזה יכולים לתת עונה של 5-6 בישולים ושער ועדיין להיות המנוע של ההתקפה שלך(לראיה כמעט כל עונה גדולה שלנו מ2006 עם סקולס בתפקיד הזה).

לי טיאגו נראה בכדורגל שלכם כמו אנדר הררה של מוריניו, לא של השנתיים הראשונות.
    צפוי, רך, משעמם, שבלוני, לא מועיל ובעיקר מאכזב.

כמה מאכזב? אתה מת שהנדרסון יחזור לקישור כדי שיצית שם משהו חדש להתקפה.
    הנדרסון.

אני חושב שטיאגו תמיד היה בתוכניות שלכם, הוא לא סתם פיזר לחשושי עזיבה מהרגע שיצאנו לפגרת קורונה הראשונה ואתם הייתם השם המרכזי שנזרק לאוויר.
    קשר נוסף מפרופיל שונה אני חושב שהיה בתוכניות רק במידה ווינאלדום היה מסיים את הקיץ שעבר בברצלונה.
    אבל מכיוון שברצלונה לא הייתה מתכוונת לזרוק עליו אפילו 5 מיל' אירו בקיץ אחרון של חוזה זה נגרס.
    מעניין אם זה יהיה ביסומה בקיץ הזה או מישהו בפרופיל דומה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/21
  14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Walkon
    כל פעם שתהיה ביקורת על תיאגו אתה תענה לי לעומת וואיינאלדום ומילנר?
    הבאתי את תיאגו כדי שיהיה רמה מעל. הוא רמה מעל?

נכון גם לאלונסו היו מגבלות.
    תיאגו נותן מה שאלונסו נתן? אלונסו היה קשוח וניצח תיקולים בתזמון נכון. איך ההשוואה הזאת במקום בכלל?
    תיאגו אולי ישתפר, אבל נכון לעכשיו להזכיר אותו מול אלונסו זה בדיחה. עדיף שוב להשוות לוואיינאלדום ומילנר...

k_700 אוהב/ת את זה.
  15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי כדורגל ישראלי כמעט בכלל 20 שנה, פותח לראות על מה אורן מדבר שהוא אמר שמכבי חיפה סיימה את העונה ואין לה סיכוי לכלום.
    רואה שמכבי חיפה יותר טובה מליברפול.

Scouser Tommy, Scouser ו-alexshw אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.