ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. oranfu Member

כן, אבל גם לאליוט לא בהכרח יש מתחרים רציניים על מקום בהרכב.
    נגיד טיאגו והנדרסון, אבל הם יחסירו לא מעט משחקים בעקבות פציעה.

לא שאני חושב שאליוט כל כך מהר יראה יכולת שתהפוך אותו לבאנקר (אם בכלל).

ארנולד אכן כישרון מיוחד, אבל יכול להיות שגם אליוט כזה. מה שעשה בצ'מפיונשיפ בגיל 17-18 זה לא זניח בכלל. היה אחד השחקנים הטובים בליגה הזאת בגיל כזה וכשפיזית אין לו איזה יכולות מרשימות.

מאוד החזיקו מארנולד במועדון מאז שהיה ילד, אבל אני לא חושב שהעריכו שהוא יתפוצץ ברמה כזאת בבוגרים.
    מה שעשה מאז שעלה לבוגרים לא פחות ממדהים.

2. alexshw Member

אגב ארנולד גם זכה מכך שעלה אצל קלופ. ארנולד מגן מפקיר וצריך עבודת אימון לחפות על זה במשחק הגנה קבוצתי. דינוזאורים שבונים על יכולת הגנתית אישית יעדיפו מגנים סטייל טריפייר או ואן ביסאקה.

3. ליברפול לעד Member

בסדר אבל לא יזיק להכניס אותו מידי פעם במצבים של שלש אפס גם אם לא כל הסגל פצוע

4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

נגד נוריץ' ב3-0 הוא עלה. לא זוכר בכלל אם אוריגי ומינאמינו היו על הספסל, בכל מקרה הוא היה בסגל ועלה לפניהם מהספסל.
    אם כבר הייתי אומר שאם הוא פה רק כדי לעלות בגארבג' טיים אז אין שום טעם בהשארות שלו כאן מעבר לאימונים עם קלופ והקבוצה (ואולי זה שווה הרבה). אני רוצה לראות אותו בגביעים, במשחקים הנוחים יותר בשלב הבתים באלופות וכן, כנראה שגם נצטרך אותו באיזהשהוא שלב בליגה. ואני רוצה שיצליח לתת אימפקט כלשהוא מהספסל שמינאמינו ואוריגי בטוח לא ייתנו בחיים. הוא צריך להיות חילוף ראשון\שני להתקפה לפני הגלמים.

אם ייתן את רוב אלה היה שווה להשאיר אותו.

Scouser Tommy, oranfu ו-k_700 אוהבים את זה.
  5. yakov_y YNWA

ארנולד זה השחקן הכי אמין בקבוצה התקפית לדעתי, יש לי אמונה שלמה בו בעיקר בגלל הטכניקה.

אליוט כישרון נדיר, 2 רגליים חזקות, אני חושב שסיים שני או שלישי בטבלת המבשלים בעונה שעברה בגיל 17 בלבד.
    איפה נשמע דבר כזה ?

אליוט מחליף שני בהתקפה וישחק הרבה כמחליף בקישור, מבחינתי המחליף הראשון בקישור.

6. ליברפול לעד Member

היום אתה רואה שארנולד ככה לפני שקלופ הריץ אותו במשחקים מי ידע שהוא ככה

7. oranfu Member

טרנט "מפקיר" כי זה הסגנון של הקבוצה.
    גם רוברטסון ככה, רק שלא מקבל התייחסות (אני מעריך כי הוא פשוט מגן יותר סולידי בסגנון).
    צריך גם לזכור שטרנט לא גדל כמגן, זה תפקיד שהתחיל לעשות לא הרבה לפני שעלה לבוגרים.

כמו שרשמתי, אני בספק גדול אם העריכו שהוא פשוט יתפוצץ בבוגרים, אבל הוא היה מאוד מוערך כבר מגיל צעיר. זה שהוא הגיע לשחק בבוגרים אצלנו זאת לא הפתעה גדולה מאוד. היכולת המטורפת שהוא מציג זה עניין אחר.

אגב, כתבה נחמדה שקראתי לפני כמה ימים על טרנט בנוער וסיפרו שם איך הציעו לו לעבור לשחק מגן ימני.
    המאמנים בנוער סיפרו שחשבו שכמגן היכולת הטכנית שלו תבוא יותר לידי ביטוי.
    מה שחידש לי והיה מעניין (עבורי לפחות) זה שסיפרו שבאימונים בכוונה שלחו מולו את שחקני ההתקפה הכי מוכשרים שיש לנו. בגלל שהוא לא היה רגיל לשחק כמגן, הוא לא היה רגיל להתמודד באחד על אחד עם שחקני התקפה שמחפשים ללכת עליו בדריבל.
    אז המאמנים ניסו בכוונה לתסכל אותו ולהקשות עליו כמה שיותר בהיבט הזה בשביל לראות איך הוא יתמודד עם זה שעושים עליו דריבלים וסוג של מקניטים אותו.
    הרעיון היה להקשות עליו כמה שיותר, לתסכל אותו, להביך אותו (מקצועית) באימונים ולראות אם זה מוציא ממנו את המקסימום או שהוא ירים ידיים. ממש ניסו "לשבור" אותו (אם אני זוכר נכון נאמר בכתבה שאם שחקן לא יכול להתמודד עם הלחץ שכמה עשרות אנשים רואים אותו מתקשה על הדשא - הוא גם לא יוכל להתמודד עם 50K ביציעים של אנפילד).
    המאמן (לא זוכר מי מהם זה היה בדיוק) אמר שהיו כמה פעמים שהוא היה בטוח שטרנט יבוא אליו ויגיד לו שהוא מרים ידיים ולא רוצה להמשיך מרוב איך שהקשו עליו בקטע הזה באימונים. במקום זה הוא כל פעם היה מגיע יותר נחוש להשתפר.

גישה מעניינת ואין ספק שבמקרה שלו היא גם הצליחה.
    קצת מסוכן אולי לנקוט בגישה כזאת, מצד שני אם שחקן לא מצליח להתמודד עם הקושי בנוער מה הסיכוי שיצליח להתמודד עם זה בבוגרים ואני מניח שעשו את זה עם טרנט כי העריכו במועדון שיש לו מה שצריך בשביל להיות שחקן בבוגרים.

אגב, מדברים פה על אליוט והסיכוי שלו להתברג כשחקן הרכב העונה ואני מרגיש שקצת שוכחים את ג'ונס.
    היתה לו עונת בכורה טובה, יש לו איכויות רציניות ולדעתי הוא יכול לתפוס מקום דיי טוב בהיררכיה של שחקני הקישור אצלנו.
    הראה שהוא מספיק טוב להיות שחקן אצלנו בעונה שעברה ולדעתי יש לו עוד כמה וכמה רמות לעלות מבחינת יכולת. יש לי הרגשה שחלק מהאוהדים מזלזלים בו יותר מדי.

8. ליברפול לעד Member

ג'ונס משחק נחמד אבל הוא לא נראה במצב שהוא הולך להשתפר הרבה לעומת זאת אליוט יש לו כישרון ברמה גבוהה השאלה היא לאן זה יתפתח.. מה שהתכוונתי לגבי ארנולד זה לא שזה היה הפתעה עצומה שהוא נהיה טוב אלא שלפני שהוא נכנס לבוגרים אז לא ראו שהוא הולך להיות באנקר אבל ראו שהוא כישרון מה שכרגע גם המצב של אליוט..

9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג'ונס עשה קפיצה גדולה מאוד בשנה האחרונה. הוא רק בן 20.
    הוא יכול להיות קשר מעולה.
    בעונה שעברה השתמשנו בו המון וגם בקישור שקרטע מאוד עם הגנה עלובה מאחוריו ועדיין הוא הראה הרבה פוטנציאל.

אני לא אופתע אם אליוט יילך בהשאלה לפני סיום החלון, במיוחד אם יגיע עוד קשר.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  10. Rushie Member

ג'ונס בחור מוכשר אבל לפחות כרגע לא ברמה שזה ברור שהוא הולך להיות שחקן משמעותי אצלנו, כמו שהיה עם טרנט למשל.
    אני חושב שזו הולכת להיות שנה חשובה מאד עבורו, בלי קשר להאם יגיע עוד קשר או לא, הוא יהיה חייב לנצל הזדמנויות ולתת יותר מספרים ויותר מהלכים שנצרבים בזיכרון כי זה משהו שלא קרה בעונה הקודמת. מצד אחד יש משהו חיובי בזה ששחקן צעיר עולה בהרכב ולא מנסה רק to show off, אלא משחק בזהירות ומנסה לקבל החלטות טובות, אבל מצד שני הוא בדר"כ היה עולה עם שני קשרים הגנתיים יותר מאחוריו, כלומר הוא היה הקשר שהיה צריך לקחת קצת יותר מהנטל ההתקפי וזה לא קרה מספיק.
    כרגע קלופ גם מעלה את אליוט על המשבצת שלו פחות או יותר כך שלא ברור מה ההיררכיה בעמדה הזאת. גם אני חושב שיש סיכוי שבסוף אליוט יושאל ואז אולי המצב יתבהר.

11. Esomech Member

אבא של פאביניו נפטר

12. oranfu Member

ג'ונס חייב "לתת יותר מספרים" בשביל להיות שחקן משמעותי עבורנו?
    אני לא מתווכח עם זה שהוא צריך לתת מספרים, אבל זה לא כאילו קשרים אצלנו "נותנים מספרים". מה ווינאלדום נתן כל השנים? הנדרסון?
    מבחינת שערים ובישולים התרומה שלהם כמעט אפסית.

היכולת שהוא הראה בעונה שעברה דווקא הרשימה אותי.
    הוא שחקן התקפה בבסיסו, האינסטינקט הראשוני שלו זה לרוץ קדימה, לעשות דריבלים ולבעוט לשער.
    אבל הוא התבקש לשחק בקישור, עם בעיית פציעות רצינית בחלק האחורי. אני לא יודע אם אלה היו ההוראות (אני מניח שכן) אבל הוא כמעט ולא איבד כדורים, שיחק טקטי, הניע כדור.
    זה שעשה את העבודה הזאת, שהיא לא טבעית עבורו, הרשים אותי ועודד אותי שהוא באמת מישהו שיוכל להשתלב בהצלחה בבוגרים אצלנו.
    אפשר גם לבדוק את הסטטיסטיקה שלו ולראות שהוא מהקשרים המובילים בליגה מבחינת שמירה על הכדור וקידום המשחק (דריבלים ומסירות שמחפשות לקדם את הקבוצה עם הכדור).

אני גם רוצה לראות אותו מוסיף מספרים ואני משוכנע שיש לו את זה, בגלל זה רשמתי שיש לו עוד כמה רמות לעלות במשחק שלו.
    מה שהראה בעונה שעברה זה שהוא יכול להשתלב. מה שאני מצפה ממנו העונה (בעתיד, בכל אופן) זה להראות שהוא גם יכול להיות שחקן משמעותי ולא רק מישהו שאפשר להשתמש בו.
    יש לו דריבל, יש לו בעיטה טובה, יש לו יכולת מול השער והוא שחקן יצירתי. אני הרבה פעמים הרגשתי שהוא משחק דיי מאופק ויכול להיות שאלה הוראות או שהוא העדיף לא לקחת סיכונים כשהקבוצה גם ככה מקרטעת. זה משהו שאני רוצה לראות שיפור אצלנו ואני משוכנע שיש לו את זה.

הוא גם לא שיחק עם 2 קשרים הגנתיים מאחוריו (יש כולה קשר הגנתי אחד במועדון וגם הוא היה פצוע וחילטר כבלם). אנחbו לא משחקho עם 2 אחוריים ואחד קדמי. הרבה פעמים הוא בכלל היה הכי אחורי בקישור אצלנו (לא כעמדה מוגדרת, רק מהדינאמיקה של המשחק).

נערך לאחרונה ב: ‏20/8/21
    Liverpool-Forever ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

חכו שג'ונס ישחק עם פאביניו והנדרסון בקישור. לדעתי שם הוא יוכל לעלות את המדרגה שרציתם לראות ממנו.

מחר צפוי מזג אוויר סוער. הרגשה גרועה עם המשחק הזה.

14. oranfu Member

מתישהו יש הרגשה טובה לפני משחק נגד ברנלי?

עודד אותי לראות שג'ונס משחק חכם במסגרת הקבוצתית ולא מתעקש להראות את היכולת שלו (כמו שקורה בד"כ עם שחקני התקפה שעולים לבוגרים).
    אני לא יודע באיזה קישור הוא צריך לשחק בשביל להראות את מה שיודע (הגיוני שירגיש יותר בטוח עם הנדרסון ופאביניו), אני פשוט משוכנע שיש לו את היכולת הזאת ובאופן כללי הוא לא ממש שחקן חסר ביטחון (ההיפך המוחלט) אז אני מקווה ומצפה לראות את זה ממנו.

האם בהכרח זה יקרה? לא. אבל לדעתי הוא בהחלט הראה בעונה שעברה מספיק בשביל שתהיה התלהבות סביבו.
    אני מבין את ההתלהבות סביב אליוט, גם אני מתלהב (ואני בכלל אוהב לראות צעירים משותפים). אבל הוא השם הנוצץ ונראה לי שמג'ונס קצת מתעלמים ולמרות שסביב אליוט היה הייפ גדול לפני שהגיע אלינו אז אני אזכיר\אבהיר שגם ג'ונס בגילאים צעירים נחשב ככישרון מבטיח מאוד (מתאמן עם הבוגרים שלנו מהרגע שקלופ הגיע למועדון לדעתי, גיל 15).
    פשוט אחד הגיע מפולהאם בתור החתמה עם הרבה הייפ והשני גדל במועדון אז לא היו סביבו יותר מדי דיבורים בתקשורת וכשמועדונים מגרמניה רדפו אחריו (ורדפו) זה לא עניין אותנו כמו ששמענו שהחתמנו את אליוט למרות שגם ריאל מדריד מאוד רצו אותו (לדוגמה).

15. yakov_y YNWA

@oranfu
    אני האחרון שמחזיק מהנדרסון ו-וינאלדום, יותר ממך אבל בוא לא נשווה ונגזים, התרומה של השניים הגנתית עם הכיסוי שטחים, הלחץ הגבוה, העזרה למגנים שלהם היא אדירה וג׳ונס לא עשה ולא יעשה את זה כי זה לא תפקידו, הוא קשר התקפי טכני, עם דריבל גדול, יכולת מסירה, בעיטה אדירה וטכניקה מדהימה, קוטיניו קטן.
    שחקנים שונים בעמדות ובסגנון.

בנוגע לקייטה, היה מעולה עד עכשיו, בטח הגנתית ככה שאני לא מבין את הביקורת, בטח כשיש לנו בעיה קטנה במרכז השדה בצד ההגנתי, הרוטצייה קצרה מידי לדעתי.

ג׳ונס בן 20 ועדיין לא עשה קפיצת מדרגה, אליוט בן 18 אחרי עונה טובה בליגה השנייה, אליוט ערך בכורה בפרמייר ליג בגיל 16 וכשרואים אותו מבינים למה.
    מבין לגמרי את הרעש סביב אליוט, העתיד שלו נראה מבטיח הרבה יותר מג׳ונס.