מוקדמות גביעי אירופה - עונת 2021/22

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏3/6/21.

1. Mahranlala Member

בעיני צריך להשאיר את שערי החוץ כשובר שוויון לפני פנדלים.

2. Raulito Madridista

קראתי נתון מסוים שאחוז ניצחונות החוץ עלה משמעותי וכיוצא בזה אחוז ניצחונות הבית ירד. חבל מאוד, זה חוק שגדלתי עליו, אופ"א ליצנים ומעניין מה השלב הבא. המטרה היא להקל על השחקנים ולא להיכנס בכח להארכה בה השחקנים שפוכים (אני זוכר את הגמר בסן סירו ב-2016 בין ריאל ואתלטיקו) ומה שיפה בפנדלים זה שמדובר במוצא אחרון וזה אירוע די נדיר.

אגב, מה שיפה, האמת, שבכל שלוש הזכיות הרצופות של ריאל מדריד עם זינדין זידאן בליגת האלופות, וגם בעונת הדסימה ואפילו בזכיות שלנו בעידן הנוכחי (לה ספטימה ב-1997/98, לה אוקטבה ב-1999/00 ולה נובנה נגד לברקוזן עם הוולה של זידאן בעונת המאה) - ריאל כלל לא הזדקקה לו. להיפך, זה פגע בנו פעמיים ככה בשלוף: עונת 2003/04, הודחנו ברבע הגמר כש-2:4 ביתי על מונאקו לא הספיק בגלל הפסד ל-3:1 למוריינטס ההירואי; וכעבור שלוש שנים נגד באיירן מינכן במשחק בו ספגנו את השער המהיר בתולדות המפעל - ניצחון 2:3 לא הספיק עם הפסד 2:1 במינכן.
    אני חושב שגם דבר כזה מעיד על דומיננטיות מסוימת וכמה מזל שהיה לנו כביכול. אז כמובן שלא היינו הקבוצה הכי טובה בכל זכייה אבל לדעתי לחלוטין כן בעונת הדסימה, ב-2016/17 ובעונת 2001/02 קשה לי להכריע, קבוצה ששיחקה 64 משחקים יחד עם מפעל הגביע וכדומה. עם זידאן בעונת הבכורה הרי שסילקו לנו מהדרך את ברצלונה ובאיירן אבל זו אשמתנו? ב-2017/18 עשינו דרך כלכך מרשימה עד למספרת של בייל והגמר ההוא…מחורבנים בליגה, ועדיין.

3. Mahranlala Member

המסע שלנו ב-2007 התחיל ממשחק סופר דרמטי מול דומזאלה - שאולי לא היה דרמטי כלל ללא החוק.
    הפועל הפסידה לדומזאלה 2:1 במשחק הראשון (משחק רדיוס בהולנד בגלל המלחמה) והובילה 1:0 , ה1:0 נשמר לאורך שלבי המשחק - מה שלא היה מספיק לה כדי לעלות עקב חוק שערי החוץ - במצב החדש היה הארכה. העובדה שלא היינו עולים נתנה לנו דחיפה, ובדקות הסיום תקפנו עם כל מה שיש לנו - וניצחנו לא רק 2:0 שהיה דרוש, אלא 3:0.

דוגמה נוספת: הפועל מול זלצבורג - ניצחון 2:3 בזלצבורג, קיבלנו שער עצמי של דאגלס ואז זהבי השווה לקראת הסוף. אם לא היה משווה היינו גם עולים, אבל לפי החוק החדש - הארכה.

4. alexshw Member

לא צריך לשפוט לפי עונות קורונה. צריך לשפוט נטו כשאין מגבלת קהל.

5. Sturridge Member

לעבור בפנדלים זה לא פחות אקראי אבל זה הכלי לשבירת שיויון בגבולות המשחק.
    לתת משקל לשערי חוץ שקול באותה מידה לקביעה שמי שבעטה יותר פעמים למסגרת או קיבלה פחות צהובים עולה, כלומר קביעת מנצחת על סמך נתון רנדומלי יבש (שהוא לא התוצאה, כמובן).

Abu George אוהב/ת את זה.
  6. Mahranlala Member

כבר הכריעו עולה במונדיאל על דברים כאלה

7. alexshw Member

מונדיאל 1994 הוכרע בפנדלים, גם מונדיאל 1998 במידה רבה, גם אם לא היה בגמר -)

פוליטיקה שוב משפיעה על ספורט. בחודש שעבר שלטונות בלארוס עצרו פעיל אופוזיציה שהיה במטוס שטס מעל שטח בלארוס, בכך שאילצו את הטייס לנחות נחיתת חירום במינסק, בגלל כביכול ידיעה על פצצה שהוטמנה על ידי החמאס במטוס. אחרי הנחיתה הפעיל נעצר ונכלא.
    בעקבות המקרה ביטלו חברות תעופה רבות את הטיסות לבלארוס ואסרו על מטוסיהן לטוס מעל שטחה.

בעקבות כך הגומלין של המשחק במוקדמות הליגה האיזורית בין דינמו ברסט לויקטוריה פלזן הועבר מברסט לבאטומי. לפחות עד לפיתרון סכסוך חברות התעופה עם בלארוס.

uri אוהב/ת את זה.
  8. Raulito Madridista

אם אופ"א הייתה מבטלת את עניין שער החוץ בעונה שעברה בלבד כשאין קהל לדוגמא מתחילתה ועד סופה (אני לא יודע אם ברמת התקנון אפשר היה להכיל את זה מאוגוסט 2020 לדוגמא ועוד יש משחקים שכבר נערכו בשמינית הגמר) זה עוד היה מובן ואז אולי היינו מקבלים דרמה אפילו גדולה יותר בין באיירן מינכן ופריז סן ז'רמן אבל הדבר הזה ממש הוסיף עניין לכדורגל העולמי וחבל לי. בכל מקרה זה משפיע מנטאלי (שער החוץ) הרבה לפני סיום המשחק וההכרעה ראסמי כששחקן יודע שהקבוצה חייבת שני שערים ולא רק אחד. אני דיברתי על קבוצה אחת שאני אוהב והחזרת אותי לקבוצה השנייה.
    אני זוכר היטב את המשחקים האלה של הפועל, הפסדנו לדומז'אלה הליצנים האלה במשחק בית מזויף וכביכול כשצריך להבקיע פעמיים בגומלין זה היה נראה כמו משימה קשה מאוד, על אחת כמה וכמה כשהזמן הלך ואזל. אפשר לומר גם על שלב אחד לפני זלצבורג ב-2010/11, זוכר את אקטובה? הפסדנו 1:0 בחוץ כשהיינו רדומים ובגומלין הובלנו 0:3 אבל כביכול הם כבשו בתוספת הזמן איזה שער מצחיק ואז אם חס וחלילה היינו סופגים שער נוסף משום מקום אז הייתה מתרחשת טרגדיה.

המפגשים הגדולים שהוכרעו בגלל שערי החוץ:
    * ברצלונה וצ'לסי כמובן ב-2008/09, אפשר לקרוא לזה 'נס אינייסטה'.
    * ברצלונה ורומא ב-2017/18, הנגיחה של מנולאס, 0:3 מחק את ה-4:1.
    * באיירן מינכן ומנצ'סטר יונייטד ב-2009/10 - הוולה האדיר של רובן.
    * ריאל מדריד ומונאקו ב-2003/04, הצרפתים (מ-ו-ר-י-י-נ-ט-ס) ניצחו 1:3 בגומלין אחרי 2:4 לריאל בספרד.
    * זכור לי גם ב-2006/07, ליברפול מנצחת 1:2 בקאמפ נואו ו-0:1 לבארסה לא הספיק בגומלין.

9. Sturridge Member

נס אוברבו נשמע לי יותר מתאים.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הניצחון של איטליה אתמול. יש תלונות?

11. alexshw Member

בכלל מחצית חזקה של המלטזים שמובילים 3:1.

12. alexshw Member

יאקוב סילבסטר כבש את השלישי של ז'לגיריס מול לינפילד הצפון אירית - 3:1

13. alexshw Member

נדיר ששוער מורחק בשני כרטיסים צהובים אך זה מה שקרה לתומאס הים, שוערה של פולה מלוקסמבורג. הוא קיבל שני צהובים על עבירות ברחבה במשחק חוץ מול לינקולן רד אימפס מגיברלטר. אקס בני יהודה ליאם ווקר דייק בשני המקרים מהנקודה הלבנה בדרך לניצחון 5:0.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/21
  14. alexshw Member

הקורבן הראשון לביטול שערי חוץ - בוראץ בניה לוקה הבוסנית שהפסידה במשחק הראשון 3:1 לקלוז' בחוץ ואחרי 90 דקות הובילה 2:0 אתמול בבית.
    בדקה ה - 118 קלוז' כבשה שער שנתן לה את הכרטיס לשלב הבא.

15. alexshw Member

Sent from my SM-G973F using Tapatalk