מחזור 1 בית ב: אפס שערים בשני המשחקים

הנושא בפורום 'קופה אמריקה 2011' פורסם ע"י Franco, ‏3/7/11.

1. GRANDE LAZIO Member

איפה רונאלדיניו? ברזיל בלעדיו זו לא ברזיל.

2. JR-Riquelme Member

ארגנטינה לא נראית יותר טוב. אם היא תמשיךך כך זה שוב יגמר רע מאוד בניצחון קליל לברזיל

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/11
  3. itay7 Member

כדורגל שמח יש בקופה עד עכשיו... על המשחק הלילה אני אוותר לטובת שעות שינה, מה שאומר שיהיה משחק טוב.
    יאללה, שיגיע כבר מחר...

4. riquelme1 Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

בינתיים הקופה מבחינת רמת כדורגל מאכזבת ביותר, גם המונדיאל היה ככה בסיבוב הראשון, אז אולי יש למה לצפות- בכל מקרה עד עכשיו, אכזבה. גם מבחינת מגרשים, המגרש היום היה פשוט נוראי, משהו שלעולם לא יקרה במונדיאל למשל, אבל מבחינה הזאת הקופה באמת לא מתקרבת, שגרמניה למשל שהוציאה למעלה מ500 מיליון 0יורו רק על בניית איצטדיונים, וארגנטינה פחות מ100.

מקווה שפרגוואי-אוקוואדור לא יאכזב, פוטנציאל למשחק טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/11
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא ראיתי את המשחק, אבל אני בכלל לא מופתע לקרוא שהדשא לא משהו. אחרי שעשו לו פתיחה (מחודשת) כמה חודשים לפני הקופה, די מהר נאלצו לסגור אותו לאחר שהדשא לא הצליח להתאושש משתי הופעות של U2 או להקה אחרת. מאז השיפוצים האחרונים כל הזמן יש בעיות בדשא, הכפור הנוכחי בטח לא עוזר.

מודרני חארטה, שישחקו במפלצות הבטון של שנות ה-50 יותר טוב.

6. Yotam Member

משחק די יבש עם פוטנציאל למעניין. לפחות 2 הזדמנויות לכל צד במחצית, ולנסיה לא הרשים בלשון המעטה ומהצד השני פרגוואי תוקפת ושולטת טוב בכדור. אני חושב שהמשחק הזה יסתיים לטובת פרגוואי..

7. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

יש בברזיל מספיק שחקנים מוכשרים בכדי לשנות שיטה בהתאם אם צריך.
    התלונות על מגרש לא טוב שהורס את המשחק לגדולות, לא תופס.
    שתי הקבוצות באו לשחק, ולשתיהן אותם התנאים.
    אז מה אם קבוצה אחת באה יותר לסגור ואחת יותר לתקוף, זה לא 'מקל' על תצוגה מבישה כזו או אחרת של ה'גדולות'.

8. Muurad Member

אמרתי, זה לא הסיבה הבלעדית, לא לארגנטינה ולא לברזיל שבמשחקים שלהם יכולת אישית של שחקנים וקבוצתית הייתה בעיה שלהם ומשהו שיצטרכו לתקן.

אבל זו בהחלט חלק מהבעיה, כקבוצות ששולטות בכדור 60-70% מהזמן, לרוב עם 11 שחקנים מסודרים בהגנה נגדה, שצריכים לפרוץ את ההתגוננות וסגנון המשחק שלהם מנוהל על הקרקע בצורה אבסולוטית(במיוחד במקרה של ארגנטינה).. ככה שלא להתייחס ולהגיד שהמגרש והדשא(שב-2 המשחקים היה נורא והכדור קצף ללא הפסקה אפילו במסירות הקרובות) לא משפיע או לא משהו משהו שיכול להסביר את התצוגה ואי היכולת של אותן נבחרות בהתקפה ובקישור בייצור מצבים זה לדעתי לשקר לעצמך.. זה לא הסיבה היחידה ולא צריך להתלות בזה - אבל יש לזה חלק מאוד ניכר ומשמעותי וצריך לציין את זה.

9. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

באותה מידה יכולים גם להיות טעויות בהגנה או איבודי כדור מהצד השני בגלל אותם תנאי מגרש, ואז מה?
    זה מתקזז.
    קבוצה גדולה צריכה להתאים את עצמה בין היתר לתנאים שמסביב, ואם המגרש נגדה - אז גם נגד המגרש.

אני מבין את הנקודה שלך שאתה לא 'מאשים' רק את תנאי המגרש, אלא מעלה זאת כתירוץ, כגורם מפריע, אבל זה לא משכנע.
    נבחרות גדולות כמו ארגנטינה וברזיל, עם כאלו שחקנים, צריכים לדעת לשחק נגד כל נבחרת, גם אם מדובר בסיבוב הראשון.

10. Muurad Member

כמובן שאני מסכים בעיקר עם המשפט האחרון שרשמת - אבל אני לא מסכים עם עניין ה"מתקזז", ואני חושב שהעלת טענה נכונה(שגם בהגנה זה יכול להפריע) אבל עדיין זה כן מפריע ומזיק יותר לברזיל וארגנטינה ומשהו שבתנאי דשא ומגרש אחרים יגרום להם ולאיכויות הברורות שלהם לנצח משחק דומה אפילו בקלות יחסית.

אבל אני מסכים בסה"כ עם מה שאתה אומר, האשמה היא בראש ובראשונה בשחקנים והמאמנים, אי אפשר להתחמק מזה, גם בתנאי מגרש לא אידיאלים.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ראיתי רק בחצי עין אבל אני ארשום כמה דברים למרות זאת. כמה קשה לפאראגוואי כשהיא מגיעה כפייבוריטית, כזו שצריכה להכתיב את הקצב ולא רק להפריע ליריב ולנצל מצבים נייחים. דווקא ההימור על הקציצה הארגנטינאית באמצע תרם מעט למשחק של האלבי-רוחה, אבל היא עדיין מתקשה מאוד לשלוט במשחק בצורה שלא תהפוך אותו לשבלוני.

באריוס איכזב, סנטה קרוס המשיך ביכולת הפושרת שלו ואני מקווה בשביל הגוואראניס שואלדס יפתח משחק הבא. אסטיגאריביה הוא בלוף, לא ברור לי איך רק האוהדים של ניואלס קלטו זאת ומרטינו ממשיך להמר עליו. הצעיר השני, פיריס, היה סביר ובהחלט יש פה פרוספקט מעניין לעתיד. אבל התרומה ההתקפית שלו לא רבה, לכן אולי עדיף להסיט את ורון ימינה ולהכניס את אלקאראס שמוסיף מימד של סכנה במצבים הנייחים. שהם כנראה הכלי ההתקפי העיקרי של הנבחרת הזאת.

אקואדור בעיקר הצדיקו את אי הציפיות שלי מהם, יש כישרון מסויים בסגל אבל לא מדובר בקבוצה כל כך טובה יחדיו. מפתיע כל פעם מחדש לראות את אליסגה בשער, הוא כבר מתקרב לגיל 40 אבל עדיין נראה טוב בשער. היה לו משחק טוב היום.

הבית הצמוד ביותר על הנייר, לדעתי, מצדיק את תואר "בית המוות" עם התחלה שמסבכת את העניינים לפייבוריטיות על הנייר.

12. Muurad Member

אגב הייתה סוג של מריבה קטנה במחצית, כשלפני המחצית שחקן של ונצואלה היה על הרצפה וטען לפאול, ברזיל המשיכו במשחק וגאנסו מייד מסר לניימאר שהוביל מתפרצת מסוכנת.(בגלל זה השחקנים התנפלו על גאנסו לקראת סוף המחצית).
    כשנגמרה המחצית הראשונה המאמן של ונצואלה הלך לחדר ההלבשה של ברזיל והתחיל להשתולל ולצרוח מול הפנים של ניימאר בזעם על אותו מקרה כשהשחקנים של ברזיל מגוננים על ניימאר ואלו של ונצואלה בעבר השני של הדלת. מאנו העיף אותו הצידה לגונן על הילד ואז 2 הצדדים התגוששו טיפה, אבל הכל נגמר בצורה נקייה ממה שאני מבין.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בית שיעמום המוות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx.....משחק וחצי של תיקו מאופס הספיקו לי, המשחק של פאראגואי ואקואדור עוד היה חלש יותר מהראשון. מקווה מאוד להמשך הרבה יותר טוב של כל הטורניר הזה כי עד עכשיו 4 משחקים מאוד לא מעניינים היו לנו, אולי בעצם פרט למשחק הפתיחה שמבחינת כדורגל לא היה ברמה גבוה אבל היה מותח ומעניין.

14. riquelme1 Member

אכזבה עצומה מברזיל אתמול, היה לי לא מעט ציפיות לראות אותה בעידן החדש של מנזס, במשחקי הידידות שראיתי אותה היא לא ממש הרשימה אותי, וגם התוצאות היו די מאכזבות, אבל אתמול היא באמת איכזבה אותי ביותר וכמעט ולא ראינו כלום.

היה הרבה ביקורת על דונגה, חלקם היו נכונות וזאת הייתה רחוקה להיות הנבחרת הברזילאית האוטלמטיבית, וגם אני ביקרתי אותו על לא מעט החלטות, אבל אצל דונגה ראינו נבחרת יעילה, ממושמעת, שיודעת מה היא רוצה מעצמה, ונבחרת חזקה מנטלית.

אתמול ראינו נבחרת ברזיל שלא ממש יודעת מה היא רוצה מעצמה, עם פאטו שלדעתי כחלוץ יחיד הוא מבוזבז, לואיס פביאנו בקדנציה של דונגה כבש בלי סוף(10 שערים במוקדמות המונדיאל, עוד 5 במונדיאל), ולדעתי פאטו לא מתאים לשחק כחלוץ מטרה יחיד כמו שפביאנו היה.

גאנסו גם הוא היה חלש אתמול, בפעם הראשונה שאני רואה אותו במשחק מלא, יהיה לו קשה להתאקלם באירופה עם הוא לא ישחק מהר יותר ויחשוב מהר יותר, הוא כל כך מזכיר לי את ריקלמה בסגנון משחק, אבל התפקיד של הפליימקר האיטי שמחלק כדורים כבר נעלם מהעולם, ואתמול גם את זה הוא לא עשה שאיבד יותר מדי כדורים, לא היה מעורב ומשפיע.

גם אני כאן לא מבין איך רוביניו מועדף על פני הולק שאפילו לא זומן לסגל, אחרי עונה מטורפת עם פורטו.

ונצואלה יכולה להיות מרוצה, יש לה נבחרת די חביבה עם התקפה טובה ומוכשרת עם רונדון ומיקו, סה''כ יש בנבחרת הזאת התקדמות לעומת שנים קודמות ולדעתי הם יכולים להפתיע בבית, אתמול הם פגשו הגנה טובה, הדבר הטוב היחיד שהיה אצל ברזיל. נקודה מבחינתה נגד ברזיל במשחק הראשון זה הישג עצום.

15. cazzo Il Capocuoco

בלי דעות קדומות ובלי לראות אותו בעבר, הוא הראה שהוא יודע לעשות משהו עם הכדור, אז תוכל להסביר למה הוא "בלוף"?