מחזור 16 בליגת העל: עוד משחק ענק בסאגה: קאמבק מדהים ו 2-3 למכבי חיפה על מכבי ת"א.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏31/12/21.

1. hbs7 Member

כשאלונה או שחר לוקחים אליפויות, אתה גם תהלל את הניהול?
    אני די בטוח שלא. למה בעצם?

כבר אמרתי את דעתי על ג'ורדי, כדי לקחת אליפות עם מכבי ת"א לא צריך להיות איש מהרמות הכי גבוהות. יש הבדל גדול בין ניהול שצריך להלל לבין זריקת הזין שאתם חווים כבר לא מעט זמן. גם עם פשוט משהו טוב, מתפקד שמאוייש בכלל התפקידים אתם יכולים וצריכים להצליח.
    עם ניהול באמת כזה עצום לדברייך שמגיע מגולדהאר, הייתם מקבעים שושלת ארוכה ממה שעשיתם ומשתלטים על הליגה.
    כמו שעשו לא מעט קבוצות בליגות אחרות. בסוף מיץ' הציב חזון ברור, אני לא ממש רואה איך אחרי כל השנים האלה בידלתם את עצמכם במשהו ועשיתם צעד משמעותי להגשמתו.

2. HHFC1924 Member

קוף נשאר קוף
    אתם תסיימו את העונה כמו ב2009/10

3. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליאני אומר שאם היה רואה את גררו הוא היה מורחק.

לא שאני חושב ששחקן צריך לקבל על זה יותר מצהוב (כולה אצבע משולשת ביג פאקינג דיל), אבל ההצהרה הזו לא סותרת את קיום הואר?

Civil אוהב/ת את זה.
  4. alexshw Member

בוא נגיד הואר בארץ לא מזהה דברים יותר ברורים.

G.B7 ו-oranfu אוהבים את זה.
  5. oranfu Member

מחכה לקמפיין התקשורתי שידרוש השעייה לאיזה 4 משחקים משל היה חזיזה.

למרות שלא היה גשם היום, מלא מלא שלוליות בת"א.
    הנהי עולה על גדותיו.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניצחון אדיר למכבי חיפה. מכיוון שהיריבה היא מכבי ת"א אז יש נטייה להסתכל על הכול בצורה מאוד ציורית, אבל אם ניגשים לזה בראש של כדורגל, אז זה משחק שהבליט מאוד את הפערים בין שתי הקבוצות. קרה הרבה בשנים האחרונות שקבוצה הובילה 2:0 ולא ניצחה, אבל אם יש משחק שבו אחת הקבוצות ממש הייתה צריכה את זה, זו מכבי ת"א הזו ואפילו זה לא עזר לה לצאת עם משהו מסמי-עופר.

מכבי חיפה כיום קבוצה הרבה יותר טובה. מכבי ת"א כיום קבוצה הרבה פחות טובה, גם ממכבי חיפה וגם ביחס לעצמה. לא כוחות.

7. Ori8 Member

אתה מדבר על נהי? באמת אתה? גדול.
    לא נורא, מחזור הבא תחזור לקלל את ״הקבוצה שלך״. את שתי הקבוצות שלך.

זו המכבי החלשה ביותר ב-15 השנים האחרונות וחיפה הטובה ביותר מזה עשור וקצת? היה חייב לקרות. הכל בסדר.

אני לא מהלל את הניהול של שחר מלמעלה כמו שאני לא מהלך את זה של מיץ׳ באופן חריג. אני מהלל את העבודה העצומה שעשה קרויף והמהפכה האדירה שעשה בקבוצה הבוגרת ובנוער. וכן, חד משמעית הייתי מהלל אם היו עושים את אותן המהפכות בקבוצה אחרת.

מספרים לי שזה שטויות לקחת אליפות עם מכבי כי תקציב גבוה. התקציב עדיין אותו תקציב והקבוצה עוד רגע יורדת ליגה. איך זה קורה? אז אולי כן אז היו אנשי מקצוע אמיתיים שעשו עבודה אדירה ועכשיו לא? אולי כל הירידות על קרויף הבליין הם זיוני מוח של אוהדים ילדים בני 10 שלא מסוגלים לראות שום דבר מעבר לקבוצה שלהם.

מכבי מועדון קטן, מכבי מועדון גדול. חיפה גדולה יותר, מכבי גדולה יותר. האלה בוכים, הם מבזבזים זמן, הם גברים, הפ בכיינים. הם מחרבנים, ההם לא.

דיייי, כמה אפשר לזיין במוח? כל קבוצה מבזבזת זמן כשהיא צריכה וכל קבוצה בוכה על בזבוזי זמן כשהיא מנגד.
    כל קבוצה בוכה כשהיא מפסידה וכל קבוצה מתלוננת על הבכי של השניה כשהיא מנצחת.

ופוליטיקאים אגב משנים עמדות לפי פוזיציה. זה גם דבר שקורה. אני בטח מחדש.

אין הבדל, כולם אותו דבר ומי שאומר אחרת מקשקש במוח. אלן ויכוחים ודיבורים של ילדים בכיתה ד׳. של מי אבא יותר חזק. מדהים שאנשים פה אשכרה מבוגרים.

8. Raulito Madridista

- מכבי תל אביב לא הכי חלשה ב-15 השנים האחרונות. היא הייתה קבוצת תחתית ב-2007/08 סתם דוגמא ומאוד-מאוד לא רלוונטית גם בעונה שאחרי - סיימה במקום השישי, הפסדים בדרבי בלי סוף וכן הלאה. יש לה עדיין מספר שחקנים מאוד משמעותיים, בעיקר בחלק האחורי כמו סבוריט וגלזר, אולי גולסה אם הוא בריא ועוד ועוד.
    - אני שותף למחמאות על ג'ורדי קרויף אבל חושב שהגדולה הייתה להזיז את התקשורת הצידה ולבחור במאמנים. בזרים עצמם הוא לא היה מי יודע מה ונשאלת השאלה האם אפשר היה לעשות מהפכה כזו גם בלי הרבה-הרבה-הרבה כסף? הוא היה רק במקום אחד בכדורגל הישראלי. זה לא שהוא לקח לצורך העניין את בית"ר ירושלים מאלי טביב ועשה ניסים ונפלאות.
    - אני סתם תוהה ממתי ומי הפך את ברק יצחקי לאיש מקצוע, מהם קורות החיים שלו. זה תפקיד משמעותי ולא חברמן כמו יואב זיו לדוגמא. אם "ההשוואה" שמציבים מו קרויף היא החרפה של העונה הזו אז זו בעיה.
    - מאז שאני רואה כדורגל, מכבי חיפה מועדון גדול יותר ממכבי תל אביב בכל קנה מידה למען האמת. למכבי היו שתי תקופות של עשור שחון. אין בארץ מוסדות מספיק-מספיק חזקים, כמו שריאל מדריד תמיד תסיים במקום השלישי ומעלה למשל וכן הלאה. זה באמת גלגל.

9. Telkiyski Member

חח העבודה המדהימה של קרויף.
    כלומר היכולת שלו לגרום לקנדי לשים ארגזים של כסף (ובסוף גם להיענש בפייר פליי) על הישראלים הכי טובים בליגה וזרים במיליון יורו שכר.

עבודה גדולה.

ההבדל היחיד בין ימי קרויף לעכשיו זה שעכשיו הם לא הביאו את השחקנים הישראלים הכי טובים שהיה אפשר להביא (את אצילי הם שחררו כי ערכים ולרוקאביצה לא פנו). ועדיין יש להם סגל שיכול לקחת פה אליפות.

נערך לאחרונה ב: ‏4/1/22
    oranfu אוהב/ת את זה.
  10. קשר שמאלי Member

בשקט בשקט דודו דהאן 'משתלט'' על מכבי תל אביב
    שמיר, קניקובסקי, נחמיאס, ביטון, דוידזאה, חלאילה

צ'כונה

11. Telkiyski Member

וזה עדיף על שני ברזילאים ב1.7 מיליון יורו שלא רואים דשא, שלך תדע מי גוזר וכמה כשבסוף גם נענשים בפייר פליי?

12. alexshw Member

אין להם. באופן די מובהק מאז שיצחקי נכנס חזק לעניינים מקצועיים, הרמה שלהם ירדה והסגל הפך לפחות טוב.
    קרויף מיצה את עצמו, אבל טעות הייתה לתת ליצחקי את המושכות.

13. קשר שמאלי Member

זה לא משנה, כשאתה רואה שדודו דהאן מעורבב חזק במכבי תל אביב, אתה מבין שהם איבדו כיוון

14. Telkiyski Member

הם שחררו את אצילי כי "ערכים" אל תשכח.
    אני זוכר שבאליפות "על טהרת שחקני בית" כל היום היללו פה את הפיבנים בזמן שמי שהביא שם את האליפות מעשית זה אצילי והסבוריטים.

עכשיו אין אצילי כאמור והקנדי לא היה מוכן להשכיב השנה משום מה את ה700- מיליון יורו על זרים כמו שעשה עם כל הסקריונה, חייזרסון, טלבע ואחרים. אז התוצאה היא סגל פחות טוב.

ניהול עלק. הכל בסוף זה פונקציה של כמה כסף הקנדי מוכן להשכיב עליהם.
    יצחקי זה קרויף ישראלי. בעיקר בילויים בים ובחורות. בין לבין מציעים ארגזים כשהקנדי "נותן אור ירוק".

15. Raulito Madridista

@Telkiyski, אתה באמת חושב שהסגל שלהם שווה אליפות? אז אם ככה הביקורת שלך היא רק על המאמן שם, כזה או אחר. אגב "הישראלים הטובים בליגה", כרגע רמזי ספורי הוא אחד מהם. אני חושב שהסגל של מכבי ת"א חלש. אף בלם לא עשה קפיצת מדרגה, מהרננדס שחולה קורונה ולדעתי היה בינוני מאוד אשתקד - בכלל שכחו. דן גלזר, אולי זה התירוץ 'הרפואי' - בירידה תלולה מאוד. סטפן פריצה שהושמץ אחרי המשחק אתמול ואיבודי הכדור -- הוא המנייה היחידה בהתקפה. הסגל מלא-מלא לרוחב, אתה הרי בעצמך קוטל את אילון אלמוג שוב ושוב ושוב. טב"ח בגילו יכול לספק חודש טוב כשהוא מרגיש שהוא צריך להוכיח את עצמו.

כמובן שגם אחד שקוראים לו ערן זהבי שינה לא מעט את יחסי הכוחות (ומבחינת הזרים זה היה פריצה - בינגו של מכבי). אבל הגאונות שלהם הייתה להחתים אותו כשהפועל בחרה לא נכון.