מחזור 17 בליגת העל: מכבי ת"א מנחילה לב"ש הפסד ראשון העונה. האלופה משתלטת על הפיסגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏6/1/22.

1. Raulito Madridista

אני חושב שהדוגמא הכי כושלת של מערך שלושה בלמים היא לא בקבוצת הליגה אלא בנבחרת שם יש היצע טוב של קשרים באמצע. אלי דסה בירידה ביכולת במשחקים האחרונים בנבחרת וסאן מנחם בולט בחלק ההתקפי אבל הוא לא שובר שיוויון. הוא לא דדי בן דיין של פעם וכן הלאה. בליגה אין מי יודע מה מגנים שכדאי לשחק כך. אולי בעבר כשדור מיכה שהוא שחקן אגף, שיחק בתפקיד הזה פה ושם את פאולו סוזה וכן הלאה.

לגבי אתמול - בית"ר יכלה לרדת מושפלת גם עם 5:0, אשדוד ניצחה בהליכה. אבל כשאני שומע שמדובר באחד מהמשחקים החלשים בתולדותיה זה מוגזם מאוד. בכל מקרה ראיתי את המונולוג של איתמר ניצן אחרי התבוסה. הוא כמובן מנע כמה שערים ורואים שאכפת לו מאוד, הוא כן אחד המנהיגים של בית"ר והמילה שחזרה שוב ושוב היא 'חסרת אונים'. הוא היה על סף בכי ולדעתי זו לא הצגה. חוץ משועה, הוא האחרון שהייתי מוכר. ראיתי איבוד כדור שם של יאנקוביץ' בתוך הרחבה כמה הוא היה שאנן. בדרך כלל בתחתית המטרה היא לייצב את ההגנה ואולי רוני לוי היה מצליח לעשות את זה בבית"ר אבל כן המערך שעולה לא טוב. התפספסה הזדמנות למכור את זרגרי בקיץ בהרבה כסף. נניח עוד שבועיים הוא יעזוב זה בטח לא יהיה בסכומים האלה.

האם בני לם הביא משהו למכבי נתניה חוץ מהתלהבות? ולא קשה להיות מתלהב נגד הגדולות. בינינו עם איך שמכבי נראית ברוב העונה ו-ואן לוון עוד היה המאמן במשחק ההוא - אני לא יודע אם ה-2:4 והמהפך הוא כזה הישג מטורף. אף אחד לא ניגש למרמנטיני, הוא לא היה צריך להתגבר על אף שחקן בדריבל. חדרה אולי כן תהיה שקטה בתחתית אבל לא בזכותה אלא כי הקו האדום באמת עלוב. ראיתם את נוף הגליל, מכבי פ"ת גם חלשה..ולכן גם בית"ר תשרוד.

2. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

חדרה שקטה רק בזכות עצמה. אנחנו בתחילת הסיבוב השני, 7 נקודות מהקו אחרי שעברנו את הרצף של סכנין, באר שבע, חיפה ומכבי תא.

יש לנו את אחד משלושת הסגלים הכי חלשים בליגה, מלאי פציעות, משחק אחד לא היה לנו בסגל מלא, ורוטציה של 15-16 שחקנים זה חתיכת מכה. אין לנו עומק, אין לנו כלום, אבל יש שחקנים שמשאירים את השיניים על הדשא. קורה שמתפרקים, אכלנו שלישיות, אבל אבל נתניה מדקה 20 ביתרון מספרי ולא נפלנו מהם סטטיסטית, בעטו למסגרת רק דקה 80. גם באר שבע ירקה דם נגדנו בשני מפגשים, ההגנה יציבה וזה בעונה חלשה של סיסה ולבקוביץ.

נקודת האור אתמול, יש לנו חלוץ ברוך השם. סטיבן אלפרד שחקן חזק, עם כושר גופני שאין בליגה, והכי חשוב הוא מבין כדורגל.

oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  3. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליבי אתכם. חיפה בסמי עופר ברביעי, בלי שועה, בלי בואצי, אחרי מה שהיה אתמול, יכול לתת לכם סנוקרת מנטלית שתגמור את הקבוצה סופית.

4. Telkiyski Member

יאללה יאללה.
    עכשיו הם משחקים אותה מסכנים.

שיקום מי שחושב שביטר תרד ליגה (חוץ מנייג'ל שתמיד מנבא שחורות לקבוצתו).

לא רואה מצב באמת יכולים לרדת ליגה חוץ ממינוס 9 כמו שהיה איתנו (שייתן זריקת מוטיבציה לכל הלוזון, נוף, הגליל והפועל ירושלים).

Raulito אוהב/ת את זה.
  5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק, אנחנו רצים לאליפות.
    רק הפועל מסכנים.

6. Telkiyski Member

מה קשור אליפות ומה קשור הפועל?
    לא נראה לי שיש פה אחד שחושב שאתם באמת תרדו ליגה וגם אתה ביננו יודע שזה לא יקרה.

7. italiano Member

אני חושב שהם ירדו ליגה אם לא יהיה חיזוק בינואר(וכרגע נראה שיהיו בעיקר שחרורים).

אין להם את הסגל הכי חלש אבל יש להם את הכאוס הניהולי והמקצועי הכי גדול ומד הלחץ בפלייאוף התחתון עשוי להיות חיסרון מול קבוצות אחרות.

8. Telkiyski Member

אני רוצה לראות אותם מסיימים מתחת לנוף הגליל וגם מתחת להפועל ירושלים.
    וזה עוד בלי שאני מתייחס ללוזון וחדרה.

הצגות קיצר.

9. matanbl22 Member

אני לא מהמר על ביתר כ״יורדת מספר 1״ כמו שאוהבים לכנות כל שבוע קבוצה אחרת
    אבל זה תסריט הגיוני, מלבד שועה אף אחד שם לא יודע לשחק וגם זה תלוי מצב רוח בנוסף האנרגיות סביב הקבוצה רעות והשחקנים נראים כבויים על המגרש

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

כדי להישאר בליגה צריך 35-36 נקודות.
    בוא תגיד לי איפה בית"ר משיגה עוד 20 נקודות.

11. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש להם לוח לא פשוט עד סוף הסדירה.

קש-הפועל תא-הפועל חיפה

נוף הגליל-לוזון-חדרה

סכנין-מכביתא- מכבי חיפה

אם הם לא מנצחים שלושה משחקים לפחות, הם נכנסים לפלייאוף בבעיה רצינית. אם הם מגיעים לרצף השני אחרי שלא ניצחו ברצף הראשון (לא הייתי מהמר שירדו ליגה, אבל לא הייתי מהמר שיקחו יותר מ3 נקודות ברצף הראשון) הם מגיעים לרצף השני בלחץ שיא. על הרצף האחרון אני בספק אם יקחו גם נקודה.

מה שבטוח, ביתר תהיה בסיר לחץ עד סוף העונה.

12. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, חדרה ומכבי פת הן היחידות מהמועמדות לירידה שעברו את הרצף של מכבי תא-חיפה-בש, מה שיכול בכלל לסבך את העניינים.

13. Telkiyski Member

בוא תגיד לי מאיפה אתה כ"כ בטוח שצריך 35.
    אשתקד הספיקו 34, לפני שנתיים 33.
    או שאתה רואה את נוף הגליל עושה מעתה 23 נקודות ואת לוזון 26.

נניח שצריך 34 נקודות כדי להישאר בליגה. לכם יש כרגע 16. כלומר אתם צריכים עוד 18.
    ממש בלתי אפשרי בליגה עם קטמון ונוף הגליל שאותן אתם עתידים לפגוש גם בפליאוף תחתון אם תהיו בו.

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם היה מדובר במצב רגיל הייתי אומר שמה שאתה כותב הגיוני.
    אבל אין כאן מצב של קבוצה שנקלעה למצב רע מקצועית ומנסה לתקן בינואר עם מאמן חדש + כמה שחקני רכש.
    אנחנו תקועים במצב נתון שאין אפשרות אפילו להביא מאמן אז אנחנו תקועים עם פנסיונר על הקווים וגם הסגל הלא מספיק טוב שיש כרגע עוד צפוי להיחלש וככל הנראה גם לא יגיעו שחקנים נוספים ואם כן אלה ממש יהיו השאריות של השאריות.

לדעתי אנחנו לא מגיעים אפילו ל-30 נקודות.

15. Raulito Madridista

אני בטוח שאם נלך שנים אחורה בכל שנה שהקבוצה הייתה בפלייאוף התחתון אז היה את החליל הזה שבית"ר ירושלים תרד, למעט אולי העונה שעברה. הנה דוגמא ממצה - לוסיו יודע שהוא לא ישחק בהפועל אבל הוא לא רוצה להגיע לנוף הגליל, הרבה לא מחשיבים אותה. אם בית"ר הייתה קוראת לו הוא בא בריצה למרות הכל. בית"ר הייתה מתחת לקו האדום רק פעמיים - במחזור הראשון ובמחזור ה-14, פעמיים אחרי הפסדים לב"ש. אני גם משוכנע שאם חיפה או מכבי יוותרו על שחקני סגל זוטרים וחלקם לא רעים - בית"ר תהיה הכתובת.

הפועל נוף הגליל עם ההגנה הכי גרועה בליגה, סגל שהיה יכול לחלום על שחקן כמו ירדן שועה, המשחק שלה נגד בית"ר יהיה בטדי (ואני משוכנע שבמשחק הזה לא יהיה בוז) והיא תסיים את העונה עם המשולש הקשה של מכבי תל אביב-מכבי חיפה-הפועל באר שבע. בית"ר ספגה אגב רק 20 שערים עם כמה שהיא פח, אחד פחות מהפועל השלישית. הפועל ירושלים עם מאמן שלא מחובר למציאות וההתקפה הכי חלשה בליגה בינתיים; מילא הייתה פה בליגה כמו ב-2007/08 שמכבי פ"ת ירדה עם סגל סביר או הפועל כפר סבא בזכות הכישרון הרב של אוחנה (על אף סגל עצום). הליגה פח זבל.

אגב למקרה שתהיתם – הנה חלוקת המוליכות העונה:

הפועל באר שבע עם 12 מחזורים בפסגה – מהמחזור החמישי עד למחזור ה-16.
    מכבי חיפה – פעם אחת – עכשיו זה קרה במחזור ה-17.
    עוד ארבע קבוצות עם פעם אחת: בני סכנין (מחזור ראשון), הפועל ת"א (מחזור שני), הפועל נוף הגליל (מחזור שלישי) והפועל חיפה (מחזור רביעי)