מחזור 27 בליגת העל: הפלייאוף נפתח: מכבי חיפה נגד הפועל ת"א. בתחתית: בית"ר בסמי עופר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏18/3/22.

1. עידן444 Member

מה הקשר?
    כשאתה מנתח משחק התקפה זה דבר אחד.
    ניצול של טעויות של היריבה אתה יכול לשייך אולי למשחק לחץ ולהגיד לחצנו טוב.

עלינו אני יכול להגיד לך שברוב העונה משחק ההתקפה היה בינוני מאוד והשערים נבעו ממשחק לחץ.
    עם הזמן גם רואים את משחק ההתקפה משתפר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Clock End Stand
    אני מסתכל רק את המשחקים של מכבי חיפה. פלומיין הרשים אותי היום בצורה שהוא שיחק. היה קשה להוציא לו את הכדור מהרגליים. אם היה משחק אצלנו זה יכול היה להיות אחלה. בכל מקרה זאת היתה התרשמות של משהו כמו ארבעים דקות....

@oranfu
    כולם חלשים. ממה שאני מבין ב"ש ומכבי ת"א גם לא בדיוק משחקים בכושר שיא. הם לא מפחידים אותי. במשחקים מולם הדברים הקטנים יכולים להכריע. כמו שופט למשל. איכשהו אני רוצה גם להאמין שמבחינה מנטלית השחקנים לא ירשו לעצמם לנוח בחצי השני כמו שראינו היום. זה קורה יותר מדי פעמים מול קבוצות פחות טובות. היום האדומים באמת לא היו יריב, אבל נראה מה יהיה בשני מחזורי הליגה הבאים.

@alexshw
    אלפונס לא יותר טוב מרז מאיר.

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  3. G.B7 ירוק עולה

דווקא רודריגז כמגן הוא בסדר גמור.
    דווידה פי 100 יותר מהיר ממנו, והוא הצליח לנטרל אותו בכל ניסיון כמעט (אותו דבר היה מול אספרייה לפני חודשיים) ואז סאן נכנס והוא חגג עליו.
    באופן כללי ברור שסאן מנחם עדיף בתקפיד שלו אבל הוא בירידה משמעותית מאוד ביכולת.

סה"כ משחק לא רע שלנו שהפכנו אותו לפשוט עם השערים שלנו.
    אלפונס מאוד חלש ולא עונה על הציפיות, ועכשיו ככל הנראה רז מאיר גמר את העונה.

4. עידן444 Member

זה מצחיק שהם מזהמים פה כמעט כל דיון כשהם ״חושבים״ שהשופט דפק אותם- אבל כשהשופט עוזר להם אז האוהדים היריבים מביכים ומזכירים טוקבקים ב one.
    אגב, לקרוא כתבה ב one יוצא לי אולי פעם בחצי שנה... להגיע לטוקבטים קרה לי פעם אחרונה כשיאמר עוד היה בעלים, ואוהדי ב״ש דווקא כיכבו שם בטמטומם בכל כתבה עלינו- כשהח׳ברה כאן מדברים על טוקבקים ב one יש לי הרגשה שהם מדברים על עצמם.

5. alexshw Member

לא, רודריגס לפחות בשמאל מוסיף בלגן, לא מרווח משחק, גם בהגנה הוא לא באמת כזה טוב שם. הוא לא מגן באמת.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. G.B7 ירוק עולה

הוא לא מגן באמת זה אלתור של בכר, אבל בעייני לפחות הוא עדיף כמגן על פני התפקוד שלו כבלם/קשר אחורי.
    מבחינה הגנתית הוא עושה את העבודה בצורה טובה, סוגר טוב מאוד את השחקן שלו.
    ושוב אם זה סאן מנחם ביכולת טובה הוא מן הסתם עדיף.

7. oranfu Member

שמע, גם אם אתה מרוצה ממנו הגנתית, זה פוגע בנו קשה מבחינה התקפית.
    אפקטיבית זה מבטל לחלוטין את אגף שמאל אצלנו מבחינה התקפית (לא פלא שגם חזיזה מתקשה לתפקד).
    אז כל כובד המשחק הולך לאגף ימין וקבוצות יודעות שהן יכולות להתרכז בלצופף מול אצילי כי אנחנו פשוט לא יכולים לייצר כלום מאגף שמאל.

עוד יותר גרוע, אנחנו עוד דוחפים יותר את אבו פאני שמאלה בשביל לעזור לחזיזה אבל אבו פאני גם הוא לא שחקן אגף אז אנחנו גם מאבדים אותו באמצע וגם לא מרוויחים משהו באגף.

WellNeverDie ו-alexshw אוהבים את זה.
  8. DRORIKO Member

מס אשדוד לצערי מבטיחה היום את ההשארות. נוף הגליל זאת אחת הקבוצות הכי עלובות שראיתי בשנים האחרונות בליגה שלנו. הסיכוי של מכבי נתניה לקחת אליפות יותר גדול מהסיכוי שלהם להשאר.

9. oranfu Member

וואי וואי אם שחקן של חיפה לא היה מורחק על עבירה כמו שעשה שחקן ההגנה של ב"ש, איזה תגובות היו פה בפורום...

עידן444 אוהב/ת את זה.
  10. G.B7 ירוק עולה

זו נקודה מעניינת ואולי גם יש בזה משהו אבל הגול/גולים שלנו מגיעים לאורך כל העונה גם במשחקים החלשים ביותר שלנו.
    אם נצליח לשמור על רשת ריקה זה בסדר שנבקיע גם רק אחד או 2.
    סאן מנחם בכושר טוב זה win win אבל הוא בירידה משמעותית, מקווה מאוד שהוא יחזור לעצמו, וגם עם הירידה הזו הוא שחקן חשוב מאוד.

11. oranfu Member

אנחנו מתקשים הרבה יותר לאחרונה להגיע למצבים ולדעתי להצבה של רודריגז יש משקל משמעותי בזה.

בסוף אני לא יודע איך אפשר להתחמק מזה שהקבוצה מציגה יכולת הרבה פחות טובה בתקופה האחרונה, גם אם מנצחים (וכמו שראינו אנחנו גם מאבדים לא מעט נקודות בתקופה הזאת ככה שזה לא ממש עובד).

alexshw אוהב/ת את זה.
  12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסדר, גם שני שערים של חיפה היום התחילו מטעויות של שחקני הפועל תל אביב.
    מההודעה שלך אפשר לחשוב שנגמר 2-1 ולא 4-1 כשרואקביצה גם החטיא פעמיים לבד מול עמוס וגם אספרייה החטיא לבד מול עמוס.
    שיחקתם טוב היום, אבל מבחינה הגנתית הייתם מאוד חלשים והגענו להמון מצבים איכותיים. אם רוקאביצה/אספרייה מדויקים זה 3 - 0 ומשחק גמור עוד בתחילת המחצית השנייה.

13. G.B7 ירוק עולה

אני חושב שהירידה נבעה מירידה ביכולת של מוחמד (הוא איבד עד הירידה הזו 3 כדורים כל העונה, מאז הירידה ביכולת הרבה יותר), פלאניץ פחות יציב, אלפונס לא משפר אותנו בשום צורה אפילו ביחס לרז מאיר, והחזרה של לביא לא הייתה טובה.
    התרומה ההתקפית של רודריגז היא שונה מתרומה רגילה של מגן אבל עדיין מצליח לראות דברים חיוביים אצלו.
    עכשיו אני לא פוסל בכלל את מה שאתם כותבים על רודריגז ויכול להיות שזה חלק גם מהירידה במצבים, אבל שמנחם לא טוב
    מי ישחק במקומו?

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  14. עידן444 Member

הגעת למצבים של סכנין של לחמן.
    שקבוצה לוחצת אותך ורפי כהן וליאור אסולין טסים למתפרצות.
    אני באמת לא רואה באיזה פרמטר במשחק עליתם עלינו היום.
    נהניתם מיום נוראי של גאנדלמן ששני גולים מטעויות זוועתיות שלו. גם ברור שבני לם הימר פה יותר מידי- אי אפשר להישאר עם בלם אחד על המגרש בשום מצב. סמך יותר מידי על זה שאתם בפאניקה ורק רוצים שהמשחק יגמר.
    במשחק הקודם בטרנר רז שלמה שיחק וגאנדלמן היה בקישור. מניח שלא היינו סופגים יותר משני שערים אם רז שלמה היה משחק.

15. oranfu Member

אבל יש את מנחם אז תשחק איתו. כשלא יהיה אותו אז תחשוב מה אתה עושה.

אני לא רוצה לראות את רודריגז, לא מבין מה אני מקבל ממנו.
    אני יודע שמאז שבכר התחיל להתעקש עליו כמגן הקבוצה נראית זבל. זה לא הגורם היחיד, אבל זה חד משמעית אחד הגורמים.