מילאן 2020-2021: ניסוי ראשון ביציבות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י yonmu, ‏17/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. itzik.miro Member

בעצם זה שהוא עמד איתן אל מול הלחץ לפטר את פיולי וחיזק את הקבוצה בעמדות חשובות במהלך החורף בעסקאות לא רעות בכלל - מאלדיני הוכיח שהוא ראוי לצ'אנס ולאמון, גם אם אדון קובי חושב שהוא טועה כשהוא מציע לצאלנהוגלו הארכת חוזה.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

2. itzik.miro Member

נו ואיך זה בדיוק אומר שמאלדיני לא הוכיח שמגיע לו הצ'אנס?

3. DRORIKO Member

ברור שמגיע לו והוא אכן מקבל את האשראי מהבעלים. עדיין אני חושב שצריך לתת עוד איזה שנתיים לפחות כדי להעריך אותו כמנהל מקצועי. אני כן מסכים עם מה שרשמת למעלה לגבי פיולי, זה בהחלט היה צעד אמיץ ונכון. גם אני חשבתי בזמנו שהיה צריך להמשיך עם פיולי.

4. yonmu Member

מאלדיני הוכיח שתחת תנאים לא אופטימליים הוא יכול לספק למאמן שלו סגל איכותי.
    סלמיקרס, האוגה, ההשאלות שסגרו את הסגל, דיל סילבה-רביץ'.
    בקיצור, so far so good.

5. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

• לדעתי אין שום דבר חיובי בלשלם 9מ' בתקופה כל כך רגישה על ילדים ברמה כל כך ירודה כמו סלימיקרס והאוגה.
    • מנדז'וקיץ' זה בזבוז משכורת גבוהה על שחקן עבר בן 35 שלא שיחק כדורגל קרוב לשנתיים. אחלה בחירה לאמצע העונה.
    • מייטה הציג יכולת חלשה לפני המעבר אך כאן הבעיה היא באי הגעה של קשר נוסף בקיץ ולא במייטה עצמו שבסך הכל עשה את המקסימום שלו.
    • סילבה בעונה האחרונה הוא אחד החלוצים הפורים באירופה. טרייד ישיר עם שחקן שבמקרה הטוב שווה רבע מהשווי שלו זה לא עסקה טובה. גם אם לא היה לסילבה עתיד במילאן.
    • נושא דונארומה והקאן היה חייב לקבל מענה מהרגע הראשון שמאלדיני נכנס לתפקיד. מדובר בכישלון טוטאלי שלא ניתן לגמד עם אמירות ריקות על מינו ראיולה.
    • טומורי (מטרה ישנה של פרדריק מסארה) אכן שווה משוב חיובי. מניח שיש כאן מקום להחמיא למאלדיני על כך שלא הפריע לDS של המועדון לעבוד עם איזשהי "עמידה איתנה" להמשיך עם רומאניולי בהרכב.

6. yonmu Member

@Un bombón
    אני לא יודע לדבר על חלוקת העבודה בין מאלדיני למסארה, אבל לא מסכים איתך על חלק מהנקודות וחושב שהתעלמת מכמה:
    1. סלמיקרס והאוגה (וטטרושנו וקלולו) הם רכישות ששדרגו את ההרכב/סגל שלנו בזול מאוד עם פוטנציאל משמעותי לעתיד.
    2. טונאלי, דיאז וטומורי הם שאילות ששדרגו את ההרכב/סגל שלנו בזול מאוד ועשויים להפוך לבאנקרים בהרכב בקרוב.
    3. סילבה נכשל במילאן. רביץ' הצליח במילאן. עדיף ציפור אחת ביד.
    4. דאלוט, מיטה ומנדזוקיץ, כמו גם ד.מאלדיני וקולמובו בהתחלה, היו גיבויים טובים. חלקם התאימו יותר וחלקם פחות, אבל כולם בזול יחסית, עם פוטנציאל להמשיך לעונה הבאה ובלי חשש שנתקע עם שחקן כושל בעלות גבוהה.
    5. דונרומה והקאן אלה מקרים מבאסים אבל בכלל לא ברור שתוצאה מוצלחת יותר היתה קיימת.
    היה עדיף לספסל אותם או למכור אותם מוקדם יותר? אולי, אבל סיכוי סביר מאוד שזה היה פוגע בקבוצה מקצועית ודופק לנו את הטופ4 העונה.
    בשורה התחתונה ההשארה שלהם היתה המשך היציבות מהעונה שעברה, וזה מה שהביא אותנו לטופ4.
    6. רוב המכירות וההשאלות הגיעו במקום.

בשורה התחתונה תחת מאלדיני מילאן השיגה את המטרה הפשוטה שלה, כלומר עברה מ'לא משיגה טופ4' ל'כן משיגה טופ4'.
    אז נכון שזה היה גבולי ונכון שהשינוי העיקרי הוא שהיה לנו את זלטאן ואת קיאר לכל העונה, אבל זה לא כל הסיפור, ולדעתי חלק גדול מההצלחה הגיע בעקבות זה שלא עשינו מהפכה בסגל בתחילת העונה אלא רק שדרגנו את הקיים.

7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

קל להגיד את זה על סילבה אחרי השנה, אחרי לא מעט שנים שהוא מדשדש ולא מוצא את עצמו..

לגבי דונארומה - הכשלון הוא שלא מכרו אותו עד הקיץ שעבר. בכלל לא היו צריכים להכנס איתו לעונה הזו, הרי ידעו כמה הוא יבקש, ידעו שלא יתנו לו. ידעו שראיולה..
    ובכל מקרה המועדון היה צריך לדאוג שהוא לא מגיע לפוזיציה הזו, או שהוא מחדש ב2019 או נכמר באותו קיץ.

8. Alta Tensione Member

בקושי יש לו ביקוש עם החוזה ביד, איך יהיה לו עם דמי העברה + עמלת סוכן + שכר?

חרא קורה. ממשיכים הלאה. כל עוד לא ממשיכים לשלם 6 מיליון לעונה לשוער אז המצב הרבה יותר טוב משהיה קודם.

פולי מאוד אוהב את האקאן ומאלדיני מנסה לעשות הכל כדי לרצות את המאמן שלו (כמו שDS אמור לעשות). אני גם חושב שצריך לתת לו בעיטה, אבל אני כותב באיסוקר ובמערכת נמצאים אנשים (אנשים = מאלדיני, פיולי, מונקנדה ומסארה) שלקחו מועדון מאשפתות של מקום 10 לכמעט סקודטו בשנה וחצי. אני חושב שזה מספיק כדי לענות להטרלות בכסות טיעונים שנשפכו פה.

9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

כתבתי את זה בהקשר לטומורי כי מסארה סיפר שעקב אחריו כבר תקופה. באופן כללי הDSים יוצרים את ה"רשימות" שלהם לאורך מס' שנים עם קבוצת סקאוטים וdata אנליסטים. מנהלים כלליים כמו מאלדיני לא עושים את זה. הם שותפים כמובן לקבלת ההחלטות ואחראים על הteam management אך עדיין קשה לשייך לתפקיד הזה קרדיט על רכישה כזו או אחרת.

הם אכן מילאו את הסגל מבחינה מספרית. בעיניי אף אחד מהרשימה הזו לא נמצא ברמה הנדרשת. גם כשמתמקדים בפוטנציאל בלבד.

באופן כללי אני נגד השאלות של צעירים ללא אופצית רכישה או אופציה גבוהה מדי. כאן אפשר לזרום עם זה כי להבדיל מהרשימה למעלה מדובר בפרוספקטים איכותיים מאוד שניתן לבנות איתם קבוצה גדולה באמת.

זה לא העניין. מדובר בכישרונות בסדר גודל שונה שאחרי כמה תקיעות בקריירה התפתחו פחות או יותר באותו הזמן. גם לפני וגם אחרי תקופת ההשאלה ההדדית - סילבה היה ונשאר שחקן הרבה יותר יקר, ומילאן לא קיבלה על כך שום תמורה.

בעיניי כל הסיפור איתם מנוהל בצורה מזעזעת. "מה כבר אפשר היה לעשות?" = "זה הסוכן ההוא שהורס קריירות".

אני מסכים שיציבות זה אלמנט חשוב בהצלחה אבל השחקנים האלה לא היו טובים מספיק כדי ליצור עליהם איזשהי קפיצה איכותית.
    מה שהביא לכם טופ 4 זה:
    1. זלאטן.
    2. הנוכחות של זלאטן שהובילה להתעלות של השחקנים הסובבים לו בפן המנטלי.
    3. עונת קורונה מאוד לא שגרתית בה הרבה מאוד דברים הסתדרו ובמקביל לא הסתדרו ליריבות.

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון. וגם הוא מתחנן לחזור למילאן אבל זו כבר רכשה שוער חדש אז באסה. וגם הציע את עצמו ליובנטוס בחצי מחיר.

עמלת סוכן כשהכרטיס אצלו >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> עמלת סוכן כשהכרטיס שייך למועדון.

זה ברור, אבל האידיאל של מילאן היה להמשיך לשלם לו הרבה יותר.

11. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם מעריכים שיש איזה שהוא סיכוי שדונארומה יגיע בסופו של דבר לרומא?
    ראיתי כמה פרסומים שמוריניו פנה אליו.

12. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאמין שימצאו את הפרייאר שישלם לראיולה את העמלה, לא חושב שרומא נמנית בין הפרייארים האלו

13. itzik.miro Member

בהשאלה לעונה מפסז? למה שרומא תעשה את זה

14. yonmu Member

@Un bombón
    קודם כל, עצם סגירת הסגל, גם עם שחקנים לא איכותיים במיוחד, זה הישג יפה.
    לדעתי זה ששחקן מסוים לא שווה את העלות שלו לא אומר שהדבר הראשון שצריך לעשות זה להיפטר ממנו. לפעמים הפערים לא דרמטיים מספיק כדי שזה יהיה שווה את השינוי. הקאן ודונרומה הם מקרים כאלה בדיוק, ולדעתי גם אנדרה סילבה וייתכן שזה יהיה גם רפאל לאאו.
    מאלדיני הוציא את מילאן 'פראיירית' בכמה מקרים, וזה בדיוק מה שהשתלם בסופו של דבר.

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הגבתי מיד כי רציתי לראות איך הסיפור יגמר. כעת כשזה רשמי אני יכול לומר שלאבד שני שחקני הרכב חשובים (לדעת מילאן, לא לדעתי) בחינם זה כישלון ברמות שעדיין לא יצא לי לראות. מעניין איך דבר דומה היה מתקבל במועדון אחר\עם שחקן עבר פחות אייקוני בתפקיד.

*הנרטיב של good riddance שייך לאוהדים. מילאן ניסתה להשאיר אותם עד הרגע האחרון (וקצת אחרי) עם הצעות מנופחות.

מצב נושא:
הנושא נעול.