מכבי נתניה 2020/21: מתי אלמד לבחור נכון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏28/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. abcd Member

כל כך מזדהה.
    הגמר נגד ק״ש היה מאכזב אבל לא זוכר שזה ליווה אותי יותר מדי אחר כך.
    אולי פערי הרמות, אולי האין אוירה בר״ג, היריבה האפורה או החצי נחמה שלפחות סימנו וי על שלב חצי הגמר המקולל אבל בסופו של דבר התגברתי עליו די מהר. גם ההחמצה של קאיודה (כאילו שהיינו מחזיקים 2/3 משחק) לא מעלה בי רגשות מיוחדים.

הגמר האחרון לעומת זאת באמת הותיר בי טראומה ואני מרגיש שמשהו בנאיביות הזאת שבאהדת כדורגל, שאפילו לא ידעתי שעוד קיימת, נשבר וכבר לא יחזור למה שהיה.
    העצבים בהפסדים הם עדיין אותם עצבים אבל אף ניצחון כבר לא מרגש כי אין שום אור בקצה המנהרה (ובאמת שיסלחו לי אוהדי הקבוצות שהיו מתחלפים איתי מחר, גם אני מתעצבן כשחברים אוהדי חיפה או משהו בסגנון היו בוכים לי על מר גורלם אבל זאת התחושה).
    אין כמעט יום שאני לא חושב על המשחק הזה ואני נשבע שגם פעם ב הוא עוד בא לי בחלומות.
    זה היה כתוב בכוכבים שניקח גביע בשנה הזאת, הכל הסתדר לנו בול, האוירה היתה מושלמת, זה פאקינג היה לנו בידיים ואיבדנו את זה.

אני באמת מקוה שזה יקרה יום אחד. פעם חשבתי שזה יהיה שווה הכל, אני כבר לא בטוח.

Maccabi Diamond ו-עידן444 אוהבים את זה.
  2. עידן444 Member

ריגשתם.
    אם לא תהיה תמונה זה יכול להיות לא פחות עוצמתי.
    תבוא בסוף החיים ותדע שהיתה לך אהבה טהורה ואמיתית שאינה תלויה בדבר. שלא קיבלת בעדה שום תמורה. שום סיפוק. שלמרות הכל עם השנים רק התחזקה למרות ששוב ושוב איכזבה.

אגב לי יש 2 תמונות שאם החיים שלי נגמרים עכשיו תעלנה-
    1. 1995- לראות אנשים בוכים אחרי שהקבוצה ירדה ליגה אחרי יותר מ 30 שנה רצופות בליגת העל- זה משהו שלא אשכח לעולם.
    2. 1999- אותו משחק עליה באצטדיון בפתח תקווה מול הפועל לוד- ששם קץ ל 4 שנים ארוכות ובלתי נתפסות בליגה השניה.
    תקופה שעוד היו פורצים למגרש בסוף המשחק.
    מי שלא היה שם לא יודע התפרצות שמחה מה היא.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kufsa, הרצליה, oFiRzZz ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

עליית ליגה זו השמחה היחידה שיש לדור שלנו. זה עלוב.

כילד שנולד בשנת 1988 וגדל בשנות ה-90 בעפולה, הייתי היחיד בשכבה שאוהד את מכבי נתניה. זה הפריע לי, אבל לא מדי, כי גם כשהייתי הולך לבתים של חברים אוהדי מכבי חיפה, מכבי ת"א וביתר ירושלים, ברוב המקרים האבא שלהם היה אוהד של מכבי נתניה ותמיד הייתי עושה לאבות שמח על הלב, שהנה יש אבא (שלי) ש"הצליח" איפה שאחרים "נכשלו".
    ומה עם קצת שמחה בשבילי?

4. עידן444 Member

אין להשוות עליית ליגה קלה כעבור שנה לעליית ליגה אחרי 4 שנים(פאקינג כל תקופת התיכון שלנו ט-יב אהדנו קבוצה בליגה ארצית) בליגה קשה פי כמה עם עולה אחת.

5. Raulito Madridista

אני חושב שאחת העונות הכי מרגשות של מכבי נתניה הייתה 2002/03 - עם גיא צרפתי, רביד גזל, ישמעאל אדו כמובן, ראובן עטר שיחק חצי עונה והיה נפלא וגם הפציעה שלו לא פגעה במכונה של גילי לנדאו. היא ניצחה את כל שלוש הגדולות משחק אחר משחק ולא ספרה אף אחת. גם מעונות של מקום רביעי אפשר ליהנות. אני לא יודע מה צריך להיות מקור ההשוואה. גם הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים אוכלות חרא כבר עשור. מ.ס אשדוד הייתה באירופה פעם אחת והייתה גימיק עם 'עונת גלאקטיקוס' עם רביבו-אבוקסיס-דומב-חזן. זה לא ינחם אתכם אבל תראו את הפועל פ"ת אני כמעט שכחתי שהיא הייתה פעם קבוצת צמרת כשהתחלתי לראות כדורגל, שלא נדבר על אימפריה.

יכול לומר שלעתים הכדורגל מפתיע וזה לא רק עניין של כסף שמגיע מהשמיים כמו דניאל יאמר (אלי גוטמן למשל בנה קבוצה חביבה מאוד וזו של ראובן עטר רצה בצמרת למרות כדורגל לא יפה). לעתים כמה דברים קטנים מתחברים והחשק חוזר. גם האצטדיון הוא דבר משמח. הייתי רוצה לראות את אלמוג כהן נשאר כמה שהוא יכול ורוצה ומסוגל וכמובן גם אחרי שיתלה את הנעליים. אייל סגל מדבר המון אבל כן רוצה בהצלחת המועדון ועושה מה שהוא יכול ברמת האמצעים שלו. ביחס לשאר הוא בסדר.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זלטן סחוביץ' אובחן עם שבר במרפק. אין עדיין הערכות לגבי משך היעדרות, אך לא מן הנמנע שהשחקן מעשית סיים את העונה.

הבן אדם שבי מאחל לו רפואה שלמה והחלמה מהירה. האוהד שבי מרוצה מכך שהוא לא ישחק יותר. מקווה שבקיץ ידעו למנף את השורה בקורות החיים שלו שכתוב בה "התחנך והתעצב בין היתר בפרטיזן בלגרד" כדי לגרד ממנו כמה שקלים בקיץ ואם אפשר שהשקלים יגורדו מקבוצה אחרת מישראל, מה טוב.

7. DRORIKO Member

איך אלמוג כהן עד עכשיו? אתם מרוצים מזה שהחתמתם אותו?

8. עידן444 Member

אפשר להגיד שאלמוג כהן כקשר די איכזב. גם אם המספרים האישיים שלו היו בסדר זה לא הרגיש שהוא הביא ערך מוסף. קשר אמצע טוב בליגה חלשה בקבוצה בינונית מינוס. מאלמוג כהן אתה מצפה ליותר.
    הפציעות והאדומים אפילו גרמו לרוב הפרשנים להדביק לו תווית של כשלון.

מאז המעבר של אלמוג כהן לעמדת הבלם המספרים הקבוצתיים(וגם האישיים אבל אציג את הקבוצתיים) מדברים בעד עצמם:
    0-1 על הפועל כ״ס
    0-3 על אשדוד
    0-0 מול הפועל חיפה
    2-1 מול בית״ר
    1-4 מול ק״ש- יצא במצב של 0-1 לנו
    1-1 מול מכבי פ״ת- יצא ב 0-1 לנו
    0-1 מול בני יהודה
    1-0 לחדרה
    2-0 למכבי חיפה
    0-0 מול סכנין
    0-1 על בית״ר

11 משחקים ששיחק כבלם.
    בדקות שהיה על המגרש ספגנו רק ב- 3 משחקים. ב 6 שמרנו על שער נקי. בעוד שניים שמרנו על שער נקי בדקות שהוא שיחק(למען ההגינות נציין שנגד ק״ש יצא בדקה ה 11).

המספרים מדברים בעד עצמם וזה עוד כשבחלק לא קטן מהמשחקים דני עמוס, שהציל אותנו המון העונה- לא שיחק.

הוא מנהיג מאחור. מכוון. בונה את המשחק. קורא את המשחק. נותן שקט.

לדעתי הציל לעצמו את הקריירה המאוחרת.
    מניח שהוא ושיר צדק יובילו את ההגנה שלנו בעונה הבאה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. DRORIKO Member

מופתע לשמוע שהוא בכלל הפך להיות בלם, עד כדי כך אני לא עוקב. אגב הגובה לא מפריע?

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/21
  10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

המעבר של אלמוג כהן מהקישור האחורי להגנה זה עדיין לא משהו שאני חושב שאפשר לסמן עליו 'וי' ולבנות עליו בהמשך. השחקן יכול לסתום בעמדה הזו חור נקודתי, אבל לבנות על זה לאורך דרך נשמע לי כמו מתכון בטוח לכישלון. הוא משפר את היכולת של הקבוצה להניע כדור מאחורי או לשבור לחץ עם כדרור, אבל רואים שקשה לו מאוד עם עניין הנבדל ושהוא לא תמיד חושב כמו שחקן קו אחורי.

אלמוג כהן צריך לחזור ולשחק יותר כקשר אחורי, בהתאם לכושר ולרמה שלו לעומת האחרים. מקווה מאוד שהתפקיד שמייעדים לו בעונה הבאה הוא להיות שחקן שמתנדנד בין הרכב לספסל בשתי העמדות הללו ו"סוג של" מאמן על המגרש.
    אם מכבי נתניה תתפתה לחשוב שאת העונה הבאה היא פותחת עם אלמוג כהן ושיר צדק כבלמים פותחים וזה כביכול הצמד להישען עליו לאורך רוב העונה, היא תאכל אותה. צריך להחזיר את קיליאן ון דר קפ לעניינים (אני חושב שהוא טוב ומעלה מכך, אבל זכותם של אנשי המקצוע בקבוצה לחשוב שלא) או להביא בלם זר להרכב. ושזה לא יישמע כהבעת אי אמון בשיר צדק, כי כמו במקרה של אלמוג כהן, הוא סביר לגמרי ובתור בלם 2-3 שנאבק על מקומו בהרכב הוא וואחד לוקסוס לקבוצה כמו מכבי נתניה.

11. עידן444 Member

המספרים מדברים בעד עצמם.
    אלמוג כהן מרגיש הרבה יותר נוח בעמדת הבלם.
    הסבה שעשו בגיל מבוגר לא מעט שחקנים כמו לותר מתיאוס, פודי חלפון ואפילו... ריימונד אטפלד...
    גם עניין הגובה שדרוריקו הזכיר- בליגה שלנו לא ממש מפריע לאלמוג כהן להצליח בעמדה הזו.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

קרו עוד דברים בזמן הזה. יובל שדה הפך להיות שחקן משמעותי יותר והוא נמצא בכושר טוב, שיר צדק נכנס לעניינים והקבוצה התייצבה. יכול להיות שלכל אלה יש משקל לא פחות גדול מזה שנעשתה לאלמוג כהן הסבה לעמדת הבלם.

ושלא יובן בטעות שאני סולד מהרעיון. אני לא סובל כשאלמוג כהן פותח כבלם.
    אני כותב את התרגום שהמוח עושה למה שהעיניים רואות. אני לא איש מקצוע, אבל ראיתי דבר או שניים בכדורגל ואני חייב להגיד שכשאני מסתכל על אלמוג כהן משחק בעמדת הבלם, אני לא רואה בשורה מיוחדת. הוא יכול לשחק שם ולהציג יכולת טובה, אבל זה לא משהו שגורם לי לחשוב לעצמי "שנה הבאה מתחילים עם אלמוג כהן כבלם והליגה לא תדע מאיפה זה בא לה".
    אני חושב שהוא לא מי שצריך להיות הבלם הפותח של מכבי נתניה בעונה הבאה, אבל קטונתי.

kufsa ו-yakov_y אוהבים את זה.
  13. עידן444 Member

אני חושב שזה פחות קשור ליובל שדה ושיר צדק.
    אתה אפילו טוען שהבלם המועדף עליך הוא ואן דר קאפ שהוכנס למקפיא בתקופה הזו.
    אלמוג כהן מביא ערך מוסף בתפקיד הזה וזה גם מביא את יובל שדה שהזכרת לשחק כקשר אחורי. אם אלמוג כהן היה קשר אחורי אז שדה היה בחוץ. האמת שכששניהם במגרש הם לגמרי יכולים להתחלף כל הזמן. כשאלמוג יוצא קדימה שדה נשאר אחורה לגבות אותו. ראינו את זה קצת לאחרונה- וזה עוד מוסיף לגמישות של הקבוצה.

14. yakov_y YNWA

לדעתי הסיבה המרכזית היא יובל שדה,
    מעבר לצמד השערים והנקודות שהביא הוא משהו מרענן בקישור שאין לנו,
    פיזי, מהיר, אגרסיבי, גרזן אמיתי במרכז השדה, יכולת פשוט גדולה, אפילו דן גלזר לא היה כזה טוב וגם לא אולסק או כל קשר אחורי בשנים האחרונות ועדיין...
    שדה בלם טבעי לדעתי, הוא סוג של פפה הישראלי שהיה משחק כקשר אחורי במשחקים הגדולים עם מוריניו.

הסיבה השנייה היא המאמן,
    אני ממש לא רוצה להחמיא לו אבל הוא טקטיקן טוב שמעמיד קבוצה מסודרת, אם זה בלחץ, במערך, בקו ההגנה הגבוה, יש איתו המון בעיות אבל השיפור ההגנתי בזכותו +
    הוא הסיבה שאלמוג כהן הפך לבלם, אז אני נותן לו ולכהן את הקרדיט.

שיר צדק נגרר ולא מציג יכולת גבוהה לדעתי, הייתה לו גם טעות באחד השערים שספגנו וכהן דומינטטי יותר בהגנה.

מהרגע הראשון התלהבתי מואן דר קאפ,
    אני חושב שאני הכי מחזיק ממנו מאוהדי מכבי נתניה והסיפסול שלו היה הזוי לדעתי, הוא פשוט אדיר בכל אספקט הגנתי.

צריך לומר מילה טובה לרז כרמי, לא מחזיק ממנו אבל מפתיע לטובה ויש לו משחק רגל טוב.
    כרמי, צדק, ואן דר קאפ, כהן, פתאום כולם מתאימים לשיטה של המאמן וכולם עם משחק רגל טוב, מוזר לראות שחקני הגנה ישראלים עם משחק רגל.

הפציעה של זלאטן תרמה גם... סתם.

15. DRORIKO Member

צדק, שבשיאו היה בלם נהדר, נמצא בירידה תלולה בשנים האחרונות. מייחסים את זה לפרשת הויטמינים אבל האמת שהירידה הזאת התחילה עוד לפני. כמה אתם משלמים עליו בכלל?

מצב נושא:
הנושא נעול.