מכבי נתניה 2021/22: בני לם החליף את אטפלד, מנסים להתייצב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏31/7/21.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה מחברת שני ניצחונות ליגה ובורחת קצת לתחתית, אבל היכולת חלשה ביותר ואם הקבוצה לא תשפר את היכולת שלה, היא יכולה למצוא את עצמה שוב פעם מסתכלת על רוב הליגה מלמטה.

אין אף שחקן שאפשר להגיד עליו שהוא עוגן. כל אחד מועד לפורענות - יכולת מקצועית חלשה או קוצר רוח שעשויה לגרום להרחקה.
    הקבוצה לא מתורגלת לשום דבר שהוא מעבר להתלהבות. כל משחק נפתח בסערה ובהדרגה יחסי הכוחות מתאזנים או מתהפכים.

2. yakov_y YNWA

תודה רבה לדני עמוס (שוב) ולירדן שועה.
    שועה במצב של 2 על 1 מה עשה במקום לסדר לחבר שלו כדור באחד על אחד ? אתם יכולים לנחש, תודה לשועה על נקודה יקרה.

עמוס שוב מציל, בנוהל, כל עונה מביא לא מעט נקודות.
    לא שוער שובר שיווין אבל כן אחד הישראלים הטובים בליגה וכשאני רואה את השוערים הזרים כאן, אני לא מחליף אותו בשום שוער, לא רואה במה שטקוס ולבקוביץ' עדיפים עליו.

עוד משחק משעמם של מכבי נתניה, עוד ייספרו לנו שבני לם משחק התקפי ומחזיר את הקהל, סטגימה שפרשנים ושדרנים שומעים ומעתיקים אחד מהשני בלי ללמוד.
    חיים סילבס לדוגמא פירשן את המשחק בצורה סבירה אבל לא התכונן ולא ראה את מכבי נתניה יותר מידי בתקופה האחרונה לפי הדיבורים שלו.

אפשר לציין את הזרים שאומנם הם לא תורמים אבל שחקני ליגה לגיטימיים, גאבר, שדה, אברהם וגנדלמן שחקני נבחרת אבל שחקני ליגה ממוצעים.
    מה שמחזיק אותנו זאת יכולת יוצאת דופן של דני עמוס, יניב מזרחי, רז שלמה ביכולת גדולה (!) ופארפה אחד גדול, השחקן הכי מוכשר בליגה הזאת בלי שאלה בכלל.

אדרי עזב, אל שייך בדרך, אשכנזי מיותר ובטוח שחכתי עוד, מקווה שיגיע כבר רכש ונחליף כמה שיותר מהזרים.
    הכי דחוף להביא:
    1. בלם ביי פאר.
    2. קיצוני ימיני.
    3. מגן שמאלי.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מקווה מאוד שאני טועה בקשר לזה, אבל מרגיש לי שכל המועדון בדרך למקום רע.

כבר דיברתי עשרות פעמים על הבעיות בתוך המועדון ועל היעדר הידע בכל מה שקשור לכדורגל ברמה המקצועית. אייל סגל שם את מבטחו בניב גולדשטיין, שמצדו לא מבין מה מועדון כדורגל צריך כדי להעמיד קבוצה מנצחת.
    אייל סגל, שמעניק חשיבות עליונה לצוות האימון וגם משלם משכורות שמנות למאמנים, ימשיך לאפשר לניב גולדשטיין ללהק עבורו מתחזים וכך מכבי נתניה בחיים לא תצא ממעגל הבינוניות, אלא אם תרד ליגה, שבמצב הנוכחי זהו לא תסריט מופרך.
    אני יכול להגיד בלב שלם שאם אני יודע שירידת ליגה תגרום לאייל סגל להיפרד מניב גולדשטיין, אני גם מוכן שמכבי נתניה תרד שתי ליגות. כבר כתבתי כאן מיליון פעמים - זה לא באמת משנה באיזו ליגה משחקים. הדבר היחיד שחשוב זה אופק לזכייה בתארים.

הבעיה היא לא רק בתוך המועדון, אלא בעיקר מחוץ למועדון. צבא האמת של ערן לוי השתלט כמעט לגמרי על היציע וזה רק עניין של זמן עד שהבלון הזה יתפוצץ. חודש, חודשיים, חצי שנה, שנה, שנתיים - בסוף זה יקרה. מכבי נתניה במוקדם או במאוחר תצטרך להתמודד עם זה.

מנכ"ל שלא טוב בכל מה שקשור לבחירת מאמנים, מנהל מקצועי בהתהוות שרוב הסיכויים שיזכור יותר מה היה סידור הישיבה במניין מאשר באיזה הרכב הקבוצה עלתה למשחק, מאמן שהוא כוכב עבר שיש לו את מלוא החופש לגנוב דעת כאוות נפשו, כי כל ביקורת תיחסם ישר ("מה אתם רוצים? עד שבא מאמן שמנסה לשחק התקפי"), כי הוא כבר הצליח לשכנע את כולם שהוא מאמן התקפי וקהל שלא יודע להבחין בין טוב לרע ומסמן את הגיבורים הלא נכונים במגרש וביציע.

אני סקרן מאוד לדעת איזו קבוצה מצליחה אהדתי בגלגול הקודם וכמה כפוי טובה הייתי שבגלגול הזה נעשיתי אוהד של מכבי נתניה. הלוואי שיכולתי לעבור טיפולי המרה ולאהוד את מכבי ת"א או מכבי חיפה.

חייל שוקולד, Roma, abcd ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. yakov_y YNWA

בנוסף, בית״ר במיוחד והפועל ת״א הם אופציות נהדרות בשבילי.

אתמול הגיע צהוב שני לזרגרי, גרינפלד שרק לעבירה ולא שלף כרטיס למרות שהכניס את היד לכיס.
    אם שרקת על עבירה מאחור במתפרצת אז איך אין כאן צהוב ? אין כאן שחור ולבן, אין עבירה או שיש עבירה שמחייבת צהוב.

מעבר לימי חסד שאני נותן לבני לם שאני לא מאמין בו, אני זוכר את הבעיות בהגנה ונותן לו הנחה, החלק הקדמי האפור עליו.
    לא אהבתי את הדיבורים שלו מהראיון הראשון השחצני שלו שהחמיא לעצמו ואפילו כאן אוהדים של קבוצה אחרת הגיבו לזה, כל ראיון שלו סטיגמות ודברים מעצבנים (״לא נרוץ לאליפות ולא נירד ליגה״), מעבר לחוסר וודאות אם לא נירד ליגה אז בוא נשחק התקפי.

פשחה שהוא חלק מהמועדון מדווח שיגיע בלם וחלוץ, דומבייה יעזוב, מבורך, נקווה לשינוי גדול יותר כי זה לא יספיק.

5. DRORIKO Member

ראיתי בעיקר את המחצית השניה אבל נתניה בהחלט שיחקה התקפי, אפילו מופקר(ולראיה 2 המתפרצות של בית״ר שלפחות אחת מהן היתה צריכה להסתיים) הבעיה שזאת קבוצה עקרה. לא שבני הוא פפ גווארדיולה אבל הבעיה העיקרית היא השחקנים, הם לא יודעים לבצע פעולות בסיסיות. אם זה מסירות עומק לא מדוייקות, אם זה שחקן שמנסה בכח לשחק בנגיעה דווקא כשצריך להחזיק בכדור ולחפש נתיב מסירה, המון המון איבודי שהם נטו חולשת השחקנים. גם מהגויגון הזה שעפו עליו לא התרשמתי בכלל. לא יודע מי בנה את הקבוצה הזאת, אם זה ההולנדי או מישהו אחר, אבל נעשתה עבודה גרועה, או שפשוט זה מה שהתקציב מאפשר.

6. Roma מנהלים

Maccabi Diamond ו-abcd אוהבים את זה.
  7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא קיבל כאן את הכבוד שהגיע לו בעיקר כי שיחק לצד מגנים רעים מאוד. אחלה בלם, אחלה בן-אדם ואחלה שגריר של מדינת ישראל.

מיותר לציין שמאז שהוא עזב, מכבי נתניה לא הביאה אף בלם ברמה שלו ושזו גם אחת הסיבות שהקבוצה לא מתרוממת בשנתיים האחרונות.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  8. alexshw Member

אחד מ - 4 זרים גרמנים בלבד ששיחקו בליגת העל. הייסטר, אליה סוריאנו וז'וליאן ריינארד הם הנותרים.

9. yakov_y YNWA

הרכב פותח:
    - עמוס -
    - גנדלמן - צדק - ג׳אבר -
    זלאטן - אביב - שדה - שי -
    - פארפה -
    - מזרחי - זלאטן -

עמוס לא עשה כלום, ג׳אבר לא בלם, צדק צריך ללכת לפרישה, זלאטן (שוב) עם 0 פעולות חיוביות התקפיות, שדה בלם שלא מסוגל לתת מסירה אחת טובה, השלישייה הקדמית לא קיימת ולא בהכרח באשמתם, הסרבי בקושי נוגע בכדור ומזרחי שחקן אגואיסט.

דקה 58, דומבייה נכנס אז המערך שונה.
    4-4-2 עם פארפה בימין ודומבייה בשמאל, גנדלמן בקישור, צדק וג׳אבר בלמים (ציוות נוראי ולא קשור).

דקה 68, חילוף כפול, נכנסים המגנים חן עזרא ואמיר ברקוביץ׳ וחוזרים ל-3 בלמים.
    חן עזרא שיחק כמגן ימיני (!), ברקו בשמאל, גנדלמן חזר להגנה, פארפה הפעם במרכז השדה.
    נגמרו לי המילים.

מרקוב מחדרה קיבל צהוב ראשון אחרי 10 שניות ובדקה ה-36 קיבל צהוב שני, פעולות טיפשיות.
    סה״כ הגיע נקודה למכבי נתניה כי היא שיחקה נגד יריבה שלא רוצה לשחק ולא התכוונה גם לשחק.

מכבי נתניה משחקת רע מאוד, בני לם עם 16/36 נק׳ אבל דני עמוס השחקן המצטיין שלו וזה אומר הכל.
    סוחטים נק׳ בגלל חולשת היריבות, בזכות שוער מצוין, כדורגל רע משחק אחר משחק.
    ציוותים רעים מאוד בהרכב, חילופים רעים, לא מאמין בו, גנב דעת גדול ואין לי מה לדון עם מי שתומך בו.
    מקווה לא לקבל בראש בגביע ולא ברצף המשחקים הקשה שמצפה לנו.

10. DRORIKO Member

איך אחוזי ההצלחה ביחס להולנדי?

11. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב, היריבה שיחקה במחצית הראשונה, בעשרה שחקנים, אחרי שקורצקי הוציא את שני השחקנים היחידים שיכולים להחזיק כדור, האחד זר בבכורה שפתח כי מלך השערים פצוע (למרות שלדעתי יהיה שחקן הרכב קבוע) ומרמרטיני שנתניה פירקה אותו כל המשחק וכבר לא היה לו אוויר דקה 70.

שני שחקני נוער בהרכב, הכל היה נגדנו אתמול. אם עמוס היה מקבל את האדום שהגיע לו אולי היינו יכולים להעז גם יותר. אשמח לסטטיסטיקות אבל אני חושב שהיא די שוויונית.

מסכים לגבי כל מה שאמרת, זו נתניה הכי חלשה שאני זוכר מאז עונת הירידה הבזיונית. 2022 וצדק ממשיך למסור כדורים על 40 מטר ליריבה, קארצב נראה כמו הצל של עצמו, גם גויאגון וברקוביץ שיש להם כדורגל, נדמה שאין שם הרבה שכל. דומביה לא שחקן, ג׳אבר ושחוביץ לא עשו כלום, גנדלמן נקבר, השחקן הכי לא מנוצל בקבוצה. זלטאנוביץ לא עשה באמת כלום, סידר איזה מצב אחד וגם זה ממתנה של אחד משחקני ההגנה.

יקחו לכם הרבה שנים עד שתחזרו להיות רלוונטים בצמרת שוב, וזה לא יקרה לעולם אם תמשיכו להביא שחקנים כמו שלום אדרי ואשכנזי.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים מאוד עם הביקורת, אבל לא עם השורה התחתונה. הכדורגל הישראלי הוא כל-כך כלום ושום-דבר, שמועדון כמו מכבי נתניה נמצא מרחק של החתמת איש מקצוע כמו מרקו בלבול כדי לחזור ולאייש את מקומות 4-5 בקביעות. זה לא שהדרך לצמרת טומנת בחובה תהליך שחובה לעבור את זה.
    כל מועדון שהוא לא מכבי חיפה, מכבי ת"א או הפועל ב"ש נמצא במרחק קיץ אחד טוב כדי לזנב להן ולהתבסס במקום 4.

למכבי נתניה של אייל סגל הייתה הזדמנות טובה לנצל שנים קשות של מועדוני פאר שדעכו. הזדמנות שלא פספסו הזדמנות לפספס אותה.

13. עידן444 Member

צביקה נעים על הגול של מרמנטיני אתמול(בול!):

יש מהלכי כדורגל שאתה מסתכל עליהם בזמן אמת, משתאה לנוכח הפלא, אבל רק בחלוף שעה ארוכה מבין את מלוא משמעות הדבר הזה בו צפית. רגע כזה היה הגול גוסטבו מרמנטיני מול מכבי נתניה אתמול. שחקנה הברזילאי של הפועל חדרה שייט עם הכדור, לא במהירות גבוהה מדי, על פני כ-80 מטר, מוקף בארבעה שחקני נתניה שליוו אותו בריצה קלה ובמבט סקרני אך מבויש (כמו להיתקל בסלבריטי בקניון כשלא נעים לך לבקש סלפי), הגיע לאזור הרחבה מעט מופתע וכשהבין שאף אחד לא מתכוון לגשת אליו, החליט לבעוט כדור שעשה דרכו באיטיות אל הרשת. אם למציאות הייתה אפליקציית סלואו מושן – אתמול קיבלנו גרסה שלה בנתניה.
    אתה מסתכל מאוחר יותר על ההקלטה ולא יודע אם לשלוח את הסרטון למכון וינגייט (בטח מחפשים שם חומרים לקורס לבלמים מתחילים) או לחברה להגנת הטבע (בטח מחפשים שם מסלולי טיולים משפחתיים בדרגת קושי נמוכה). בינתיים אפשר לשים אותו ביוטיוב ולברר איך אומרים בפורטוגזית "פרח מוגן"

Sent from my iPhone using Tapatalk

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

גול ביזיון מבחינת נתניה.

הוא כמעט הלך עד הרחבה שלהם ולא רק שלא יצאו ללחוץ אותו, גם אף אחד לא הגיע בחזרה מהקישור להגנה בשביל להפעיל עליו לחץ.

15. yakov_y YNWA