מכבי תל אביב 2020/21 - מחזיקת הגביע וסגנית האלופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raumdeuter, ‏29/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

פיזה רשמי, לא ספקולציות. הדיווחים הלא אמינים זה יותר קרוטונה שעלתה אז לסרייה א, הדיווח המגוחך אז שהוא קיבל דרכון פולני, ורגע אני אצטט : ״מלבד סלטיק, גם אינטר, דינמו קייב, וולפסבורג ושחטאר דונייצק הוזכרו במהלך השנה האחרונה כמועמדות לצרף את כהן״. או סוכניו שאמרו למגרש פתוח רק לפני חצי שנה ש ״קיבלנו הצעה נדיבה מאוד מאיטליה״. היו דיווחים על רוסיה ובלגיה. יש צורך להמשיך?

2. Telkiyski Member

פעם עשיתי פה רשימה של לינקים עם כל ההמצאות של הכתבלבים על יוני.
    זה היה מאוד ארוך.

לפי מה פיזה זה רשמי?
    שוב, אתמול צנציפר ברדיו אמר שלא הוגשה הצעה.

3. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן כן,וולפסבוג,אינטר ושחטר.
    טוכמן ביום טוב יכול לספר לנו שריאל עדיין מחפשת מחליף לרונאלדו,ויוני יושב בדיוק על המשבצת שלו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. סמואל אטו Member

כן, גם אמרו על דסה שאין לו ביקוש ושדור פרץ עושה פוזות כי הוא בסוף ישאר במכבי.

orimor2212 אוהב/ת את זה.
  5. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש השוואה במקום. דור פרץ 4 רמות מעליו ושוחרר בחינם, דסה בכלל 8 רמות מעליו. ולא היה פה אחד שטען שהם עשו מעברים יומרניים. כל אחד קיבל הצעה בהתאם ליכולת. דסה לארנהיים ופרץ בחינם לקבוצה שעלתה לסריה א. אני מקווה שהוא יצליח שם, אבל אני סקפטי לגבי זה.

EsheD אוהב/ת את זה.
  6. Telkiyski Member

דור פרץ נתן עונת שיא, נתן שער בנבחרת נגד סקוטלנד, באירופה נגד סיבאספור, ולא עלה חצי יורו לאף קבוצה שרצתה אותו, ואחרי כל זה ההצעות שהיו לו זה סוצ'י, פמיליקאו ו-ונציה.

יוני נתן עונה די בינונית, הוא לא מגיע בחינם וגם מבחינת נבחרת/משחקים באירופה אין לו ממש מה למכור.
    גם לליגה איטלקית שניה אצל קבוצה ששואפת לעלות ליגה נשמע לי קצת לא סביר.

7. סמואל אטו Member

איפה השוואתי בין השחקנים?

8. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

פיקפקנו בדיווחים שמועדונים גדולים באירופה רצו שחקן פציע שכיכב חצי קריירה בליגה שלנו, ואתה בציניות מבטל את הסקפטיות שלנו כשהטיעון שלך הוא העברתם של שני שחקנים טובים משמעותית ממנו שחתמו בקבוצות משמעותית פחות טובות מהקבוצות אליהן קושר, כשאחד מהם עבר ללא תמורה. מה עשית בעצם אז בעצם?

באמת אני מסתכל על השרשור הקצר הזה ולא מבין למה בכלל עניתי לך על זה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

עזוב ששניהם יצאו יותר בשלים ,ואחרי עונות שיא,לעומתו שאחרי עונה בינונית מלאה בפציעות.
    לדסה ופרץ יש נתונים פיזיים שמתאימים לכדורגל האירופאי. ליוני אין מהירות,פיזיות ואין טכניקה יוצאת דופן שמצדיקים יצאה לאירופה,ועוד אחת כזאת שישלמו עליה מיליון וקצת (סכום לא מבוטל לקבוצה מליגה שנייה באיטליה).

10. Telkiyski Member

תפרידו בין דסה לפרץ.

דסה יצא להולנד והצליח ויש לו קבלות.
    פרץ בינתיים רק חתם בונציה.

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יונתן כהן השחקן עם המספרים הטובים ביותר בליגת העל ב-3 השנים האחרונות (מעורבות בשערים לדקות).
    בליגת העל מוכרים שחקן של 9 שערים בעונה ב-1.2 מיליון יורו.
    אבל יונתן כהן לא שווה מיליון יורו.

להגיד שאין לו פיזיות וטכניקה זה לא להכיר את השחקן, צר לי. בועט מעולה בשתי הרגליים, משתלט טוב על כדורים בסיטואציות שונות, יודע לשחרר את עצמו למצבים והוא חזק. הוא לא סילון, אבל גם לא שחקן איטי.

12. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם בחינם הוא לא שווה יציאה לאירופה,הכישלון ידוע מראש.
    ושוב,זה שהוא כוכב לליגה שלנו,על זה אין ויכוח,זה לא עושה אותו אוטומטית מתאים לאירופה.
    אלירן עטר סיים פה מלך שערים,וראינו איך הלך לו בצרפת,כנ"ל אצילי.

הקנה מידה לא דומה,גם אם אתה חושב שהוא טכני,גולר ופיזי. הכול יחסי.

זה לא בושה,להשאר ולככב בליגה שלנו.

13. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך להוציא דברים מהקשרם. אמרנו שלקבוצה בליגת העל בוודאי שהוא שווה את הסכומים האלה, דווקא בהקשר של דין דוד. בליגת העל הוא שחקן של דו ספרתי ושובר שוויון ואוהדי חיפה היו מעדיפים שחקן כזה למשל גם ב 2 מיליון במקום דוד.

בגלל זה גם טענתי בנוסף שמעבר שלו לפיזה ב 1.5 יהיה lose lose, כי בליגה בה דין דוד נמכר במיליון, מכבי תל אביב לא תכסה את הבור שהוא ישאיר בסכום הזה, ומהעבר השני אם אני יוצא מנקודת הנחה שזה נתח רציני מהתקציב של פיזה, היא תפסיד כי הוא לא מספיק טוב לרמות גבוהות יותר.

פיזיות זו לא רק אגרסיביות או חוזק, פיזיות זו גם מהירות, זריזות, יכולות אתלטיות, ומה לעשות, הוא לא יוצא דופן בזה בליגה הישראלית מה שהופך אותו ללא רלוונטי בליגה חזקה יותר.

abcd אוהב/ת את זה.
  14. South Boy Member

יונתן כהן בשנתיים שאחרי החזרה למכבי נראה לי כמו הישראלי הטוב ביותר בליגה, יש לו את כל התכונות כדי להפוך לגדול על הליגה (שזה לא כל כך קשה אבל עדיין) ולצאת לליגה טובה יותר באירופה אבל מסתמן שמנטלית הוא חלש מאוד ובליגות קשוחות יותר מעבר לים זה חשוב לכל הפחות כמו הנתונים הפיזיים.
    בעולם שבו נייג'ל האסלביינק שווה 1.8 מיליון יורו, בן רייכרט ודור אלו מיליון יורו ועוד כל מיני הזיות יונתן כהן שווה מיליון וחצי יורו, אבל אני מניח שקבוצה מדרג בינוני בליגה מדרג בינוני באירופה שתרכוש את יונתן כהן בסכום כזה תעשה את זה תוך הנחה שהוא יחזיר את ההשקעה בעתיד, ובהתחשב בגילו ובעובדה שלדעתי הוא שחקן חלש מנטלית אני לא רואה את זה כהנחה נכונה. אם קבוצה שתרכוש אותו לא מחפשת אקזיטים יונתן כהן יכול להיות אחלה רכש בסכום כזה.

15. Telkiyski Member

זה שבבורסה ליג יש כל מיני אנשים שמוכנים לשים 1.2 מיליון יורו על דין דוד או לשלם 500 אלף יורו לעונה לדור מיכה לא אומר שגם באירופה חושבים שזה מה שהשחקנים האלה שווים.
    במונחי העברות של ליגת העל יוני שווה הרבה יותר ממיליון יורו (רק כי דין דוד עולה 1.2, למשל).
    זה לא אומר שאלה גם המונחים של קבוצות מחו"ל ש"מתעניינות".

אם מחר אור בלוריאן יימכר לביטר ירושלים ב-2 מיליון יורו זה אומר שגם מועדון באירופה יסכים לשים עליו סכום הזוי שכזה?
    ברור שלא.

צריך להפריד בין מה שקורה בתוך הליגה פה לבין חו"ל.
    חוגג יקנה את יוני ב-2 מיליון יורו. פיזה לא.

מצב נושא:
הנושא נעול.