מנצ'סטר יונייטד 2020/21: חגיגות סוף הוודוורד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏28/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מסכים כמובן על עניין העומק (בהודעה הקודמת לא דיברתי למשל על לאפורט כבלם השלישי), אבל בשורה התחתונה סיטי היא קבוצת כדורגל, בניגוד אלינו שלאורך כל העונה שעברה היינו אסופת שחקנים, מוכשרת אינדיבידואלית ככל שתהיה בעמדות מסוימות, הם קבוצה שלמה, ועם פפ על הקווים שלמרות שלפעמים הם משלמים על ההתחכמות שלו לפעמים הוא גם מצליח, בגלל שמדובר בקבוצה ולא אוסף של שחקנים, אז פתאום פפ משנה עמדה לגונדואן והוא מקבל קשר שמבקיע לסיטי 13 שערים ומוביל אותם לרצף אדיר של ניצחונות בזמן שדה בריינה בכלל פצוע. או פפ משנה עמדה לקאנסלו ומקבל שחקן אחר לגמרי.
    אז כן, מבחינת עומק לדעתי סיטי עדיפים.

ויש כמובן גם את עמדת המאמן. כשאתה מתמודד עם קבוצה שהיא עמוקה לפחות כמוך אם לא יותר ממך, ויש לה מאמן כמו פפ על הקווים, לא מספיק רק לא להפריע לקבוצה (וגם את זה לפעמים הוא לא עושה).
    מה אולה יעשה? יחכה לדקה ה-65 לא משנה מה היכולת ומה התוצאה עם החילוף הקבוע מהבית? ימשיך להכין אותנו לכל משחק בצורה רעה ואז יסמוך על הגאונות של ברונו כדי שנחלץ מהבור (וגם אז לא תמיד כמובן)?

יש סיכוי, קטן אבל תמיד קיים כשיש לך סגל איכותי (בטח אם וראן יצטרף רשמית), שהכל יתחבר בצורה קוסמית ונקח אליפות למרות המאמן. השאלה אם זאת צריכה להיות השאיפה של מועדון בסדר גודל של מנצ'סטר יונייטד. עם הכסף שאנחנו מוציאים, עם הסגל שיש לנו, עם ההיסטוריה, המסורת, הכוח שלנו לאורך השנים. אני חושב שלא.

2. k_700 Member

איזה עמדה פפ שינה לגונדואגן וקאנסלו?

קאנסלו שיחק מגן בשני האגפים בעונה האחרונה והיה מצוין בשני התפקידים. לא שינה בו כלום. שחקן שפשוט התאקלם טוב ושמו לו את המנהיג של הנבחרת שלו במרכז ההגנה(גם הוא אמר שזה האס).

גונדוגאן תמיד שיחק בתפקיד הזה. זה סוג השחקן, מנהל משחק מאחורה שמסוגל לעשות כניסות לעומק. פשוט הכדורים נכנסו לו באחוזים מטורפים בעונה האחרונה והוא שמר על כשירות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים לגמרי שכמעט כל שחקן שנרכוש יהיה שיפור לעומת פרד. ועדין, זה לא שאנחנו עם פרגוסון על הקווים, ואז הייתי כותב שאנחנו העונה פייבוריטים לאליפות כי הוא היה מוציא מהסגל את המקסימום. אנחנו עם אולה, שבמקסימום לא מפריע, במינימום הוא מפריע עם אמצע רך וחלש שמתפרק גם מול קבוצות מרכז טבלה, מכין את הקבוצה בצורה חובבנית כשבהרבה משחקים אנחנו נכנסים לפיגור מוקדם, מקובע מאוד בשינוי מערך/שיטה/שימוש בחילופים גם כשאנחנו מאוד צריכים, אין לו מושג מה לעשות באותם משחקים בודדים שברונו פחות טוב/מצליחים לעצור אותו. וכשבצד השני יש את פפ וקלופ, זה אומר שהסגל שלך, מוכשר ככל שיהיה, צריך על בסיס כישרון נטו לצמצם פער של 15 - 20 נקודות שאולה שווה לנו מפפ וקלופ כל עונה (אם לא יותר, בעונת האליפות של פפ לפני שלוש שנים ושל קלופ לפני שנתיים הייתי כותב גם 25 - 30 נקודות הבדל בין קבוצות שרצות כמו מכונה משומנת לקבוצה של אולה שיכולה לבעוט פעמיים לשער במשחק בית מול פאלאס).

4. Bruno Fernandes Member

תראה אני אולי קצת הגזמתי, אבל עם זאת לשיטה שאנו משחקים תחת סולשאייר,אני לא רואה בביסומה או רייס שדרוג מאוד גדול על פני מקטומיני (רייס פשוט יותר טוב ודינאמי,וזה גם מגובה בסטטיטסטיקות. שכן אחי זה לא דבר שתמיד להתבסס עליו,אבל שאתה מסתכל על גרזן ,אתה רואה שרייס מנצח יותר מאבקים וזה מה שבגדול קובע
    . ) הבעיה שלנו לעניות דעתי שאין לנו קשר מהיר שמהווה איום על השער,פחות גרזן, סאול נראה לי על גבול הגמור זה סוג של רכישה סטייל שווייני (ברור לי שאולי תהיה קארמה יחתום אצלכם ואז יככב ואני אצא ליצן על הצהרות אלו ) אבל שוב הוא נראה כבוי,קשה לי לראות אותו עומד בקצב בפריימר ליג בכושרו הנוכחי.באשר לנבס-שוב מדובר בצב איטי שאני חוזר על מה שאמרתי אני מעדיף שחקן מהיר. מצידי שברונו ירד קצת יותר אחורה .לקבל כדור למרות שהוא יותר אפקטיבי בשליש האחרון של המגרש,הבאת את סאנצו להוריד ממנו נטל מספרים.

-[/QUOTE]
    לא מתווכח אם זה שהעונה הרבה שחקנים בליברפול הציגו יכולת הרבה יותר נמוכה ממה שהתרגלנו. גם אמרתי שזה הרבה תלוי בכמה מהם יחזרו לספק את מה שהביאו בעונת האליפות ולפני כן. וברור שלסיטי יש יתרון עם תקציב בלתי נגמר ועם מאמן ענק (גם קלופ ענק לדעתי אבל לפחות על יונייטד יש להם יתרון משמעותי בעמדת המאמן).
    אני ספציפית דיברתי על הסגל ועל זה שהוא אוברייטד עצום. בקישור הוא לא עמוק בכלל ממש ההפך, אין לי מושג איך גוורדיולה מצליח להסתדר עם קשר מחליף אחד בן 35 ושחקן (שגם ככה לא וואו באף עמדה) שיכול להתחזות לקשר בכאילו. בהתקפה כן יש עומק (אומנם לא הרבה יותר משל ליברפול אם בכלל), אבל מבחינת איכות אני ממש לא נופל. מאחרז-ג'זוס-סטלינג או כל שלישיה אחרת שתבחר לדעתי לא עולה על של ליברפול.[/QUOTE] באנגה-אני מסכים שבכושר טוב שהשלישיה של ליברפול יותר טובה. כמו כן-יש קצת מחסור בקישור האחורי, אך לדעתי לא מבחינת איכות פרננדיניו ורודרי דווקא עושים את שלהם אולי אם ממציא הכדורגל היה פותח עם אחד מהם הייתה תוצאה אחרת בגמר... ואחי זה סיטי תוך שניה יזרקו עשרות מיליונים על קשר אחורי אם פפ לא יהיה מרוצה,לעניות דעתי פרננדיניו מצוין למרות גילו בגלל זה פפ לא זורק כסף בחלון על קשר,שהוא רצה שחקני הגנה ולא היה מרוצה,לא צריך להזכיר לך 400 מיל שהוא זרק.

5. Ever Banega Member

לא מתווכח אם זה שהעונה הרבה שחקנים בליברפול הציגו יכולת הרבה יותר נמוכה ממה שהתרגלנו. גם אמרתי שזה הרבה תלוי בכמה מהם יחזרו לספק את מה שהביאו בעונת האליפות ולפני כן. וברור שלסיטי יש יתרון עם תקציב בלתי נגמר ועם מאמן ענק (גם קלופ ענק לדעתי אבל לפחות על יונייטד יש להם יתרון משמעותי בעמדת המאמן).
    אני ספציפית דיברתי על הסגל ועל זה שהוא אוברייטד עצום. בקישור הוא לא עמוק בכלל ממש ההפך, אין לי מושג איך גוורדיולה מצליח להסתדר עם קשר מחליף אחד בן 35 ושחקן (שגם ככה לא וואו באף עמדה) שיכול להתחזות לקשר בכאילו. בהתקפה כן יש עומק (אומנם לא הרבה יותר משל ליברפול אם בכלל), אבל מבחינת איכות אני ממש לא נופל. מאחרז-ג'זוס-סטלינג או כל שלישיה אחרת שתבחר לדעתי לא עולה על של ליברפול.[/QUOTE] אני מסכים שבכושר טוב שהשלישיה של ליברפול יותר טובה. כמו כן-יש קצת מחסור בקישור האחורי, אך לדעתי לא מבחינת איכות פרננדיניו ורודרי דווקא עושים את שלהם אולי אם ממציא הכדורגל היה פותח עם אחד מהם הייתה תוצאה אחרת בגמר... ואחי זה סיטי תוך שניה יזרקו עשרות מיליונים על קשר אחורי אם פפ לא יהיה מרוצה,לעניות דעתי פרננדיניו מצוין למרות גילו[/QUOTE]
    אני גם חושב שפרננדיניו מצוין אני רק אומר שהוא המחליף היחיד בקישור, לליברפול יש יותר.
    לאור העונה האחרונה בליברפול שהרבה שחקנ
    לדעתי סטרלינג לא ברמה של סלאח. ומאחר שלדעתי מאנה עד לפני שנה כן היה, אז הוא גם לא ברמה של מאנה של לפני שנה.
    לגבי ברנארדו דיברתי ספציפית על התפקוד שלו בקישור, לי זה מרגיש שהוא לא מרגיש שם בנוח ויותר כמו אילתור, בכל אופן סבבה נניח שהוא קשר לכל דבר, עדיין זה רק הוא ופרננדיניו כמחליפים בקישור זה עדיין מעט.
    כל מה שאמרת על הדקות מין הסתם לא רלוונטי ואפילו מדגיש את מה שאני אומר. אם שאקירי היה משחק בקבוצה שיש לה רק מחליף אחד בקישור, ושהשחקן אגף הפותח שלה לא משמעותית יותר טוב ממנו, אז הוא גם היה משחק יותר דקות.
    בכל אופן זו החלטה של מאמן, לדעתי כווינגר ימין שאקירי טוב ממנו. וכקשר ברנארדו לא צריך להילקח בחשבון בכלל בסגל בריא שיש בו מחליפים שהם קשרים במקצוע.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ספציפית דיברתי על הסגל ועל זה שהוא אוברייטד עצום. בקישור הוא לא עמוק בכלל ממש ההפך, אין לי מושג איך גוורדיולה מצליח להסתדר עם קשר מחליף אחד בן 35 ושחקן (שגם ככה לא וואו באף עמדה) שיכול להתחזות לקשר בכאילו. בהתקפה כן יש עומק (אומנם לא הרבה יותר משל ליברפול אם בכלל), אבל מבחינת איכות אני ממש לא נופל. מאחרז-ג'זוס-סטלינג או כל שלישיה אחרת שתבחר לדעתי לא עולה על של ליברפול.[/QUOTE] באנגה-אני מסכים שבכושר טוב שהשלישיה של ליברפול יותר טובה. כמו כן-יש קצת מחסור בקישור האחורי, אך לדעתי לא מבחינת איכות פרננדיניו ורודרי דווקא עושים את שלהם אולי אם ממציא הכדורגל היה פותח עם אחד מהם הייתה תוצאה אחרת בגמר... ואחי זה סיטי תוך שניה יזרקו עשרות מיליונים על קשר אחורי אם פפ לא יהיה מרוצה,לעניות דעתי פרננדיניו מצוין למרות גילו בגלל זה פפ לא זורק כסף בחלון על קשר,שהוא רצה שחקני הגנה ולא היה מרוצה,לא צריך להזכיר לך 400 מיל שהוא זרק.[/QUOTE]

סאול בן 26, פרץ להרכב הראשון של אתלטיקו רק בגיל 20 (לפני זה שולב בעיקר כמחליף עם עונה אחת מלאה של משחקים בראיו), כלומר משהו כמו 200 פלוס הופעות בקרירת הבוגרים (בלי שום פציעה קשה עד עכשיו).
    שוויינשטייגר הגיע אלינו בגיל 30+, אחרי 12 עונות כשחקן הרכב קבוע בבאיירן, עם 500 הופעות בקרירה פלוס מינוס, כשבשנתיים לפני שהגיע אלינו הוא נעדר לא מעט בהתחלה בגלל פציעה בקרסול ואז בגלל פציעה בברך ולא סתם באיירן שיחררה אותו אלינו אחרי כל כך הרבה שנים אצלה.
    לא נכנס רגע לדיון המקצועי בנוגע לסאול, האם מדובר בשחקן שפרח בגלל סגנון המשחק של המאמן (סימאונה) או לא, אלא נטו להשוואה בין שחקן שאמור להיות בשיא הקרירה ושיחק כמות סבירה של משחקים, לשחקן שהגיע ליונייטד גמור פיזית אחרי הרבה מאוד עונות ברמות הגבוהות ואחרי שתי פציעות לא פשוטות.

7. k_700 Member

שאקירי לא היה מגיע לקבוצה ברמה של סיטי, כי הוא לא ברמה.

ברננדו לא משחק בקישור. לאיזה תפקיד אתה סופר אותו כאופציה שנייה? מחליף לגונדוגאן?

8. Ever Banega Member

יופי זה מה שאני אומר, הוא לא באמת רלוונטי כאופציה בקישור. המחליף היחידי בקישור הוא פרננדיניו.

9. k_700 Member

זה עקיצה כשאתה מציין את פרננדיניו פעמיים כבר? הוא בן 35, פיזית נראה לא רע וכשמשחק נראה יותר טוב מהקשר האחורי הפותח שלנו.
    בכלל חוץ מצ׳לסי לאיזה עוד קבוצה בליגה יש עומק במרכז הקישור?

שזה יהיה העקב אכילס של הסגל של כל קבוצה שרוצה להצליח בליגה…

10. Ever Banega Member

אני מסכים שהוא מעולה אני פשוט אומר שהוא היחיד. לליברפול היה את ווינאלדום, ג'ונס, מילנר, קייטה ואוקס (נניח שהשלישיה הפותחת היא טיאגו-פאביניו-הנדרסון לצורך העיניין). גם אם נחשיב את קייטה ואוקס כשחקן אחד כי כל אחד מהם קשיר בממוצע חצי מהזמן (בעונה סטנדרטית) זה עדיין הרבה יותר. ואמרתי, זו לא הבעיה היחידה שלהם. בהתקפה חסר להם איכות (ובגלל זה קיין וגריליש נחוצים לדעתי) החולץ היחידי שלהם זה ג'זוס שהוא בינוני. באגפים יש שחקנים טובים אבל לדעתי לא ברמה של סלאח ומאנה. בהגנה לדעתי לליברפול יש יתרון ברביעיה הפותחת ולסיטי יש יתרון על הספסל.
    גם אם במצטבר סיטי עדיפה לאור ההידרדרות של הרבה משחקני ליברפול בעונה האחרונה, זה לא בפער כמו שאנשים מכניסים לתודעה שלהם.

11. Bruno Fernandes Member

באנגה-אני מסכים שבכושר טוב שהשלישיה של ליברפול יותר טובה. כמו כן-יש קצת מחסור בקישור האחורי, אך לדעתי לא מבחינת איכות פרננדיניו ורודרי דווקא עושים את שלהם אולי אם ממציא הכדורגל היה פותח עם אחד מהם הייתה תוצאה אחרת בגמר... ואחי זה סיטי תוך שניה יזרקו עשרות מיליונים על קשר אחורי אם פפ לא יהיה מרוצה,לעניות דעתי פרננדיניו מצוין למרות גילו בגלל זה פפ לא זורק כסף בחלון על קשר,שהוא רצה שחקני הגנה ולא היה מרוצה,לא צריך להזכיר לך 400 מיל שהוא זרק.[/QUOTE]

סאול בן 26, פרץ להרכב הראשון של אתלטיקו רק בגיל 20 (לפני זה שולב בעיקר כמחליף עם עונה אחת מלאה של משחקים בראיו), כלומר משהו כמו 200 פלוס הופעות בקרירת הבוגרים (בלי שום פציעה קשה עד עכשיו).
    שוויינשטייגר הגיע אלינו בגיל 30+, אחרי 12 עונות כשחקן הרכב קבוע בבאיירן, עם 500 הופעות בקרירה פלוס מינוס, כשבשנתיים לפני שהגיע אלינו הוא נעדר לא מעט בהתחלה בגלל פציעה בקרסול ואז בגלל פציעה בברך ולא סתם באיירן שיחררה אותו אלינו אחרי כל כך הרבה שנים אצלה.
    לא נכנס רגע לדיון המקצועי בנוגע לסאול, האם מדובר בשחקן שפרח בגלל סגנון המשחק של המאמן (סימאונה) או לא, אלא נטו להשוואה בין שחקן שאמור להיות בשיא הקרירה ושיחק כמות סבירה של משחקים, לשחקן שהגיע ליונייטד גמור פיזית אחרי הרבה מאוד עונות ברמות הגבוהות ואחרי שתי פציעות לא פשוטות.[/QUOTE]
    אתה לגמרי צודק שעל הנייר כל שחקן נמצא בנקודת זמן שונה בקריירה,אך לעניות דעתי סאול נראה כמו שחקן לאינטר מיאמי,ואני לא חושב שזו הגזמה פראית. הוא כבוי ,מבחינה פיזית לא סוחב משחק. והוא פשוט לא לוחץ מספיק ולא פעיל כלל עם הכדור,בגלל זה סימאונה לא נתן לו דקות ואף החתים את רודריגו דה פול מאודינזה (שאתה יודע מה ? זה חלק מהרנסנאס שם,שהם הולכים לטקטיקה יותר התקפית. סאול בשיא שלו גם לא היה פקטור התקפי משמעותי שאתה יכול להשתמש בו לשבור בונקר נגד הקטנות. ) בזה הוא מזכיר לי את שוויני לא רקורד הפציעות והגיל שלהם.
    הוא משחק בצורה שמזכירה את הרכישות האחרונות (והכושלות שלנו) בקישור,שכוללת את שוויני ,שניידרלין,פרד ,דוני ואפילו עד פלאייני והררה הפרווה.
    ההבדל בינו לבין כל שאר הרכישות הוא כבר נראה גרוע ,הם הגיעו לכאן בקול תרועה רמה והקול הזה נחלש עם הזמן.
    במקרה של סאול הוא כבר בירידה וזה צריך להדליק נורה אדומה ,חוששני שהגאונים שמנהלים את הרכש לא שמים לב לנורות האלו ביחס לשחקנים.
    אני מעדיף לצאת לקרב במתכונת הנוכחית ,הרי אני לך לא צריך לספר שמביאים שחקן כושל אז הוא נשאר איתנו הרבה זמן. וגם באמת שלא ניתן להתפטר ממנו .עד שזרקת מפה את סמולינג יאנג סאנצ'ז ייצא לך הנשמה.

12. k_700 Member

קייטה ואוקס זה כלום.
    זה כמו שאני אציין את אחד משחקני הנוער בסיטי שקיבלו כמה הזדמנויות תוך כדי העונה, אותה תרומה.

שאקירי הכוכב הגדול שיחק 500 דקות בליגה, כלומק לא רלוונטי.
    על הנייר לליברפול מספרית היו יותר אופציות במרכז המגרש, בפועל לסיטי היה יותר איכות ואת דה בריינה שהוא מפעל ששולט לך בכל מה שקשור בבניית ההתקפות.

13. k_700 Member

רשמי

14. Bruno Fernandes Member

15. רוברטו באגיו31 Member

נכון לכרגע ועד להחתמה פוטנציאלית של האלנד בצ'לסי, ליונייטד יש את הסגל השני בטיבו בליגה האנגלית .
    אני חושב שהגיע הזמן להחליף דיסקט ולהבין שההתנהלות של ההנהלה והבעלים ביונייטד השתפרה מאוד בשנתיים האחרונות, החתימו את השחקנים הנכונים במקומות הנכונים וגם הקיץ החתימו 2 שחקנים יוצאים מן הכלל בעמדות שיונייטד הייתה צריכה יותר איכות ועומק .

סולשייאר הוא מאמן טוב, כמובן שהוא לא מספיק טוב בשביל לשדרג קבוצה כמו יונייטד אבל הוא לפחות לא מפריע לקבוצה ולא מדכא את השחקנים .
    הוא נותן יחסית חופש לשחקנים על כר הדשא והוא לא מעורר אנטיגוניזים כמו קודמיו בתפקיד .
    מאז שמונה למאמן ליונייטד,הוא עושה עבודה לא רעה בכלל בהתחשב בבעיות שהיו בסגל אחרי הפיגוע המקצועי שוואן חאל ומוריניו עשו .

אם אני משווה בין יונייטד לליברפול, אז לאוהדי יונייטד יש סיבה לאופטימיות .
    הנהלת הקבצנים של ליברפול פשוט לא מעוניינת לשפר את הקבוצה ולזכות באליפות, לעומת ההנהלה של יונייטד שכן מחזקת את הקבוצה ומכוונת לתארים .

לדעתי בשנתיים- שלוש הקרובות יונייטד תתבסס כקבוצה השנייה בטיבה בליגה ותגיע גם לשלבים הגבוהים של ליגת האלופות, והמאמן שיחליף את סולשייאר יגיע כבר לקבוצה ומועדון יותר בריאים עם סגל איכותי ומאוזן ויוכל להוביל לזכיות בליגה האנגלית .

בעידן הזה של סיטי והסגל המפלצתי,היקר והעמוק בהיסטוריה של הכדורגל האירופאי, מקום שני בליגה האנגלית זו ממש לא אכזבה .

אני מעריך שתיהיה ליונייטד עונה מאוד מוצלחת והיא גם תצליח להגיע לחצי גמר ליגת האלופות ומעלה .

מצב נושא:
הנושא נעול.