מנצ'סטר יונייטד 2021/22 - הבדיחה הזו כבר לא מצחיקה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/8/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. k_700 Member

1. בעידן פרגוסון דווקא עבדת ברוב הזמן דרך קו מחשבה מסויים בבניית הסגלים.
    המאמן הזה לא היה ממציא את עצמו בערך 9000 פעמים מחדש אם לא היה עושה את זה. לא צריך ועדות קישוט "וועדות רכש" כדי להוציא את זה לפועל.
    אבל גם במערכות הכי מתוקתקות בעולם(או בהיסטוריה) לפעמים אתה עושה מהלכים תוך כדי תנועה כי זה מה יש. כי כרגע נפתחה אופציה להביא שובר שוויון להתקפה הזקנה שלך ואם זה לא אתה אז זו היריבה הכי גדולה בליגה שתעשה את זה.

הזכירו פה את צ'לסי. אז לצ'לסי נפתחה אופציה להביא את לוקאקו בקיץ הזה.
    לא יודע כמה הוא היה באמת גבוה בטופ ליסט שלהם עוד לפני הקיץ הזה. ראית שהם מאוד רוצים את האלנד ואפילו היו דיבורים שהם יחכו לקיץ הבא.
    אבל סאניאנג נכנסו לברוך כלכלי וצ'לסי הבינו שעם הצעה מספיק גבוהה הם שולפים משם את לוקאקו. כלומר לא צריך ועדה שתתכנן בקפידה איך מביאים את הKEY PLAYER הכי רציני להתקפה שלך, אתה פשוט צריך להיות מספיק חד כשיש שם אופציה.
    בכל קבוצה אני יכול למצוא לך שחקנים מרכזיים שהגיעו תוך כדי תנועה ואפילו בניגוד לתוכניות הארכיטקטורה" המקוריות.
    לא צריך לעשות מזה ביג דיל.

2. סולשאייר דיבר מתחילת הקיץ על 3 רכישות מרכזיות(כשמעבר לזה תלוי במה נמכור), שחקן התקפה בכיר בנוסף לסאנצ'ו הוזכר כמה פעמים על ידו לא על ידי.
    אולי היו שם כמה שמות שלא ידענו עליהם במידה ורונאלדו לא היה מגיע, אולי בכלל היו דוחים את זה בעוד קיץ או חלון. אבל הוא בהחלט סימן את העמדה הזאת. בטח כשהחלוץ סו קולד השני בסגל שלו לא היה ברור באמת באיזה מצב גופני הוא אחרי הפציעה שעבר.

אגב, לא חושב שהסגל הזה באמת בעייתי ברמה שהמנג'ר הבא צריך להחליף את כולו.
    רוב ההרכב הראשון צריך לשרת נאמנה כל מאמן רציני שיגיע לפה.

2. k_700 Member

נכון, תלוי ביכולות של המאמן להתאים שיטת משחק שתטיב עם הכלים שיש לו.
    בסגל שלנו יש מספיק כלים שיכולים לשרת כמעט כל מנג'ר טוב.

אגב, הבייביסיטר של מגוויר נפצע מחצית ראשונה והוחלף וזה לא נראה טוב.
    כייף.

3. Bruno Fernandes Member

חוץ מראוליטו לא נראה לי שיש מישהו כאן שלא חושב שוארן חשוד בבחינת השחקן שבע שבא לעשות קופה.
    עכשיו זה יכול להיות לך לוראן בלאן שהיה לו אימפקט חיובי למרות שהוא אחראי השיא שלו,ויכול לצאת לך גם פלופ-אין ערובה לכלום.
    טורס באותו מחיר לפחות לפי מה שאני רואה היה יכול להיות הרבה יותר אפקטיבי בראייה קדימה.
    אבל.... אנחנו יודעים שהמנגר חיי ת'הייפ ולא ת'ענף .
    אגב- כל חיסור של פגרת פיפא משמעותי.
    ועדיין אם ברונו וcr7 כשירים יש לו סיכוי לצלוח את הלוח (גם אם לא גבוה)
    מקווה שנכנס למערבולת ששום דבר לא הולך בהתקפה ושחקנים מנסים להציל את המולדת .

4. k_700 Member

99.9999999999999 אחוז מהאוהדים שלך ומכל שחקני העבר שלך(כולל לג'נדים מההגנה) הריצו את הקנייה של וראן.
    היה עליו הייפ של פייבוריט להגיע לכאן מלפני שהחלון נפתח.
    היה ברור שזה השחקן שנמצא הכי גבוה על הראדאר והכל היה עניין של לסגור איתו את החוזה.

עזוב את ראוליטו בצד, זה לגמרי הבלם שהאוהדים שלך בדיוק רצו, זה היה השם הכי גבוה ברשימה אצל המאמן החסר מושג שלך.
    לא יודע אם מה שיש שם זה בהכרח שובע.
    הוא מגיל 26 לא נראה לי כבר אותו בלם. מאוד רקלס, מאוד לא מרוכז, גם פיזית לא נראה הבלם של תחילת הקריירה והוא רק בן 28.
    ברשימה שלי זה פאו טורס הכי גבוה, אחר כך באדיאשיל ואז קונאטה שהיינו צריכים להלחם עליו.
    מוראן הייתי בורח כמו מאש, אבל עדיין רק חודש וקצת של כדורגל צריך לתת לו להנות מהספק. הלוואי שיוכיח לי שאני לגמרי טועה איתו.

5. Bruno Fernandes Member

תראה מבחינה פיזית אני לא חושב שהוא איבד מהירות,
    הבעיה אצלו היא לינדלופית-מפספס כדורים בגובה,הלחץ קדימה לא אפקטיבי.
    יוצא לו למסור כדורים ליריב שזה יותר בעיה בריכוז וקבלת החלטות.
    מה שכן אפשר להגיד שהוא יודע להוביל טוב את הכדור,רואים שיש קצת שינוי בפאן הזה במשחק שלנו.
    אבל עדיין הוא חשוד,בסופו של דבר עזב את ריאל בשביל עניינים כספים. והוא נראה גרוע כבר תקופה ארוכה שם טרם העזיבה ,עונה שעברה שיחקו בלעדיו רוב העונה ובכלל לא הרגישו בחסרונו.
    ואני לא יודע עד כמה יכול להיות לשחקן "אש" ומוטיבציה.
    יש לו יותר תארים בקריירה מרוב הקבוצות בליגה ביחד.
    עכשיו תחבר את כל זה כמכלול.
    ואולי עדיף שהיית הולך על טורס או רומרו.
    אני לא מתייחס למה שהיה ברשת ,לא נפלתי בהייפ הזה,עד עכשיו זכור לי הבישול לדארן בנט הברזילאי באלופות. וגם התחושה שהוא היה תמיד נחות מפפה או ראמוס.
    לשחקני עבר אין בכלל מה להתייחס,אין להם טיפה של אובייקטיביות במיוחד נוויל.

עכשיו אני לא פוסל שהוא יכול לחזור להיות שחקן משמעותי . ובכ''מ בינתיים זה עדיין לא אסון ויש בעיות גדולות מהצרפתי (מקפרד,ניהול המשחק של המאמן,שטף התקפי,רונאלדיניו לפי הצהובונים ולפי אייסוקר, רד,קאפה,טוויטר,טיקטוק, אינסטגרם שבינתיים שנראה כמו דיוויד בנטלי,הכשירות של שואו).

6. k_700 Member

אולי פיזית הוא מעולם היה אשליה כי בינתיים הוא מדי פעם שם רגל אחרונה שמצילה שער אבל שחקני התקפה שחיפים באנגליה פשוט מטאטאים אותו כאילו הוא אוויר. המשך ישיר ליכולת שלו בכל פעם שתפסתי משחק שלו בשנתיים האחרונות.
    אני חושב שעם הכדור הוא אוברייטד לא פחות גדול. מגוויר הוא לא איזה ליברו אגדי בתחום אבל מרגיש לי שכשהוא יוצא קדימה עם הכדור זה לבל אחר, גם במסירות הארוכות.
    טורס זה עילוי עם הכדור, כנראה השתמשנו טוב בשם שלו כדי לסגור עניינים מול הנציגים של וראן אבל זה חתיכת בלם. לא תפסתי עוד משחק בינוני שלו.

מי שרוצה לדמם קצת מהעיניים מוזמן לראות את פרד הורס לברזיל התקפות. קולומביה לא עוברת את החצי והשחקן היחיד שלא מקבל שמירה שם זה פרד, האסטרטגיה ההגנתית הכי טובה במחברת היום.

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בכלל לא מלין על מהלכים תוך כדי תנועה, אז אין שום טעם לפתח את השיחה הזו איתי. אין לי בעיה עם רונאלדו בפן המקצועי. הבעיה היחידה שיש לי איתו זה שלדעתי הביאו אותו מתוך פחד שהוא יגיע לסיטי, זה הכל.

לפרגוסון היתה עליונות אדירה על פני כל מועדון כי הוא ידע שהוא יהיה ביונייטד בעוד שנה ובעוד שנתיים ובעוד שלוש, כך שהוא גם מתכנן וגם מיישם לטווח ארוך. בנוסף, לנוכח הסיטואציה בצמרת האנגלית ברוב שנותיו, היה לו יותר מרווח לטעות ברכישות. הוא יכול היה לפקשש מדי פעם ועדיין להצליח בגדול. לנו אין את המרווח הזה ולכן עלינו להיות מדויקים יותר.

אני יודע שסולשיאר דיבר בתחילת הקיץ על אפשרות שנביא מישהו להוסיף תחרות להתקפה. לא חושב שהיה הרבה יותר מזה ואני גם לא חושב שדובר על חלוצים בהקשר שלנו יותר מדי. אחרי שהשלמנו את ההחתמות של וראן ושל סאנצ'ו, הדיבור היה על הקישור. כמו שאני מכיר את סולשיאר, הוא בטח היה נעול על רייס וזה היה בלתי אפשרי בקיץ הזה, אז הוא החליט לחכות. בכל מקרה, לא נראה לי שרונאלדו היה על הכוונת כל הקיץ ושפשוט חיכינו לו. נוצרה סיטואציה ברגע האחרון והיה צריך להחליט. במועד שבו זה קרה, הסיכוי להנחית חלוץ אחר היה נמוך, ולכן לא נראה לי שזה היה על הפרק בכלל.

הסגל הזה בהחלט לא מצריך שינויים עצומים, אבל כל מנג'ר והדרישות שלו בעמדות מסוימות. גם לבצע שינויים משמעותיים בשתי עמדות שכבר טופלו לכאורה בשנים האחרונות (כלומר, מעבר למרכז השדה) זה הרבה.

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שזה מעיד על הכשל של למפארד בתפקיד ועל העבודה הטובה שנעשית בצ'לסי סביב המנג'ר, ולא רק על גדולתו של טוכל. כלומר, היה לו עם מה לעבוד.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שהוא שחקן שבע שבא לעשות קופה, אבל לא פוסל אפשרות שהוא מעבר לשיא ושהוא לא יחזור אליו. לא בגלל שהוא לא רוצה, אלא בגלל שלפעמים שחקנים נופלים מהצוק ואין הסבר ברור לסיבה שזה קרה. בטח כשהוא בגיל ממש טוב לבלם.

בכל מקרה, כמו שדיברנו על מה שטוכל הצליח לעשות עם שחקני הגנה, אפשר לדבר על מה שיונייטד מצליחה ולא מצליחה לעשות עם שחקני הגנה. גם שם יש לנו כשל מסוים, ויש לי תחושה שיכולות האימון שם מתבטאות בדיוק כמו שהן מתבטאות בהתקפה. כלומר, נקום וניפול על היכולת האישית של השחקנים, מבלי שהצוות המקצועי יעזור להם להתרומם או לחבר אותם.

10. k_700 Member

אם אין לך בעיה עם רונאלדו בפן המקצוע אתה לא צריך ליפול לספקולציות על מה הסיבה האמיתית שהוא פה(השתקת האוהדים, לדפוק לפפ עונה בלי חלוץ אגדי או למכור חולצות בתור שמתארך מבאזבי ווי לפיקדלי). מקצועית זו החלטה נכונה בטח אל מול מבחר החלוצים הדי דל שהיו זמינים על המדף הזה(הרי לוי לא שחרר את קיין גם עבור 150 מליון פאונד). ולצורך שלך גם בשחקן שהוא כובש מנוסה מקדימה ועם כל הכבוד ל15-16 שערים שקאבאני היה מסוגל לתת בעונה שעברה.

פרגוסון ידע לשמור על סגלים עמוקים ובכל קבוצה לצד רכישות בעייתיות(שתמיד היה לו) הוא ידע לשמר את הרמה של השחקנים המשמעותיים בסגל ולהתאים את המשחק לתקופה.
    גם מכל מיני שחקנים כמו אנדרסון, נאני והאחים דה סילבות הוא ידע להוציא תקופות ממש טובות כי הוא קודם כל איש מקצוע מהרמה הכי גבוהה(רק תדמיין את השחקני שכונה האלה נופלים על חובבן ברמה של סולשאייר בגילאי 18-19).
    היה דיבור על הנחיצות הכי גדולה בסאנצ'ו ואז בבלם. אחרי הבלם מהרמיזות שלו בתקשורת הוא אמר שהוא ינסה לסגור שחקן שלישי בהתאם להזדמנויות שיש לנו(כלומר זה לא יכול להיות בכסף גדול מדי). בהמשך הקיץ הוא ציין כמה פעמים את הנחיצות בעוד שחקן התקפה. זה כבר לא סוד שהוא רוצה את רייס.
    אומרים שהוא מוכן לחכות לשחקן כמו רייס שנה קדימה, הרי בניגוד לעמדת החלוץ לעמדות הקישור המרכזי היו מלא שחקנים על המדף. מצרפתים צעירים שהיו עולים 15-24 מליון אירו ועד לסאול בהשאלה, קאמבינגה ועוד איזה 30 שמות שהוזכרו.

עם רונאלדו אני חושב שהייתה הערכה מוקדמת בקיץ שהוא לא ימשיך ביובנטוס.
    הם רצו להוריד את החוזה שלו ולהתקדם ממנו, הוא רצה לעבור לתחנה הבאה. זה פשוט דבר שנמתח לאחרי היורו בהחלטה משותפת של כל הצדדים שם. הדיבור על הקישור נוצר כי היו פשוט מלא אופציות(חלק לא קטן מהם כבר הובהר שנקשרו אלינו מבלי שאנחנו באמת הבענו עניין...כמה מפתיע) על המדף וכל העולם ואשתו יודעים שזה העקב אכילס שלך.
    אני לא אתפלא אם רונאלדו מלכתחילה יועד להיות האופציה לרכש שלישי הכי ריאלית מהרגע שגם התברר שטריפייר לא זול ולא רלוונטי.

יגיע מנג'ר חדש והוא כנראה יצטרך לסמן שני חלוצים חדשים לסגל כי רונאלדו וקאבאני לא פה להרבה זמן.
    בשאר החלק ההתקפי לא מאמין שהוא הולך לגעת(מעבר לשינויים קוסמטיים- כלומר מארסיאל OUT וכאלה).

קישור- השמדה ובנייה מחדש.
    את האגדות על ביסאקה ומגוויר לא מתאימים לקבוצות רציניות אני לא קונה. מגוויר בלם מצוין בשיא הקריירה, כל מאמן שיגיע הולך להשתמש בו כשחקן הרכב. אם וראן יראה שיש לו עוד משהו במיכל הוא יהיה פה, אם לא צריך להביא עוד בלם. אבל פה זו כבר החלטה של המאמן הנוכחי, לי היה ברור שוראן זו מיטה מאוד חולה להכנס אליה הקיץ הזה. ריסקיות גבוהה מאוד ביחס למחיר ולציפיות.
    שואו וביסאקה גם כן שחקנים שישרתו כל מאמן שיגיע לפה.
    האם יכול להיות שמאמן מסויים ירצה להביא עילוי לשמאל(למשל ת'או הרננדז?) יכול להיות.
    האם סביר להניח שננחית פה עוד מגן ימני יותר התקפי? הגיוני, גם הקיץ רצינו.
    זה שינויים שגם ככה אני עושה עכשיו בסגל הזה בטווח של שנה- שנתיים.

נערך לאחרונה ב: ‏11/10/21
  11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמיר, כשרכשנו את רוני דקה לפני סוף החלון, זה היה שונה מהרכש של רונאלדו? ברגע שהבינו שרונאלדו על המדף הלכו עליו, אני לא רואה בעיה בזה.
    האופן שאנחנו משתמשים בו, זה כבר משהו אחר. בגלל זה אני לא שופט את וראן או סאנצ'ו כי הם נפלו על מאמן שהכל מקרי אצלו, שאין לו מושג איך להשתמש בהם, איך להבליט את היתרונות שלהם (כמה פעמים נגיד ראינו העונה את הדאבל פס המפורסם של סאנצ'ו שהיה סימן ההיכר שלו בדורטמונד? בכל פעם שהוא מוסר כדור וחותך פנימה לא מוסרים לו חזרה בכלל), בדיוק להפך, רואים את ההגנות מביאים עזר על סאנצ'ו וההוראה של אולה לך על יכולת אישית, ראש בקיר, תנסה לעבור שלושה שחקנים על מטר ואז כשזה לא הולך אנחנו מקבלים שחקן חסר ביטחון שכושל בפעולות שבגרמניה היה עושה בעיניים עצומות.
    עברנו כבר את הנקודה שאולה לא תורם. הגענו כבר לנקודה שאולה מפריע, פוגע ומסרס את הקבוצה.
    עם מאמן אמיתי, אנחנו מדברים על העובדה שרונאלדו הוא התוספת שהיינו צריכים בשביל לזכות באליפות, עם אולה זה פשוט עוד שחקן שיציל אותו במהלך העונה ביכולת אישית אבל לאורך זמן גם הוא לא יספיק בשביל להעלים את הבעיות שלנו תחת אולה.

12. k_700 Member

לא רכשנו את רוני בלי מחשבה דקה לפני סוף החלון.
    התעניינו בו תקופה ארוכה מאוד. אברטון נכנסו לברוך כלכלי וקנרייט ניסה לעשות עליו קופה, רוני היה קרוב לניוקאסל ואז נכנסת לעסק וסגרת את זה במחיר גבוה יותר.

אבל היו שחקנים שסגרנו בהנף כשבכלל היו שחקנים אחרים על הראדאר וכוונות לחזק עמדות אחרות.
    זה גם לא איזה משהו ששמור למנצ'סטר יונייטד, קורה כל הזמן בכל מערכת.

13. alexshw Member

רונאלדו עוד מקרה קלאסי של זריקת תוכניות לפח והבאת שחקן שלא משיקול מקצועי. לא היינו צריכים את רונאלדו, היינו צריכים קשרים מרכזיים נורמליים, שיהיו חברים של כדור, שלא יפסידו ברוב המאבקים נגד שחקנים, שלא יהיו צבים.
    חלאס עם הסיפורים שיש פה התנהלות מקצועית רצינית. המועדון לא שינה דיסקט וממשיך בדרך הרעה.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל כאן בדיוק הטעות שלך. גם אם רונאלדו לא היה מגיע לא היית מביא קשר מרכזי. רונאלדו הגיע בסוף החלון, ואם היית רוצה להביא קשר מרכזי היית מביא.
    אולה כחלק מחוסר ההבנה שלו בכדורגל גם לא מבין עד כמה הבעיה שלנו באמצע קשה.
    רונאלדו פשוט מוסיף עוד יכולת אישית למאמן ששיטת המשחק היחידה שלו היא לבנות על היכולת האישית של השחקנים שלו.
    אם כבר, רונאלדו רכש קלאסי לאולה, לא משנה באיזה שלב של החלון הוא פנוי, כי הוא יכול להציל אותו בעזרת יכולת אישית בלא מעט משחקים. ככה שגם אם מדובר ברכש תוך כדי תנועה או בניצול הזדמנות שקרתה, עדין הוא דווקא מאלה שאולה תמיד יצטרך לאור שיטת המשחק שלו (בניגוד לדוני למשל שבלי קבוצה שמשחקת כקבוצה הוא לא יכול לתרום כלום).

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  15. Andrei Kanchelskis Member

מבלי שנרגיש בכך בעוד חודשיים יסגור כאן סולשיאר שלוש שנים על הקווים.

אני כל כך מקנא באוהדי צ'לסי וטוטנהאם על כך שרומן אברמוביץ' ודניאל לוי ידעו לומר(אחרי חצי שנה בלבד) ל-קרטייקרים שעבדו אצלם ועשו עבודה לא רעה בכלל "שלום ולא להתראות".

מצב נושא:
הנושא נעול.