מסכמים את יורו 2012

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏2/7/12.

1. Herrmann Member

1. השחקן המצטיין - סרחיו ראמוס, עבודה הגנתית מעולה, הכי טוב בספרד.
    2. השחקן המאכזב - אריאן רובן. התרגלתי לזה כבר.
    3. תגלית הטורניר - תאודור גברה סלאסי, מגן נבחרת צ?כיה עשה פריצה עצומה ביורו, ומשחק אלמוני הפך למלפפון לוהט בגרמניה שבסוף עבר לורדר ברמן, וצפוי להיות שחקן מפתח שם.
    4. המאמן המצטיין - צ?זארה פראנדלי ופאולו בנטו.
    5. הנבחרת המשעממת - אנגליה! גם ספרד עד הגמר הייתה משעממת להחריד.
    6. הנבחרת שהכי נהנת לראות בטורניר - גרמניה, לפחות בשלב בתים וברבע גמר.
    7. המשחק הטוב ביותר - גרמניה - יוון, שבדיה - אנגליה.
    8. המשחק המשעמם ביותר - ספרד - צרפת, אנגליה - איטליה, צרפת - אנגליה.
    9. הרגע השמח - גרמניה מנצחת את הולנד.
    10. הרגע העצוב - גרמניה מפסידה לאיטליה.
    11. המשפט הכי מטומטם ששמעתם\שקראתם בתקשורת - משהו של דני נוימן, בוואלה ספורט אפילו הוסיפו פינה של משפטים מטומטמים של דני נוימן.
    12. ה-11 שלכם -
    בופון
    אלבה - הומלס - ראמוס - קונטראו
    פירלו - אוזיל - אינייסטה - מאוטיניו - פילאר
    רונאלדו

2. Civil Anti Madridista

אתה משווה את התפקוד של כריסטיאנו לאינייסטה\פירלו?

וגם לדעתי דויד סילבה היה מהשחקנים הבודדים בנבחרת שהיו חלשים, במיוחד אחרי העונה הענקית שלו עם הסיטי השנה

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/12
  3. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. השחקן המצטיין- דניאלה דה רוסי. עבודה מדהימה שלו בקישור שתרמה רבות גם לביצועיו של פירלו, שיחק כבלם בצורה הטובה ביותר, היה מאוד פעיל, תרם ליצירתיות בקישור ולא שכח לעשות את העבודה השחורה.
    2. השחקן המאכזב- רובין ואן פרסי. ממלך השערים בפרמיירליג ציפיתי להרבה יותר, בייחוד שמשחקים מאחוריך קשרים כל כך איכותיים (שגם הם איכזבו).
    3. תגלית הטורניר- ג'ורדי אלבה. לפני הטורניר שמעתי עליו ביקורות שליליות, אם כי לא יצא לי לצפות בו במהלך העונה, אולם משחקן עלום שם בנבחרת הספרדית, הותיר עלי רושם מצוין.
    4. המאמן המצטיין- ויסנטה דל בוסקה. אפשר לבקר איתו על שיטת המשחק או בחירת השחקנים, אבל את העבודה הוא עושה כראוי וזוכה בתואר שני רצוף, הגיע הזמן שיקבל את הכבוד הראוי לו.
    5. הנבחרת המשעממת- אנגליה כמו תמיד.
    6. הנבחרת שהכי נהנת לראות בטורניר- איטליה. אולי הדעה שלי לא אמינה דיו, אבל פראנדלי יצר נבחרת מלהיבה ויוזמת שמהנה לצפייה עבור האוהדים הניטרליים (אישית תמיד נהניתי ממנה).
    7. המשחק הטוב ביותר- איטליה נגד ספרד בשלב הבתים. משחק מותח, שקול והאיכותי ביותר.
    8. המשחק המשעמם ביותר- ספרד-פורטוגל. ביזבוז של 120.
    9. הרגע השמח- הצמד של באלוטלי, שירת ההמנון של בופון.
    10. הרגע העצוב- להפנים שזהו אחד הטורנירים האחרונים של השוער הגדול ביותר שידע המשחק.
    11. המשפט הכי מטומטם ששמעתם\שקראתם בתקשורת- בקושי צפיתי בשידורים בישראל, אבל היו ליורם ארבל מספר פנינים בין איטליה לאנגליה.
    12. ה-11 שלכם- בופון; קונטראו, פיקה, ראמוס, אלבה; דה רוסי, פירלו, קדירה; אינייסטה, גומס, באלוטלי.

4. Landon Donovan Member

1. השחקן המצטיין - אנדראה פירלו. הוביל נבחרת די אפורה לגמר, והיה מצויין כמעט כל הזמן.
    2. השחקן המאכזב - רובין ואן פרסי. לא נראה לי שצריך הסבר
    3. תגלית הטורניר - ג'ורדי אלבה. קשה לקרוא לו תגלית, אבל הוא מאוד הושמץ לפני הטורניר והיה פשוט מעולה.
    4. המאמן המצטיין - צ'זארה פראנדלי. אותם נימוקים שבגללם בחרתי בפירלו למצטיין. הוציא מהנבחרת שלו הרבה יותר ממה שהיא שווה.
    5. הנבחרת המשעממת - ספרד. למרות הגמר.
    6. הנבחרת שהכי נהנת לראות בטורניר - איטליה. נהניתי מאוד מפורטוגל כי הם הפתיעו אותי לטובה, אבל איטליה פשוט היתה נהדרת.
    7. המשחק הטוב ביותר - חצי הגמר בין איטליה לגרמניה.
    8. המשחק המשעמם ביותר - חתי הגמר בין ספרד לפורטוגל.
    9. הרגע השמח - הניצחון של פורטוכל מול הולנד.
    10. הרגע העצוב - החמצת הפנדל של ברונו אלבס.
    12. ה-11 שלכם - איקר קסיאס; ז'ואאו פריירה, סרחיו ראמוס, אנדראה ברצאלי, ג'ורדי אלבה; אנדראה פירלו, דניאלה דה רוסי, מסוט אוזיל, אנדרס אינייסטה; כריסטיאנו רונאלדו, מריו גומז

5. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

1. השחקן המצטיין - איקר קאסיס.
    2. השחקן המאכזב - רובין ואן פרסי.
    3. תגלית הטורניר - ג'ורדי אלבה.
    4. המאמן המצטיין - צ'זארה פראנלדי.
    5. הנבחרת המשעממת - אנגליה מלבד המשחק מול שבדיה.
    6. הנבחרת שהכי נהנת לראות בטורניר - פורטוגל.
    7. המשחק הטוב ביותר - גרמניה-יוון, שבדיה-אנגליה ופורטוגל-דנמרק.
    8. המשחק המשעמם ביותר - אנגליה-איטליה.
    9. הרגע השמח - הצמד של כריסטיאנו נגד הולנד.
    10. הרגע העצוב - ההדחה של פורטוגל בפנלדים.
    11. המשפט הכי מטומטם ששמעתם\שקראתם בתקשורת - אני לא ממש זוכר אז הדבר האחרון של יורם ארבל במשחק הגמר : "והשופט שורק למחצית" או שלא...
    12. ה-11 שלכם - איקר קאסיס, ז'ואו פריירה, סרחיו ראמוס, מאטס הומלס, ג'ורדי אלבה, צ'אבי, צ'אבי אלונסו, אנדרה פירלו, כריסטיאנו רונאלדו, אנדרס אינייסטה ומריו גומס.

6. Roberto Baggio Member

אקדים ואומר שב-13 השנים שאני צופה בכדורגל זה היה הטורניר הכי טוב/מעניין/מותח שראיתי. אולי אני גם קצת משוחד בגלל אהדתי לאיטליה וההגעה שלה לגמר. אבל באמת באמת נהנתי ו-4 הנבחרות הכי טובות היו גם אלה שהגיעו לחצי הגמר.

1. השחקן המצטיין - התלבטות גדולה בין בופון, דה רוסי ופירלו לכל החבורה הספרדית המדהימה. עם זאת, ספרד היתה הנבחרת החזקה ביותר וקאסיאס הוא הנבחר שלי. מגיע לו. שוער ענק שספג רק שער אחד כל הטורניר וספורטאי ראוי להערצה. אה, ואל תשכחו את גומז. לב גמר אותו בשלבי הנוק אאוט.

2. השחקן המאכזב - אני חושב שאין מן הנמנע שהשחקן המאכזב יבוא מהחבורה ההולנדית שיצאה מהטורניר בבושת פנים. רובין ואן פרסי המאכזב הגדול מכולם. קיבל את הבמה וההרכב לידיים והחמיץ כל כך הרבה מצבים קריטיים.

3. תגלית הטורניר - אני חייב ללכת כאן על דזגוייב הרוסי. מדהים, באמת חלוץ גדול. חבל שנאלצנו להיפרד ממנו ומהנבחרת ה רוסית כל כך מוקדם.

4. המאמן המצטיין - למרות החילוף הנוראי בגמר של מונטוליבו בעד מוטה אני אלך על פראנדלי. הוציא מהסגל האיטלקי מעל ומעבר ושינה גישה בנבחרת. איטליה בטורנירים קודמים עם סגלים יותר טובים לא מימשה את עצמה ולא הציגה כדורגל טוב (לרוב) בגלל ערימת כוכבים עם אגו בשמיים. בטורניר הזה הוא עשה אותי גאה - הנבחרת הפכה לחבורה של לוחמים שלוחצים ויוזמים ונותנים 100%. נטו בזכותו.

5. הנבחרת המשעממת - האמת שרוב הנבחרות הקטנות שיחקו כדורגל מהנה. הנבחרות ששיעממו אותי ביותר היו צרפת ואנגליה. עם כל השמות הגדולים שתי נבחרות כל כך אפורות. אבל צרפת היתה המשעממת יותר מבין השתיים.

6. הנבחרת שהכי נהנת לראות בטורניר - גרמניה. כל משחק שלהם היה תענוג. נבחרת אדירה שהוסיפה המון צבע לטורניר. חבל בשבילם שברגעי האמת הם נופלים.

7. המשחק הטוב ביותר - אני חושב שאין פה ספק שזה גרמניה - איטליה בחצי הגמר.

8. המשחק המשעמם ביותר - צרפת - אנגליה כבר אמרנו. אה, אז הן נפגשו. גם איטליה - קרואטיה מתחרה גדול.

9. הרגע השמח - הפנדל של דיאמנטי ברבע הגמר מול אנגליה שמעלה את איטליה לחצי הגמר מול גרמניה. משחק מורט עצבים מבחינתי שבנס לא נגמר בהפסד לא צודק בפנדלים לאנגלים.

10. הרגע העצוב - הגול השני של ספרד בגמר. שם האמת כבר הפסקתי להאמין. פשוט קיוויתי שזה יישאר ככה או אולי יצומק. לא חשבתי לרגע שאפשר לחזור מולם מ 2-0 במחצית.

11. המשפט הכי מטומטם ששמעתם\שקראתם בתקשורת - לא זכור לי אחד ספציפי.

12. ה-11 שלכם:
    קאסיאס; ג'ורדי אלבה, ברונו אלבש, בארצלי, גברה סלאסי; פירלו, אינייסטה, דה רוסי, מאוטיניו; אוזיל; מריו גומז

7. Roberto Baggio Member

איך מרקיזיו איך? השחקן הכי אנמי בהרכב האיטלקי. כבר מול אנגליה היה צריך להבין שהוא פשוט לא טוב ולהכניס להרכב את נוצ'רינו. ואני עוד מאלה שמעריכים אותו אבל הוא פשוט לא היה טוב כל הטורניר ופראנדלי נתן לו גיבוי מלא.

8. סדרו קייטע Member

באכזבות, מוזר שאנשים מתעלמים מבנזמה וריברי.

שניהם הגיעו אחרי עונות אישיות ענקיות (ריברי היה אולי השחקן המצטיין של באיירן, בנזמה אולי השחקן מספר 2 של ריאל) ופשוט לא עשו כלום.

9. Roberto Baggio Member

נראה לי שפשוט יותר קל להתאכזב מנבחרת כמו הולנד שבאה כאחת משלוש הפייבוריטיות הגדולות (יחד עם גרמניה וספרד) וסיימה שלב בתים עם 0 נק' ושני שערי זכות בלבד בעיקר בגלל אי תפוקה משחקני ההתקפה שהם שחקנים מובילים בקבוצות הכי גדולות באירופה מאשר להתאכזב מבנזמה וריברי שאמנם לא סיפקו תפוקה גדולה, אבל אתה יודע.... עלו משלב הבתים במין צליעה כזאת, נפגשו מול ספרד ברבע גמר והפסידו במשחק סולידי. זה כאילו כישלון מתקבל על הדעת. מה שקרה להולנד לא.

10. בונקר מפואר Member

1. השחקן המצטיין - אנייסטה
    2. השחקן המאכזב - ואן פרסי
    3. תגלית הטורניר - פילאר מנבחרת צ'כיה
    4. המאמן המצטיין - פאולו בנטו
    5. הנבחרת המשעממת - לולא ההצגה בגמר הייתי רושם ספרד, אבל קרה מה שקרה. אז נלך על אנגליה.
    6. הנבחרת שהכי נהנתי לראות בטורניר - פורטוגל
    7. המשחק הטוב ביותר - איטליה - גרמניה
    8. המשחק המשעמם ביותר - ספרד - צרפת
    9. הרגע השמח - אוהדי אירלנד ממשיכים לשיר אחרי התבוסה מול ספרד.
    10. הרגע העצוב - הדמעות של פירלו בגמר.
    11. המשפט הכי מטומטם ששמעתם\שקראתם בתקשורת - ניר קלינגר: "קסאנו הוא שחקן יותר תוקפני מדיאמנטי". (הוא כמובן התכוון להתקפי).
    12. ה-11 שלכם - בופון,אלבה,האמלס,ראמוס,קאונטראו,צ'אבי אלונסו,פירלו,אנייסטה,רונאלדו,פאברגאס,באלוטלי.

11. JR-Riquelme Member

1. השחקן המצטיין - צ'אבי אלונסו\צ'אבי\אינייסטה\קסיאס. כל אחד בשבילי מצטיין באותה מידה.
    2. השחקן המאכזב - יש לא מעט ואני לא זוכר את כולם. ריברי, בנזמה, רובן ביניהם
    3. תגלית הטורניר - מנדזוקיץ'.
    4. המאמן המצטיין - פראנדלי. בלי תחרות.
    5. הנבחרת המשעממת - אנגליה. בלי תחרות.
    6. הנבחרת שהכי נהנת לראות בטורניר - לפני הגמר איטליה, אבל בוא לא נשכח שהגמר זה מרכיב חשוב מטורניר כל כך קצר. אז ספרד.
    7. המשחק הטוב ביותר - ספרד - איטליה במחזור הראשון. אבל מכיוון שזה שלב ממש מוקדם אני אבחר בגרמניה - איטליה כי הוא היה הרבה יותר משמעותי.
    8. המשחק המשעמם ביותר - צרפת - אנגליה
    9. הרגע השמח - בופון קולט את הפנדל של אשלי קול.
    10. הרגע העצוב - בופון חסר אונים נגד ההתקפה הספרדית. פשוט לא מגיע לו.
    11. המשפט הכי מטומטם ששמעתם\שקראתם בתקשורת - מאיפה אני זוכר
    12. ה-11 שלכם:וואו, יש כל כך הרבה שחקנים שמגיע להם בצורה שווה שקשה לבחור.
    קסיאס, אלבה, פיקה, פפה, סרחיו ראמוס(אין מגן ימני שמגיע לו יותר מאלה), דה רוסי, צ'אבי אלונסו, צ'אבי, פירלו, אינייסטה, באלוטלי

12. שער 7 Member

1. אנדריאה פירלו וססק פאברגאס.
    2. אנטוניו די-נאטאלה וצ'אבי.
    3. ג'ורדי אלבה וריקרדו מונטוליבו.
    4. פאולו בנטו וצ'זארה פראנדלי.
    5. זה די מתבקש לכתוב ספרד או יוון, אבל המשעממת ביותר היא צ'כיה לטעמי.
    6. פורטוגל, גרמניה ואיטליה.
    7. אוקראינה - שוודיה (המשחק הכי טוב בטורניר לדעתי), גרמניה - פורטוגל, ספרד - איטליה בשלב הבתים, פורטוגל - דנמרק.
    8. אנגליה - צרפת, ספרד - צרפת וספרד - קרואטיה.
    9. שחקני איטליה מקבלים את הבשורה שעלו לרבע הגמר, מה שעשה סוף לשמועות הקומבינה.
    10. גם עצוב וגם מפדח, המשחק של אוקראינה - צרפת שהופסק. עוד רגעים עצובים : ההדחות של רוסיה והולנד, שופט הרחבה שלא ראה את השער של אוקראינה במשחק מול אנגליה.
    11. כל המשפטים שנאמרו באולפן ובשידורים הישראליים.
    12. ההרכב הראשון שלי :
    בופון/לאם, האמלס, פפה (כמעט ולא כיסח בטורניר הזה), אלבה/צ'אבי אלונסו, חדיירה, פירלו, אינייסטה/
    מאריו גומז, פאברגאס.
    ההרכב השני שלי :
    קסיאס/ארבלואה, קייליני, בונוצ'י, קואנטראו/שוויינשטייגר, ראוס, אוזיל, מונטוליבו/רונאלדו, קלוזה.

הוספתי עוד קטגוריה - המשחקים הכי טובים מבחינת אווירה ביציעים :
    גרמניה - פורטוגל, פולין - רוסיה (רק מה שהיה בתוך המגרש), כל המשחקים של אירלנד,
    איטליה - קרואטיה.

הרגע המרגש של כל היורו :

13. Igi Member

1. השחקן המצטיין - אנדראה פירלו.
    2. השחקן המאכזב - בנזמה.
    3. תגלית הטורניר - ג'ורדי אלבה.
    4. המאמן המצטיין - דל בוסקה.
    5. הנבחרת המשעממת - אנגליה.
    6. הנבחרת שהכי נהנת לראות בטורניר - פורטוגל.
    7. המשחק הטוב ביותר - אנגליה - שבדיה.
    8. המשחק המשעמם ביותר - אנגליה - איטליה.
    9. הרגע השמח - השער של וולבק מול שבדיה.
    10. הרגע העצוב - לראות את פירלו בוכה בתבוסה האיטלקית.
    11. המשפט הכי מטומטם ששמעתם\שקראתם בתקשורת - יורם ארבל וניר קלינגר חרבנו כל כך הרבה מהפה שלהם במהלך הטורניר, אבל המשפט הבאמת מטומטם מקצועית שהכי זכור לי היה כשקלינגר אמר שלאוו לא שיחק עם גומז מול יוון כי "הוא שומר אותו לחצי הגמר". החצי גמר עוד שבוע ולמה שמאמן מצויין כמו לאוו יוותר על חלוץ בשביל "לשמור אותו" כשיש לו משחק כ"כ לא בטוח מולו? אידיוטים.
    12. ה-11 שלכם - קסיאס; אלבה, פיקה, ראמוס; פירלו, מוטיניו, פברגאס; רונאלדו, סילבה, אינייסטה ; פרננדו טורס.

14. VAR Member

1. השחקן המצטיין - פירלו
    2. השחקן המאכזב - RVP
    3. תגלית הטורניר - פחות בשבילי יותר בשביל מי שלא פריק של כדורגל איטלקי - בלצארטי
    4. המאמן המצטיין - סאנטוס
    5. הנבחרת המשעממת - אנגליה
    6. הנבחרת שהכי נהנת לראות בטורניר - איטליה
    7. המשחק הטוב ביותר - איטליה - גרמניה
    8. המשחק המשעמם ביותר - ספרד - צרפת
    9. הרגע השמח - הפנדל של דיאמנטי
    10. הרגע העצוב - הגמר
    11. המשפט הכי מטומטם ששמעתם\שקראתם בתקשורת - אפשר לעשות ספר מצמד הליצנים יורם ארבל וניר קלינגר
    12. ה-11 שלכם - קסיאס; אלבה, פיקה, ראמוס, גברסילאסי; פירלו, דה רוסי, אינייסטה; סילבה; גומז ומנדז'וקיץ'

15. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. בהתקפה - כריסטיאנו רונאלדו, שחקן השנה בעולם; כך יעשה לאיש שהביא את פורטוגל לחצי הגמר. בהגנה - סרחיו ראמוס. חומה בצורה שהפכה את הרחבה של קסיאס לכר דשא להשכרה.
    2. אנדריי ארשאבין. בגלל היכולת הירודה (להוציא כמה דקות טובות נגד צ'כיה), בגלל האפאטיות, בגלל האנוכיות המוגזמת, בגלל חוסר הטאקט. לזה אתם קוראים "קפטן"?!
    3. הבחירה המתבקשת הייתה אלאן דזאגוייב או אחד מהווינגרים האוקראינים, אך לשמחתי, אוכל להעיד שהכרתי אותם עוד לפני הטורניר. על כן, אבחר בז'ואאו פריירה - שחקן אלמוני למדי (לפחות עבורי) שהפגין יכולת גבוהה, אף על פי שהוא סומן על ידי רבים כחוליה החלשה בעורף הפורטוגלי.
    4. התלבטתי ארוכות בין צ'זארה פראנדלי לבין פאולו בנטו, אך בסופו של יום, הפור נפל על המאמן הפורטוגלי - כיוון שהנבחרת שלו הייתה יציבה יותר ביכולתה והצליחה להתמודד היטב מול השד הספרדי (אשר השפיל את האיטלקים בגמר, כזכור).
    5. צרפת. 20 דקות טובות מול אוקראינה, עוד רבע שעה סבירה במשחק הפתיחה, וחוץ מזה - כלום ושום דבר.
    6. למרות ההדחה המאכזבת בחצי הגמר, גרמניה מהווה הבחירה הראויה מכל. כהרגלם בקודש, סיפקו החניכים של לאוו שיעור מאלף (לפחות עד שהגענו למאני טיים) בכדורגל סוחף, מהיר ואטרקטיבי.
    7. נהניתי לצפות במשחק בין איטליה לספרד בשלב הבתים, אשר טמן בחובו מאבק טקטי מרתק, קצב טוב וכדורגל ברמה גבוהה מאוד. גם מתח לא היה חסר...
    8. רבע הגמר בין צרפת לספרד, וכל מילה נוספת - מיותרת.
    9. אנדריי שבצ'נקו כובש צמד ומעניק לנבחרת אוקראינה נצחון מתוק בהופעת הבכורה שלה בטורניר היורו. כל המעוניין בהוכחה נוספת לכך שיש ביכולתו של הספורט לרגש גם את הציניקנים הגדולים ביותר, מוזמן לצפות ברגע המדובר.
    10. יורגוס קראגוניס כובש לרשת של מלאפייב ושם את החותמת על הכשלון הספורטיבי הגדול ביותר של הכדורגל הרוסי לדורותיו.
    11. "ומונטוליבו.... פנימה! לא, לא... החמיץ!"
    12. קסיאס; פריירה, ראמוס, פפה, אלבה; קדירה, פירלו, אינייסטה, דזאגוייב; רונאלדו, מנדזוקיץ'

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/12