משחקי רבע הגמר יוצאים לדרך: אורוגוואי פוגשת את צרפת, ברזיל נגד בלגיה

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י Sarek, ‏6/7/18.

1. Gass12 Member

טוב אם כך נמתין לחידוש הבא סופר דופר אקסטרא VAR (על משקל הפלאפל של ציון ברוך בישראלים)

2. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אני חושב שטכנולוגית לא צריך הרבה יותר ממה שכבר יש, מסכים והילוכים חוזרים מספיקים כדי להביא להחלטה 90% מדוייקת (לא צריך יותר).
    צריך רק לצבור ניסיון ולהחליט מתי כן להשתמש במסך ומתי לא. זו החלטה שנטו תלמד מהניסיון ואין לה יותר קשר לטכנולוגיה.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  3. Gass12 Member

ועדיין צריך לחדד את ההנחיות לעוזרים להניח לשופט המרכזי להחליט. הוא ורק הוא הסמכות היחידה להחליט ולעזור לו במקסימום.
    ואם טעה? אז טעה גם בעידן לפני הVAR יש טעויות

4. Gass12 Member

משהו קטן לאוהדי ליברפול.
    אני מאחל לכם את קוטיניו בכושר של אמש כל העונה הקרובה*/aaarofl

5. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

גם עוד 100 שנה עם טכנולוגיה הכי מדוייקת יהיו טעויות, אומר לך את זה בביטון מלא. השאלה היא, ציצמנו את הטעויות ב 60-80% מהמקרים? רשמנו הצלחה אדירה.

ההנחיות ישתנו וילמדו ככל שהזמן יעבור ויהיה לכולם ניסיון עם הדבר המאוד חדשני הזה. עדיין לא יודעים לעכל אותו, זה יקח זמן. ככל ששופטים יתרגלו לנצל יותר את המסכים, כך יעלו אחוזי ההצלחה. זה כבר קורה וזה קורה מהר.

VAR, de Middenweg ו-Gass12 אוהבים את זה.
  6. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא הVAR אתמול היה מקרה קלאסי לכך ששיקול הדעת עדיין נשאר גורם מרכזי בהחלטות שיפוט. הטכנולוגיה עזרה לזהות שבבירור היה מגע, ומכאן והלאה זה היה נטו דיון על פרשנות החוקה במצב הזה בין צוות השיפוט (ממש ראו את זה בטלוויזיה).

גם עם הVAR החלטות שיפוט לעולם לא יהיו קונצנזוס, פשוט בגלל שחוקת המשחק היא לא דיכוטומית ומשאירה המון מקום לפרשנות ושיקול דעת בהתאם לסיטואציה. וזה בסדר גמור. העיקר שיהיו לצוות השיפוט את היכולת לשקלל את כל הנתונים האובייקטיביים כדי לדון על הפרשנות - מה קרה ובאיזה הקשר. ואת זה הVAR נותן ובגדול.

Uli Hoeness אוהב/ת את זה.
  7. Raulito Madridista

אדן האזרד נתן משחק מושלם, הוא פשוט לא איבד אף כדור וכל החלטה הייתה בינגו. גם אם הרבה יותר נוח לו כשיש שטח, והוא דווקא שחקן טוב על שטח קטן מה שלא נוכל להגיד על בייל או כריסטיאנו - לא היו אחוזים כאלה. הוא ישדרג את ריאל בצורה מטורפת. איך אפשר להגיד שהוא לא ברמה.
    המאמן הבלגי הימר ברגע הנכון ופגע בול, ברוב דקות המשחק ההתנהלות הייתה כמו שהוא רצה. 'סיפסל את קראסקו' - מי יישמע איזה חטא, כולה שחקן בליגה הסינית, שחקן שחד וחלק אפשר בלעדיו. ירידה ביכולת הייתה מגיעה גם בהרכב האידיאלי והוא צדק כשהעביר את דה-ברוינה קדימה משמעותית, סוף סוף היו דקות שהוא והאזרד שיחקו קרוב זה לזה.

בצד של ברזיל, ההחמצה הנוראית לא תכתים מונדיאל אדיר של קוטיניו, הטוב ביותר בשורות הנבחרת ללא ספק. חסוס הוא הנעלם הגדול אבל כמובן שידברו על ניימאר שהפך את הנבחרת לחוג הכדורגל הפרטי שלו והיה מגעיל וחבל. אני באמת חושב שהוא צבר הרבה מאוד אנטי במונדיאל הזה.
    המאמן הברזילאי לא היה יכול לעשות כלום עם ניימאר, אבל היה מקובע אפילו יותר מלאב וגם היירו עשה יותר ממנו. הוא בחר את ההרכבים על אוטומט.

8. Gass12 Member

מסכים ובתנאי שלא יקחו את הפרשנות לכיוון ״העליון״ של אמת לשעתה, סבירות מידתיות ועוד מילים יפות אך ריקות מתוכן.:sm_3some:

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Uli Hoeness
    אתה צודק. בסה"כ זכור לי במונדיאל הזה רק את המקרה עם סרביה איפה שעשו טעות נוראית. ברגע שצריכים להחליט אם היתה עבירה כן או לא, שיקול הדעת של השופט תמיד יכול להיות אחרת ממישהו אחר.

ראינו שער חוקי של דרום קוריאה מול גרמניה שללא ה-var היה נפסל (השער הראשון). זה שסרביה נדפקה קשות מול שוויץ לא אומר שה-var לא עובד אלא שאולי האנשים שמחליטים צריכים להעיז יותר. מה גם שלא צריכים 4 איש שיסתכלו על ההילוכים החוזרים.

כמי שחי בהולנד אני יכול להגיד לך שאני כבר לא יכול לחכות לפתיחת הליגה פה. יהיה מעניין לראות אם ה-var ההולנדי כן יתן הוראה להרחיק שחקנים על עבירות קשות. אני מאמין שזה יקרה. גם בעניין הפנדלים נראה פה שינוי. שחקני ההגנה יצטרכו להמנע משימוש בידיים בזמן קרן או בעיטה חופשית. מספר הפנדלים יעלה פה ואין לי בעיה עם זה.

המהפכה בעיצומה ונראה לאן היא תתפתח.

Uli Hoeness ו-Gass12 אוהבים את זה.
  10. Gass12 Member

החמצה?במטותא ממך!! הוא היה חושך מוחלט אמש

11. Raulito Madridista

אני חושב שזה קצת להיצמד לקטנות, נקרא לזה ככה. הוא לא היה טוב, אבל חושך מוחלט זה חסוס, לצורך העניין. הוא עדיין בישל גול נהדר, שלח בעיטה מסובבת לפינה של קורטואה והצטרף לאיזורים המסוכנים. במונדיאל היו חמישה משחקים וברובם קוטיניו בלט. לא היה משחק שהרגשת שצריך להחליף אותו, בכל ערב קיבלת ממנו משהו וראו שהוא נמצא.
    לגבי ה-VAR, כן רואה סיפור מסוים, לא שמישהו שואל אותי הרי אם לתת לזה צ'אנס או לא, זה גם לא ממש-ממש מעכב את המשחק כמו שחשבתי. אפשר עוד אפילו להתרחב עם זה ולמקרה הבודד שכן יהיו טעויות - אולי לסגור דין עם המתחזים או שזו כבר אובר-פנקסנות, לא יודע.

rivaldo אוהב/ת את זה.
  12. RubberSoul Member

אם השופט היה מחליט שזה פנדל, גם אז הVAR לא היה פוסל את ההחלטה, כי זה לא מקרה של שחור ולבן. אם זה לא פנדל בגלל סיבות שצוינו, אז כל עוד אלה סיבות חוקיות, אין בעיה. אם זה היה פנדל בגלל המגע הברור, גם אז לא היתה בעיה.

בדיוק כמו במקרה הפנדל המפורסם של ריאל נגד יובה. זה מקרה שאפשר לשרוק לכאן או לכאן, ובמקרה כזה הVAR היה הולך עם השופט.

13. Gass12 Member

מבחינתי צריך להשתמש בVAR כמכשיר לגיטימי לחיסול תופעת הצוללנים שהפכה מגעילה ומטרידה.ישנם המון שחקנים בעולם שנראים כאילו סיימו 3 שנים בבית צבי.זו הפכה לתופעה כ"כ מכוערת (בקריצה מוסכמת) הנה עבדתי על השופט והוצאתי פנדל במרמה,או שהוצאתי כרטיס לשחקן היריבה במרמה.כתבתי זאת בעבר אבל אכתוב שוב למענך .זהו מקרה קלאסי של "הרצחת וגם ירשת" גם רצחת וגם גזלת וגרמת למישהו אחר להיענש על לא עוול בכפו.ההגינות והספורטיביות לא מתחילה ונגמרת בתמונה ליד איזשהו שלט בתחילת המשחק.
    לסיכום.שחקן שיתפס בVAR בצלילה שנועדה להטעות את השופט שיחטוף כרטיס צהוב או אדום הכל בהתאם להחלטת השופט

hbs7 ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא בטוח אם צריך להשתמש ב-VAR כדי לבחון צלילות כי בסופו של דבר כל אלמנט שמוסיפים אליו את הווידאו זה עוד עיכוב במשחק. אבל לכל הפחות צריך להעניש שחקנים בהרחקות אחרי משחקים על פי בחינת הווידאו. לגמרי מאמין שתנועת המלקחיים הזאת - מצד אחד ההבנה שאי אפשר לקבל שריקות גדולות (פנדל, אדום וכו') על סמך התחזות ומנגד העונש שיהיה על כך - תחסל את ההתחזויות.

Civil, אלעד ו-סולשאאאר אוהבים את זה.
  15. טל. Member

לא מבין איך במשך כל הטורניר הזה, נאיימאר לא קיבל - אפילו לא פעם אחת - צהוב על התחזות.

הרי לא היה משחק אחד (אפילו לא אחד!!) שהוא לא צלל בו, והתחזה, ועשה הצגות על כלום בניסיון להטעות את השופט - לפחות 5-6 פעמים בכל משחק.

בתוך הרחבה, מחוץ לרחבה, מחוץ לקווים, בעיגול של האמצע.
    אין נקודה אחת על המגרש שבמשך כל הטורניר הוא לא צלל והתחזה בה.

אתמול השופט הסרבי באחד המקרים אפילו סימן עם הידיים תנועה של קפיצת ראש/צלילה התחזות כזו.

למה אתה מחכה????? דפוק לו כרטיס צהוב!!

לפי החוקה הבן אדם הזה היה צריך לקבל 6 צהובים כל משחק.
    איך איך לא קיבל אפילו לא פעם אחת??!!?!?

muller, oranfu, hbs7 ו-9 משתמשים נוספים אוהבים את זה.