נבחרת ישראל בכדורסל - במוקדמות המונדובאסקט

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י עומר, ‏27/7/10.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. כינוי כי הכח זהו כח

לא הזכרתי את גלעד לוי בכוונה, אני כרגע לא רואה אותו הופך להיות השחקן שמרימים אותו להיות. מאוד רחוק, הוא עדיין בפנקסים של קבוצות NBA אבל משחק בליגה רביעית בספרד וכששיחק קצת עם בוגרים ברמה רצינית נראה מאוד חלש ולא קשור לרמה שנות אור אפילו.

הסגל של נבחרת ישראל:
    גל מקל, תמיר בלאט, יפתח זיו, ים מדר, נועם דוברת, גולן גוט רפי מנקו, גיא פניני, נתנאל ארצי, נמרוד לוי, תומר גינת, בן קרטר רומן סורקין, ג'ייק כהן, עידן זלמנסון.
    במפתיע לא זומן טי ג'יי קליין.

2. כינוי כי הכח זהו כח

השנה היא 2633 וההולוגרמה של גיא פניני עדיין מקבלת דקות משמעותיות בנבחרת ותורמת בדיוק כמוהו...

EuropeGuy ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ספרד ג' מתעללת בנו. לחלוטין לא מבין על סמך מה ההתלהבות שראיתי לאחרונה בשביל הכדורסל הישראלי. כן, אבדיה ישחק בנ.ב.א, כן, מדר שחקן עם פוטנציאל, אבל חוץ מזה? חושך מצרים. את האמת שאפילו אם יצרפו את זוסמן ובלייזר לנבחרת אנחנו נתקשה לנצח את הספרדים האלה.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אופס, הם סתמו לי את הפה...תוך חמש דקות חזרו למשחק. אולי כדאי שלא אסתכל במשחק, ככה עוד ינצחו :p

5. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי 8 דק אחרונות ונהנתי מכל שנייה.

oFiRzZz ו-EuropeGuy אוהבים את זה.
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסופו של דבר ניצחון יפה של הנבחרת. לא חוזר על דברי שבסך הכל אני מתקשה לראות את הנבחרת הזאת הופכת לבאמת טובה, אבל ראיתי הערב יותר כדורסל מאשר במכבי...חדירות, תנועה. יש לנו את ההגבלות שלנו, אבל כשבמאני טיים רפי מנקו דופק שלשה אז באמת אי אפשר לנצח אותנו.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  7. yakov_y YNWA

מחצית ראשונה איומה, הייתי עצבני כל כך ועדיין אמרתי שהנבחרת הספרדתית חלשה מאוד, מוגבלת.
    מחצית שנייה גדולה, הצגה התקפית, בלאט המצטיין שלי ועדיין מפריע לי שהוא מכדרדר יותר מידי.

מרגש !

כינוי ו-EuropeGuy אוהבים את זה.
  8. כינוי כי הכח זהו כח

איזה משחק ענק של תמיר בלאט, גל מקל, תומר גינת וגם ג'ייק כהן היה מצויין.
    רפי מנקו בשנתיים האחרונות הפך להיות אחד השחקנים שאני הכי אוהב ומעריך, באמת רואים אצלו את השיפור החד והיום הוא שחקן חשוב בקבוצה שלו בצרפת והקליעה שלו היא באמת נשק שאפשר לסמוך עליו.
    במהלך הרבע הראשון והשני מצאתי את עצמי צועק על המסך (חברים במעונות שאלו אותי עם הכל בסדר, רק כדי לסבר את האוזן מה זה צועק)
    במחצית השנייה ובייחוד ברבע השלישי המשחק זרם מצויין וכל מטאטא ירה, תוסיפו לזה דקות שקינו קולום לא שיחק והנבחרת נתנה ריצה מדהימה שלספרדים לא הייתה תשובה אליה.
    השילוב של מקל ובלאט כמובילי כדור היה פשוט קטלני ועבד מצויין, בלאט(במשחק חייו) היה אחלה בהגנה ומקל כהרגלו היה מצויין בהגנה.
    תומר וואו איזה שחקן הוא, עבר כנראה הרבה זמן מאז שראיתי אותו כי פשוט נהניתי מכל פעולה קטנה שלו.
    אחרי רבע שני מחריד ברמות שהיה קשה לצפייה היה מצויין ברבעים המכריעים.
    ועם זאת בבקשה פחות נמרוד לוי וגיא פניני (בייחוד השני) כבר לא מסוגל לראות אותם עם המדים של הנבחרת, אפשר לתת את המקום שלהם לנתנאל ארצי (חייב על חשבון פניני) ובן קרטר.

הנבחרת הזאת יכולה להיות טובה כי מדברים על מה שיהיה בעתיד שזה קו אחורי שכולל את בלאט, מדר, דוברת, זוסמן, אבדיה ועמנואל שארפ וקו קדמי שכולל את טי ג'יי ליף, מתאזרח, סורקין, אחד מהגבוהים הצעירים (גלעד לוי/גבי צ'אצ'אשווילי), תומר גינת, הלוואי יותם חנוכי ימצא את הפוטנציאל שלו ואפשר להוסיף למיקס את רפי מנקו ואז מדובר בנבחרת מאוד מאוד חזקה

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@כינוי
    מקווה שאתה צודק, אבל אני מחכה עם הנבואה הזאת. אחרי שהעתודה לקחה את הכתר האירופאי שיבחו גם את כל הנבחרת. רב השחקנים לא ממש התקדמו. הצעירים שאתה מזכיר אולי כשרוניים, אבל הם יצטרכו לכל היותר להגיע למכבי או ירושלים או מצדי לקבוצה רצינית באירופה. בעיניי שחקנים כמו נמרוד לוי, זלמנסון וגוט לא מוסיפים דבר לנבחרת. אנא אל תשכח שניצחנו היום ספרד ששיחקה ללא שום שחקן יורוליג או נ.ב.א. טוב שניצחנו, אבל בוא לא נגזים בחגיגות.

אני תמיד מוכן להגיד שטעיתי, אבל לדעתי כדאי טיפה לקרר את האופטימיות.

10. כינוי כי הכח זהו כח

זה לא כל כך מדויק מה שאתה אומר.
    נכון שלושת נבחרות העתודה האחרונות היו כישרוניות בהרבה מעל הממוצע שהתרגלנו אליו אבל לא היה מדובר בנבחרת שכל השחקנים בה שווים רמה של יורוליג, יורוקאפ ואפילו ליגת על, ובתאכלס בדרך כלל אם יוצא לך בשנתון 2-3 שחקנים ששווים ברמות הגבוהות צריך לומר תודה.
    בשלושת הנבחרות האלה היה לנו את תמיר בלאט, יובל זוסמן, דני אבדיה, ים מדר, יותם חנוכי ולמרות שלא היו בעתודה אפשר להכליל את דברת ועמנואל שארפ, אלו שבעה שחקנים בין השנתונים 97 לשנתון 2004.
    בתאכלס מנבחרת העתודה יש לך המון שחקנים שהם יכולים להיות ליגת על לגיטימיים כמו נתנאל ארצי, מייקל בריסקר, יאיר קרביץ, עמית זיס, עידן אלבר ונועם אביבי. יש לך שחקנים שאפשר לראות עליהם שהם על התפר בין לאומית לליגת על כמו רוינה, גיל בני, רועי הובר, עידו פליישר, רז אדם, תומר לוינסון, אריאל נבון ואפילו תומר פורת ויש שחקנים שבקושי ליגה לאומית שווים כמו טום ספיר, רועי נציה, מיכאל מושקוביץ, יונתן רבינוביץ'.
    היחיד שאני יכול לומר שהיו לי ציפיות גבוהות ממנו ולא הלך לאיפה שחשבתי זה דניאל קופרברג שחשבתי שעם הסייז שלו ומה שהוא עשה באליפויות האלו גדל גבוה סנטר מאוד חזק ואחרי זה גם שמעתי שהוא הוסיף קליעה למשחק שלו (אפילו ראיתי אותו מרים שלשות במשחקים) חשבתי שהוא יעשה קריירה יפה אבל כרגע לא דובים ולא יער איתו.
    המטרה בנוגע לנבחרת זה להתעסק בכישרונות היותר חזקים שיוצאים לך מהנבחרות הצעירות וכרגע כולם במסלול טוב מאוד.
    דני וליף ב-NBA, מדר חייב לברוח מהפועל בסיום העונה למכבי או לקבוצת יורוליג/יורוקאפ, נועם דוברת נמצא במעטפת מצויינת בראשון ובייחוד תחת מאמן שנותן לו להתפתח, יובל שחקן יורוליג לגיטימי, תמיר בלאט רכז מוביל בירושלים וחתום באלבה, וגם חנוכי שאם לא הפציעה שלו אני מניח שכבר היו מחזרות מחוץ לגלבוע נמצא במעטפת מצויינת שיכולה לתת להתפתח בצורה הטובה ביותר, עמנואל שארפ זה גם חתיכת כישרון ששנה הבאה ילך למכללות והוא נראה כמו בחירת סיבוב שנייה לגיטימית ואז למכבי (כשגם השם נותן תרומה בדרך לחתימה שם).
    זאת בעיקר הסיבה למה יש הייפ מאוד חזק לגבי הסיכויים עוד כמה שנים טובות של הנבחרת לעשות הישג של רבע גמר פלוס באליפות אירופה ואולי גם להעפיל לאליפויות עולם (למרות שפתאום גם לנו זה יהפוך לבעיה כשחלק מהחברה יצאו ליורוליג ו-NBA והם שווים את זה והם יעשו את זה)

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@כינוי
    אני מאד מעריך את האמונה שלך בדור הצעיר, אבל גם אתה תסכים איתי שכל עוד שחקנים ישראליים לא עושים צעדים רציניים במכבי, בירושלים או בקבוצות רציניות בחו"ל הנבחרת בסופו של דבר לא באמת תצליח.

ספרד שיחקה היום עם קבוצה שחוץ מקולום לא ראיתי בה דבר. בעיניי הניצחון לא כזה הישג. ברצינות, שים בשתי הנבחרות את השחקנים הכי טובים ותראה מה יקרה...לנו זה איזה 2-3 חבר'ה ואצלם? כנראה נבחרת שלמה...אני קורא את הכותרות בתקשורת הישראלית וזה נראה כאילו ניצחנו את ספרד א'. כמו בכדורגל, חסר לי את הראייה המציאותית.

אני באמת מקווה שהאופטימיות שלך תנצח, אבל לי יש ספקות גדולות.

12. Telkiyski Member

המטרה היא לעלות וישראל (כנראה) עשתה את זה.
    בית לא הכי קל בעולם כי פולין לא פראיירים.

לא הכרתי אף שחקן ששיחק אתמול בנבחרת ספרד, ככה שהניצחון הזה הוא מרשים אבל לא צריך לעשות ממנו איזו סנסציה מטורפת (למרות שהיה יחס של יותר מ-3 שישראל תנצח פה).

אני מצטרף לטרוניות לגבי פניני. די חלאס. בן 37. כשהשלשות האלה שלו לא נכנסות אז באמת אפשר להגיד תודה ולהיפרד.

13. כינוי כי הכח זהו כח

לא ראיתי שהתייחסו לזה אבל טי ג'יי ליף יהיה זמין לנבחרת בקיץ 2022 ליורבאסקט.
    אם באמת יגיע אפשר להתחיל לפתח ציפיות עם חמישייה שבנויה ממקל/בלאט/מדר על עמדות 1-2, זוסמן בעמדה 3, דני בעמדה וטי ג'יי ליף בעמדה כשמהספסל יכולים להגיע שניים מרבעיית הרכזים הנהדרת שיש לנו (מקל, בלאט, מדר ודוברת), תומר גינת, רפי מנקו, רומן סורקין, ג'ייק כהן ומתאזרח בעמדה לבחירה.
    פוטנציאלית בחמישייה שני שחקני NBA ושני שחקני יורוליג ועוד מלא שחקנים שמשחקים במסגרות אירפואיות ויופי של פרוספקט בדמות דוברת, אפשר לקוות למשהו יפה יחסית ביורובאסקט שנה הבאה בהנחה שהסגל הזה יבנה פה

14. רוברטו באגיו31 Member

איך יכול להיות שהיורובאסקט הבא הוא רק ב 2022 ?
    הרי הקודם היה ב 2017, כלומר 5 שנים בלי טורניר וזה אחרי שכל השנים הוא היה מתקיים פעם בשנתיים .

וכמה נבחרות אמורות לשחק בטורניר ?

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם את פולין השארנו מאחור. סל המשחק הגיע מקשישא פניני שתקע שלשה מכרעת. עכשיו להתכונן בשקט, לקוות ששחקנים ישתפרו ובקיץ של 2022 נראה עד כמה התקדמנו.

מצב נושא:
הנושא נעול.