נבחרת רוסיה: חוזרים הביתה מוקדם מהצפוי

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י Captain Canada, ‏22/5/12.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

היום נבחרת רוסיה חוזרת הביתה. רק קרז'קוב לא חוזר. הוא החמיץ את הטיסה.

2. Der Rotbart Member

אהבתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx אני חייב ללמוד רוסית...

3. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע מה איתך, אך אני סבור כי עדיף לשחק עם חלוץ שמחטיא את מירב המצבים שלו מאשר לשחק עם חלוץ שכלל אינו מגיע למצבים (גם שילוב של שניהם יכול להוות אופציה לא רעה, במיוחד כאשר הנבחרת נקלעת לפיגור קריטי). אבל אולי זה רק אני...

אגב, קשה לתייג את המשחק מול צ'כיה כ"הברקה חד פעמית". המציאות מעידה על כך שב8 ביוני פגשנו יריבה ששיחקה לרגליים שלנו והזמינה אותנו לחגוג על חשבונה; פולין ויוון, לעומת זאת, אטמו היטב את מרכז ההגנה ולא העניקו לנו חופש בלתי מוגבל ביציאה להתקפות מתפרצות, ובכך חשפו את חולשתנו במשחק העומד.

שים לב שעיקר הביקורת שלי לא התמקדה בזריקתו של פוגרבניאק למערכה, אלא בהוצאתו של קרז'אקוב מהמגרש. במילים אחרות, אני מודע לכך שהוספת חלוצים לחלק הקדמי מהווה את אחת הדרכים הבודדות לפרוץ בונקר ב45 דקות (בטח ובטח כאשר שחקני מרכז השדה קורסים מהלחץ), אך אינני יכול שלא לתהות מדוע אדבוקאט בחר לעשות זאת רק רבע שעה לסיום המשחק.

באשר לטענות על "הציפיות המוגזמות", כביכול - סביר להניח שהן היו מגובות בבסיס מוצק לו שלל הביקורות היו מועלות לאחר הדחה בשלב הנוק אאוט, או במקרה שהיינו נבעטים החוצה מבית B, למשל; עם זאת, בהתחשב בעובדה שהנבחרת כשלה להעפיל מהבית הכי קל בהיסטוריה של הטורניר - נראה כי הדברים שלך פשוט אינם מחזיקים מים. אחרי הכל, האם "בעית הכשרון" של הרוסים והלוזריות במאני טיים (אני, לתומי, חשבתי שנפטרנו מההרגל המגונה הזה עוד ביורו 2008) אמורה לקבל משנה תוקף מול נבחרות כמו יוון (!) וצ'כיה (!!)?

ואני אומר - לו יהי. אולי כשזה יקרה ישכילו כל הצעירים להתחיל לעבוד על יכולותיהם כשחקני כדורגל ולפתח אותן, במטרה לעמוד בדרישותיהן של הקבוצות (יש לזכור שבסופו של יום, אפילו בקאזאן ובאנז'י יעדיפו את ההיצע המקומי הזול על פני זרים יקרים - אך העדפה זו צריכה לבוא לידי ביטוי רק כשיבולן של מחלקות הנוער הינו איכותי מספיק, ולא כתוצאה מקיום הגבלה מלאכותית כזו או אחרת).

יש היגיון רב בדברייך לגבי דזאגוייב (ואין מדובר בתחזית קודרת, בהכרח: בהנחה שאלאן ישכיל להישאר בדרך המקצוענות והעבודה הקשה המאפיינת את הקריירה שלו עד עתה, הוא ירוויח מקום בקבוצת צמרת אשר קוצרת הצלחות בינ"ל מדי שנה), אך יחד עם זאת, תרשה לי להעלות השערה לפיה התעניינות בשירותיו מצד קבוצות מהקאליבר של ארסנל, למשל, תביא את צסק"א לשחררו למרבה במחיר. אחרי הכל, הפרשים אינם עונים לשם "זניט סנט פטרבורג": אין להם גב כלכלי איתן בדמות גזפרום וממשלת רוסיה (אף על פי שבאשנפט, הספונסר של צסק"א, מהווה חברה גדולה כשלעצמה).

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/12
  4. alexshw Member

בלי חוק רוסי פשוט לא יתנו הזדמנויות לכדורגלן המקומי, כי את רוב הבעלים מעניינת רק התוצאה. בכסף שיש לקבוצות שם הם פשוט ימלאו שוב את הסגלים בזרים.

5. Ice Cream חסה

אז אתה אומר שהיה צריך להוציא את אחד הקשרים האחוריים ולא את BBBB? בדיעבד כן. אבל על כמה שקרז'קוב החטיא ועוד החוצפה שלו לבעוט בכל רגע הוא היה חייב לעוף, וכבר במחצית מול פולין.

ספק קל מה היינו מצליחים לעשות מול צ'כיה לולא היום הענק של וישינקה. ארשבין היה חסר גם מול פולין וגם מול יוון ולא נתן שום דבר שהוא נתן מול צ'כיה. וגם אם רק הנגיחה של דזגוייב הייתה הולכת פנימה...

בזה אתה צודק ומבית כזה זה באמת בושה לא להעפיל. אבל המשחק מול צ'כיה פתח נו את התיאבון וגרם לנו לחשוב שהנה מגיע שחזור של 2008, אבל לא- המצב בנבחרת על הפנים.

אני לא מסכים. הרבה יותר קל לספרטק למשל להביא את אמניקה, ווליטון וארי (עם הכסף הרוסי אפשר להביא שחקן זר טוב לכל עמדה) מאשר לחכות שהפרה דזיובה תתחיל לתת חלב- וכתוצאה מכך דקות המשחק של הרוסים תרדנה פלאים (והם גם לא יגיעו לאירופה) אבל אני לא בטוח שאיתן גם ירדו המשכורות והרגלי הבליינות שמאפיינים את המטליות של השחקן הרוסי, והם ימשיכו להיות מקולקלים ובנוסף גם חסרי דקות משחק.

היו שמועות שהם דחו 22 מיליון על אקינפייב... אבל לצסק"א לא חסר מהגב הלא רשמי של אברמוביץ' וממשלת רוסיה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

6. alexshw Member

יו"ר ההתאחדות הרוסית התפטר בעקבות ההדחה המוקדמת ביורו. למרות שעל פניו הוא לקח את האחריות על עצמו וההחלטה הייתה שלו, במדינה כמו רוסיה לא מן הנמנע כי דרשו ממנו "מגבוה" לעשות זאת.
    ברוסיה ספורט עדיין חלק מפוליטיקה ולקחו שם קשה את ההדחה מהבית הכל כך נוח.

7. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל טוב ויפה, אך איזה מן אינטרס ינחה את ה"גבוהים" לעשות זאת (במיוחד בהתחשב בעובדה שסרגיי פורסנקו, היו"ר המתפטר, ידוע בתור איש 'גזפרום' ברמ"ח איבריו)? אני, לפחות, רוצה להאמין שעזיבתו אכן מהווה תולדה של לקיחת אחריות על הכשלון המחפיר ביורו.

בצדק: כך צריך להתייחס למפח הנפש הגדול ביותר שחוותה הנבחרת מאז יום היווסדה (והיא ידעה לא מעט כשלונות). אחרי הכל, האם תגובתה של האומה האיטלקית, למשל, לאחר ההדחה המבזה של הנבחרת במונדיאל 2010 הייתה שונה?

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/12
  8. alexshw Member

כן רק צריך לזכור שמאז דינמו קייב, סליחה ברה"מ של 88 הם עברו את שלב הבתים בטורניר גדול רק פעם אחת, בניגוד לאיטליה שיש לה טיפה יותר הצלחה.
    איזה אינטרס יש ללחוץ לפטר? בגלל שהנבחרת לא סיפקה את הסחורה והיו צריכים למצוא אחראי בכיר לכישלון שהרגיז מליוני אוהדים. אז מה שהוא מהמפלגה הנכונה? יש הרבה כאלה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

9. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הקשר של הנתון הזה לדבריי? ברוסיה לא צריכים לקחת קשה את ההדחה מכיוון שהנבחרת המקומית מהווה מעצמת על שחייבת להגיע לשלבי העלית בכל טורניר בו היא משתתפת, אלא משום שביורו היא כשלה להעפיל מבית שכלל שלוש יריבות נחותות - חרף העובדה שהסגל הורכב משחקנים איכותיים למדי.

קשה לי להאמין שזה מה שהטריד את פוטין ואת חבריו בימים האחרונים (הם בכלל עסוקים בחנוכת אנדרטות בנתניה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx), אבל בהחלט ייתכן שהזעם והלחץ הציבורי שהוזכרו על ידך עודדו את פורסנקו לקבל את ההחלטה הקשה. בכל אופן, את ההתעסקות בפוליטיקה כדאי להשאיר לפורום האוף טופיק.

10. duck kc samara Member

לא רואה שום תועלת בהתפטרות של פורסנקו,לקח אחריות על זה בסדר,מה הלאה?יחליף אותו עוד פעם בטח ויטלי מוטקו זה יתחיל כבר להזכיר לי קצת עם פוטין ומדבדב מתחיליפים כל קנדציה.
    כמו שאמרתם צריך לעשות שינוי מהותי בכדורגל רוסי,הכסף הגדול שהילדים מקבלים שמה זה משהו שלא מתקבל על הדעת אחרי כמה שנים אין להם מוטבציה לשחק כדורגל,יש להם כבר הכל.

החסרון בכשרונות ברוסיה ידוע לכולם,חוץ מהקבוצות הגדולות אין לקבוצות אחרות מחלקות נוער ברמה יחסית גבוה שיספקו שחקנים לקבוצות.
    צריך למצוא את האיש הנכון שיפתור את הבעיה הזאת,כולם אוהבים לדבר על זה אבל בת'כלס לא רואים שום התקדמות.מעדיפים לשלם למאמן זר 7מליון יורו במקום לבנות איזה עוד כמה קומפלקסים בישביל הנוער.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/12
  11. Ice Cream חסה

לא יודע מה קורה מחוץ לאצטדיון ע"ש איגור נטו ובטח שלא מחוץ למוסקבה, אבל בספרטק שאני עוקב אחריהם בעיקר דרך האתר הראשי נראה שלמחלקת הנוער יש תנאים טובים. הבעיה איתם זה לא תנאים כמו שמאמנים שלא יודעים באמת לקדם אותם וכסף שמשחית את מי שכבר הצליח להבליח.
    כדורגל רוסי (ובעצם כל רוסיה) בלי שחיתות זה לא רוסיה...

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה