רומא 2020/21 :: בעלים חדש, בלגן ישן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏26/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. VAR Member

עודף? לפני שנייה אמרו פה שיש חוסר. אני לא מציע להביא שחקן סריה B שיקשט את הסגל, אני מציע להביא שחקן שבונים עליו (כלומר, לא מישהו כמו דיאוורה או אנזונזי שהסטטוס שלהם לא ישתנה בכל מקרה והם גם ככה מחוץ לתוכניות) ושהקבוצה צריכה.

אין שום משמעות אם השחקנים שיושבים ביציע מסודרים לפי עמדה או שמדובר ב5 קשרים ו0 שחקנים בעמדות אחרות. מה שחשוב זה זהות השחקנים שהמאמן כן מתכוון להשתמש בהם. ואם הוא מחליט שחלוץ שלישי חשוב לו יותר מקשר אחורי ראשון אז אין לי שום מסקנה אחרת חוץ מזה שמדובר בנון-פריוריטי בשבילו. זו, אגב, המסקנה העדיפה אם הייתי אוהד רומא, האלטרנטיבה היא שמדובר בתפקוד גרוע של השדרה המקצועית-ניהולית.

EsheD ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  2. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

עודף מספרי. חוסר איכותי\מקצועי. דברים די טרוויאלים שקורים כל קיץ, בעיקר לאחר שינוי מאמן\מערך.

הסטטוס של דיאוורה או אנזונזי לא גורם להם להיות זולים יותר (שניהם מהשחקנים היקרים בסגל). יש תקרה לעלות שרומא מסוגלת לספוג. יש מקרים חריגים בהם המועדון ירצה לשלם אקסטרה (אם מדובר באיזו מציאה\השקעה בפרוספקט צעיר) אבל אין סיבה לצפות להחתמה של שחקן לעמדה מלאה ללא עזיבה של שחקן אחר במקביל.

דיאוורה הוא חלק מהקבוצה. זו לא סחורה שזורקים למחסן וסופגים את ההפסד. מאירועי הקיץ די ברור שברומא היו שמחים למכור אותו ולהביא קשר אחר. אין זה אומר שהם יכולים לעמוד בעלויות שלו בנוסף לקשר האחר.

שום דבר לא מצביע על כך שחלוץ שלישי נמצא בעדיפות גבוהה (או נמוכה) יותר. להבנתי שניהם חשובים למשחק של מוריניו באותה מידה, אבל זה לא העניין. שומורודוב הצטרף לעמדה חדשה (מוריניו צריך 3 חלוצים, פונסקה לא) לאחר עזיבה של 2 שחקני התקפה אחרים. זה לא מתקיים במקרה השני, ולכן זה לא קרה. אם הבנת את הדוגמה של אברהם-דז'קו אתה אמור להבין גם את זה.

3. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמי אברהם:
    4.5מ' יורו לעונה. 5.8מ' כולל מס (בזכות growth degree).

צ'לסי:
    5מ' מיד.
    20מ' עד 2024.
    15מ' בקיץ 25\24.

החל מ2023 צ'לסי יכולה לרכוש אותו בחזרה ב80מ' יורו.

הבחור דחה לא מעט קבוצות (ארסנל, אתלטירו מדריד, אסטון וילה, ווסטהאם) לפני שבחר ברומא.

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/21
    Gianzola01 אוהב/ת את זה.
  4. טל. Member

כל הזמן אתם אומרים דיווארה דיוארה דיווארה.
    אבל וייאר (שחקן שאני אוהב יותר מדיווארה) פחות מתאים למוריניו מאשר דיווארה.

ובהתחשב בסכומים ששולמו על השניים: מכירה של דיווארה פחות תתאים למצב הפיננסי של המועדון מאשר מכירה של וייאר.

כך או אחרת: הנוכחות המרשימה של בווה ודראבו - טרפה את הקלפים.

וגם אם נשים את שני הילדים הללו מהפרימוורה בצד ונשאיל את שניהם,
    ובמקביל אפילו גם נמכור את דיווארה,

בוא נניח שכל זה יקרה ויביאו איזה רכש זר לבלטה הזו.

נו, מה עכשיו?
    איפה עכשיו ייכנסו אצל מוריניו כריסטאנטה ו-וייאר...? במשחקי יום חמישי בקונפרנס ליג נגד יריבות מרומניה וגיאורגיה?

בשביל זה הבאת את הרכש האיטלקי הכי יקר שלך בכל הזמנים? בשביל זה אתה משאיר אצלך את אחד הכשרונות הכי גדולים של נבחרת ספרד הצעירה?

5. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדבר אולי הכי בולט אצל מוריניו מתחילת הקיץ זה שבשתי העמדות בקישור התפקוד של השחקנים שונה לחלוטין.

1) עמדה של 50\50 - לא יודע איך לקרוא לזה האמת. תפקיד בו השחקן נע מרחבה לרחבה.

2) עמדת רג'יסטה\דירקטור\"קשר אחורי" - גם כאן לא מוצא שם מתאים. תפקיד סטטי יותר בו השחקן נשאר בקרבת הבלמים. דרוש שם מישהו עם נוכחות פיזית ללא כדור אך גם כזה שיש לו מסירה ארוכה ברמה מספקת.

שניים מ- ורטו\דרבואה\ויאר יכולים למלא את העמדה הראשונה (גם כריסטאנטה אבל הוא נחוץ בעמדה השניה).

שניים מ- כריסטאנטה\דיאוורה\בובה יכולים למלא את העמדה השניה.

בהנחה שצמד הפרימברה יצא להשאלה, העמדה השניה נשארת חשופה לשחקן לא מספיק טוב עם תקרה מאוד נמוכה לשיפור.

מסכים שגם ויאר יכול להימכר אבל הוא נכס\כישרון הרבה יותר חשוב מדיאוורה. הוא גם יכול לקבל דקות בתור vice פלגריני (במיוחד אם זלווסקי יושאל).

לומר 4 שחקנים על 2 עמדות מפספס את העניין בדיוק כמו "6 שחקנים על 3 עמדות"\"22 שחקים על 11 עמדות". יש עמדה אחת חסרה. יש שחקנים שיכולים למלא אותה אך אין כאן שום "אובססיה" אלא רצון לספק למוריניו את הכלים שהוא צריך למשחק שלו (ולבטל כל אליבי אפשרי במקרה של כישלון אבל זו כבר תוספת שלי. בגדול הוא יכול לבצע שינוים גם לתוך העונה).

*אגב, השוני בסגנון המשחק של בובה ודרבואה ממחיש די טוב את השוני בין שתי העמדות בקישור של מוריניו.

6. Zakutaroma Member

הרגיש לי שבובה יותר התקפי דווקא מאשר דיווארה סטייל לא?
    יכול להיות שהייתי, הוא מאוד הרשים במשחקי ההכנה.
    לי מרגיש דווקא שחייבים להביא מגן ימני מחליף ראוי, ההולנדי ייכנע לעומס ואנחנו ניפול שם.
    דווקא ממש הייתי שמח לראות את זלווסקי בקבוצה השנה, לגמרי כישרון חזק

7. טל. Member

כמו בווה גם דרבו יכול להסתגל לבלטה הפאסיבית יותר בקישור שקרובה יותר לבלמים.
    וגם וורטו.
    וגם מאנצ'יני יכול להיות מוסט לשם במקרה הצורך.
    החלטה יותר חכמה מציוות פרסונלי כזה או אחר - תהיה ההחלטה האסטרטגית לעלות במשחקי השמוקפרנס-ליג עם פרימוורה וקצה הספסל...
    וסוף סוף אחת ולתמיד ל-ה-ת-מ-ק-ד ב-ל-י-ג-ה.

Zakutaroma
    +1 גדול מאוד על התלות המוחלטת בקארסדורפ וחיוניותו לכל פוטנציאל אפשרי.
    שכנוע של ריינולדס לקבל השאלה במסגרת שכרגע מתאימה לו יותר + הבאה של מגן ימני ראוי שייתן מנוחה לקארסדורפ:
    -בעיני זה צריך להיות המטרה מס' 1 לשארית המרקאטו.
    זהו רכש קריטי. ברמת נחיצות גבוהה פי כמה וכמה מאשר מציאת קשר אחורי נוסף.

היות והמועדון החליט כן להשאיר את מחטיאן וכן להשאיר את פרז (שאלו בדיוק 2 השחקנים שלדעתי היו צריכים לשחרר או לפחות אחד מהם)
    החיזוק לעמדת הכנף יצטרך לבוא על חשבון אלשע. וזו לדעתי צריכה להיות המטרה מס' 2 של פינטו לשם חיזוק הסגל עד תום החלון (שכנוע של אלשע לעזוב והבאה של שחקן כנף שאשכרה יכול לשדרג).

---------------------------

הילד הפולני זה פשע לייבש אותו על הספסל של רומא. חייבים לתת לו לטחון דשא במקום אחר.

8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לו vision התקפי לא רע בכלל, אבל התפקיד\אזור המשחק שלו זהה לשל דיאוורה. לי הוא מזכיר את טונאלי של ברשיה.

דרבואה אף פעם לא שיחק במשבצת האחורית אז לא יודע. בפרימברה הוא שיחק בתפקיד קדמי יותר לצד מילאנזה ובובה מאחור. פונסקה הרכיב אותו במקום ורטו הפצוע וגם זה עבד לא רע בכלל.

זלווסקי (זומן היום לנבחרת פולין הבוגרת) יכול לשחק במשבצת של פלגריני ובכנף שמאל.

אולי אחרי המעבר של פלורנצי, וסאנטון, והשאלה מחמיאה לריינולדס, ושיהיה מגן פנוי שהוא גם "ראוי" וגם כזה שיסכים לקבל שאריות מקרסדורפ. אפשרי אבל לא משהו לבנות עליו.

9. VAR Member

עובדתית, הם יכולים. מי שאין לו יכולת לעמוד בעלויות של דיאוורה, אנזונזי וקשר אחורי נוסף לא מביא חלוץ ב45 מיליון יורו.

זה שהם לא רוצים, או מעדיפים להביא במקומו חלוץ (מאיזו סיבה שהיא, בין אם העדפה של מאמן, שוק דליל ולא אטרקטיבי של קשרים אחוריים עד כדי כך שמעדיפים למשוך עוד עונה עם דיאוורה או סתם טמטום/אי יכולת להודות בטעות של רכישות כושלות אחרות) - זה משהו אחר.

10. טל. Member

לפי הפרסומים בעיתונות (אין עדיין הודעה רשמית) רומא תעביר לצ'לסי רק 5 מיליון העונה הזו.
    אז קובי יגיד לך שהוא מתסתכל על עלות שנתית נוכחית (ולי הוא יגיד שזה לא "הוא מסתכל" אלא ככה צריך להסתכל).
    ולכן מה שאתה חושב שהוא 45 הוא בעצם רק 5.

11. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יכול להמשיך לדקלם "45 מיליון" או לנסות להבין ש:

מן הסתם מי שיכול לשלם על דז'קו, יכול לשלם גם 4-5מ' פחות על אברהם לאחר העזיבה של דזק'ו.

זו מטרה נפרדת שנולדה עם ההצעה של אינטר ונסגרה עם הסכמתו של תמי להגיע לרומא. חלון של שבוע.

קיימת מטרה נוספת - לחזק את עמדת הקשר, וכאן דרושה עבודה יותר קשה כי השחקנים מסרבים לעזוב. אם תגיע הצעה שתספק אותם, יהיה אפשר לצרף שחקן חדש.

אם רומא תרכוש את זקאריה ב30מ' ותעזיב את דיאוורה ואנזונזי "בחינם", רומא תוזיל לעצמה את עלויות העמדה הזו כמעט בחצי. מניח שגם את זה אפשר "לפרש" ב"מי שיכול לשחרר בחינם ולשלם 30מ' יכול לקנות גם מגן".

12. VAR Member

לא חשוב. כל סנט שיוצא על רכש שאינו קשר אחורי = קשר אחורי לא נמצא בראש סדר העדיפויות של רומא.

13. טל. Member

דרך אגב,
    אני משוכנע שסאגאת אנזונזי תיגמר עם התרת חוזה. בדיוק כמו סאנטון ופאציו.
    הכל שאלה של הפיצויי.

כמעט בטוח שיגיעו להסכמות.

פאסטורה - לפי מה שהוא בעצמו מספר - יש בעיה כי פשוט אין אף אחד בעולם שרוצה אותו. נקודה. (דהיינו גם לאחר התרת החוזה)
    אבל לדעתי גם בגזרה הזו "הדינמיקה של תום החלון" תעשה את שלה, ודברים יזוזו.

14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

ככה וולטר סבאטיני הסביר שצריך להסתכל. עד אז הייתי מחבר מספרים כמו דביל.

"קיבלנו 9מ' על דודו מאינטר ו8מ' על פוליטאנו מסאסואולו וקנינו עם זה את אדין דז'קו".

משפט שלי מ2016....

...

15. טל. Member

מה שוולטר סבאטיני אומר זה קדוש.

מצב נושא:
הנושא נעול.